Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kiedy wybrać model 6, a kiedy 5S - wskazówki i porównanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#26 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 23 września 2014 - 12:00

Well said! ;)

#27 Liriel

Liriel
  • 15 postów
  • SkądKrakow

Napisano 23 września 2014 - 12:25

Argument o rynku azjatyckim bardzo przekonujacy i odstraszajacy ;> Zaluje, ze przed zakupem nie bede mogla miec w rece telefonow, zakup w ciemno ciezki. Jako kobieta mam stale torebke, kieszeni nawet nie posiadam. 5 byla dla mnie nieco za mala. Mam ipada, ktorego o dziwo nie lubie, gdyz czuje brak intymnosci, gdy jestem w miejscu publicznym, jak na dloni. A laptop wygodniejszy oczywiscie. Oddalam wiec go mamie, ktora zostala wielka fanka ;p Nie jest tu nikt czarodziejem, czasami oczywiscie uzywam tylko jednej reki i bedzie mi brakowalo tej mozliwosci, ale czy + bedzie za duzy jesli nawet wolalabym nie uzywac go w ruchu?

#28 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 września 2014 - 12:36

Masz torebkę - to duży atut przy chęci posiadania tak dużego telefonu. :) No to jeśli potrzebujesz większego ekranu, nie wykonujesz żadnych aktywności z telefonem, a iPad Ci się nie spodobał. To chyba iPhone 6 Plus jest skrojony dla Ciebie na miarę. :) Dużą zaletą Plusa jest znacznie większa bateria. Zwykła 6 to u mnie 6 godzin użycia. Myślę, że na Plusie z 4 godziny więcej można osiągnąć bez problemu. Moja dziewczyna która chcę wymienić 4S pod koniec roku i była ze mną w Apple Store też bardziej zainteresowała się 6 Plusem. Chociaż jeszcze nie zdecydowała - bo ma zacząć biegać. ;D

#29 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 23 września 2014 - 12:40

Też uważam, że jeżeli 5 ma dla Ciebie za mały ekran, a jednocześnie będziesz miała gdzie schować 6 Plusa, to największy z iPhonów będzie dla Ciebie odpowiedni ;)

#30 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2014 - 12:42

Czytając podniecanie się co niektórych parametrami iP5S mam wrażenie że programują na tych telefonach. Osobiście mam 5-tkę od 2 lat i jestem mega zadowolony. Ale kupię 6 ze względu na większy ekran, przeczytać coś w necie to już jest trochę męczące. Do tego bidnie wygląda taka 5-tka nawet w porównaniu do jakiejś gniota 4,5-5 calowego. Śmieszy mnie też to samopocieszanie się w stylu "eee, nie potrzebuje 6, 5S jest wciąż ok bo nie wygodniejszy itp). Ludziska, w końcu mamy wybór: 4; 4,7 i 5,5 cala. Każdy z nas wybierze coś dla siebie. Po co ta cała jałowa dyskusja i dyskutowanie że lepiej mieć to czy tamto. Każdy kupi to co mu się podoba i co mu potrzebne. Basta.

#31 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 23 września 2014 - 12:46

Czytając podniecanie się co niektórych parametrami iP5S mam wrażenie że programują na tych telefonach. Osobiście mam 5-tkę od 2 lat i jestem mega zadowolony. Ale kupię 6 ze względu na większy ekran, przeczytać coś w necie to już jest trochę męczące. Do tego bidnie wygląda taka 5-tka nawet w porównaniu do jakiejś gniota 4,5-5 calowego. Śmieszy mnie też to samopocieszanie się w stylu "eee, nie potrzebuje 6, 5S jest wciąż ok bo nie wygodniejszy itp). Ludziska, w końcu mamy wybór: 4; 4,7 i 5,5 cala. Każdy z nas wybierze coś dla siebie. Po co ta cała jałowa dyskusja i dyskutowanie że lepiej mieć to czy tamto. Każdy kupi to co mu się podoba i co mu potrzebne. Basta.


4 cale niedługo ubiją, więc i wybór się zmniejszy.

#32 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 września 2014 - 12:56

Apple iPhone 6 vs Apple iPhone 5s

#33 Zielony_M

Zielony_M
  • 266 postów
  • Skąd0-22

Napisano 23 września 2014 - 15:27

Ktoś pamięta czy na 5S były dostępne gdzieś raty 0%? Spodziecie się ceny 2700pln za 64GB (tyle co dziś 5S 32GB) czy nierealne na polskim rynku?

#34 Nathan

Nathan
  • 90 postów
  • Skądz przeszłości...

Napisano 23 września 2014 - 15:48

W styczniu pewnie będzie taka cena. Ja uważam że już iPhone 5 to świetny telefon. Jeśli ktoś nie potrzebuje touch id(a zdziwilibyscie się jak zmienił on poziom bezbieczenstwa w rożnych firmach) to spokojnie może kupować. Pamietam jak na premierze 5 zapowiadano wiele gier, rewolucje w grafice wydajny procesor i grafikę. Rok pózniej to samo z 5S. Teraz mamy 6 i te same suche fakty - lepsze parametry i kilka aplikacj, które są demami technologicznymi. Znowu zachwyty nad unreal engine na silniku którego powstała jedna, może dwie aplikacje. Raz dałem się nabrać na to ze tego potrzebuje, teraz podziękuje. Morał z tego taki że są lepsze sposoby na wydanie 4000 tysięcy złotych. Jak ktoś miał możliwość taniej kupić 6, to swietnie. Inna sprawa ze podróż do Niemiec, stanie w kolejkach i brak cierpliwości jest przeze mnie zupełnie niezrozumiały. Jeśli zmienię zdanie, to pójdę za miesiąc do centrum handlowego i kupie iphone 6 od ręki. Nikt nie będzie pamiętał ludzi którzy wyszli ze sklepu jako pierwsi ;)

#35 tytanus

tytanus
  • 19 postów
  • SkądReykjavik, IS

Napisano 24 września 2014 - 02:57

Witam, mam pytanie odnosnie Iphone 5s i Iphone 6. Zobaczylem dyskusje nt. wlasnie mnie interesujacy wiec podlacze swoj watek. Nigdy nie mialem telefonu tej marki, w ostatnim czasie (3-4 miesiace) zmienilem zdanie. Chcialem kupic Iphone 5s 32GB-64GB ale kolega powiedzial bym poczekal do premiery Iphone 6. Ostatnio mialem telefon LG G3 32GB i on ma wlasnie 5.5" i troche mnie to przerazalo ale ... na poczatku tlumaczylem, ze bedzie lezal swietnie, bo niektorrzy zachwalaja jak maja, z czasem przyzwyczailem sie, ale nie bylo to co z malym telefonem w kieszeni. Teraz w sklepach ma sie pojawic Iphone 6 i 6+ moj wybor padl na Iphone 6 z 128GB jesli nie iphone 5s Czy jako uzytkownik co lubi robic zdjecia pamiatkowe dzieciom swoim jak i korzystac z telefonu na codzien (2 godziny rozmow, pare smsow, 8 godzin na wifi w pracy, i okolo 2 godzin na necie do i z parcy w sumie) w takim przypadku bedzie lepszy Iphone 5s czy Iphone 6 (nie wchodzi w gre 6+ bo za duzy dla mnie i nie poreczny). Chodzi mi rowniez o bardzo wazny element jak czas pracy jaki macie na Iphone 5s a jaki na Iphone 6 co niektorzy co maja ;) Dodam jeszcze, ze kolege mi przekazal, ze prawdopodobnie nie bedzie wersji 6s i 6+ s ... nie chce mi sie wierzyc?A moze on nie ma racji? W koncu co rok jest wypuszczany model z koncowka S tak bylo w 3GS pozniej 4 ... 4S .... 5 ... 5s.... teraz jest 6 i 6+ nie chce mi sie wierzyc ze nie zmienia.... Prosze doradzcie mi jesli mozecie, z gory dziekuje za wszelkie sugestie i opinie.

#36 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2014 - 07:14

Jeśli masz możliwość kupna iPhone'a 6 to bierz śmiało. Zawsze jest to nowszy, lepszy smartfon. Na dłużej Ci starczy, poza tym interesuje Cię pamięć 128GB, więc wybór jest tylko 1! :)

#37 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 września 2014 - 07:52

4 cale niedługo ubiją, więc i wybór się zmniejszy.


Dokładnie. Nie chodzi o to że zrobili większe telefony, tylko że ubili mniejsze i jak za rok nie pokażą nic 4calowego, to użytkownicy którzy preferują ergonomikę obsługi jedną ręką niestety w ofercie Apple nie znajdą nic dla siebie.

#38 tytanus

tytanus
  • 19 postów
  • SkądReykjavik, IS

Napisano 24 września 2014 - 12:37

Jeśli masz możliwość kupna iPhone'a 6 to bierz śmiało. Zawsze jest to nowszy, lepszy smartfon. Na dłużej Ci starczy, poza tym interesuje Cię pamięć 128GB, więc wybór jest tylko 1! :)


Raczej bardziej niz pamiec, to drugi badz 3-plan. Najwazniejsze, to dobra kamera do zdjec a w obu jest prawie taka sama, praca na baterii dobra, a pamiec w Iphonie 5s czy 6 moge kupic 64GB i tu i tu. Zawsze pozniej zgrac na komputer by nie miec wiecej. Lecz jesli zdecydowalbym sie na 6-tke to bral bym z najwiekszym rozmiarem pamieci czyli 128GB w przypadku Iphone 5s bylo by to 64GB.

Czy slyszeliscie moze dzisiejszego newsa na temat wyginajacych sie niektorych modeli Iphone 6+ ? Teraz moje mysli nachodzi czy to samo moze byc z 6-tka zwykla?

#39 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2014 - 12:46

Czy slyszeliscie moze dzisiejszego newsa na temat wyginajacych sie niektorych modeli Iphone 6+ ? Teraz moje mysli nachodzi czy to samo moze byc z 6-tka zwykla?


o cholera nie, nic nie słyszeliśmy, co Ty odpowiadasz, jak to?




;)

#40 oli44

oli44
  • 197 postów

Napisano 24 września 2014 - 12:47

Raczej bardziej niz pamiec, to drugi badz 3-plan. Najwazniejsze, to dobra kamera do zdjec a w obu jest prawie taka sama, praca na baterii dobra, a pamiec w Iphonie 5s czy 6 moge kupic 64GB i tu i tu. Zawsze pozniej zgrac na komputer by nie miec wiecej. Lecz jesli zdecydowalbym sie na 6-tke to bral bym z najwiekszym rozmiarem pamieci czyli 128GB w przypadku Iphone 5s bylo by to 64GB.

Czy slyszeliscie moze dzisiejszego newsa na temat wyginajacych sie niektorych modeli Iphone 6+ ? Teraz moje mysli nachodzi czy to samo moze byc z 6-tka zwykla?


tak - to jest to samo tworzywo. Pytanie, czy film to nie fejk i czy gościu nie ma siły co strongman. Pewnie dowiemy się w ciągu miesiąca.

#41 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2014 - 12:50

Film to na bank fake, wystarczy zobaczyć godzinę na jego iPhonie po 1min i później po 2 minucie :) u kolesia czas się cofa hehehe :) FAKE na 100% Choć nie mówię, że tego modelu nie da się wygiąć, bo się da. Nawet MacBooka PRO czy AIR da się wygiąć, hmmm no w końcu to aluminium, helął :) Ale oczywiście hejterki under 17latek mają ubaf :)

#42 eviltomek

eviltomek
  • 780 postów
  • SkądDębica

Napisano 24 września 2014 - 14:45

Aluminiowe felgi tez sie krzywia i w czym problem kupcie sobie stalowe i kołpaki (porównanie do androida)

#43 tytanus

tytanus
  • 19 postów
  • SkądReykjavik, IS

Napisano 24 września 2014 - 15:53

Co powiecie za to o Iphonie 5s jak sie Wam spisuje czy jestescie zadowoleni? Czy zamierzacie wymieniac na Iphone 6 czy 6+? Czy raczej pozostaniecie przy 5s a moze 4.7" wybierzecie?

#44 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2014 - 15:57

Co powiecie za to o Iphonie 5s jak sie Wam spisuje czy jestescie zadowoleni? Czy zamierzacie wymieniac na Iphone 6 czy 6+? Czy raczej pozostaniecie przy 5s a moze 4.7" wybierzecie?


Jestem mega zadowolony z iP5s. Na iPhone 6 na ta chwilę nie zmieniam. Jak ceny spadną to przetestuje sobie iPhone'a 6+.
Żona dzisiaj bawiła się iPhonem 6 srebrnym, ale doszła do wniosku, że na razie podziękuje. Nie podoba jej się bryła obudowy :) Zostaje przy 4s

#45 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 24 września 2014 - 16:33

Ja również polecam 5s tyle że niektórzy maja różne problemy na ios 8 ktorych nie zaobserwowałem :)

#46 seboskrk

seboskrk
  • 104 postów
  • SkądStołeczne Królewskie miasto Kraków, PL.

Napisano 24 września 2014 - 17:58

Coś czuję, że sporo osób zostanie przy 5s, bo na tą chwilę wygląda po prostu on na fajniejszy, bardziej elegancki telefon i 6, o większej patelni nie wspominając.

#47 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 24 września 2014 - 18:46

Ja też zostaję z 5S.

#48 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 24 września 2014 - 18:50

Coś czuję, że sporo osób zostanie przy 5s, bo na tą chwilę wygląda po prostu on na fajniejszy, bardziej elegancki telefon i 6, o większej patelni nie wspominając.


Wszystko do czasu... Kiedys sie ludzie ugna i przesiada na cos nowszego albo cos z konkurencji a konkurencja 4,7 cala traktuje teraz jako normalny rozmiar 4 cale to wersja mini i tak powinni zorobic z nowymi iphonami iP 6 mini 4 cale i to co wyszlo do tego i kazdy bylby w pelni zadowolony. 99% ludzi wypisuje,ze im sie nie podoba a nawet nie widzieli na oczy tego telefonu a sie wypowiadali i tylko tel porownuja specyfikacja i suchymi faktami na papierku.

#49 tanin

tanin
  • 30 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 października 2014 - 14:33

Stanąłem przed podobnym dylematem. Mając obecnie 5C istniały właściwie tylko 2 opcje - 6 albo 5S i wybrałem 5S. Dlatego, że głównym kryterium wyboru iPhone'a w ogóle były jego kompaktowe rozmiary. Byłem (i dalej jestem) zmęczony ciągle rosnącymi telefonami, które coraz trudniej idzie upchać do kieszeni i praktycznie nie daje się ich obsługiwać jedną ręką (a przynajmniej nie jest to pewne i bezpieczne). Nie ukrywam, że jestem trochę rozczarowany kierunkiem zmian w iP i jeżeli nie pojawi się jakaś wersja mini, to 5S będzie zapewne moim finalnym etapem ewolucji w telefonach.

#50 jabuka

jabuka
  • 155 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 października 2014 - 11:37

nie rozumiem skąd te narzekania na to, że telefony są coraz większe. Przecież wygodniej się ogląda filmy, czyta, przegląda internet czy gra z ekranem o przekątnej prawie 5 cala niż 3,5 ? Mnie męczy wzrok jak sprawdzam coś na iphonie 4s i z niecierpliwością czekam aż 6 będzie dostępna u polskich operatorów. Swoją drogą szlag mnie trafia jak korzystam z nawigacji Apple (przetestowałem wszystkie, no może poza TomTom każda tak samo beznadziejna, AutoMapa zwłaszcza) i po pierwsze nic na niej nie widać, po drugie jest cicha i nie słychać jej dobrze w aucie, chyba że stoję na parkingu z wyłączonym silnikiem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych