Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kiedy wybrać model 6, a kiedy 5S - wskazówki i porównanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#1 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 22 września 2014 - 11:33

Hej,

Obecnie mam wysłużonego już iPhona 4 i dość długo zastanawiałem się czy warto kupić iPhona 6, czy lepiej zaopatrzyć się w 5S. Cały weekend spędziłem na analizowaniu funkcji obydwu telefonów, szukałem polskich i zagranicznych testów i porównań. Poniżej przedstawię swoje wnioski na ten temat:

Nowe iPhony na pierwszy rzut oka różnią się diametralnie w stosunku do wersji 5S. Inna obudowa, większe ekrany, nowy procesor i koprocesor, lepszy aparat fotograficzny. Jednak jeżeli przyjrzymy się dokładnie, to zauważymy, że aparat/kamera są do siebie bardzo zbliżone parametrami. Oczywiście w iPhonie 6 jest kilka ulepszeń, ale czy wpływają one znacząco na jakość zdjęć? Czy dla tych kilku ulepszeń warto pozbywać się iPhona 5S lub wybierać droższego 6 zamiast 5S?

Lepszy aparat

Obejrzyjcie sobie dwa poniższe filmiki, na których porównano zarówno zdjęcia, jak i nagrania iPhona 6 oraz 5S. Nie jestem fotografem, ale dla mnie różnica w zdjęciach jest śladowa i gdyby ktoś usunął oznaczenia, które zdjęcie jest zrobione konkretnym aparatem, nie potrafiłbym powiedzieć czy wyszło ono spod iPhona 6 czy 5S.





Dodatkowo razem z kolegą zrobiliśmy eksperyment. W iPhonie 6 jest lepsza stabilizacja obrazu oraz szybsze łapanie ostrości w czasie nagrywania filmów. Wiele osób narzeka na to, że starszy model wymaga "tapnięcia" w celu ponownego wyłapania ostrości. Na iPhonie 5S należącym do kolegi zainstalowaliśmy aplikację Videon, która dużo lepiej sprawdza się w kręceniu filmów, od aplikacji domyślnie zainstalowanej w iPhonie. Po ustawieniu 60 FPS oraz włączeniu ciągłego łapania ostrości, nakręcone filmy prezentowały się dużo lepiej od tych nagranych domyślną aplikacją. Są bardziej płynne, ostrość jest łapana bez dotykania ekranu i przy przeskakiwaniu z przedmiotu na przedmiot, bardzo szybko łapie ją ponownie. Niedowiarkom polecam przetestowanie tego rozwiązania. Videon poprawia jakość nagrań także na iPhonie 5 i 4S.

Lepszy procesor

Nie ma co polemizować, że procesor czy koprocesor są takie same - nie są. W nowym iPhonie sprzęt jest bardziej wydajny, ALE nie jest to różnica, która rzuca na kolana. Ba! Różnica ta w codziennych zastosowaniach jest niemal niezauważalna. Tutaj należy postawić sobie pytanie do czego używam iPhona. Jeżeli lubić grać w wymagające gry na telefonie lub używacie aplikacje, które lubią posiłkować się mocnymi zasobami - różnica może być w czasie ładowania/wykonywania konkretnych programów. Jednak powtarzam, nowe procesory nie są kamieniem milowym, są 64 bitowe tak samo jak procesor 5S. W sieci pojawiają się pierwsze testy, takie jak poniższy, gdzie widać różnice pomiędzy poszczególnymi produktami Apple. O ile między iPhonem 5 a 6 jest kolosalna różnica, o tyle między 5S, a 6 jest ona stosunkowo mała. Prawda jest też taka, że Obydwa modele mają taką samą ilość pamięci RAM, więc nawet pod tym względem są bardzo podobne.

iPhone 6 and iPhone 6 Plus early benchmarks

Większe ekrany

To chyba jeden z powodów, dla którym warto zmienić telefon. Jeżeli 4 cale w obecnym wydaniu (nie ma co się oszukiwać, ekran jest trochę przydługawy i osobiście wolałbym ekran ciut niższy, ale szerszy) Ci nie odpowiadają, to 4,7 lub 5,5 cala powinno być w sam raz. Osobiście Napaliłem się jak łysy na grzebień, jak w dniu prezentacji wyciąłem z tekstury prostokąt o wymiarach 4,7 calowego iPhona 6 i stwierdziłem, że świetnie leży i w sumie dużej różnicy w trzymaniu między starszym iPhonem 4 nie będzie. Niestety nie pomyślałem, że tekturka była kwadratowa i bez obłych kształtów. Coraz więcej czytam, że obsługa jedną ręką (zależy od ręki, czy mała czy duża) nie zapewnia tak pewnego uchwytu jak starsze modele. Jest to stwierdzenie bardziej prawdziwe w przypadku wersji 6 Plus. Jeżeli jednak przestrzeń robocza jest dla Ciebie priorytetem lub chcesz telefon służący także za tablet - nowe iPhony mogą być odpowiedzią na Twoje rozterki.

Nowe technologie

Apple wprowadziło także kilka nowości, ale nie ma się co łudzić, że wkrótce zadziałają one w Polsce. Chodzi mi głównie o moduł NFC. Apple wykorzystuje go TYLKO do płatności. Nie wymienicie w ten sposób np. danych. Płatności dokonacie jedynie w USA i dodatkowo w punkcie obsługującym płatności Apple Pay. Trochę to smutne. Tym bardziej, że o ile w USA płatności zbliżeniowe są ciągle nowością, o tyle w Polsce są niemal standardem i nawet zamawiając pizzę, możecie poprosić o płatność kartą z NFC. Polska na tle świata jest jednym z liderów wprowadzania nowości w usługach płatnościowych. Kiedy NFC na świecie raczkowało, w Polsce można było już zamawiać pierwsze karty z obsługą NFC. Wracając jednak do tematu, los Apple Pay może być w naszym kraju podobny do Passbooka, który jest praktycznie zbędną aplikacją.

Bateria

Wiele osób w testach pokazuje ile na baterii trzyma iPhone 5S, a ile nowy 6 czy 6 Plus. Nowe telefony Apple z racji wielkości mają większe baterie, zatem logiczne, że bateria będzie "żyła" dłużej. Widziałem test wideo na YouTube, gdzie porównane były wyżej wymienione modele, ale z różnymi systemami! iPhone 6 chodził na iOS8, a iPhone 5S na iOS7! Jest to o tyle ważne, że każda kolejna wersja iOS stara się być bardziej optymalna i wydłużać czas pracy na baterii. Dlatego na takie testy należy patrzeć bardzo ostrożnie. Czas pracy na baterii tak czy inaczej będzie dłuższy w nowych modelach, ale np. w moim przypadku i tak na noc będę podłączał ładowarkę i czy na koniec dnia zostanie mi 20% czy 33% - w większości przypadków (poza wyjazdami) nie będzie miało dla mnie znaczenia. Może dla Was tak, dlatego ponownie - zadajcie sobie pytanie w jakich warunkach używacie iPhona.

Podsumowanie

Jeżeli nadal macie rozterki dotyczące czy warto kupić iPhona 6, to tak naprawdę nie warto. Wychodzę z założenia, że jeżeli w pierwszej chwili nie poczuliście, że telefon posiada tyle nowości i ulepszeń, że musicie go mieć i wahacie się, szukając niekiedy argumentu by kupić model 6 lub 6 Plus, to nie jest on Wam potrzebny. Jeżeli jednak marzyliście o dniu kiedy Apple wypuście telefon z większym ekranem, każda dodatkowa godzina pracy na baterii jest dla Was na wagę złota, a nawet odrobinę większa wydajność to coś czego potrzebujecie, przy czym chcecie zostać w ekosystemie iOS - nowy iPhone jest dla Was.

Osobiście swojego iPhona 4 zamienię na 5S, bo nie widzę sensu kupowania 6, tym bardziej, że modele S zawsze pozbawione są "chorób wieku dziecięcego". Tak było z np. 4S i 5S. Czas pokaże jakie bolączki ma 6.
  • MaciejNowak lubi to

#2 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 września 2014 - 04:55

Hej. Myślę, że mogę dorzucić swoje 3 grosze. Miałem prawie 4 lata iPhone'a 4 32GB. Zostawiam sobie staruszka, bo i tak czasem będę potrzebował drugiego telefonu. Długo wyczekiwałem prezentacji iP6. Po premierze miałem mieszane uczucia. Jestem strasznym estetą. I dużą wagę przywiązuję do wyglądu. Biłem się z myślami. Te paski, ten aparat wystający. Chciałem iść 10.09 kupić 5S. Z tym, że i tak potrzebuję 32GB. Czyli koszt to jakieś 2500zł. I się ledwo mieszczę na nich, a w przypadku iP6 masz 64 zamiast 32. To było kuszące. Udało mi się wstać 12. akurat jak wystartowały preordery. Zamówiłem to co chciałem. Ale pojechałem z myślą, że jak będzie na żywo mi nie pasował to opchnę dwa, a nie jeden. Pojechaliśmy z forumowiczem do Berlina i jak wszedłem do Apple Store to już wiedziałem, że jeden jest mój. Na żywo szczególnie szary robi świetne wrażenie. To, że ekran jest większy to akurat pikuś (dla jednych wada, dla innych zaleta) Wydaje się jakby szybka była jednocześnie ekranem. Poczekaj, aż będziesz mógł dostać do ręki iP6 i dopiero wtedy się zdecyduj czy brać 5S czy dopłacić. Na razie pod względem płynności działania 5S jest równie szybki. Ale co będzie na iOS 10? Też podobnie jak ja, nie wymieniasz telefonu co generacje. Dla mnie 6'ka 64GB po odliczeniu zysku z drugiej sztuki i kosztów dojazdu wyniosła 2700zł. Czyli jakieś 200zł różnicy. Dla Ciebie to będzie pewnie 500/600zł. Ale proszę Cię poczekaj i zobacz na żywo oba telefony.

#3 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 23 września 2014 - 08:28

Nie zrozumieliśmy się ;) Ja nie muszę brać iPhona 6 do ręki, żeby decydować czy wybrać 6 czy 5S. Ja decyzję już podjąłem na podstawie innych danych. Czas pracy na baterii nie jest dużo większy, nie potrzeba mi większego ekranu (jeżeli potrzebuję systemu z iOS z większym ekranem to od tego mam iPada mini z retiną), aparat jest identyczny, nowe funkcje i NFC jest nie do wykorzystania w Polsce, a podzespoły są zbliżone do siebie na tyle mocno, że w benchmarkach nie ma większej różnicy ;) Dla mnie przejście z 4 na 6 jest bez sensu, skoro oferuje on prawie to samo co 5S, który jest tańszy. Co do stwierdzenia, że jak wyjdzie iOS 10 to 5S będzie chodził jak obecnie iPhone 4 z iOS 7 - nie zgodzę się. Parametry procesora i samego telefonu nie będą się podwajały, z roku na rok różnice będą niewielkie w wydajności samego telefonu. Dzięki temu nie obawiam się, że ostatni wspierany przez iPhone 5S system będzie lagował. Nie ma co porównywać iOS 7 na iPhone 4 czy iOS 8 na iPhone 4S, bo tam różnica w procesorach kolejnej generacji (5) jest ogromna! W przypadku iPhona 5S, a kolejną generacją (6) różnica jest minimalna. Do tego dochodzi 64-bitowy procesor (5S w górę), który sprawi, że sam system będzie wydajny i z końcem wsparcia iPhona 5, wszystkie pozostałe telefony będą pracowały na 64-bitowym systemie. Między kolejnymi procesorami będzie zapewne różnica w poborze energii (coraz mniejsze TDP), ale w samej wydajności nie będzie takiego skoku jak mędzy 4, a 5.

#4 torell

torell
  • 138 postów

Napisano 23 września 2014 - 08:34

Miałem identyczny dylemat. Długo zastanawiałem się na co zamienić wysłużonego iPhone 4. Brałem pod uwagę wszystkie "za" i "przeciw". Wczoraj wybór padł na iPhone ... 5s.
Jak wiadomo de gustibus..., ale poza wszystkimi rozważaniami technicznymi, mi po prostu iPhone 6 się nie podoba.

#5 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 września 2014 - 08:36

nie potrzeba mi większego ekranu (jeżeli potrzebuję systemu z iOS z większym ekranem to od tego mam iPada mini z retiną),



hahahaha, dobre
Nie znam nikogo, kto by używał tylko iPada bez telefonu ;)
iPhone 6 to coś pomiędzy iPadem a telefonem, to phablet jeśli mowa o 5.5''
Reszty nawet nie chce mi się komentować.

#6 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 23 września 2014 - 08:48

hahahaha, dobre
Nie znam nikogo, kto by używał tylko iPada bez telefonu ;)
iPhone 6 to coś pomiędzy iPadem a telefonem, to phablet jeśli mowa o 5.5''
Reszty nawet nie chce mi się komentować.


To nie komentuj, świat będzie wdzięczny ;)
Nie napisałem, że ktoś używa samego iPada, nie posiadając przy tym telefonu, tylko że jeżeli ja potrzebuję większego ekranu z iOS (np. do oglądania Twitcha), to mam od tego iPada, a telefon przecież posiadam swoją drogą - proszę czytać ze zrozumieniem ;)

#7 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 września 2014 - 09:52

Błagam Cię, przecież nie będę nosił wszędzie iPada i iPhone'a ;) Wole już 2w1 :) Pozdro

#8 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 23 września 2014 - 09:55

Po co 5S jak różnica miedzy 5 i 5S jest kosmetyczna a 5 jest sporo tańszy? :P

#9 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 września 2014 - 10:00

Poco 5S jak różnica miedzy 5 i 5S jest kosmetyczna a 5 jest sporo tańszy? :P


hehe dokładnie, dlatego śmiać mi się chce z nie których tu;)

Każda następna generacja będzie tylko lekki liftingiem. Nic szczególnego raptem nie wpakują.
Jeśli ktoś chce przeskok, to kupuje iPhone'a raz na 3-4 lata i będzie miał rewolucje :)

Wg mnie i nie tylko, iPhone 6 jest spoko telefonem, zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd i ekran. W końcu Apple zrobiło telefony dla osób, które preferują większe ekrany. Mamy dzisiaj co wybrać i nie jesteśmy skazani na 1 rozmiar.
Cieszę się również, że Apple wprowadziło metalową obudowę, która jak dla mnie sprawia większą solidność niż kawałek szkła i metalu.

Telefon tak naprawdę super się prezentuje na żywo, o wiele lepiej niż na zdjęciach. Proponuję wziąć do ręki i się pobawić.

Apple zrobiło kawał dobrej roboty.

#10 Edzio1903

Edzio1903
  • 191 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 23 września 2014 - 10:01

Różnica tylko kosmetyczna? Loooool
Apple iPhone 5S vs Apple iPhone 5 - Telefony Porównanie Specyfikacji

#11 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2014 - 10:02

Błagam Cię, przecież nie będę nosił wszędzie iPada i iPhone'a ;)
Wole już 2w1 :)
Pozdro


Tylko że jak porównujemy to w kategorii desek do krojenia to jednak nowy Note jest znacznie lepszym rozwiązanie dla tego typu użytkowników.

#12 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 23 września 2014 - 10:06

Błagam Cię, przecież nie będę nosił wszędzie iPada i iPhone'a ;)
Wole już 2w1 :)
Pozdro


Kolego, bardzo Cię proszę, żebyś jeszcze raz przeczytał cały mój post, do którego się odnosisz. Chyba nadal nie rozumiesz co napisałem ;) dlatego pomogę. Kolega Jojox zasugerował, żebym poczekał z wyborem 5S vs 6 do czasu, aż zobaczę jak nowy iPhone leży w ręce. Na na to odpisałem, że decyzję już podjąłem bo w MOIM mniemaniu iPhone 6 nie jest żadną rewolucją w stosunku do 5S, a większy ekran do MNIE nie przemawia, a jeżeli w którymś momencie (np. do oglądania streamów, w podróży) BĘDĘ (ja) potrzebował większego ekranu, to MAM od tego iPada.

W żadnym miejscu nie napisałem, że masz nosić iPada i iPhona. Ba! Ja jedynie uważam, że jeżeli dla kogoś większy ekran nie jest priorytetem to w ogóle nie ma sensu kupować droższego iPhona 6 - ale to MOJE zdanie, podobnie jak cały poradnik to zbiór MOICH analiz i opinii ;)

Czy teraz tekst jest zrozumiały? ;)

#13 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 23 września 2014 - 10:08

Różnica tylko kosmetyczna? Loooool
Apple iPhone 5S vs Apple iPhone 5 - Telefony Porównanie Specyfikacji


W praktyce telefon wiele szybciej nie działa, między aparatami nie ma kosmicznej różnicy a czytnik odcisków palców to tylko bajer dla większości osób.
Cena zwłaszcza na allegro jest sporo mniejsza.

#14 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 23 września 2014 - 10:10

hehe dokładnie, dlatego śmiać mi się chce z nie których tu;)


Mi z Ciebie też się chce śmiać bo piszesz nieprawdę :-)
iPhone 5S to była rewolucja, pierwszy procesor 64-bit dla produktów z iOS.
Porównaj sobie możliwości i benchmark procka z 5 i 5S, to nie tylko kosmetyka. Kosmetyka to między 5S, a 6.

No ale czego tu oczekiwać, skoro piszesz na zasadzie "tak jest bo ja tak mówię", ja chociaż posiłkuję się konkretnymi przykłądami i zestawieniami robionymi przez niezależne osoby.

#15 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2014 - 10:11

W praktyce telefon wiele szybciej nie działa, między aparatami nie ma kosmicznej różnicy a czytnik odcisków palców to tylko bajer dla większości osób.
Cena zwłaszcza na allegro jest sporo mniejsza.


Chyba nie masz 5s, prawda? TouchID to nie bajer, to działa i używam tego cały czas. Teraz już sobie nie wyobrażam odblokowywania telefonu z kodu czy sliderem.

#16 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 23 września 2014 - 10:13

W praktyce telefon wiele szybciej nie działa, między aparatami nie ma kosmicznej różnicy a czytnik odcisków palców to tylko bajer dla większości osób.
Cena zwłaszcza na allegro jest sporo mniejsza.


Tutaj się zgodzę, że w praktycznym codziennym zastosowaniu telefony działają równie szybko ;)
Natomiast wydajność wychodzi w przypadku gier oraz bardziej zasobożernych aplikacji ;)
W aparatach faktycznie, różnica kosmetyczna i z aplikacją Videon nagrane filmy zyskują kilka razy ;)

Ja natomiast mam starego iPhona 4 i muszę na coś zmienić, więc wybrałem 5S. Gdybym obecnie miał iPhona 5 to w ogóle bym go nie sprzedawł i nie zmieniał ;)

#17 eviltomek

eviltomek
  • 780 postów
  • SkądDębica

Napisano 23 września 2014 - 10:21

Czytajac tekst autora doszedłem do wniosku że z góry założył że chce żeby iPhone 5s okazał się z lepszym wyborem. Ja czytając opinie z macrumorsa wiem że iP6 jest kompletnie lepsze od 5s, dużo pozytywnych wrażen z przesiadki mają użytkownicy

#18 cHaBeOn

cHaBeOn
  • 167 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 września 2014 - 10:26

Co do zakupu 6 lub 5S ja decyduje się na iPhone 6, większy ekran i mniej szumów na zdjęciach w gorszym świetle przekonują mnie.

#19 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 września 2014 - 10:29

Dokładnie, takie na siłę udowadnianie czegoś czego nie ma :) Fakt, nie wszyscy lubią duże ekrany i dla nie których 4,7 może okazać się wielką patelnią. iPhone 5s jest mniejszy, zgrabniejszy, lepiej się sprawuje jako telefon w codziennym użytkowaniu. Jednak iP6 jest sporo lepszy i jak dla mnie z lepszą obudową. Czytaj lepiej wykonany. Poza tym jego cienkość i zaokrąglenia lepiej leżą w kieszeni. Jeśli mam wybierać pomiędzy iP5s w cenie 2500 i iP6 w cenie 2700 czy nawet 3000zł to zdecydowanie biorę iP6, który po prostu jest lepszy, z tym nie ma co dyskutować. Zresztą pamiętam, że to samo większość na tym forum pisało, że iP5s to żadna rewolucja nic nie wprowadza, tylko durne Touch ID i procesor 64bit, którego i tak nikt nie wykorzysta. A dzisiaj? No proszę widzimy, jednak iP5s to rewolucja względem iP5. Tak jest co roku, poznajmy najpierw iP6, a później głośmy swoje opinie.

#20 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 23 września 2014 - 10:36

Czytajac tekst autora doszedłem do wniosku że z góry założył że chce żeby iPhone 5s okazał się z lepszym wyborem.
Ja czytając opinie z macrumorsa wiem że iP6 jest kompletnie lepsze od 5s, dużo pozytywnych wrażen z przesiadki mają użytkownicy


To nie do końca tak ;) ja autentycznie długo zastanawiałem się czy wybrać iPhona 5S czy 6 i zrobiłem rachunek sumienia, czego oczekuję od telefonu. Nie przemawia do mnie większy ekran, a to jest według mnie jedyny argument do przesiadki z 5S. Za mało różnic między telefonami. Powtarzam - to moje zdanie, bo wiem czego oczekuję od telefonu. Dla kogoś innego np. kolegi wyżej - te delikatne zmiany w aparacie są wystarczające (mniej szumów) i ja to rozumiem! Bo kolega zna swoje priorytety. Dla mnie aparat nim nie jest i te delikatne różnice mi nie wystarczą do przekonania się na iPhona 6.

Co do opinii to nigdy nie czytam opinii wyłącznie z jednego forum/bloga/portalu. Zawsze kilka, również tych skrajnych - wtedy dopiero mamy pełen obraz ;)

- - - Połączono posty - - -

Dokładnie, takie na siłę udowadnianie czegoś czego nie ma :)


Kolega to irytujący jest ;)
Za wszelką cenę próbujesz udowodnić, że nie mam racji - podczas gdy ja nie piszę, że iPhone 6 to dno i nie warto kupować i basta! Ja opisuję tylko jakie zaszły z grubsza zmiany w telefonie i czym należy się kierować przy wyborze nowej słuchawki. Subiektywne odczucia z testów i tabelek porównawczych między obydwoma telefonami. Co ja niby próbuję udowodnić?! Naucz się w końcu czytać ze zrozumieniem bo trzeci raz Ci zwracam na to uwagę… Nie napisałem NIGDZIE, że iPhone 5S jest lepszy, w pierwszy poście podreśliłem nawet, że lepszy pod każdym względem jest iPhone 6/6 Plus ale różnice pod względem wydajności i sprzętu są małe JAK DLA MNIE. Napisałem ten temat, bo widzę, że wiele osób ma dylemat czy zamienić 4/4S na 5S/6. Chciałem pomóc, a Ty przychodzisz i nie wiem czy trolujesz czy na siłę hejtujesz? ;) Musiałbym być głupi, żeby twierdzić, że iPhone 6 jest gorszy od 5S (pod względem sprzętowym, o designie nie wypowiadam się). Bardzo proszę, naucz się czytać ze zrozumieniem…

I pytanie do Ciebie - gdzie udowadniam coś czego nie ma? Czego nie ma? Nie ma podobieństw w zdjęciach? Nie ma podobieństw sprzętowych? Nie ma podobieństw systemowych? Nie ma podobieństw w czasie pracy na baterii (nowy 5S i zwykła 6)? Czego konkretnie nie ma? Co niby próbuję udowodnić? Przedstawienie własnego punktu widzenia?

#21 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 23 września 2014 - 10:43

Chyba nie masz 5s, prawda? TouchID to nie bajer, to działa i używam tego cały czas. Teraz już sobie nie wyobrażam odblokowywania telefonu z kodu czy sliderem.


Jasne bez TouchID nie odblokował byś telefonu :D (zwłaszcza brudnym paluchem)

- - - Połączono posty - - -

Tutaj się zgodzę, że w praktycznym codziennym zastosowaniu telefony działają równie szybko ;)
Natomiast wydajność wychodzi w przypadku gier oraz bardziej zasobożernych aplikacji ;)
W aparatach faktycznie, różnica kosmetyczna i z aplikacją Videon nagrane filmy zyskują kilka razy ;)

Ja natomiast mam starego iPhona 4 i muszę na coś zmienić, więc wybrałem 5S. Gdybym obecnie miał iPhona 5 to w ogóle bym go nie sprzedawł i nie zmieniał ;)


Gry zawsze z czasem wykorzystują nowe możliwości graficzne ale różnica też nie jest porażająca. Przecież na iPhone 5 gry się nie przycinają jak na starym pcecie. :)

#22 kobus

kobus
  • 787 postów
  • SkądKoźmin Wlkp.

Napisano 23 września 2014 - 10:45

Dokładnie, TouchID jest teraz na tyle dopracowane że jego brak bardzo by mi spowolnił użytkowanie iphona. Dodatkowo możliwość korzystania z toucha w innych appkach jest super sprawą. Sam będę zmieniał w okolicach Grudnia na iphona 6 ze względu głównie na wiekszy wyswietlacz. Kusi mnie ip6 plus - muszę ocenić na żywo ale domniemam że jest on po prostu za duży do zwykłego użytkowania.

#23 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 września 2014 - 11:34

6 Plus na żywo jest "nieużywalnie" duży. Ten telefon ma tylko sens jeśli ktoś nie nosi telefonu w kieszeni (czytaj torba / aktówka albo damska torebka) I nie używa telefonu w ruchu. iP 6 bez Apple Case'a (którego szczerze polecam) trzyma mi się dość niebezpieczne. A ręce mam w miarę duże. 6 Plus przy używaniu w ruchu wypadłby mi już pewnie w pierwszym tygodniu. Poza tym ja np. biegam z telefonem na ramieniu, jeżdżę na rowerze. To chyba bym musiał mieć biceps Pudziana, żeby go tam zmieścić. Uważam, że iP6 + duży iPad jest dużo lepszym rozwiązaniem niż 6 Plus. :)

john80 Twoja argumentacja jest bardzo trafna i z większością się zgadzam. Widać, że trzeźwo rozumujesz. Różnice techniczne między urządzeniami są faktycznie kosmetyczne. Nie możesz jednak przypuszczać, że oba modele będą równie długo wspierane. iPhone 3GS i iPhone 4 miały podobny procesor. 4'ka dostała trochę podkręcony. 3GS na dodatek miał 4x mniejszą rozdzielczość ekranu. No i jakoś wsparcie skończyło się wcześniej. Podobna sytuacja w iPadach. Mam dwójkę która ma identyczną specyfikacje jak pierwszy iPad Mini. I jakoś mini posiada Siri, Airdrop (chyba?) a dwójka nie. Z Apple'em to różnie bywa. I tak super, że bardzo długo wspierają swoje urządzenia. Dla tych wszystkich wymieniających co rok to bez znaczenia. Ale ja chcę doczekać z iP6 do iPhone'a 8. :)

Z większym ekranem też myślałem, że 4" będą dla mnie wystarczająco odpowiednie. Nawet na 3,5" było mi spoko. Ale jednak większy ekran jest fajniejszy. Szczególnie przy oglądaniu wideo czuć różnice. Przeskok z 3,5" na 4" będzie ewolucją, z 3,5 na 4,7" już małą rewolucją.

Jeszcze raz napiszę, a Ty przemyśl. Nie mówię kup iPhone 6. Mówię - porównaj oba na żywo. Fizycznie mając je w ręku. Jak jesteś z Poznania to wpadaj do mnie. :D

#24 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 23 września 2014 - 11:45

Hehe, dzięki za propozycję ;) Kupować będę i tak dopiero jak wyjdzie iPhone 6 w Polsce, bo może jeszcze jakiś rabat lub obniżkę cen na 5S da się wyrwać. Jednak na 100% przed kupnem przetestuję w jakiś iSpocie mniejszą 6 ;) Sądzę jednak, że nic mnie już nie przekona do kupna nowego modelu, bo ja dużego ekranu najzwyczajniej nie potrzebuję ;) Kibicuję nawet teorii spiskowej, że iPhone 7 wyjdzie w 3 rozmiarach, w tym 4" :P Co do działania iOS 10 na 5S - pożyjemy zobaczymy :P Swoją drogą coś mi się wydaje, że iPhone 7 może nazywać się iPhone X, bo będzie dziesiątym z serii ;p

#25 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 września 2014 - 11:58

Nie wyjdzie. To, że zrobili 4,7" i 5,5" to efekt zbadania potrzeb rynku. Żadna duża firma nie wypuszcza produktu na chybił trafił. 4,7 jest skrojony na przeciętnego europejczyka. A 5,5 dla przeciętnego azjaty. To właśnie głównie ze względu na tamten rynek wypuścili Plusa i się sprzeda pewnie jeszcze lepiej niż zwykła 6. (Bo azjatów najwięcej na świecie. :P) Ten 4,7" dla kogoś kto miał 4" nie jest jakąś sporą różnicą. Telefon jest cieniutki, więc nosi się go podobnie. Nexus 4 sprzedawał się świetnie, SGS III też. Ludzie chcą takiego telefonu i nie będą wracać do mniejszych. Myślę, za to że rozmiar 4,7 utrzyma się bardzo długo w Apple. Oby tylko nie różniły się przyszłe modele zwykłe i z plusem od siebie tak jak jest to teraz.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych