Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 6+ czy Samsung Galaxy Note 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

#151 dario13d

dario13d
  • 530 postów
  • Płeć:
  • SkądHOLLYŁÓDŹ

Napisano 10 stycznia 2015 - 19:26

A co do działana iP 4 to widać że ciemnota z was wychodzi, przesunąłem parę suwaczków w ustawieniach wyłączając te zbędne bajery i telefon chodzi szybciej od iOS 6, jak bym miał jakiegoś z iOS 6 pod ręką to bym wam porównanie zrobił ;) Ale wy nie uwierzycie, bo po co wejść w ustawienia i przesunąć parę suwaczków odpowiadających za największe spadki wydajności.

Napisz konkretnie jakie ustawienia zmienić, chętnie sprawdzę na iP żonki ;)


Użytkownik dario13d edytował ten post 10 stycznia 2015 - 19:26

WIDZEW ŁÓDŹ 1910 & RUCH CHORZÓW 1920

  •  Macbook Pro 13'' Mid 2012      iPhone 5s 32GB White +JB      iPad Air 32 GB White WiFi +JB

#152 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 21:00

ustawienia->ogólne->wyszukiwanie spotlight-> odznaczamy od góry do dołu.

ustawienia->ogólne->dostępność->Zwiększ Kontrast-> zaznaczamy zmniejsz przezroczystość

ustawienia->ogólne->redukuj ruch (po zaznaczeniu nie będzie fikuśnych animacji tylko animacja przejścia przez mgiełkę, aplikacje włączają się duużo szybciej i prawie kompletny brak ścinek).

ustawienia->ogólne->odświeżanie w tle i odznaczamy czego nie potrzeba, ja wszystko wyłączyłem pierwszym suwakiem od góry.

Chyba o niczym nie zapomniałem.


  • axq lubi to

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#153 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 21:01

Dodaj jeszcze do listy tryb samolotowy. 



#154 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 21:08

Tryb samolotowy odbiera pewne funkcje, to co podałem nie odbiera kompletnie nic a przyśpiesza działanie iPhone 4.

Wypad z tą ironią, skoro nawet nie przeczytałeś co wymieniłem w poprzednim poście.


Użytkownik Arkhan edytował ten post 10 stycznia 2015 - 21:10

  • Sebosz lubi to

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#155 mikoko

mikoko
  • 494 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 21:27

 

ustawienia->ogólne->wyszukiwanie spotlight-> odznaczamy od góry do dołu.

 

 

Przyznam ze o tym nie myślałem. Spróbuje wylaczyc to u żony bo i tak nie używa



#156 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 21:35

Arkhan nie denerwuj się masz rację wyłączenie bajerów naprawdę pomaga

#157 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 stycznia 2015 - 22:21

hehe, wyłączyć wszystko i zostawić tylko funkcje dzwonienia, to pomoże jeszcze bardziej :)

Boże widzisz i nie grzmisz :) Dramat! 


iPhone 12 mini 


#158 dario13d

dario13d
  • 530 postów
  • Płeć:
  • SkądHOLLYŁÓDŹ

Napisano 10 stycznia 2015 - 22:24

@Arkhan 4 ostanie pozycje miała ustawione tak jak podałeś ;) natomiast o 1 opcji nie wiedziałem.

Jutro może zrobię restore i sprawdzę, na razie testuje 5s brat kupił 6+ i 5s idzie na sprzedaż, więc pomyślałem o kupnie dla niej ;)

Po aktualizacji strasznie narzekała na ścinki dzięki za odp.


WIDZEW ŁÓDŹ 1910 & RUCH CHORZÓW 1920

  •  Macbook Pro 13'' Mid 2012      iPhone 5s 32GB White +JB      iPad Air 32 GB White WiFi +JB

#159 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 22:25

Zgodzę się, że spotlight w Polsce to lipa zarówno w OSX jak i na iOS, ale odświeżanie w tle? To jest jedna z ważniejszych rzeczy. Kumam, że można to wyłączyć, ale to jest mega oszukiwanie siebie. Sprawdź sobie linpacka, który obnaży Ci czym jest iPhone 4 vs np iPhone 5. Jest niemal kalkulatorem. Moc obliczeniowa jak pentium 166mmx do core i5 taka jest różnica.
  • effe lubi to

#160 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 23:41

Nie rozumiem o co chodzi z tym odświeżaniem w tle, podaj mi choć jeden powód dla którego miałbym tego czegoś nie wyłączać. Pamiętaj że nawet po wyłączeniu pierwszym suwakiem dostajemy nadal powiadomienia z messengera instagrama itd itp.

I wytłumacz mi po cholerę mam odpalać jakiegoś linpacka skoro ja znam na pamięć podzespoły prawie każdego telefonu na naszym rynku i wiem jakie są między nimi różnice?
 


hehe, wyłączyć wszystko i zostawić tylko funkcje dzwonienia, to pomoże jeszcze bardziej  :)

Boże widzisz i nie grzmisz  :) Dramat! 

 

Pisałem raz i widzę że muszę drugi, każdemu z osobna bo nie potraficie grupowej wiadomości zrozumieć ;)

Wyłączenie tego co podałem nie zmienia kompletnie nic w możliwościach telefonu.


Użytkownik Arkhan edytował ten post 10 stycznia 2015 - 23:43

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#161 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 stycznia 2015 - 23:43

Nie no ok, ważne, żebyś był zadowolony ;) hehe


iPhone 12 mini 


#162 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 23:55

Nie rozumiem o co chodzi z tym odświeżaniem w tle, podaj mi choć jeden powód dla którego miałbym tego czegoś nie wyłączać. Pamiętaj że nawet po wyłączeniu pierwszym suwakiem dostajemy nadal powiadomienia z messengera instagrama itd itp.

I wytłumacz mi po cholerę mam odpalać jakiegoś linpacka skoro ja znam na pamięć podzespoły prawie każdego telefonu na naszym rynku i wiem jakie są między nimi różnice?
 


 

Pisałem raz i widzę że muszę drugi, każdemu z osobna bo nie potraficie grupowej wiadomości zrozumieć ;)

Wyłączenie tego co podałem nie zmienia kompletnie nic w możliwościach telefonu.

 

 

Jeśli używasz telefonu do dzwonienia to nie potrzebujesz smartfona. Po co odświeżanie w tle? Spróbuj biegać z jakąkolwiek appką bez tej funkcji - nie da się. Wszystkie aplikacje sieciowe, które masz zainstalowane nie będą Cię powiadamiały np o nowych zdarzeniach przesłanych po wyłączeniu - tzn nie zsynchronizują się. Przykład? Nie używam domyślnego kalendarza tylko Sunrise. Nie powiadomi mnie o nowym zaproszeniu na spotkanie bez włączenia go w tle. Dropbox sam nie zsynchronizuje mi zdjęć z telefonu bez tej funkcji. Newsweek, którego mam prenumeratę sam się nie pobierze. OneNote, którego używam w pracy sam się nie zsynchronizuje. Pogoda nie będzie wiedziała w chwili opuszczenia belki na dół jakie są figury. Będzie się dopiero wówczas odświeżać itd itd.

 

Pisząc o odświeżaniu ubijasz smartfona i robisz z niego jedynie powiadamiacz. Co to znaczy? Włączasz aplikację, ona się synchronizuje. Zapisuje sobie, że ma Ci wyświetlić pop-up za jakiś czas i tyle. Dopiero jak ją włączysz jeszcze raz to ogarnie się, że są jakieś nowe powiadomienia, które są warte monitu. 

 

Generalnie jak jesteś zadowolony z iP4 to spoko. U mnie 4-ka jest w iMuzeum w szufladzie. Powodzenia :)



#163 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 00:29

Ja biegam tylko z włączonym odtwarzaczem muzyki.

Aplikacje sieciowe czyli instagram messenger czy snapchat? Działają wszystkie.

Kalendarz.. nawet nie powinienem komentować, argument na siłę, ktoś używa kalendarza w telefonie? Śmiech na sali :P Mam ja sobie zapisane w pliku pdf wszystkie potrzebne daty na pendrive i tyle.

Zaproszenie na spotkanie? Masz na myśli wydarzenie na fb? Fb działa w tle bez problemu.

Dropbox? Przecież to chmura, nie wiem czy ktoś tego używa inaczej niż jako szybszego pendrive.

Newsweek OneNote Pogoda w życiu nic z tego nie użyłem.

Ja ci polecam tą funkcje włączyć, bo ty myślisz że nie będzie powiadomień aż do włączenia aplikacji i tu się mylisz bo powiadomienia cały czas przychodzą pomimo zablokowania działania w tle.


Użytkownik Arkhan edytował ten post 11 stycznia 2015 - 00:31

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#164 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 11:20

Ja biegam tylko z włączonym odtwarzaczem muzyki.

Aplikacje sieciowe czyli instagram messenger czy snapchat? Działają wszystkie.

Kalendarz.. nawet nie powinienem komentować, argument na siłę, ktoś używa kalendarza w telefonie? Śmiech na sali :P Mam ja sobie zapisane w pliku pdf wszystkie potrzebne daty na pendrive i tyle.

Zaproszenie na spotkanie? Masz na myśli wydarzenie na fb? Fb działa w tle bez problemu.

Dropbox? Przecież to chmura, nie wiem czy ktoś tego używa inaczej niż jako szybszego pendrive.

Newsweek OneNote Pogoda w życiu nic z tego nie użyłem.

Ja ci polecam tą funkcje włączyć, bo ty myślisz że nie będzie powiadomień aż do włączenia aplikacji i tu się mylisz bo powiadomienia cały czas przychodzą pomimo zablokowania działania w tle.

 

 

 

Czy Ty pracujesz czy rodzice Cię utrzymują?

Zaproszenie na spotkanie facebook? Uśmiałem się po pachy. Nie, mam na myśli zaproszenia na spotkania biznesowe synchronizowane przez exchange.

Zapisywanie dat w PDF na pendrive? :D Myślę, że nie da się tego inaczej skomentować jak wielkie buahaha :D No dawno takiego fajnego trola nie widziałem na tym forum jak Ty :)

 

Excel też jest Ci pewnie niepotrzebny i korzystasz z arkuszy A1 i linijki? 



#165 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 stycznia 2015 - 11:47

Nie zapominaj że zarówno ALpha jak i Note 4 są również w wersjach z Exynosem - i takie właśnie wersje mam obu w/w telefonów

Chodzą jak marzenie

 

Wersje z Exynosem są raczej dla graczy. Nie gram w gry i wolę energooszczędnego Snapdragona, gdzie 2-3 dniowy czas pracy na baterii w trybie mieszanym jest standardem.


Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 11 stycznia 2015 - 11:47

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#166 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 13:24

Czy Ty pracujesz czy rodzice Cię utrzymują?

Zaproszenie na spotkanie facebook? Uśmiałem się po pachy. Nie, mam na myśli zaproszenia na spotkania biznesowe synchronizowane przez exchange.

Zapisywanie dat w PDF na pendrive? :D Myślę, że nie da się tego inaczej skomentować jak wielkie buahaha :D No dawno takiego fajnego trola nie widziałem na tym forum jak Ty :)

 

Excel też jest Ci pewnie niepotrzebny i korzystasz z arkuszy A1 i linijki? 

Chwilowo rodzice mnie utrzymują, od początku grudnia aktualnie.

Spotkanie biznesowe? A kim ty jesteś, dyrektorem banku? Nieźle się bawisz przed kompem widzę ;)
Nie jestem trollem i szczerze mówiąc to ty tutaj wyglądasz na trolla i jakiegoś cwaniaczka który myśli że w internecie może grać kogo zechce, nie uwierzę że korzystasz jako normalny człowiek z tych funkcji które wymieniłeś wcześniej ;)

Excel, nie używałem go od czasów szkolnych, potrafię w pamięci obliczyć czy wystarczy mi na ziemniaki czy mogę sobie pozwolić na sałatkę ;)


  • ippawel lubi to

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#167 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 13:32

Chłopie Ty jesteś jakimś nastolatkiem. Jak pójdziesz do pracy to zobaczysz do czego wykorzystuje się komputer czy smartfona.

Nie porozumiemy się dokąd nie dorośniesz, nie ożenisz się, nie założysz rodziny i nie otworzysz swojego biznesu albo nie pójdziesz do normalnej pracy.

Jako dzieciakowi wystarczy Ci cokolwiek co dzwoni. Masz racje iP4 jest dla Ciebie aż nadto.

P.S.
Tak z czystej serdeczności radzę Ci jednak podszlifować Excela i VBA lub inne skillse bo z takim nastawieniem to w wieku 30 lat rodzice nie kupią Ci nowego iPhone'a :)

Użytkownik l.gajewski edytował ten post 11 stycznia 2015 - 13:44


#168 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 14:51

Excel, nie używałem go od czasów szkolnych, potrafię w pamięci obliczyć czy wystarczy mi na ziemniaki czy mogę sobie pozwolić na sałatkę ;)

I Ty tak na poważnie ?.. :)  Exel to podstawa przecież w każdej firmie, instytucji , nie trzeba być dyrektorem a używam bardzo często w pracy. 


Użytkownik tomk925 edytował ten post 11 stycznia 2015 - 14:56


#169 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 stycznia 2015 - 14:58

Chłopie Ty jesteś jakimś nastolatkiem. Jak pójdziesz do pracy to zobaczysz do czego wykorzystuje się komputer czy smartfona.

Nie porozumiemy się dokąd nie dorośniesz, nie ożenisz się, nie założysz rodziny i nie otworzysz swojego biznesu albo nie pójdziesz do normalnej pracy.

Jako dzieciakowi wystarczy Ci cokolwiek co dzwoni. Masz racje iP4 jest dla Ciebie aż nadto.

 

Oj tam. Chłopak musi przyszpanować. Taki wiek. U nas także to była norma :) Pamiętasz?


Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 11 stycznia 2015 - 14:59

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#170 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 15:12

Chłopie Ty jesteś jakimś nastolatkiem. Jak pójdziesz do pracy to zobaczysz do czego wykorzystuje się komputer czy smartfona.

Nie porozumiemy się dokąd nie dorośniesz, nie ożenisz się, nie założysz rodziny i nie otworzysz swojego biznesu albo nie pójdziesz do normalnej pracy.

Jako dzieciakowi wystarczy Ci cokolwiek co dzwoni. Masz racje iP4 jest dla Ciebie aż nadto.

P.S.
Tak z czystej serdeczności radzę Ci jednak podszlifować Excela i VBA lub inne skillse bo z takim nastawieniem to w wieku 30 lat rodzice nie kupią Ci nowego iPhone'a :)

Mylisz się i wiedziałem że tak będzie :) Nie jestem nastolatkiem, pracuję i żyję na własny rachunek, teraz tylko wróciłem do domu na parę miesięcy bo nie mam pracy.
Dorosłem już dawno, w normalnej pracy jestem od paru lat, chwilowo niestety przerwa ale takie realia polskie.

Nie potrzebuję Excela do pracy, nie wiem co to VBA jakoś przez wszystkie lata i ja i wszyscy inni radzą sobie bez takich rzeczy i w ogóle bez komputera.

Jesteś więźniem własnej ograniczonej wyobraźni, nie wiesz kim jestem ale próbujesz wpasować mnie w swoje zniekształcone wyobrażenie o innych użytkownikach internetu, tak wiem że czujesz się jedynym wyzwolonym a reszta to szara masa nie wiedząca po co istnieje ale otrząśnij się, każdy jest inny a zarazem każdy jest taki sam.


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#171 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 stycznia 2015 - 15:59

Mylisz się i wiedziałem że tak będzie :) Nie jestem nastolatkiem, pracuję i żyję na własny rachunek, teraz tylko wróciłem do domu na parę miesięcy bo nie mam pracy.
Dorosłem już dawno, w normalnej pracy jestem od paru lat, chwilowo niestety przerwa ale takie realia polskie.

 

Jeśli dalej będziesz tak odważny, to może kiedyś tą Polskę odbudujemy. Strzelam, że zajmmie to nam 50 lat :(


iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#172 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 16:07

Możecie powiedzieć jak u was bateria w iPhone 6/6+? U mnie średnio jeden dzień intensywnego używania. Jak na razie bez wielu wad. Można zaliczyć do wad jak najbardziej baterię - brakuje mi takiej z Z3C, a tak to wszystko super :)



#173 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 16:13

Mylisz się i wiedziałem że tak będzie :) Nie jestem nastolatkiem, pracuję i żyję na własny rachunek, teraz tylko wróciłem do domu na parę miesięcy bo nie mam pracy.
Dorosłem już dawno, w normalnej pracy jestem od paru lat, chwilowo niestety przerwa ale takie realia polskie.

Nie potrzebuję Excela do pracy, nie wiem co to VBA jakoś przez wszystkie lata i ja i wszyscy inni radzą sobie bez takich rzeczy i w ogóle bez komputera.

Jesteś więźniem własnej ograniczonej wyobraźni, nie wiesz kim jestem ale próbujesz wpasować mnie w swoje zniekształcone wyobrażenie o innych użytkownikach internetu, tak wiem że czujesz się jedynym wyzwolonym a reszta to szara masa nie wiedząca po co istnieje ale otrząśnij się, każdy jest inny a zarazem każdy jest taki sam.

Do niczego merytorycznego to nie prowadzi. Przez to, że nie wiesz co to, to nie masz pracy :) ale co ja się tam znam. Powodzenia w życiu Ci życzę.

Możecie powiedzieć jak u was bateria w iPhone 6/6+? U mnie średnio jeden dzień intensywnego używania. Jak na razie bez wielu wad. Można zaliczyć do wad jak najbardziej baterię - brakuje mi takiej z Z3C, a tak to wszystko super :).

1 dzień to max. Ten weekend iPhone odpoczywał praktycznie. Odłączony wczoraj o 8:00 od ładowarki i wyjątkowo dzisiaj o 16:13 mam 26% jeszcze.

Codziennie jednak pobudka o 5:00 potem trening. W pracy średnio 200-250 maili, hangouts, exchange cały czas, konferencja często jakaś na MS LYNC oraz około godziny - półtorej rozmów i bateria o 19:00 jak wracam do domu ma mniej więcej 15-20%

Także w moim wypadku wytrzymuje jeden dzień. Dla porównania SGS5, który leży w szufladzie a którego uzywałem przed iP6 miał 40-45% na koniec dnia.

Użytkownik l.gajewski edytował ten post 11 stycznia 2015 - 16:17

  • axq lubi to

#174 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 16:20

Do niczego merytorycznego to nie prowadzi. Przez to, że nie wiesz co to, to nie masz pracy :) ale co ja się tam znam. Powodzenia w życiu Ci życzę.

Mylisz się, w ogóle nie rozumiem co siedzi w twojej głowie że każe ci zgadywać na temat szczegółów życia obcej osoby.

Nie mam pracy przez to że sezon się skończył i nie ma gości w hotelu i nie potrzeba zbyt wielu kelnerów, za miesiąc czy dwa wracam do pracy, ale co ty możesz wiedzieć skoro dla Ciebie do każdej pracy potrzeba Excela ;)


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#175 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 16:29

Życzę Ci jak najlepiej naprawdę. Miłego dnia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych