Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 6+ czy Samsung Galaxy Note 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

#126 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 00:39

Effe radzę jeszcze cofnąć się w tym samym temacie troszkę wcześniej i zobaczyć co pisałeś sam o Samsungu, ale zmiana.... :)



#127 Adi21

Adi21
  • 367 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 10 stycznia 2015 - 01:53

Zgadzam się z tym, że Android potrzebuje więcej ramu ghz aby to wszystko chodziło jak należy, oczywiście mowa o nakładkach, bo czysty działa o wiele lepiej i nie potrzebuje nie wiadomo jakich parametrów. 

Co do tego, że android to jedna wielka dziura jest wyssane z palca. Poużywaj topowych telefonów z tym systemem. Przykład HTC ONE M8, Alpha czy note4. Potrafią te telefony płynniej działać od iPhone'a 6 z dziurawym właśnie iOS8. Niestety dzisiaj iOS to nie to co kilka lat temu, a Android to też nie to samo. Teraz różnice nie są tak duże. Płynność podobna. Zobacz jednak co możesz zrobić i jakie opcje masz na androidzie, a co na iOS. Sorry zawsze broniłem iOS i byłem wielkim fanem, jednak już przejrzałem na oczy i wole zapłacić 1500zł za Samsunga Alpha niż prawie 2500zł za iPhone 6. Alpha ma ten sam ekran w o wiele mniejszej obudowie, działa bardzo płynnie i ma masę praktycznych opcji, które wykorzystuje na c odzień. Do tego podpięty mam zegarek Gear S i jest rewelacja :)

Dodać trzeba nakładki producentów nie zoptymalizowane w 100% jak właśnie TouchWiz :P i wiele wodotrysków które zamiast sprawiać przyjemność tylko mulą telefon. Android ma niestety to do siebie że prooducenci często na siłe wpychając własme oprogramowanie do andka tylko powielają liczbę błędów. Miałem iOS i andka i stabilniej działa iPhone nie wywala aplikacji jak andek który nieraz wywali ci 6 razy w ciągu dnia lub 6 razy na 15 uruchomień do tego zawieszanie się systemu i spowolnienia które są powodem błędu aplikacji w tle. No cóż muszą popracować i naprawić to i tyle. iOS też ma swoje problemu jak czytanie notatek z locksrreen czy wykonanie telefonów przez siri. Samsung robi dobre słuchawki ale nie lubie plastiku :P wole już htc z aluminium. Co do samych słuchawek nie ma co porównywać to inna liga choć oba wykonują połączenia i wysyłają wiadomości to kwestia budowy, pamięci wew. czy technologi ekranu to dwie różne strony tego samego medalu tak samo z systemami choć andek pozwala na więcej to iOs jest bardziej stabilne ma większe wsprarcie developerów itd. Nie krytykuje andka ani nie zachwalam apple wybieram to co mi odpowiada co sprawia mi przyjemność i posłuży mi tak jak tego chce.



#128 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 02:13

@Adi21 plastikowe samsungi już się skończyły, od chyba roku Samsung robi telefony z aluminium..


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#129 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 10 stycznia 2015 - 02:37

@Arkhan

 

 

Małe sprostowanie co do wydajności Snapdragona. Jak widać wydajność GPU jest akurat w wersji ze snapem wyższa.

Jezeli chodzi Ci o gry, ale te starsze, to racja. Od SGS 2, przez SGS3 i Note 2 wszystko było optymalizowane pod Exynosy a Adreno było lekko mówiąc 'gorsze'. Jednak juz od jakiegoś czasu znakomita większość flagowców z Andkiem działaja w oparciu o ten sam SoC - Snapdragon. To niejako zmusza deweloperów, zeby optymalizować ich gry i aplikacje właśnie pod ten układ. Także jedyne co można teraz zarzucić Snapdragonom, to to, że się mocniej grzeją niż Exynosy.


MacBook Pro Retina 13" 2015/8GB/256GB, iPhone 7 Plus 128GB Matte Black

 


#130 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 stycznia 2015 - 08:40

Dodać trzeba nakładki producentów nie zoptymalizowane w 100% jak właśnie TouchWiz :P i wiele wodotrysków które zamiast sprawiać przyjemność tylko mulą telefon. Android ma niestety to do siebie że prooducenci często na siłe wpychając własme oprogramowanie do andka tylko powielają liczbę błędów. Miałem iOS i andka i stabilniej działa iPhone nie wywala aplikacji jak andek który nieraz wywali ci 6 razy w ciągu dnia lub 6 razy na 15 uruchomień do tego zawieszanie się systemu i spowolnienia które są powodem błędu aplikacji w tle. No cóż muszą popracować i naprawić to i tyle. iOS też ma swoje problemu jak czytanie notatek z locksrreen czy wykonanie telefonów przez siri. Samsung robi dobre słuchawki ale nie lubie plastiku :P wole już htc z aluminium. Co do samych słuchawek nie ma co porównywać to inna liga choć oba wykonują połączenia i wysyłają wiadomości to kwestia budowy, pamięci wew. czy technologi ekranu to dwie różne strony tego samego medalu tak samo z systemami choć andek pozwala na więcej to iOs jest bardziej stabilne ma większe wsprarcie developerów itd. Nie krytykuje andka ani nie zachwalam apple wybieram to co mi odpowiada co sprawia mi przyjemność i posłuży mi tak jak tego chce.

 

To wszystko co napisałeś może było aktualne rok dwa lata temu. Teraz jest trochę inaczej. wywalanie aplikacji? haha dobre oplułem ekran. Mam kilkadziesiąt aplikacji i jeszcze żadna mi się ie wywaliła. Otwierają się błyskawicznie i hulają jak należy. Wwalanie aplikacji niestety zdarza mi się na iOS8 na iP6, fakt, nie jest to jakoś często ale się zdarza. Zwłaszcza aplikacja mbank. Nie jest to może winą samego iOS tylko aplikacja nie jest jeszcze do końca zoptymalizowana do nowego systemu iOS8. Wychodzi na to, że bardzo nie warto kupwać nowych iP zaraz po premierze, bo niestety, ale nowy system ma wiele problemów i trzeba pół roku - rok wstrzymać się. 


Effe radzę jeszcze cofnąć się w tym samym temacie troszkę wcześniej i zobaczyć co pisałeś sam o Samsungu, ale zmiana.... :)

 

Wiem co pisałem, nie muszę się cofać. Nie miałem jednak wtedy Alphy. Jestem bardzo wymagającym użytkownikiem i denerwuje mnie minimalna niedoskonałość. Nie znoszę jak telefon mi choć minimalnie przecina, czy opóźnia coś. Alpha działa jak błyskawica. Nic nie laguje, wszystko śmiga. Nawet HTC M8 tak nie działał. Wcześnie testowałem Samsunga NOTE 2 i NOTE 3, ale to był dramat. 


Użytkownik effe edytował ten post 10 stycznia 2015 - 08:41

  • Sebosz lubi to

iPhone 12 mini 


#131 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 08:47

@Arkham Samsung robi nadal bardziej plastikowe, jedynie ramka od Alphy jako pierwsza od dawien jest aluminiowa, teraz dopiero wprowadzą serię A3 i A5 w całości metalowe.
@effe od Alphy na androidzie wolałabym już Z3C.

#132 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 stycznia 2015 - 08:53

Z3C też całkiem dobry telefon, zwłaszcza jeśli chodzi o baterie. Mi jakoś ogólnie nie przypadł do gustu. 


iPhone 12 mini 


#133 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 09:19

No nic to ciekawe ile będzie w użyciu Alpha u Ciebie, oby dłużej niż do premiery S6...

#134 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 10:41

Alpha - Z boku aluminium, szkło GG4 a z tyłu wymienna klapka  - lepiej być nie może

Exynos jest lepszy od Snapdragona - nawet jeśli w testach jest w stanie pokazać kilkuprocentową przewagę. A dlaczego ? Ano dlatego że po osiągnięciu pewnej temperatury układ dramatycznie ogranicza taktowanie - i to już po kilku minutach. Wydajność spada wtedy nawet do 50% !!!

Aparat w Alpha robi filmiki 4K - ajf siedzi nadal na 1080p..... Może w 6S coś się zmieni.... do tego mam wreszcie możliwość samemuzdecydować w jakiej rozdzielczości chcę robić zdjęcie. W iOS można wybrać tylko AspectRatio   :)

 

A w bajki o tym że iPhony z serii 4 przyspieszyly na iOS7/8 w stosunku do iOS 5/6 w życiu nie uwierzę. Za długo używam iOS (wciąż mam iPADy)

Dzieciak ma iPAD'a 2 na tej samej platformie sprzętowej co Ajf4S i na codzień widzę jaka jest padaka z iOS8


Użytkownik michobo edytował ten post 10 stycznia 2015 - 10:43


#135 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 stycznia 2015 - 11:01

 

 

A w bajki o tym że iPhony z serii 4 przyspieszyly na iOS7/8 w stosunku do iOS 5/6 w życiu nie uwierzę. Za długo używam iOS (wciąż mam iPADy)

Dzieciak ma iPAD'a 2 na tej samej platformie sprzętowej co Ajf4S i na codzień widzę jaka jest padaka z iOS8

Tego nawet nie chciało mi się komentować. Fanbojstwo pełną gębą kolesiowi wyszło :)

Mój iPone 4s dostał iOS7 i koniec, używać komfortowo się nie dało. Niestety dzisiaj Apple dąży do tego aby klient kupował telefon co roku. Taka prawda. Zresztą jak dla mnie to nie problem bo i tak wymieniam telefony bardzo często. Tylko ludzie nie piszcie bzdur, że iP4/4s działa szybciej na iOS7 niż na iOS6. Bo pęknę ze śmiechu. :)

iPhone dzisiaj wytrzymuje komfortowo max 1 aktualizacje, po 2 latach już działa jak SGS2:)


iPhone 12 mini 


#136 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 12:10

Tego nawet nie chciało mi się komentować. Fanbojstwo pełną gębą kolesiowi wyszło :)

Mój iPone 4s dostał iOS7 i koniec, używać komfortowo się nie dało. Niestety dzisiaj Apple dąży do tego aby klient kupował telefon co roku. Taka prawda. Zresztą jak dla mnie to nie problem bo i tak wymieniam telefony bardzo często. Tylko ludzie nie piszcie bzdur, że iP4/4s działa szybciej na iOS7 niż na iOS6. Bo pęknę ze śmiechu. :)

iPhone dzisiaj wytrzymuje komfortowo max 1 aktualizacje, po 2 latach już działa jak SGS2:)

To w takim razie dlaczego nabyłeś iP6 którego dałeś żonie??? Facet, kupujesz sobie Alphe, mówisz jaka to ona piękna, szybka nie jest. Fakt, jest ona dobrym telefonem za dobre pieniądze, ale w tym momencie rżnięcie iPhone'a z iOS8 to jakiś żart. Może kupiłeś jakąś podróbkę Androidową z nakładką systemową iOS8, ale dziwne jest to, że każdy posiadacz iP6 chwali się tym, że jemu telefon śmiga jak oszalały. iP na dwa lata? To dlaczego 5S ciągle śmiga jak głupi i nie zwolnił chociaż w 10%? 5 już wolniej działa, ale telefon za niedługo będzie miał 2.5roku, poza tym Apple tworzy system już pod 64bit, także tutaj też ci się nie udało. Pamiętaj tylko, że 4S ciągle ma iOS8, może nie działa jak oszalały, ale ciągle jest to świetny middle-class. A co się stało z SGS2, dzisiaj to telefon który nie ma już Andka, chociażby 4.4, a gry chodzą na nim upiornie :)

 

Pierwszy raz widzę takiego fanboya Samsunga po przesiadce z iPhonea, pytanie tylko - na jak długo? 



#137 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 12:16

@Arkhan

 

 

Małe sprostowanie co do wydajności Snapdragona. Jak widać wydajność GPU jest akurat w wersji ze snapem wyższa.

Jezeli chodzi Ci o gry, ale te starsze, to racja. Od SGS 2, przez SGS3 i Note 2 wszystko było optymalizowane pod Exynosy a Adreno było lekko mówiąc 'gorsze'. Jednak juz od jakiegoś czasu znakomita większość flagowców z Andkiem działaja w oparciu o ten sam SoC - Snapdragon. To niejako zmusza deweloperów, zeby optymalizować ich gry i aplikacje właśnie pod ten układ. Także jedyne co można teraz zarzucić Snapdragonom, to to, że się mocniej grzeją niż Exynosy.

Problem jest w tym że grafiki Adreno mają dużo mniej jednostek wypełniających (o ile dobrze pamiętam), animacje 60 fps na exynosie i Power VR wyglądają pieknie i płynnie przepływają przez ekran, a na adreno widać skoki z piksela na piksele, do tego adreno się grzeje bo nie ma kontroli nad poborem mocy w stosunku do zadań, pobiera zbyt dużo energii i pracuje na zbyt wysokich obrotach i przez to się grzeje. Może i procentowo ma lepszą wydajność, ale wizualnie grafiki adreno robią najgorszą robotę z wielkiej trójcy.

Ogólnie adreno to najgorszy syf jaki jest na naszym rynku, nie kupie już smartfona z tą grafiką bo nawet same animacje które wyciągają 60 fps nie są tak ładne jak na exynosie lub PowerVR.

A co do działana iP 4 to widać że ciemnota z was wychodzi, przesunąłem parę suwaczków w ustawieniach wyłączając te zbędne bajery i telefon chodzi szybciej od iOS 6, jak bym miał jakiegoś z iOS 6 pod ręką to bym wam porównanie zrobił ;) Ale wy nie uwierzycie, bo po co wejść w ustawienia i przesunąć parę suwaczków odpowiadających za największe spadki wydajności.


Użytkownik Arkhan edytował ten post 10 stycznia 2015 - 12:17

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#138 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 stycznia 2015 - 12:22

To w takim razie dlaczego nabyłeś iP6 którego dałeś żonie??? Facet, kupujesz sobie Alphe, mówisz jaka to ona piękna, szybka nie jest. Fakt, jest ona dobrym telefonem za dobre pieniądze, ale w tym momencie rżnięcie iPhone'a z iOS8 to jakiś żart. Może kupiłeś jakąś podróbkę Androidową z nakładką systemową iOS8, ale dziwne jest to, że każdy posiadacz iP6 chwali się tym, że jemu telefon śmiga jak oszalały. iP na dwa lata? To dlaczego 5S ciągle śmiga jak głupi i nie zwolnił chociaż w 10%? 5 już wolniej działa, ale telefon za niedługo będzie miał 2.5roku, poza tym Apple tworzy system już pod 64bit, także tutaj też ci się nie udało. Pamiętaj tylko, że 4S ciągle ma iOS8, może nie działa jak oszalały, ale ciągle jest to świetny middle-class. A co się stało z SGS2, dzisiaj to telefon który nie ma już Andka, chociażby 4.4, a gry chodzą na nim upiornie :)

 

Pierwszy raz widzę takiego fanboya Samsunga po przesiadce z iPhonea, pytanie tylko - na jak długo? 

 

Po pierwsze kupiłem 3 iPhony. iPhone 6 black, iPhone 6 silver i iPhone 6+. Pierwszy model to był iPhone 6+, którego używałem około miesiąc czasu i zamieniłem na iP6 black, w tym samym czasie żonie kupiłem iP 6 silver, bo podoba jej się bardzo iOS i jest prosty w użytkowaniu. 

Po drugie nie napisałem nigdzie, że iP6 na iOS8 nie śmiga jak oszalały. Czytaj ze zrozumieniem, bo widzę, że jesteś jeszcze bardzo podekscytowany, że nie gługo nabędziesz swoją zabaweczkę :)

Jakbyś nie wiedział to iP5s jest na rynku ponad rok i dostał tylko jedną aktualizację. Czyli z iOS7>iOS8, poczekamy jak będzie działał na iOS9 :) Mam nadzieje, że się mylę ale patrząc wstecz to widać jak teraz działa iP5 na iOS8. 2 letni iP już niestety nie grzeszy płynnością. 

Fanboy samsunga, buhahaha:) Nie jestem fanem żadnej marki, tylko testuje wszystkie sprzęty. W roku mam kilka flagowców w domu  możliwością testowania (taka praca) Więc mam porównanie. 

OK kończę dyskusję - nie ma co rozmawiać z osobą, która obecnie nie ma pojęcia o czym pisze. 


Użytkownik effe edytował ten post 10 stycznia 2015 - 12:23

  • axq lubi to

iPhone 12 mini 


#139 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 12:37

Jak nie mam pojęcia o czym piszę, skoro też się dobrze znam. Owszem, ty wydajesz 1600zł i masz Alphę, ja wydaję 3400zł i mam iPhone. Najważniejsza różnica jest taka, że mój iPhone będzie miał wsparcie 3/4lata, twoja Alpha.. no nie wiem, czyżby już był koniec? Ja iPhone sprzedam po dobrej cenie, ty może najwyżej dostaniesz połowę pierwotnej ceny. No i co najważniejsze mogę mieć nieskończoność aplikacji w tle, a ty ze swoim 600/700mb odpalisz ich kilka i zacznie ci wywalać pozostałe + otwarte karty w przeglądarce to już w ogóle THE END.

 

Dzięki Ci za dyskusję, wymieniliśmy się poglądami, ty będziesz z Samsungiem, ja z Apple :). Mam nadzieję tylko, że po roku będziesz tak samo mówił - życzę Ci tego, a ja mam nadzieję, że będę tak samo mówił o swoim sprzęcie. Zbędne przekomarzanie, mam nadzieję, że będziesz jak najdłużej ze swoim sprzętem zadowolony. Nie obrażaj się, ja też trochę wybuchłem, pozdrawiam cię;)

 

Ja wybrałem Apple, jadę za godzinę, mam nadzieję, że będę zadowolony. Oba sprzęty są fajne, z tym, że jeden tańszy, jeden droższy. Każdy wybiera to co może i to co mu się podoba - mieć sprzęt który odpowiada to najważniejsze, nic na siłę.



#140 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 stycznia 2015 - 12:55

Jak nie mam pojęcia o czym piszę, skoro też się dobrze znam. Owszem, ty wydajesz 1600zł i masz Alphę, ja wydaję 3400zł i mam iPhone. Najważniejsza różnica jest taka, że mój iPhone będzie miał wsparcie 3/4lata, twoja Alpha.. no nie wiem, czyżby już był koniec? Ja iPhone sprzedam po dobrej cenie, ty może najwyżej dostaniesz połowę pierwotnej ceny. No i co najważniejsze mogę mieć nieskończoność aplikacji w tle, a ty ze swoim 600/700mb odpalisz ich kilka i zacznie ci wywalać pozostałe + otwarte karty w przeglądarce to już w ogóle THE END.

 

Dzięki Ci za dyskusję, wymieniliśmy się poglądami, ty będziesz z Samsungiem, ja z Apple :). Mam nadzieję tylko, że po roku będziesz tak samo mówił - życzę Ci tego, a ja mam nadzieję, że będę tak samo mówił o swoim sprzęcie. Zbędne przekomarzanie, mam nadzieję, że będziesz jak najdłużej ze swoim sprzętem zadowolony. Nie obrażaj się, ja też trochę wybuchłem, pozdrawiam cię ;)

 

Ja wybrałem Apple, jadę za godzinę, mam nadzieję, że będę zadowolony. Oba sprzęty są fajne, z tym, że jeden tańszy, jeden droższy. Każdy wybiera to co może i to co mu się podoba - mieć sprzęt który odpowiada to najważniejsze, nic na siłę.

 

 

No i taką dyskusję lubię :)

Jeszcze tylko odpowiem odnośnie wsparcia. Mi osobiście wsparcie nie interesuje, bo 2x w roku średnio a nawet częściej zmieniam telefony. 4 lata w moim przypadku to nie możliwe. 

Jak tylko wyjdzie następca iP6 kupuje od razu, jak tylko wyjdzie następca Alphy również kupię od razu, może nawet nie długo przesiądę się na SGS6, jak tylko będzie miał to coś w sobie. 

Jeśli chodzi o sprzedaż, to cena również mnie nie interesuje. Odsprzedaje często za połowę ceny  lub oddaje komuś jak mam kaprys. To nie problem.

 

Co do otwartych programów w tle. To nie wiem, mam ich kilka otwartych:

-FB

-Messenger

-Email gmai

-Email inne

-Mbank

-PayPal

-nc+ Go

-Gear S po BT

-WhatsApp

-Office

-OneDrive

-Withings

-Często realracing 3

- strony internetowe, średnio 6 zakładek

 

Nic mi nie zamula, wszystko otwiera się błyskawicznie. Może nie są to wymagające aplikacje, ale takich używam non stop. Z iP6 też nie było problemów. Zraziło mnie jedynie wykonanie, wielkość (4,7'' a dużo większy od 4,7'' w alphie), podwójnie klikający home (dramat), typowa wada Touch ID).

Do tego dochodzą liczne ficzery, których w iP na iOS nie doświadczysz. Przykład głupie streamowanie zdjęć/filmów bezpośrednio z telefonu na telewizor. 

Czy ściąganie aplikacji/filmów/muzyki itp bezpośrednio ze stron, jak na kompie. Takie bzdety ale cieszą :)

Ip jest mega prosty, szybki, stabilny wygodny, ale już coś prysło, przejadło się, jakoś "6" mnie rozczarowała. Musiałem 3 miesiące poużywać aby się o tym przekonać. Poczekam na 6s, może na 7 i wtedy mam nadzieję, że coś się zmieni, że znów będzie WOW. 

 

Sprzedałem i wróciłem znów do androida nakładkowe, jak na razie jestem zadowolony. 

Ty dzisiaj dostaniesz iP6 i też Ci życzę abyś był zadowolony. 

 

Pozdrowienia.


Użytkownik effe edytował ten post 10 stycznia 2015 - 12:55

iPhone 12 mini 


#141 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 13:04

Dla mnie to pierwszy sprzęt Apple, więc wiadomo, radość będzie. Przekonam się i ocenię. Telefon na 2 lata, oczywiście, nie na więcej. :) Dzięki jeszcze raz. :)



#142 Adi21

Adi21
  • 367 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 10 stycznia 2015 - 13:36

@Adi21 plastikowe samsungi już się skończyły, od chyba roku Samsung robi telefony z aluminium..

Na dzień dzisiejszy Samsung nie ma modelu z metalu/aluminium w ofercie. Każdy model ma ekran gorilla glass, metalową ramkę na około urządzenia i właśnie plastik jako klapkę która tylko imituje np. skórę.

 

effe źle mnie zrozumiałeś :P Sprawdź np. aplikacje ING Bank Online czy jakoś tak po max tyg będzie aplikacja przestała działać i takich jest kilka które się zdarzają. Jedyna nakładka pracująca dobrze i nie robiąca problemów to ta od HTC Sense jak się nie mylę wiele pozytywów. Dzięki za rozmowę i także mam nadzieje że to nie ostatnia dyskusja :)


Użytkownik Adi21 edytował ten post 10 stycznia 2015 - 13:44


#143 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 13:41

Jak nie mam pojęcia o czym piszę, skoro też się dobrze znam. Owszem, ty wydajesz 1600zł i masz Alphę, ja wydaję 3400zł i mam iPhone. Najważniejsza różnica jest taka, że mój iPhone będzie miał wsparcie 3/4lata, twoja Alpha.. no nie wiem, czyżby już był koniec? Ja iPhone sprzedam po dobrej cenie, ty może najwyżej dostaniesz połowę pierwotnej ceny. No i co najważniejsze mogę mieć nieskończoność aplikacji w tle, a ty ze swoim 600/700mb odpalisz ich kilka i zacznie ci wywalać pozostałe + otwarte karty w przeglądarce to już w ogóle THE END.
 
Dzięki Ci za dyskusję, wymieniliśmy się poglądami, ty będziesz z Samsungiem, ja z Apple :). Mam nadzieję tylko, że po roku będziesz tak samo mówił - życzę Ci tego, a ja mam nadzieję, że będę tak samo mówił o swoim sprzęcie. Zbędne przekomarzanie, mam nadzieję, że będziesz jak najdłużej ze swoim sprzętem zadowolony. Nie obrażaj się, ja też trochę wybuchłem, pozdrawiam cię;)
 
Ja wybrałem Apple, jadę za godzinę, mam nadzieję, że będę zadowolony. Oba sprzęty są fajne, z tym, że jeden tańszy, jeden droższy. Każdy wybiera to co może i to co mu się podoba - mieć sprzęt który odpowiada to najważniejsze, nic na siłę.


Z tego co pamiętam to jesteś świeżakiem na forum, który sam przed chwilą mocno się dopytywał o iPhone'a a teraz zachowujesz się jak wielki specjalista. Nie zgadzam się z wieloma rzeczami z Effe, ale to człowiek, który na forum już trochę jest i miał wiele iPhone'ów przed 6 - podobnie jak wielu forumowiczów tutaj.

Nie zrozum mnie źle, ale nie bądź taki napastliwy. Co z tego, że Ty będziesz miał wsparcie 4 lata, jak my tutaj jesteśmy entuzjastami i pewnie za rok góra dwa będziemy zmieniać telefony na nowsze. Druga kwestia to taka, że zgodzę się, że dostaniesz aktualizację - podobnie z resztą jak i pewnie Alpha co ostatnio udowadnia Samsung wypuszczając update'y np SGS3 do lollipopa natomiast co Ci po nich jak sprzęt nie dostanie wszystkich ficzerów - bo przykro mi, że rujnuję Twój świat, ale Apple jest firmą a jak każda firma niezależnie od zysków, dąży do ich maksymalizacji, więc wypuści coś ekskluzywnego tylko dla nowego telefonu i tym spslosobem zmusi Cię do zmiany. Ewentualnie tak jak pisał Effe dostaniesz nowy system, ale będzie ciął.

Reasumując, wyłącz emocje i nie podniecaj się niedojrzale tylko dyskutuj argumentując.
Sam mam/ miałem iP4, iP4S, iP5, iP5S i iP6 i na przestrzeni tych lat najlepiej chodził iP4S na iOS5 potem iP5 na iOS6 od iOS7 nawet 5S potrafił ciąć. To samo jest z iOS8 i iP6. Oznacza to, że system rośnie i jak będzie się zachowywał nowy numerek na Twoim już wówczas rocznym iPhonie lub dwuletnim nikt nie wie - podejrzewam, że Apple nawet tego nie wie do chwili kiedy prace nad nowym iOS są już bardzo zaawansowane.

#144 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 14:57

Axq cieszę się Twoim szczęściem ale mam pytanie jakich flagowych modeli uzywałeś żeby porównać z iPhone 6 którego kupiłeś ? Druga sprawa to nie mogę uwierzyć że Alpha zrobiła na effe nagle duże wrażenie nawet lepsze niż HTC m8. Argumenty że może nagrać video 4k czy rzucanie obrazu na tv, inne ficzery Samsunga były przecież już w note 3 czy SGS5 a jak widzę pisał wtedy że Samsung ma milion funkcji które są mu zbędne, tak samo ekran amoled był już wtedy dobrej klasy. Czyli o co chodzi? Wychodzi na to że tylko o wielkość, procesor exynos w nim plus wykonanie.
Może czas też jako drugi go przetestować:-)..

Użytkownik tomk925 edytował ten post 10 stycznia 2015 - 15:01


#145 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 15:43

Niestety jak na razie S3. Wcześniej kilka innych przez krótkie momenty Z1/Nexus4/Note 2 itp. :). Kupiony, ja zadowolony, jest pięknie :)



#146 Adi21

Adi21
  • 367 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 10 stycznia 2015 - 16:01

Dyskusja w moim przekonaniu jest teraz bez sensu są zwolennicy andka i iOS są też tacy co mają to gdzieś. Każdy wybiera to co mu odpowiada. iPhone to jedna słuchawka w dwóch rozmiarach z jednym systemem andek to system pod wielu producentów i operatorów.



#147 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 16:22

Czytając o paru suwaczkach ktore działają cuda w iP4 mocno się ubawiłem. To trochę tak jakby pisać że telefon na czuwaniu wytrzyma miesiąc...wystarczy właczyć tryb samolotowy :)

No i błagam - nie piszcie już o wielozadaniowosci w iPhone bo tego nie da się czytać !! iOS NIE JEST wielozadaniowy



#148 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 16:38

Ty się ubawiłeś bo nawet tego nie sprawdziłeś ani nie zrozumiałeś (nikt tu o żadnych cudach nie mówił).  ;) Są to sprawdzone metody, poszukaj na youtube. iPhone 4 jest szybszy na iOS 7 niż na iOS 6, wy sobie gadajcie co chcecie ale to ja go używam i to ja widzę jak to działa. Tak szczerze mówiąc to jestem bardziej zadowolony z działania iPhone 4 niż mojego poprzedniego telefonu jakim była Motorola Moto G gdzie ekran działał prawie jak oporowy a reakcja była w slowmo ..

Tak btw, tu nie chodzi o wyłączenie czegoś czego się używa i życie jedynie z funkcją dzwonienia i jedną ikonką na ekranie, ale co ty możesz o tym wiedzieć, przecież musisz pośmiać się na forum zamiast sprawdzić samemu.


Użytkownik Arkhan edytował ten post 10 stycznia 2015 - 16:46

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#149 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2015 - 16:59

iOS NIE JEST wielozadaniowy

 

http://www.tapscape....p-Ecosystem.png
 

Craig nas w konia robi? :<


iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#150 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 stycznia 2015 - 17:31

iOS i jego wielozadaniowość można porównać do "skóry" w Note 3. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych