Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Retina 15" Mid 2014 - Opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#51 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 21 sierpnia 2014 - 21:01

ja mam kolege pracujacego w apple ktory wciaz konczy rozne szkolenia...Polecial mi macbooka pro retine ktorego wlasnie kupilem z konca 2013 roku poniewaz najnowsze modele maja wolniejsze dyski


jaki sens jest pisać o koledze kończącym szkolenia? Czy to ma budować emocje, mamy gratulować czy chcesz uwierzytelnić swojego posta? Każdy ma swoją głowę i nie trzeba "być na szkoleniach", aby umieć wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie. Jeśli potrzebujesz mocniejszego sprzętu lub nie zależy Ci na zaoszczędzeniu paręset złotych - kupujesz mid 2014. Chcesz zaoszczędzić kupujesz late '13 lub jeszcze starszy.

#52 Dom

Dom
  • 17 postów
  • SkądPolska

Napisano 22 sierpnia 2014 - 09:05

... wlasnie kupilem z konca 2013 roku poniewaz najnowsze modele maja wolniejsze dyski


Ogólnie jesteś w błędzie.
Nie ma żadnych różnic pomiędzy szybkością dysków z late 2013 / mid 2014.
Różnice te, występują w dyskach o różnych pojemnościach, 256GB oraz 512GB są stosunkowo na tym samym poziomie, natomiast 1TB jest ciut szybszy.

W normalnej pracy nie ma to znaczenia (nie odczujesz różnic), jedynie w benchmarkach ...


Pozdrawiam!

#53 Onua

Onua
  • 131 postów

Napisano 22 sierpnia 2014 - 09:22

Bierz model ME294. Do photoshopa lepiej jak weźmiesz komputer który ma więcej RAM i dedykowaną kartę.


Różnica jest tylko w dedykowanej karcie.
Wybieram pomiędzy modelami:
1. MGXC2PL/A
2. ME294PL/A
3. MGXA2PL/A

Z naciskiem na model 3. MGXA2PL/A. W droższych modelach najbardziej kusi mnie większy dysk niż dedykowana karta, bo z tego co słyszę to w codziennym użyciu nie ma różnicy czy jest dedykowana karta.

#54 Nathan

Nathan
  • 90 postów
  • Skądz przeszłości...

Napisano 30 sierpnia 2014 - 12:21

Chodziło mi o wybór między ME293 a ME294. Ale jeśli chodzi o modele które wybrałeś, musisz odpowiedzieć przed sobą samym. Ja wybrałbym ME294. Najlepszy stosunek ceny do parametrów. Dedykowana karta może Ci się nigdy nie przydać, ale na pewno nie będzie Ci przeszkadzać. A może kiedyś będziesz chciał obrobić jakieś wideo lub zagrać w grę.

#55 Onua

Onua
  • 131 postów

Napisano 30 sierpnia 2014 - 15:37

Dziękuję za odpowiedź. Ciekawi mnie, tak swoją drogą, czy podczas najbliższej konferencji jeszcze coś odświeżą. :)

#56 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 30 sierpnia 2014 - 15:41

Dziękuję za odpowiedź. Ciekawi mnie, tak swoją drogą, czy podczas najbliższej konferencji jeszcze coś odświeżą. :)


Nie odświeża Rmbp. Ten komputer miał aktualizacje kulka tygodni temu...

#57 robin_ldz

robin_ldz
  • 25 postów
  • SkądHollyŁódź

Napisano 02 września 2014 - 21:31

Czy wybierając wersję bez dedykowanej grafiki będę mógł we w miarę komfortowy sposób podłubać przy Photoshopie czy Final Cut Pro? PS częściej, a FCP okazjonalnie. Od czasu do czasu przygotowuję jakiś "film" do pracy.

#58 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 02 września 2014 - 21:41

Czy wybierając wersję bez dedykowanej grafiki będę mógł we w miarę komfortowy sposób podłubać przy Photoshopie czy Final Cut Pro? PS częściej, a FCP okazjonalnie. Od czasu do czasu przygotowuję jakiś "film" do pracy.


''W miarę'' komfortowy sposób jak najbardziej.
Wersja z dedykowanym GPU jest oczywiście wskazana dla każdego kto zamierza pracować w pakiecie FCPX.

#59 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 05 września 2014 - 18:25

Przesiadłem się na model Mid 2014, teoretycznie różnicy nie powinno być ale rzeczywiście Mac wydaje się być jeszcze bardziej responsywny oraz jakby mniej się nagrzewał. Trochę po-testuje i opiszę wrażenia.

#60 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2014 - 19:45

Aha. Po przeczytaniu tego zdania odpuściłem kolejne.
Ja mam rMBP Mid 2012 oraz Late 2013 i nie widzę różnicy…lol...


To nie oznacza, że inni też nie widzą.

#61 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 września 2014 - 11:08

[mod]"Pax między pogany" Panowie. Jeszcze raz pójdziecie w osobiste utarczki a odpowiednio nagrodzę! Proszę wrócić do tematu! Posprzątałem niepotrzebne posty.[/mod]

#62 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 08 września 2014 - 10:47

Z racji zbliżającego się już miesięcznego użytkowania podstawowej wersji mid 2014 chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami. Poprzednio po prawie 3 letniej przerwie w obcowaniu z Macami posiadałem Macbooka White z x3100 oraz na zakończenie przygody Macbooka Pro z Gt8600 gdzie porzuciłem wszystko dla maszyny z piekła rodem czyli G73JH:twisted: Z zaskoczeń na + - praca pod stresem może być naprawdę cicha :) nie ma w ogóle porównania do moich poprzednich macbooków tu naprawdę poziom hałasu jest akceptowalny, oczywiście przy normalnych czynnościach to bajka wentylatory w ogóle nie są słyszalne. - mimo wszystko Retina kolory a przede wszystkim jakość obrazu na wyświetlaczu robi wrażenie a praca w aplikacjach przystosowanych do wyższej rozdzielczości to na pewno duży plus - oczywiście gabaryty a dokładniej grubość to poezja i mistrzostwo świata - czas pracy na baterii także robi wrażenie do poprzednich 50 minut na Asusie:D - a na koniec największe mega zaskoczenie i nigdy bym w to nie uwierzył ale jest to praca na touchpadzie, jest niesamowita poezja w dotyku i mocno uzależnia :cool: (w pracy łapie się na tym, że na firmowym Dellu naciskam touchpad :lol:) Z rozczarowań na - - programy nie przystosowane do dużych rozdzielczości, a także praca w innych rozdziałkach niż Retinowa wyglądają dla mnie nie akceptowalne (może mój Asus mnie rozpieścił;)) np. taki WoW ,w 1440x900 traci całkowicie ostrość (chyba że w ustawieniach systemowych coś trzeba przestawić) oczywiście 2880x1800 wygląda bez względu na opcje graficznie fenomenalnie i ciężko to opisać słowami - nie do końca sprzętowy ale dalej (ostatnim moim system Macowy był Snow Leopard) trzeba naprawiać uprawnienia dysku :cry: Powrót z ciemnej strony mocy uważam jak najbardziej za udany.

#63 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 08 września 2014 - 14:12

Ma ktoś porównanie do MBP mid 2010? Obecnie na takim pracuje, mimo upgrade do ssd itp. laptop już niedomaga - dodatkowo powoli się rozsypuje. Chciałem poczekać na modele 2015, ale nie wiem czy ten jeszcze wytrzyma. Chodzi mi o prace wentylatorów, dysk, nagrzewanie się podczas ładowania, jakość ekranu (obecnie mam matowy, w nowych nie widzę takiej opcji).

#64 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 08 września 2014 - 16:26

Ma ktoś porównanie do MBP mid 2010? Obecnie na takim pracuje, mimo upgrade do ssd itp. laptop już niedomaga - dodatkowo powoli się rozsypuje. Chciałem poczekać na modele 2015, ale nie wiem czy ten jeszcze wytrzyma. Chodzi mi o prace wentylatorów, dysk, nagrzewanie się podczas ładowania, jakość ekranu (obecnie mam matowy, w nowych nie widzę takiej opcji).


Do czego to porównywać :)

Retina w obecnych konfiguracjach to niebo i ziemia z porównaniem do MBP 2010.

Moim skromnym zdaniem rMBP to komputer doskonały, wysoka wydajność, rewelacyjny ekran, szybkie dyski, dużo RAMu oraz cisza i niskie temperatury w codziennym użytkowaniu.
Kupuj śmiało, nie zawiedziesz się.

#65 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 08 września 2014 - 17:26

Ja posiadam rMBP 13' i potwierdzam. Wentylator wchodzi na wyższe obroty jedynie sporadycznie. Ekran miazga

#66 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 09 września 2014 - 04:19

To w takim razie jeszcze jedno - duża różnica między i5 a i7? I jeszcze pamięć flash, bo z nią w poprzednim modelu były problemy (z tego co pamiętam) we wszystkich taka sama? Czytałem również, że modele z końca 2013 lepiej wypadają jeżeli chodzi o całokształt - prawda to?

#67 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 11 września 2014 - 11:22

No nic, poszło zamówienie na rMBP mid 2014. Zobaczę jak przyjdzie czy będzie duża różnica do obecnego modelu.

#68 hoot1911

hoot1911
  • 3 postów

Napisano 12 września 2014 - 12:22

Witam wszystkich. U mnie również poszło zamówienie na rMBP 2014 13'. Zastanawia mnie tylko czas jego realizacji.. do 5tygodni?! wtf?

#69 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 12 września 2014 - 13:01

To zależy od tego gdzie go zamawiałeś. Niestety nie jesteśmy telepatami i nie wyskanujemy z twojego mózgu gdzie żeś kupił laptopa...

#70 hoot1911

hoot1911
  • 3 postów

Napisano 12 września 2014 - 15:31

ispot. Z rozbudową Panie koyoot.

#71 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 12 września 2014 - 16:08

A, to może być tego kilka powodów. Apple przygotowuje update MBP dlatego zatrzymuje produkcję tych komputerów - nierealne. iSpot ma swoje, nieoficjalne źródła zaopatrzenia inne niż oficjalni dystrybutorzy stąd taki długi czas oczekiwania. Duża liczba zamówień na komputery Apple. Z tego co widzę na stronie Apple każdy komputer jest przygotowywany do wysyłki w 3 dni maksymalnie, nawet jeśli ekstremalnie dziwnie konfigurowany. Ścignij iSpot w tym temacie. Bo w 5 tygodni to można z USA samochód sprowadzić a nie laptopa. Ale z drugiej, pisze, że DO 5 tygodni ;). Być może nie będzie tak źle...

#72 quba102

quba102
  • 24 postów

Napisano 13 września 2014 - 14:27

Przesiadłem się na świeżutkiego rMBP 15" z 2,5ghz i GT750M z mbp 13" mid 2012 (16gb ram + SSD 256gb Samsung 830 Pro). Ogólny skok jakości pracy z ekranem 15cali w miejsce 13 jest spory, szczególnie jak obrabia się fotki czy chce obejrzeć film, responsywność na zbliżonym poziomie w codziennej pracy, ciężko wyczuć większe różnice, chociaż jeszcze nie pracowałem dłużej w programach graficznych. Na plus: -ogólna wydajność bez uwag -szybszy start ok 9sek zamiast ok 15s. wcześniej -odczyty/zapisy na dysku po 700mb/s (na poprzedniku po 480mb/s) -ekran rewelacja, przede wszystkim odwzorowanie kolorów, rozpiętość tonalna, czernie, nawet podświetlenie bardziej równomierne , poprzednia sztuka była jakaś wybitnie słaba bo moj pierwszy mbp 13 (mid 2010) miał zbliżone kolory do retiny -wiatraki cichsze jak w mbp 13/mid 2012, niemal bezgłośne -cieniutki aż miło -waga na poziomie starej 13" -gniazda usb po obu stronach a zamiast dwóch obok siebie Minusy: -słychać dławiki na płycie głównej (w nocy, przy idealnej ciszy) -minimalnie cieplejszy od mbp 13"/mid 2012 ale na bardzo przyzwoitym poziomie -nowa wtyczka magsafe - często ją wyczepiam trzymając go na kolanach -tylko 2 usb, choć miejsce na 3 gniazdo w tak dużym komputerze powinno się znaleźć miejsce -ciut miej sztywna obudowa, dolna płytka potrafi lekko pukać o elementy wewnętrzne przy niefortunnym złapaniu -CENA (zdecydowanie za drogi, 7k za taki sprzęt to i tak byłby opór)

#73 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 13 września 2014 - 18:10

[mod][CIACH]
W tym dziale nie zadajemy pytań zasady[/mod]

#74 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 13 września 2014 - 19:14

700-800 MB/sto standardowa prędkość zapis/odczyt dla rMBP z 512GB SSD PCIe.

#75 hoot1911

hoot1911
  • 3 postów

Napisano 19 września 2014 - 09:27

Panowie teraz dopiero zauważyłem że napisałem w temacie o 15'. Sorry. Ale skoro pisze to chciałbym się podzielić z wami pewnym wydarzeniem. Dzisiaj przyszedł mój macbook pro retina 13. Zamawiałem model odświeżony z 2014 roku, czyli MGX82PL. Podczas odświeżenia apple zmieniło procesory co oczywiście wiecie, czyli dali i5-2.8ghz i i7-3.0ghz. Ja wybrałem i5-2.8. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, kiedy na fakturze zgadza się wszystko (model, cena, rozbudowa czyli P1/R1) poza tym [mod][CIACH][/mod] procesorem. Jest i7-2.8ghz. To samo na kartoniku. Czy to możliwe że ci idioci włożyli do nowego modelu stary procesor i7? Czy ktoś po prostu pomylił się podczas drukowania faktury i nalepki? Czekam na odpowiedz ispotu bo muszą się naradzić. Jeśli ciśnienie skoczy mi bardziej niż teraz otworze ten karton i sprawdzę (chociaż już ostrzegali żebym tego nie robił) a oni i tak będą musieli przyjąć zwrot.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)