Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

10.4.11 już jest :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#51 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 13:25

2 miesiące ?

#52 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 15 listopada 2007 - 13:34

Bardzo się cieszę, że większość z Was cieszy się nowym stabilnym Safari ;)
Życzyłbym sobie żeby moje Safari po update śmigało tak jak mi śmigała beta...

I dupa ... Nadal jest problem z drukarkami Brothera który pojawił się w 10.4.10.

Jaką drukarkę masz? DCP-115C ?

#53 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 13:36

2 miesiące ?


dat is unfunny :-x

#54 Jabko

Jabko
  • 231 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 listopada 2007 - 14:09

10.4.11 śmiga aż miło... i do tego safari... ^^


Zastanawiam się, co takiego jest w tym Safari 3? Zainstalowałem, ale nic mnie nie powaliło! Może nieco żwawiej i tyle.
Update zainstalowal się bez problemu i wszystko pracuje O.K.

#55 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 listopada 2007 - 14:10

Zastanawiam się, co takiego jest w tym Safari 3? Zainstalowałem, ale nic mnie nie powaliło! Może nieco żwawiej i tyle.
Update zainstalowal się bez problemu i wszystko pracuje O.K.


Na pierwszy rzut oka w Safari 3 - przeciąganie (ustalanie kolejności zakładek) :)

#56 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 15 listopada 2007 - 14:22

Bardzo się cieszę, że większość z Was cieszy się nowym stabilnym Safari ;)
Życzyłbym sobie żeby moje Safari po update śmigało tak jak mi śmigała beta...


Jaką drukarkę masz? DCP-115C ?


MFC-215C

Na forach zachodnich opisywali ten problem na wielu drukarkach z podobnych serii.

#57 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 14:26

dat is unfunny :-x

Wiem i życzę Ci, że by to było kilka dni. Ale będąc świadomym możliwości SAD nasze ewentualne zdenerwowanie będzie przynajniej mniejsze.

#58 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 14:36

Hmm widget od gieldy mi nie dziala poprawnie :/ Safari bez zmian.

#59 Pieprz

Pieprz
  • 15 postów
  • SkądDublin / Poznań

Napisano 15 listopada 2007 - 14:38

Zastanawiam się, co takiego jest w tym Safari 3?

Nareszcie widoczne wyniki wyszukiwania w treści otwartej strony, ja np często tego używam.

#60 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 14:43

No to jestem już po uaktualnieniu :) Poszło bezproblemowo, choć restart trochę potrwał... Jak na razie wszystko śmiga wzorowo, nic złego się nie dzieje... Mam wrażenie, ze wszystko działa jakby szybciej :) Jedyny minus, który jak na razie widzę to dok, który powrócił do wyglądu domyślnego... Używałem do tej pory Transparent Dock i przeszedł już kilka update'ów bez problemów, a teraz po prostu odmówił współpracy i już dock jest domyślny... A szkoda, bo sobie taki ładny zrobiłem... Ale ogólnie jest wszystko ok :)

#61 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2007 - 14:55

Zrobiłem SU i Tiger biega super.Żadnych problemów narazie nie zauważyłem.Wyłączyłem tylko j.polski w Safari i jest GIT.

#62 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 16:51

Nie jest dobrze - niektórzy ludzie na Apple Discussions mają podobne przygody jak ja:
http://discussions.a...40883&tstart=15
http://discussions.a...240555&tstart=0
http://discussions.a...40189&tstart=15
Chyba lepiej zaczekać na 10.4.11.1

#63 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 17:05

Oj, to sobie poczekasz. Z tego co wiem 10.4.11 to pożegnanie z Tiger'em.
A problemy z 10.4.11 nie wynikają z błędnej instalki tylko z niepoprawnych instalacji systemów u ludzi. Przyczyn może być bardzo dużo, głownie po stronie programików-dodatków, których niektórzy instalują ponad miarę, i wtedy są takie kwiatki. Nie twierdzę michau, że u Ciebie jest właśnie tak. Może to być też wadliwa instalacja komponentów sprzed wielu miesięcy, nie dająca jakichś szczególnych znaków a jednak wykładająca kolejne SU.
Tak jak starannie składane są komputery, trzeba również starannie dbać o system. Czego dowodem mogę być ja i kilku moich znajomych. Nie chcę się tu chwalić tylko rozpropagować umiar.
Zauważyłem, że coraz bardziej popularne stało się traktowanie mac'a jak pieca, czyli wpakować ile się da dupereli w system, że niby ma być poręczny ( jakby sam z siebie nie był ) i wymaganie nie wiadomo czego. Oczywiste jest, że łańcuch jest taki mocny jak najsłabsze jego ogniwo a dodatki/duperele nie są pisane przez specjalistów, nie oszukujmy się.

#64 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 17:18

Przyczyn może być bardzo dużo, głownie po stronie programików-dodatków, których niektórzy instalują ponad miarę, i wtedy są takie kwiatki. Nie twierdzę michau, że u Ciebie jest właśnie tak. Może to być też wadliwa instalacja komponentów sprzed wielu miesięcy, nie dająca jakichś szczególnych znaków a jednak wykładająca kolejne SU.


Święte słowa - takich właśnie reguł trzymam się, opiekując się moim starym piecem - już chyba 3 lata na jednej instalacji XP, bez żadnych formatów. Kwestia utrzymywania systemu w porządku jest priorytetowa.
W japku jest to (paradoksalnie) trudniejsze - system ukrywa swoje dziwactwa przed userem i nie zawsze wiadomo, co się dzieje w bebechach. Kto jest w stanie wyjaśnić, czemu trzeba w kółko naprawiać przywileje i czemu one się w ogóle psują?
Pewnie za parę dni wyjdzie jakieś advisory, że broń Boże nie można mieć podczas SU w systemie aplikacji X czy coś w tym stylu. Szkoda tylko, że takie kwiatki nie wyszły podczas testów :(

#65 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 listopada 2007 - 17:18

Nie jest dobrze - niektórzy ludzie na Apple Discussions mają podobne przygody jak ja:
http://discussions.a...40883&tstart=15
http://discussions.a...240555&tstart=0
http://discussions.a...40189&tstart=15
Chyba lepiej zaczekać na 10.4.11.1


Współczuję.

Dobrze jest mieć zewnętrzny dysk i przed uaktualnieniem zrobić kopię bezpieczeństwa...

#66 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 15 listopada 2007 - 17:31

Po instalacji 10.4.11 Combo jak narazie wszystko śmiga ok - przywileje się nie rozsypały, sprawdzałem je od razu po instalacji.

Safari uruchamiało się, ale nie wyświetlało stron - wystarczyło zaktualizować PicLens'a i wywalić SafariTidy; SafariSource, Inquisitor, SafariBlock i SafariStand działają bez zarzutu.

Problemów ze wspomnianymi wcześniej widgetami nie zauważyłem.

---- Dodano 15-11-2007 o godzinie 17:32 ----
p.s. system bez Polonizatora

#67 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 17:38

Juz widget od gieldy dziala ok - widocznie jakas chwilowa awaria :P Czyli u mnie zero problemow. Jak bylo dobrze tak jest nadal ;)

#68 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 17:46

Kto jest w stanie wyjaśnić, czemu trzeba w kółko naprawiać przywileje i czemu one się w ogóle psują?

No cóż, na chłopski rozum, to specyfika systemu. Winda jest napisana w jeden sposób a cała rodzina unix'o podobna w inny sposób, jedną z cech *nix'ów są przywileje, tak to widzę. Inaczej nie będzie i trzeba przywyknąć.
Fak, że wiele rzeczy jest ukryta, ale te, potrzebne do utrzymania czystości są dostępne, a już na pewno dla administratora.
Z dwojga systemów, chociaż nie jestem specem, sądzę, że OS X jest bardziej przemyślany jak chodzi o sprawy porządkowe.
Jeśli wszystko jest poprawnie zainstalowane to nie powinno być problemów, oczywiście zawsze jeszcze może to być sprawa sprzętu, powtórzę się, ale to tylko maszyna mimo, że bardzo starannie produkowana (do niedawna).

#69 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 18:00

to tylko maszyna mimo, że bardzo starannie produkowana (do niedawna).


hue hue, powiedz to komuś, kto w przeciągu 10 miesięcy nie wymieniał 2x spalonego MagSafe i jednego popękanego na wylot top case

#70 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 18:14

No wiem, ale pierwsze koty za płoty, drugie pewnie jeszcze też ;) im później tym lepiej.

#71 StarDog

StarDog
  • 418 postów
  • SkądPruszków

Napisano 15 listopada 2007 - 18:37

No to mój mały raport z wersji 10.4.11. Update poprzez SU poszedł bez najmniejszych problemów. Długi podwójny restart i jak na razie wszystko działa bez problemów. Safari 3 też dobrze funkcjonuje, razem z Inquisitorem.

#72 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 19:53

No to mój mały raport ...

Może się mylę, ale jak narazie to wygląda jak raport mniejszości ;) niewiele bezproblemowych tu pisze. Może po prostu im działa i nie muszą.

#73 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 15 listopada 2007 - 20:01

Tak jak mówiłem ale kazdy mnie olał update do Lroparda już jest! wersja 10.5.1

#74 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2007 - 20:20

jak tak dalej pójdzie to w momencie kiedy dostanę płytę up to date z Leopardem to będzie już 10.5.4 i będzie można spokojnie instalować :)

#75 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 listopada 2007 - 20:23

u mnie też pięknie 10.4.11 śmiga żadnych problemów nie odnotowałem ale włączał się długo, fakt, podwójnie (aż się zacząłem bać ;) )




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych