Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mavericks a drukarki OKI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#26 Aarro

Aarro
  • 89 postów

Napisano 21 marca 2014 - 21:05

po prostu, na liście drukarek dostępnych w Macu widnieje ta niekompatybilna drukarka i drukuje z Maca tak jakby to było urządzenie zainstalowane na Macu - sam program (akurat ten) jest napisany wyłącznie pod Win, ale ja mam na kompie z drukarka - jak wspomniałem wcześniej - właśnie WIn.
@ JerryEvo: trochę się pogubiłem, wydaje mi się że w tym wątku twierdziłeś że nie wystarczy aby maszyna wirtualna posiadała sterowniki, że muszą być również na maszynę fizyczną - w tym wypadku - na OS X, a tych akurat u mnie całkowicie brak.

#27 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 21 marca 2014 - 22:26

Mówimy o dwóch różnych rzeczach: - wykorzystanie sterownika z systemu wirtualnego - tak się nie da bo Mac będzie i tak wymagał sterownika - AirPrint - to jest szczególny przypadek powyższego - z tym, że aplikacja udaje drukarkę zgodną z AirPrint, a Mac używa sterownika AirPrint wbudowanego w system zamiast sterownika dedykowanego danej drukarce.

#28 pro_car

pro_car
  • 55 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 21 marca 2014 - 22:45

Z tego wynika, że O'print zainstalowany jest na innym włączonym komputerze PC i wtedy można drukować na maku, tak?

#29 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 21 marca 2014 - 22:47

Tak właśnie zostało to rozwiązane.

#30 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 22 marca 2014 - 07:39



Chyba dobrze zrobiłem?


Napraw uprawnienia, zainstaluj jeszcze raz GP, potem znowu uprawnienia i daj logi jeszcze raz.

#31 Aarro

Aarro
  • 89 postów

Napisano 22 marca 2014 - 12:28

- wykorzystanie sterownika z systemu wirtualnego - tak się nie da bo Mac będzie i tak wymagał sterownika

żeby rozwiać ostateczne wątpliwości zapytam (nie mówimy teraz o AirPrint):
jeśli wydruk miałby być robiony z app działającej pod WinXp, zainstalowanej na VM WinXp (parallels9) a są działające sterowniki na WinXp to taki wydruk będzie możliwy ale tylko wtedy jeśli są jednocześnie sterowniki na OS X? Wydaje mi się że Pro-car to potwierdził dla OKI.
A więc czy kompatybilność drukarki musi być nazwijmy to 200%, a więc musi dotyczyć zarówno Mac jak Win nawet jeśli chodzi o wydruki app nie pracujących na OS X?

#32 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 22 marca 2014 - 13:54

Tak - jeśli nie AirPrint to sterowniki dla danej drukarki musiałyby być i tu i tu.

#33 pro_car

pro_car
  • 55 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 22 marca 2014 - 15:17

Windows XP (na Parallels) korzysta ze sterowników pobranych przez Windows Update lub fabrycznych OKI dla WIN XP, chyba tak napisałem wcześniej.

#34 pro_car

pro_car
  • 55 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 22 marca 2014 - 16:34

Drukarka na XP (Parallels) ............................ Tak powinno się zaczynać poprzednie zdanie.

#35 Aarro

Aarro
  • 89 postów

Napisano 22 marca 2014 - 21:15

Tak - jeśli nie AirPrint to sterowniki dla danej drukarki musiałyby być i tu i tu.

chyba trochę obok tematu, więc sorka pro_car ale... właśnie zrobiłem wydruk na najstarszą drukarkę jaką mam w polu widzenia, istny eksponat muzealny tj. HP LJ 5L - z niej absolutnie nie powinno to się udać - ale drukuję... bezpośrednie podpięcie (kabel z adapterem USB-to-Parallel) do mac mini, ze wskazaniem na WinXp, czyli podobnie jak to zrobił pro_car, tyle że do Jego OKI, były drivery na mac. W moim przypadku wystarczyło zainstalować sterownik na VM WinXP. Dla OS X nie ma i nigdy nie było driverów do rzeczonej HP. Oczywiście mak nawet jej nie widzi.
Więc albo czegoś nie rozumiem - co całkiem możliwe - albo jest inaczej niż pisze JerryEvo.

#36 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 22 marca 2014 - 23:03

Drukowałeś z Maca, który nie widzi drukarki?

#37 Aarro

Aarro
  • 89 postów

Napisano 23 marca 2014 - 09:20

Z VM WinXp na macu

#38 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 23 marca 2014 - 16:12

Więc to inny przypadek, niż ten, który wcześniej omawialiśmy. W rzeczywistości drukujesz z Windows. Koledzy chcieli drukować z Mac OS na drukarce, do której nie ma sterownika na Mac używając Windowsa w maszynie wirtualnej jako pośrednika, do którego są sterowniki.

#39 pro_car

pro_car
  • 55 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 24 marca 2014 - 14:19

Takie rozwiązanie ma jednak pewne niedogodności. Nie można drukować bezpośrednio z aplikacji Mac'owej tylko trzeba zapisać plik, otworzyć go w Windows i dopiero wydrukować. Mając laptopa Apple to trochę obciach. Chyba, że można coś skrócić?

#40 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 24 marca 2014 - 14:41

Obciach dla dostawców drukarek, że nie wspierają ich już. Apple ma sterowniki do wszystkich drukarek, których producenci zadbali o to by sterowniki były.

#41 pro_car

pro_car
  • 55 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 27 marca 2014 - 20:52

OKI zaproponowała mi ofertę nowych drukarek. To chyba o to chodzi, że stare solidne drukarki nie psują się i nie ma ruchu w interesie. Nową drukarkę laserową Xerox'a można kupić już za dwie stówy ale na ile wystarczy? Wracając do meritum sprawy, prace nad przywróceniem do życia mojej "staruszki" OKIPAGE 14ex w OS X 10.9 (przy dużym zaangażowaniu jednego z kolegów z forum) trwają. Na razie postępów nie ma.

#42 pro_car

pro_car
  • 55 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 01 kwietnia 2014 - 11:07

No niestety. Po mimo ogromnego zaangażowania i poświęcenia wielu godzin przez naszego kolegę KRACKA nie udało się uruchomić OKI 14ex w 10.9 wersji systemu OS X. Tą drogą bardzo dziękuję Krackowi (który jest nieprzeciętnym znawcą tematu) za pomoc i zaangażowanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych