Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ma ktoś numer do Jezusa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#1 BraveXL

BraveXL
  • 117 postów

Napisano 26 grudnia 2013 - 23:13

Cześć! No właśnie, czy ktoś z Was dzwoni czasem do Niego? Czy na forum są jacyś chrześcijanie czytający PŚ? Pastorowie? Księża? Bibliści? Ja jestem chrześcijaninem od niespełna roku i chodzę do kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, czasem też do Baptystów, ale tylko żeby posłuchać i porozmawiać o Bogu bo nie zgadzam się trochę z teologią tego kościoła. Wcześniej interesowałem się buddyzmem, technikami Mind Control, OOBE, medytacją. Zanim nawróciłem się nie wierzyłem w Jezusa, miałem również własne postrzeganie Boga. Ogólnie byłem neopoganinem :). Jeśli ktoś wierzy inaczej/nie wierzy - okej, ale prosiłbym o nienegowanie (nie wypowiadanie się w tym temacie) idei chrześcijańskich bo tego typu dyskusje są bezsensowne. Pozdrawiam

#2 producent

producent
  • 263 postów

Napisano 26 grudnia 2013 - 23:24

Tylko w Apple. :shock: A tak na serio to nie wierzę. Zostałem ochrzczony, przyjąłem I komunię, bierzmowanie. Ale już przed bierzmowanie wiedziałem że nie wierzę i tak pozostało.

#3 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 grudnia 2013 - 23:27

Zamiast tracić czas na sekty weź się do nauki i poczytaj.

#4 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 26 grudnia 2013 - 23:40

Zamiast tracić czas na sekty weź się do nauki i poczytaj.


Hobby dobre jak każde inne, i tu i tu poświęcasz swój czas i pieniądz. Jak to lubi to co mu bronić. Znam takich co zbierają znaczki i jest to dla mnie równie abstrakcyjne, ale bronić im tego? hmmm...

#5 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2013 - 00:37

Poczytaj cokolwiek o astrofizyce, zasadach dynamiki, modelu standartowym i mechanice kwantowej. Potem zajmij się rozważaniami o sile wyższej. Wiara w zjawiska nadprzyrodzone jest łatwa jak tanie dragi od lokalnego dilera pod liceum.

#6 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 27 grudnia 2013 - 00:37

Nie znam całego, ale napewno zaczyna sie na 7 ;)

#7 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 27 grudnia 2013 - 00:47

Poczytaj cokolwiek o astrofizyce, zasadach dynamiki, modelu standartowym i mechanice kwantowej. Potem zajmij się rozważaniami o sile wyższej.

Wiara w zjawiska nadprzyrodzone jest łatwa jak tanie dragi od lokalnego dilera pod liceum.


To skoros taki pan madry, to niech pan odpowie na pytanie. W jaki sposob intencja wplywa na wynik badania? A przede wszystkim - DLACZEGO?

W jaki sposob i dlaczego atom po rozpadzie promieniotworzyczm "wie" gdzie znajduja sie atomy Helu wyemitowane z jego jadra? I co ma z tym wszystkim wspolnego "swiadomosc"?

#8 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2013 - 00:56

Lokalność (locality) i unitarność (unitarity) już zostały podważone. Bliskość cząstek nie ma wpływu na ich oddziaływanie. Interakcja cząstek nie determinuje oddziaływań. W równaniach pojawia się amplituhedron jako emanacja wielowymiarowych zdarzen, ktorych nie możemy pojąć inaczej niż to co obserwujemy w naszej czasoprzestreni (żródło: Scientists Discover a Jewel at the Heart of Quantum Physics - Wired Science)
Oznacza to, że nasze obserwacje rzekomo determinujące kolaps funkcji falowej są tylko odwzorowaniem oddzialywań z wyższych wymiarów... w strasznie prymitywnym skrócie.

Badania stanów splątanych sugerują jednoznacznie potrzebę dodania kolejnych wymiarów aby w równaniach próbujących korelować teorię pola z grawitacją nie wyskakiwały nieskończoności.

#9 Alex145

Alex145
  • 132 postów
  • SkądHrubieszów

Napisano 27 grudnia 2013 - 01:02

@kokos. Ten twój pseudo-naukowy bełkot w najmniejszym stopniu nie jest w stanie wpłynąć na poglądy ludzi wierzących. Powiem wprost: spróbuj udowodnić że Boga nie ma.

#10 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2013 - 01:05

Nie będę niczego udowadniał. Podałem link do artykułu przedstawiającego informacje które starałem się jak najkrócej nieudolnie streścić. Jeżeli nie jesteś w stanie zapoznać się z treścią to chyba nie możemy podejmować jakichkolwiek dyskusji.

#11 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 27 grudnia 2013 - 01:06

No prosze. Fizycy dochodza do takich wnioskow 2000 lat po mistykach wschodu. I jak zwykle upinaja to w naukowy belkot, zamiast stosowac o wiele prostszy jezyk.

Ciekawe kiedy odkryja... A zreszta niewazne ;). Niech sie bawia.


P.S. Nadal nie odpowiedziales na pytania ;).


Edit. Proponuje zapoznac sie z tym filmem. Dla wszystkich. To dopiero wstep do wszechswiata kwantowego ;)

O wiele prosciej byloby jednak najpierw obejrzec film "What the bleep do we know: Down the Rabbit Hole".
P.S.2 Film The Living Matrix zostal w Polsce wyemitowany na TVN24(!) co podkresla jego wage, oraz fakt ze byl to granat odpalony w srodowiska medyczne w Polsce.
P.S.3. Proponuje tez poczytac nieco o Zdenko Domancic'iu. I eksperymentach lekarzy z jego bioenergoterapeutyczna metoda. Miedzy innymi o tym jak zamieniono krysztaly Weglanu Wapnia w formy pierwotne ze swiata roslin.

#12 Alex145

Alex145
  • 132 postów
  • SkądHrubieszów

Napisano 27 grudnia 2013 - 01:09

Nie będę niczego udowadniał. Podałem link do artykułu przedstawiającego informacje które starałem się jak najkrócej nieudolnie streścić.


To oznacza jedno: NIE jesteś w stanie tego zrobić. OK. Tylko po co się wypowiadasz w tym temacie?

#13 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2013 - 01:10

Bo to jest Offtopic :)

#14 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 grudnia 2013 - 01:18

Wydaje mi się iż mądrze gada :)

#15 Alex145

Alex145
  • 132 postów
  • SkądHrubieszów

Napisano 27 grudnia 2013 - 01:28

Bo to jest Offtopic :)


I to jest wszystko co jesteś w stanie wydukać? You are only wasting my time.

#16 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2013 - 01:35

@Alex: To zaproponuj swoją ciekawą tezę, która nie marnowałby Twego czasu. @seb: kolega zdroworozsądkowy. Jednak gdyby rzeczywistość jednoznacznie realizowała wierzenia ludzi, to już szamani i magowie sprzed tysiącleci opanowaliby loty w kosmos, uleczyli wszystkie choroby trapiące ludzkość i zapewnili pokój i obfitość żywności dla wszystkich po wsze czasy.

#17 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 27 grudnia 2013 - 01:43

Jedno pytanie panie Kokosie. Po coz mieliby Ci szamani i magowie to robic? P.S. Co ma wspolnego wplyw intencji na wynik eksperymentu z lotami w kosmos? Edit. Dopiero teraz zauwazylem ze twoja analogia do tych szamanow ma o wiele wiekszy sens, zwlaszcza w kontekscie tego filmu i "szerszego ujecia" idei swiadomosci oraz pol morfogenetycznych. W kazdym badz razie, dziekuje Kokos, na cos sie przydala nasza wymiana zdan. P.S.2 Moze zamiast zwalczac "ciemnote" w spoleczenstwie wypowiemy sie w jaki sposob my postrzegamy wszechswiat, niezaleznie od tego czy jestesmy naukowcami czy mistykami, czy tez metafizykami? ;).

#18 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 grudnia 2013 - 01:51

O ja pierd usuwam konto.

#19 Alex145

Alex145
  • 132 postów
  • SkądHrubieszów

Napisano 27 grudnia 2013 - 02:23

Cześć!
(...)Jeśli ktoś wierzy inaczej/nie wierzy - okej, ale prosiłbym o nienegowanie (nie wypowiadanie się w tym temacie) idei chrześcijańskich bo tego typu dyskusje są bezsensowne.


@kokos.
Moja teza? 3 pkt karne dla ciebie za pisanie nie na temat. Masz powyżej napisane jak byk że autora nie interesują opinie ludzi niewierzących.

#20 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 grudnia 2013 - 10:35

Powiedz lepiej dlaczego "wierzący" musi być zawsze burakiem, który w buracki sposób neguje rzeczy których nie pojmuje?
A udowodnić że boga nie ma? Którego boga i po co? Każdy bóg jest ok dopóki nie jest powodem czyjejś krzywdy.

- - - Połączono posty - - -

upinaja to w naukowy belkot, zamiast stosowac o wiele prostszy jezyk.


To jest niezłe LOL.

#21 Alex145

Alex145
  • 132 postów
  • SkądHrubieszów

Napisano 27 grudnia 2013 - 11:04

Powiedz lepiej dlaczego "wierzący" musi być zawsze burakiem, który w buracki sposób neguje rzeczy których nie pojmuje?
A udowodnić że boga nie ma? Którego boga i po co? Każdy bóg jest ok dopóki nie jest powodem czyjejś krzywdy..


Odpowiem cytatem z wypowiedzi autora wątku:
-"Jeśli ktoś wierzy inaczej/nie wierzy - okej, ale prosiłbym o nienegowanie (nie wypowiadanie się w tym temacie) idei chrześcijańskich bo tego typu dyskusje są bezsensowne. ". Nie wierzysz? To tylko twoja sprawa-NIC zupełnie mnie to nie obchodzi. Ale trzymaj te twoje wypociny nt rzeczy których nie pojmujesz tylko dla siebie-bo nikogo to nie interesuje.

#22 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 27 grudnia 2013 - 11:53

Cześć!

No właśnie, czy ktoś z Was dzwoni czasem do Niego?
Czy na forum są jacyś chrześcijanie czytający PŚ? Pastorowie? Księża? Bibliści?

Ja jestem chrześcijaninem od niespełna roku i chodzę do kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, czasem też do Baptystów, ale tylko żeby posłuchać i porozmawiać o Bogu bo nie zgadzam się trochę z teologią tego kościoła.
Wcześniej interesowałem się buddyzmem, technikami Mind Control, OOBE, medytacją. Zanim nawróciłem się nie wierzyłem w Jezusa, miałem również własne postrzeganie Boga. Ogólnie byłem neopoganinem :).

Jeśli ktoś wierzy inaczej/nie wierzy - okej, ale prosiłbym o nienegowanie (nie wypowiadanie się w tym temacie) idei chrześcijańskich bo tego typu dyskusje są bezsensowne.

Pozdrawiam


W odpowiedzi na Twój post wysyłam numer do Jezusa:
+48 501487 344

Jeżeli nie będzie odbierał telefonu zadzwoń tutaj:
(12)421 41 60

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

#23 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 27 grudnia 2013 - 12:16

Poważne tematy. @Kokos - a powiedz mi, skoro z natury entropia wzrasta to dlaczego we wszechświecie panuje taki porządek? Mnie to zawsze nurtowało...

#24 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 913 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 grudnia 2013 - 12:54

Ten wątek jest tak magicznie głupi... i tak bezsensowny... Oh, wait. To wszak dyskusja o religii. To zawsze jest bez sensu, dyskutować o czyichś przekonaniach, bo co to za dyskusja. Wierzący nie przekonają niewierzących i odwrotnie. Bardziej mnie zastanawia, co takie coś robi na forum technicznym. Na jezus.pl albo innej Frondzie to rozumiem, bo tam jest target - ale tutaj?

#25 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 grudnia 2013 - 13:05

Ten wątek jest tak magicznie głupi... i tak bezsensowny...
Oh, wait. To wszak dyskusja o religii. To zawsze jest bez sensu, dyskutować o czyichś przekonaniach, bo co to za dyskusja. Wierzący nie przekonają niewierzących i odwrotnie.

Bardziej mnie zastanawia, co takie coś robi na forum technicznym. Na jezus.pl albo innej Frondzie to rozumiem, bo tam jest target - ale tutaj?


Tak samo moglibyśmy się zastanawiać, co robią na forum technicznym tematy o gejach, lesbijkach itp. ???
Temat tak samo nie pasujący jak ten, a zakładają je sami redaktorzy naczelni, WOW :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych