Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak zagrać chwyt na gitarze przy pomocy GarageBand


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#26 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 04 listopada 2007 - 22:39

@Doc: możesz też skorzystać z tego pluginu: http://www.fretlight...e/gbplugin.html

#27 cezex

cezex
  • 305 postów

Napisano 06 listopada 2007 - 20:20

Andrzeju, oczywiście tak, ale napisałem, że mogą, a nie muszą. Zwiększać i zmniejszać można w końcu wszystko, i to nie o jeden półton, ale i o cztery. Różnica jest taka, że kwinta może być czysta, a septyma nie, choćby się zes... Chociaż może właśnie wtedy byłaby, jak pisze Cezex, ordynarna. :)


Panie voitek, Ducking podał definicję B7 to 1-1-3-2-3-1 czyli uważa, że 7 czyli septyma od B to A co jest nieprawdą i ja to wyprostowałem.

Mącisz coś o małych i dużych a wiadomo o co chodzi a Ty się czepiasz bo musisz mieć ostatnie słowo. Pokaż proszę, gdzie oprócz septymy wielkiej, nie miałem racji.
Chodziło rzeczywiście o septymę zwiększoną.
Wiedzę czerpiesz z wikipedii?

#28 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopada 2007 - 20:42

O co wy się właściwie kłócicie?

Panie voitek, Ducking podał definicję B7 to 1-1-3-2-3-1 czyli uważa, że 7 czyli septyma od B to A co jest nieprawdą i ja to wyprostowałem.

I ma rację. A to septyma od B. Wielka :)
A wikipedia nie jest taka zła, spróbujcie gdzieś kupić "Harmonię" Sikorskiego, albo chociaż "Mały solfeż" Lasockiego ;)
A jak się nie uspokoicie, to zacznę podawać akordy systemem BC, a zapis nutowy neumami na czterolinii, albo w kluczu altowym - dopiero wtedy wszystko się wam pop... ;)

#29 Aronia

Aronia
  • 289 postów

Napisano 06 listopada 2007 - 21:01

spróbujcie gdzieś kupić "Harmonię" Sikorskiego, albo chociaż "Mały solfeż" Lasockiego ;)


Ja mam Mały solfeż :)

#30 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopada 2007 - 21:03

Ja mam nawet "Harmonię", teraz to biały kruk... ;)

#31 Aronia

Aronia
  • 289 postów

Napisano 06 listopada 2007 - 21:12

Ja mam nawet "Harmonię", teraz to biały kruk... ;)


U Ciebie to prawidłowe - jesteś przecież wykształconym muzykiem. Taki piękny zawód. Ciekawa jestem, jak to się stało, że zrobiłeś taki skok - z muzyki do komputerów i czy nie żal Ci tej muzyki.

#32 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopada 2007 - 22:21

Ciekawa jestem, jak to się stało, że zrobiłeś taki skok - z muzyki do komputerów i czy nie żal Ci tej muzyki.


Z wrodzonej nieśmiałości. Za młodu miałem wstręt do publicznych występów :)
Żal? Nie, lubię grać dla siebie, rodziny, przyjaciół, czasami coś tam napiszę... Jestem świetnie wykształconym muzykiem amatorem ;)
No i piszę i gram również z pomocą komputera ...

#33 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 06 listopada 2007 - 22:27

Hmm, Sikorski się kurzy na półce... Ale przyznaję nie doczytałem do końca II tomu... :(

#34 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopada 2007 - 22:38

Swego czasu przeszedłem wszystkie trzy - i to to kobylaste pierwsze wydanie (1948-49), nie to, co to ostatnio wydane dziadostwo, skrócone bryki... ;)

#35 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 00:19

Pewnie jeszcze ze wszystkimi ćwiczeniami... :) Gratuluję.

#36 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopada 2007 - 00:33

No, prawie... ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych