Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dwie odoby poszkodowane Katowice poszukuje właściciela 2013


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
35 odpowiedzi w tym temacie

#26 buldoggg

buldoggg
  • 544 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 listopada 2013 - 21:48

Tomek jak jutro będziesz miał telefon odblokowany to daj znać tutaj i zapytaj jutro co zrobili żeby to obejść.

#27 Gscon

Gscon
  • 126 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 listopada 2013 - 21:54

No niby tak ale 100% pewności nie masz, bo może jeszcze po prostu właściciel go nie zgłosił na policji. Bo wiesz Ty zapytałeś sie dzisiaj a moźe jutro sie pojawić na tej liście skradzionych. Chociaż lepiej, żeby tak nie było.

#28 Tomek Nielaba

Tomek Nielaba
  • 10 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 04 listopada 2013 - 22:00

nie będę miał prawnych problemów jeżeli faktycznie okaże się że został on skradziony po prostu zostanie on mi zarekwirowany i będę składać zeznania żeby znaleźć osobę odpowiedzialną A jeżeli serwis udzieli mi informacji to na pewno podzielę się z użytkownikami bo pewnie nie jedna osoba która ma apple zapomniała konta hasła albo w najgorszym przypomnienia zastanawia mnie jedna rzecz jeżeli kupuje przedmiot na Allegro Tablica Świstak albo inny portal internetowy to 3/4 sprzedających nie daje żadnego dowodu zakupu towaru i względem prawa jak to pisał wyżej użytkownik jest to Paserstwo więc dla czego nasze prawo się tym nie potrafi zająć

#29 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 04 listopada 2013 - 22:12

Pewnie wykasuje rom i wgra nowego i to wszystko albo coś innego


Wyjdź i nie wracaj. Od kiedy pliki ipsw to romy ?
Co do całego tematy, bzdura wypisujesz a wszyscy łykają to jak młode pelikany.

#30 pendolino

pendolino
  • 373 postów

Napisano 04 listopada 2013 - 22:20

Prawo przecież jasno to reguluje. Nie rozumiem dalej Twojego toku myślenia. Od strony formalnej, kupując telefon czy na tablica.pl czy gdzieś na giełdzie (celowo nie piszę o allegro, bo to inna para kaloszy) powinieneś przy odbiorze osobistym spisać umowę kupna-sprzedaży. Wówczas spisujesz dane sprzedającego z dowodu, a także podajesz swoje dane z dowodu osobistego. Tym samym zabezpieczasz się na wypadek różnych przykrych okoliczności, takich jak np. przywłaszczenie telefonu i sprzedaż dalej (paserstwo umyślne), czy np. kradzież i sprzedaż dalej przez takiego cygana. W takiej umowie, w jej treści powinieneś zawrzeć informację, że sprzedający oświadcza, że telefon jest legalny, nie pochodzi z kradzieży, etc., nie ciąży na nim żadna wada prawna. Wówczas jak wyskoczysz z taką umową, a sprzedający się wystraszy to wiadoma sprawa, że coś tu jest grubo nie tak. Fajnie, że chcesz telefon oddać jego właścicielowi, fajnie, że zgłosiłeś się na policję zawiadomić o tej sprawie. To naturalnie działa na Twoją korzyść i wskazuje na to, że jesteś uczciwy. Od samej jednak strony prawnej jeśli okaże się, że telefon jednak pochodzi z czynu zabronionego, a jego właściciel zgłosi ten fakt na policję, a Ty będziesz w telefonie korzystał z karty abonamentowej to spodziewaj się wizyty Policji w domu. I tutaj nie ma zmiłuj. Zostaniesz oskarżony o paserstwo nieumyślne, bo kupiłeś telefon od osoby niepewnej, w niepewnych okolicznościach i miejscu oraz o zaniżonej cenie rynkowej i tutaj prokurator będzie miał grube podstawy ku temu, żeby wrzucić Ci zawiasy i karę grzywny. Oczywiście fakt zgłoszenia kradzieży/zagubienia po fakcie zakupu przez Ciebie może być różnie interpretowany, tutaj fajnie jakby zdanie zabrał jakiś prawnik obcykany w temacie. Ogólnie, lepiej 10 razy się zastanowić przy takich "transakcjach" bo naprawdę można sobie narobić problemów. Może też być tak, że cygan po prostu sprzedał Ci telefon legalny, a poprzedni właściciel nie miał świadomości tego, że trzeba wyłączyć funkcję "Find my iPhone" by kolejny, nowy właściciel mógł go aktywować, ale szczerze? Nie chce mi się w to wierzyć.

#31 Tomek Nielaba

Tomek Nielaba
  • 10 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 04 listopada 2013 - 22:37

Wyjdź i nie wracaj. Od kiedy pliki ipsw to romy ?
Co do całego tematy, bzdura wypisujesz a wszyscy łykają to jak młode pelikany.


Chłopie potocznie mogę to nazwać soft romm bios bądź system operacyjny.... bez znaczenia nie jestem programistą żeby nazwać to fachowo a wyjść możesz z forum jeżeli przyszedłeś obrażać ludzi piszę to co dowiedziałem się na temat tego telefonu jeżeli coś jest w tym dziwnego to po co się wypowiadasz
i pelikany masz w zoo jeżeli nie widziałeś
A co zrobi serwis to jest w sumie wyłącznie ich sprawa

pendolino w sumie rozumie że nasze prawo przypomina ser z dziurami śmierdzi też nie najlepiej ale staram się unikać konfliktu z prawem i dla tego też zgłosiłem to odpowiednim organom
jeżeli ten telefon faktycznie będzie kradziony to będę zadowolony że właściciel go odzyska w końcu to jego własność
i oczywiście nie odzyskam swoich pieniędzy w stopniu wystarczającym pokryć straty od znaleźnego mamy tylko 10% w tym kraju
Wszystko będzie wiadome juto :)

#32 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 04 listopada 2013 - 22:43

Piszesz bajki i głupoty. Są 2 sposoby aby ominąć weryfikacje Apple ID jeżeli chodzi o 4s,5,5c i 5s. Pierwszy to wyzerowanie z poziomu telefonu. Drugi jest dużo trudniejszy i wymaga ingerencji w płytę główną i prawie nikt się tego nie podejmuje. W przypadku 4 jest jeszcze jeden wręcz banalny sposób obejścia tego, ale nie będę się rozpisywał. Cała ta twoja historia na kilometr wali ściemą. A wywody są komiczne. Szczególnie ten fragment z iSpotem i Oficjalnym Serwisem Apple.

#33 Tomek Nielaba

Tomek Nielaba
  • 10 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 04 listopada 2013 - 23:06

Zaraz pewnie napiszesz że wymyśliłem tą Historie żeby mieć 10 postów na tym forum , Nie mam Wy..... na ten portal a że pracownicy Apple pracują tak nie inaczej to już ich sprawa chu...w ich wbijam odwiedziłem salon w SCC pracownik rozmawiał z tego Iphona z Komendą Policji w Katowicach gdzie tłumaczyli mu że owego zaświadczenia nie dostaną bo nie istnieje takie po czym z ich telefonu zadzwoniłem do serwisu Apple który wysłał mnie do Kina Helios bym zostawił im telefon na serwisie a resztę już pisałem będę mieć chociaż wgląd do tego co robiłem w czasie kiedy miałem ten telefon a Historia będzie zabawna \

#34 Gscon

Gscon
  • 126 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 listopada 2013 - 23:09

Jak kupujesz na allegro itp portalach to musisz podejrzewać, że jest kradziony lub jakoś nielegalny. Chyba, że masz dowody w postaci fabrycznego pudełka, rachunku itp. Takie mamy prawo. Jak to mówią nieznajomość prawa szkodzi (i nie usprawiedliwia), i twarde prawo ale prawo. Niestety albo i stety. Z tego co mi sie zdaje to nie ma już znaleźnego, ale mogę sie mylić.

#35 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 05 listopada 2013 - 08:32

Tak dokładnie buldoggg cena serwisu 40-50 zł a co do namierzania telefonu to bajda jakich mało w komisariacie pan policjant powiedział mi że telefon można tylko namierzyć na odległość 200m :/


Bzdura wiem jak namierzali Samsung S3 kumple co sie tym zajmuja w policji i uwierz, ze po tygodniu telefon zostal odzyskany... Policja Ci prawdy nie powie a poki sam nie zabaczysz jak to dziala to nie bedziesz wiedzial...

- - - Połączono posty - - -

Rozumie to tak jeżeli kupisz telefon i ktoś zapomni usunąć konto to jest problem ale nie do końca co to za problem jeżeli serwis potrafi to zrobić i czy to serwis GSM czy Apple Serwis

Nie jest to wielki problem nawet z ios7 "słowa pracownika apple"
po prostu jest wiele przypadków że użytkownicy zapominają przed sprzedażą usunąć to co się powinno "Słowa człowieka w Serwisie apple"
Więc jakoś muszą sobie z tym radzić czy kupisz telefon w komisie czy na dworcu czy przypadkiem zawsze jest jakieś rozwiązanie
a że ktoś na forum napisał że blokada nie do obejścia to jest w błędzie
podobnie jak z zakazami są po to by je łamać :)

A co do sim też bym się nie zgodził z wypowiedzią bo karta sim odbiera sygnał GPRS i np 3G i wysyła
a żeby namierzać nr trzeba najpierw potwierdzić że zgadzasz się na namierzanie
Po prostu to nie jest jak we filmach że FBI ci telefon zlokalizują po karcie

Miałem przypadek że zgubiłem nowy telefon marki Samsung
telefon został zgłoszony w sklepie plusa i plus powiedział że jeżeli w telefonie znajdowała by się karta sim z tego telefonu jest możliwość namierzenia jeżeli jej nie ma mogą tylko zablokować aparat :/
i policja tak samo miała tylko notatkę że owy nr seri jest zagubiony i to tyle :/


Kolejny stek bzdur...

To co Ci sprzedawca powie i pan mlodoszy aspirant na komendzie to musisz brac na to poprawke no chyba,ze wolisz wierzyc we wszystko co CI ktos powie. Widzialem jak to dziala a jak to nie powiem. Powiem tyle, ze da sie i nie takie rzeczy da sie robic bo mozna sie posunac znacznie dalej. Zyejmy w 21 wieku pamietajcie a nie w sredniowieczu... Telefony jak i soft i mozliwosc wlamywania sie tak ewolulowaly, ze niektorzy zapomnieli o tym.

- - - Połączono posty - - -

Zaraz pewnie napiszesz że wymyśliłem tą Historie żeby mieć 10 postów na tym forum , Nie mam Wy..... na ten portal
a że pracownicy Apple pracują tak nie inaczej to już ich sprawa chu...w ich wbijam
odwiedziłem salon w SCC pracownik rozmawiał z tego Iphona z Komendą Policji w Katowicach gdzie tłumaczyli mu że owego zaświadczenia nie dostaną bo nie istnieje takie po czym z ich telefonu zadzwoniłem do serwisu Apple
który wysłał mnie do Kina Helios bym zostawił im telefon na serwisie a resztę już pisałem będę mieć chociaż wgląd do tego co robiłem w czasie kiedy miałem ten telefon a Historia będzie zabawna \


Ale to nie do serwisu apple zapukaja, ze zrobili reset telefonu tylko zapukaja do Ciebie jakby telefon byl zgloszony o kradzierz.

Nie wiem czy tak Ciezko pojac ze ku twojej niewiedzy jak ktos ma znajomosci w policji w PL a ludzi takich jest duzo bez najmniejszego problemu by namierzyli ten telefon...

Skoro masz w 4 literach to forum to po co dalej tutaj piszesz.

Ja juz z tego nic nie rozumiem, na poczatku piszesz, ze telefon ukradziony, teraz go odblokowales i uzywasz i w dodatku nie dasz Sobie nic powiedziec tylko sluchasz madrosci sprzedawcy z salonu Plusa. Telefon mogl komusc wypasc i ten ktos moze byc tego nie swiadomy, niektozy ludzie majacy ten telefon nawet nie wiedza, ze moga go zablokowac badz zglosic np. z moim ojcem tak jest bo jak ja bym mu nie powiedzial nie wiedzialby i olal by sprawe. Moze i jest to na plus dla Ciebie ale to jest w swietle prawa przywlaszczenie mienia...

Rob jak uwazasz i mniej nerwow na tym forum i przeklenst poprosimy bo tym tutaj nie zablysniesz


Zabawne jest to, ze ten ludzie co mieli ten telefon i go sprawdzali wiedza, ze jest w 100% kradziony to raz w dodatku z tego co ja wiem w Cortlandzie Ci go nie odblokuja to 2 a po 3cie telefon jest z t-mobile i jesli chcialbys oddac go prawowitemu wlascicielowi to udalbys sie do salonu owego operator i sami mogli by sprawdzic po imei komu sprzedali owy telefon i mu go zwrocic...

#36 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2013 - 10:04

Wątek osiągnął punkt przegięcia. Zamykam ale zostawiam - może się przydać, np. tzw. "organom".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych