Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

iPhone 5S vs Sony Xperia Z1 - starcie gigantów ;)


  • Please log in to reply
274 replies to this topic

#151 Damixs74

Damixs74
  • 252 posts
  • SkądPoznań/Cieszyn

Posted 02 November 2013 - 15:29

Sam mam podobny dylemat - zostać z iPhone 5 do premiery iPhone 6, czy może zmienić piątkę na Nexus'a 5/Xperie Z1. Jednak ten ekosystem Apple (jakość aplikacji, AppStore itp) strasznie mnie przy sobie trzyma. Jedyne czego mi brakuje to większego ekranu na iPhone i byłoby idealnie ( no i może możliwości powrotu do iOS 6, chociaż iOS 7.0.3 nie grzeszy już za bardzo lagami, ale jeszcze czegoś mu brakuje do iOS 6).

#152 Warcomx

Warcomx
  • 93 posts
  • SkądPoznań

Posted 02 November 2013 - 15:48

Jak potrzebujesz większego ekranu to jestem przekonany,że nie będziesz żałował zamiany na N5/Z1. Faktem jest,że w Google Play jest sporo śmieci,ale nie wydaje mi się żeby aplikacje na androida(te płatne)jakoś odbiegały jakością od swoich odpowiedników na IOS. Jeśli chodzi o wybór między Nexus'em 5 a Z1 to jest to już kwestia indywidualna. Oba telefony będą sprawnie działały,bez najmniejszego zająknięcia. Nexus jest moim zdaniem ładniejszy i będzie miał aktualizacje do najnowszych wersji androida z miejsca. I to z przewag nad produktem Sony wszystko moim zdaniem. W Z1 jest większa bateria,lepszy aparat,jest wodoodporna,jest wykonana z lepszych materiałów,jeszcze dochodzi do tego fakt,że Nexus nieprędko zadebiutuje w Polsce. :)

#153 Meduza

Meduza
  • 736 posts
  • SkądTønsberg, NO; Los Angeles, USA

Posted 02 November 2013 - 17:10

Xperia jest wg mnie o wiele lepsza od nexusa... ale android zaczyna mnie już strasznie denerwować. Największe minusy względem iOS (to co mnie najbardziej irytuje): -często muzyka się zatrzymuje bez powodu. -podczas słuchania muzyki jesli dostaniesz powiadomienie to muzyka się zatrzyma, minie chwilka, odtworzy się dźwięk powiadomienia, znów minie chwila i dopiero muzyka wróci.. jezu, jakie to jest irytujące. -wygląd aplikacji odstaje jakością BARDZO. Nieostre przyciski i niedopasowane belki są dla mnie jak czerwona płachta dla byka w porównaniu z pięknością iOS. -Brak emoji.. ale to akurat tam mniejszy minus. -sprawdzanie uprawnień aplikacji ze sklepu żeby się nie dać zrobić w ... sami wiecie co. Ech... Latarka z dostępem do sms'ów i internetu? w oficjalnym sklepie..? jak widzicie wszystko to to mankamenty samego androida, lecz telefon sam w sobie jest idealny.

#154 Impossible

Impossible
  • 210 posts

Posted 02 November 2013 - 18:19

Kurcze, czyli nikt mi nie pomoże wybrać :D? Cały czas się waham. Wiem, że dostałem masę odpowiedzi, ale sama myśl posiadania tego słynnego iPhone to już przechodzą ciarki :P..

#155 Warcomx

Warcomx
  • 93 posts
  • SkądPoznań

Posted 02 November 2013 - 18:39

Kurcze, czyli nikt mi nie pomoże wybrać :D? Cały czas się waham. Wiem, że dostałem masę odpowiedzi, ale sama myśl posiadania tego słynnego iPhone to już przechodzą ciarki :P..


Coś czuję,że kierujesz się tym czym większość ludzi. "Wiem,że Xperia Z1 ma lepszy stosunek jakość/cena,ale jak będe miał najnowszego iphone'a to będą wiedzieć,że jestem bogaty" ;)

#156 Impossible

Impossible
  • 210 posts

Posted 02 November 2013 - 18:43

Ehh, no nie wiem :P. Wszystko przemawia za Xperią, a jednak gdzieś jest iPhone!

#157 sancruz3

sancruz3
  • 2436 posts

Posted 02 November 2013 - 20:11

Coś czuję,że kierujesz się tym czym większość ludzi. "Wiem,że Xperia Z1 ma lepszy stosunek jakość/cena,ale jak będe miał najnowszego iphone'a to będą wiedzieć,że jestem bogaty" ;)


Nie ma jak szpan, dzicinne podejscie do tematu.

Testowalem wiele telefonow i napewno nie kupie sonego bo mialem juz 2 i wystarczy juz tego. Jesli mialbym brac co na androidzie to tylko HTC One jesli ktos chce cos wiekszego to One max.

Jesli zas ktos lubi grac w ping ponga telefonem to polecam Sony Xperia ultra plus do tego jakis plecak do noszenia tego... Zastanawiam sie nad kupnem zeby nim szyby w zime skrobac :)

Nie rozumiem telefon jest do szybkiego dostepu do danych jak kontakty, maile itp jesli chcesz siedziesz i przegladac internet to kup sobie nowego iPada Mini Retina i po problemnie a nie katowac telefon...

Dołączona grafika

#158 japusz

japusz
  • 361 posts

Posted 02 November 2013 - 20:20


Nie rozumiem telefon jest do szybkiego dostepu do danych jak kontakty, maile itp jesli chcesz siedziesz i przegladac internet to kup sobie nowego iPada Mini Retina i po problemnie a nie katowac telefon...

Dołączona grafika


Tak, do tego jest telefon, najzwyklejsza komórka.
Ale jak ktoś kupuje smartfona to oczekuje także czegoś więcej.
Xperia ultra plus? Proszę bardzo. I wcale nie noszę plecaka. Do aktówki jak znalazł.

#159 Homer

Homer
  • 9977 posts
  • SkądGdańsk

Posted 02 November 2013 - 20:34

Xperia jest wg mnie o wiele lepsza od nexusa... ale android zaczyna mnie już strasznie denerwować. Największe minusy względem iOS (to co mnie najbardziej irytuje):
-często muzyka się zatrzymuje bez powodu.
-podczas słuchania muzyki jesli dostaniesz powiadomienie to muzyka się zatrzyma, minie chwilka, odtworzy się dźwięk powiadomienia, znów minie chwila i dopiero muzyka wróci.. jezu, jakie to jest irytujące.
-wygląd aplikacji odstaje jakością BARDZO. Nieostre przyciski i niedopasowane belki są dla mnie jak czerwona płachta dla byka w porównaniu z pięknością iOS.
-Brak emoji.. ale to akurat tam mniejszy minus.
-sprawdzanie uprawnień aplikacji ze sklepu żeby się nie dać zrobić w ... sami wiecie co. Ech... Latarka z dostępem do sms'ów i internetu? w oficjalnym sklepie..?

jak widzicie wszystko to to mankamenty samego androida, lecz telefon sam w sobie jest idealny.


Najpierw piszesz, ze Xperia jest lepsza od Nexusa. Potem wypisujesz wady Xperii, niewystepujace w Nexusie a na koniec stwierdzasz, ze to wina Androida. Mozesz mi wyjasnic ta pokretna logike? :D

- - - Połączono posty - - -

Kurcze, czyli nikt mi nie pomoże wybrać :D? Cały czas się waham. Wiem, że dostałem masę odpowiedzi, ale sama myśl posiadania tego słynnego iPhone to już przechodzą ciarki :P..


Ty chyba jestes jednym z tych ludzi, do ktorych trzeba mowic z agresja i pobudzac uspiona pewnosc siebie. Idz ku.... do sklepu, kup ten je... telefon, wroc na forum i pochwal sie, co upolowales :D Comprende?

#160 Damixs74

Damixs74
  • 252 posts
  • SkądPoznań/Cieszyn

Posted 02 November 2013 - 20:45

Nexus 5 byłby chyba dla mnie najodpowiedniejszym następcą iPhone 5, ale te 2300mah i utrata wsparcia po 18 miesiącach (traci swoją nexusową zaletę nad innymi androidami)... No cóż, chyba trzeba bedzie zostać na piątce i poczekać na iPhone 6...

#161 Homer

Homer
  • 9977 posts
  • SkądGdańsk

Posted 02 November 2013 - 20:54

To jest conajmniej 18 miesiecy a nie 18 miesiecy z zegarkiem w reku. Jak dotad kazdy Nexus mial powyzej 20 miesiecy a potem i tak kazdy zmienia telefon.

#162 Impossible

Impossible
  • 210 posts

Posted 02 November 2013 - 21:51

Homer dobra, już widzę, że trzeba zakończyć temat Z1 vs 5S w moim przypadku. W grudniu się pochwalę co wybrałem, dziękuję bardzo za pomoc i życzę szybkich telefonów i niezawodnych systemów! ;-)

#163 sancruz3

sancruz3
  • 2436 posts

Posted 02 November 2013 - 22:18

Tak, do tego jest telefon, najzwyklejsza komórka.
Ale jak ktoś kupuje smartfona to oczekuje także czegoś więcej.
Xperia ultra plus? Proszę bardzo. I wcale nie noszę plecaka. Do aktówki jak znalazł.


Pora zaczac rozrozniac smartphona a rozmiar tabletu a raczej phabletu. Wloz to do marynarki albo do spodni dzinsowych i wsiadz do samochodu nie wyciagajac z kieszeni. Problemy juz sa przy Xperi Z bo po pierwsze nie miesci mi sie do wiekszosci kieszeni dzinsow ale to szczegol.

Wiem, ze kazdy chcialby duzego ekranu ale sa granice zdrowego rozsadku prawda. Jakos przez tyle lata ludzei jechali na iPhonie 3,5 calowym i bylo ok nagle jak sie zaczal wyscig zbrojen w wielkosciach ludzie postradali zmysly z wielkosciami. To jest tak samo jak za chwile zaczeli by robic ultra booki 17 i 19 calowe...

Marketing nie zna granic :) ale umie liczyc zyski dlugodystansowe

#164 Meduza

Meduza
  • 736 posts
  • SkądTønsberg, NO; Los Angeles, USA

Posted 02 November 2013 - 22:33

Homer: Już Ci tłumaczę :D Moja logika jest pokrętna, tak. I to bardzo. U mnie są minusy i MINUSY. minusy występujące w Xperi nie występują w Nexusie, prawda, ale Xperia nie ma tych MINUSÓW które ma Nexus!:P MINUSEM Nexusa jest plastik, brak wodoszczelności, po części aparat (choć tego jeszcze nie sprawdziłem. Na razie bazuję na danych z kartki) Tutaj wyjaśniłem mam nadzieję dlaczego Xperia jest lepsza od Nexusa. Ale Xperia też nie jest telefonem pozbawionym wad, i postanowiłem je wymienić. Na końcu stwierdzam że to wina androida, dlatego że wszystkie z tych rzeczy to błachostki, które Sony/Google mogłoby naprawić jednym trzy-megabajtowym patchem. Plastikowości Nexusa patchem nie naprawią. :). Wiem że dla wielu ludzi plastik nie jest problemem, ale po tylu latach z iPhone nie mógłbym wrócić do plastiku. Próbowałem, nie umiem. Mam nadzieję, że wytłumaczyłem moją przyznaję pokrętną logikę: )

#165 sancruz3

sancruz3
  • 2436 posts

Posted 02 November 2013 - 23:52

Homer:
Już Ci tłumaczę :D Moja logika jest pokrętna, tak. I to bardzo.

U mnie są minusy i MINUSY. minusy występujące w Xperi nie występują w Nexusie, prawda, ale Xperia nie ma tych MINUSÓW które ma Nexus!:P
MINUSEM Nexusa jest plastik, brak wodoszczelności, po części aparat (choć tego jeszcze nie sprawdziłem. Na razie bazuję na danych z kartki)
Tutaj wyjaśniłem mam nadzieję dlaczego Xperia jest lepsza od Nexusa.

Ale Xperia też nie jest telefonem pozbawionym wad, i postanowiłem je wymienić. Na końcu stwierdzam że to wina androida, dlatego że wszystkie z tych rzeczy to błachostki, które Sony/Google mogłoby naprawić jednym trzy-megabajtowym patchem. Plastikowości Nexusa patchem nie naprawią. :). Wiem że dla wielu ludzi plastik nie jest problemem, ale po tylu latach z iPhone nie mógłbym wrócić do plastiku. Próbowałem, nie umiem.

Mam nadzieję, że wytłumaczyłem moją przyznaję pokrętną logikę: )


I tym oso sposobem dochdzimy do jednego, ze nie mozna miec wszystkiego wiec trzeba isc na kompromis jak to zawsze w zyciu...

Co do nexusa to nie powala wykonaniem jak na flagowca z andkiem czystym, jesli chodzi o Xperie to naprawde fajnie zwarto wykonany telefon ale pierwsza edycja Z wadliwa ekrany pekaly i to od guzika odblokowania a erkan nowy niecalego tysiaka oczywiscie gwarancja nic nie daje. Dlatego wypuscili szybko Z1 z przeprojektowanym guzikiem i cala ramka dookola telefonu oby tylko bylo lepiej.

Ogolnie dobry tel w szczegolnosci do sluchania muzy pod prysznicem :)

#166 Arturo90

Arturo90
  • 252 posts
  • SkądSpain

Posted 03 November 2013 - 00:29

Plastik plastikowi nie rowny, mialem note 2 ktory byl z tandetnego plastiki i htc one x ktory byl swietnie wykonany z matowego polikarbonatu.
plastik z nexusa to chyba tez polikarbonat, wiec tragedi w porownaniu do samsunga nie ma. Dodam tylko ze plecki xperi z latwo sie rysuja bo kolega nosi bez pokrowca, a o przodzie juz nie mowie ale to wina tej fabrycznej folii, powinni zastosowac gorilla glass 3 i po problemie, i ten kto chce sobie cos nakleic to niech to robi. Kolega ma iphona 5 bez zadnej ochrony i jedyne co ma rysy i jakies zniszczenia to to aluminium ale szybka jest cala bez rys.

Na poczatku kazdy bedzie zadowolony z Xperii ale po paru miesiachc android zaczyna szwankowac, zapycha sie, aplikacje przestaja sie uruchamiac, "proces zostal zamkniety" Youtube " problem z polaczeniem sieci.... Googleplay " nie moze odnalezc serwera " a bateria zaczyna zuzywa sie coraz szybciej. Po hard resecie wszystko wracalo do normy.

- - - Połączono posty - - -

Druga sprawa to jezeli kupicie taki mocny telefon, bateria 3000mah tez nie wiele da jesli nie bedziecie uzywac stamina mode (oszczedzanie energi)
bo procesor ma swoje zapotrzebowanie, ja w note 2 przy baterii 3100mah mialem caly czas wlaczone oszczedzanie i bateria potrafila trzymac dlugo. ale bez oszczedzania nie bylo lepiej jak w iphonie. Na dodatek oszczedzanie powoduje lekkie lagi systemu i interfejsu.

#167 Homer

Homer
  • 9977 posts
  • SkądGdańsk

Posted 03 November 2013 - 00:34

Powiem Wam tylko, ze gumowany plastik to czesto wykonczenie topowych lustrzanek, zaraz obok magnezowego korpusu. Sam nie cierpie plastiku, moze poza klockami LEGO. Gumowany plastik, jesli oczywiscie jest dobrej jakosci i nie wyciera sie to de fact rozwiazanie idealne dla smartfona. Czemu? Po pierwsze nie rysuje sie, po drugie nie zbiera odciskow palcow, po trzecie Nexus 5 ma obudowe unibody, czyli nic nie bedzie trzeszczec ani rozszczelniac sie. Nie jest wodoszczelny, fakt. Sony zrobilo u siebie z wodoszczelnosci juz standart, ale nie uwazam, zeby to byl argument decydujacy o wyborze urzadzenia elektronicznego z systemem operacyjnym, ktore ma za zadanie dziala jak najsprawniej a dopiero potem radzic sobie z roznymi warunkami pogodowymi. Aparat tez pewnie nie bedzie tak dobry jak w Xperii, nigdy Nexusy nie slynely z aparatow. Wezcie tylko pod uwage, ze to wszystko co jest w Xperii i tak sie szybko znudzi, zaczna denerwowac wykryte bledy. Moim zdaniem lepiej miec urzadzenie, ktore czesto zmienia sie, nabiera sprawnosci i zaskakuje nowymi funkcjami. I to wlasnie jest Nexus, sprzet ktory dojrzewa razem z nami a nie starzeje sie na nieaktualnym oprogramowaniu.

#168 Arturo90

Arturo90
  • 252 posts
  • SkądSpain

Posted 03 November 2013 - 00:58

no i to jest plus, dostepnosc najnowszego softu, rok temu jak kupilem note to wyszly chyba 2 aktualizacje od samsunga do 4.1.2 i na tym koniec jak narazie.

#169 Impossible

Impossible
  • 210 posts

Posted 03 November 2013 - 13:01

O kurde, teraz wszystko przemawia za iPhonem, macie rację, wybiorę coś nowego - w systemie Androida jestem już dobre 2 lata, chce czegoś nowego ;).. Wieczne "proces został zamknięty" to nie jest to. Wybieram iPhone 5, być może 5S, jak już całkiem się namyślę. Dzięki wszystkim. Powiem jedno - w Andka się juz nie pakuję, mimo jaki to dobry byłby ten telefon.

#170 Damixs74

Damixs74
  • 252 posts
  • SkądPoznań/Cieszyn

Posted 03 November 2013 - 15:20

Impossible, pół roku temu miałem podobną sytuację. Przez 2 lata miałem tylko telefony z Androidem, potem przejściowo używałem iPhone 2G ( lecz ma on się nijak do użytkowania iOS na np. piątce) i stanąłem przed wyborem. Galaxy S4, HTC One, Note II, iPhone 5 itp. Wybrałem iPhone i mogę powiedzieć, że był to dobry wybór. Jedyne co bym zmienił to zwiększył ekran, bo tego większego odrobinkę brakuje.

#171 Impossible

Impossible
  • 210 posts

Posted 03 November 2013 - 15:38

No ok, a powiedz jak z aplikacjami, grami. Czy to wszystko jest płatne? Bo na Androidzie, jak na Android miałem aplikacje fajne i bezpłatne. No i jestem użytkownikiem, który nie będzie płacił za aplikacje.

#172 Damixs74

Damixs74
  • 252 posts
  • SkądPoznań/Cieszyn

Posted 03 November 2013 - 16:05

Sam kupiłem chyba 3 aplikacje (dostałem gift card'a od brata, wiec chciałem te 15 euro jakoś wykorzystać), reszta to same darmowe. Moim zdaniem nie musisz obawiać się o bezpłatne aplikacje, bo jest ich dużo i w przeciwieństwie do Androida są o wiele lepszej jakości (wszystko fajnie dopasowane do interfejsu iOS). Po za tym, co tydzień jest Free App of the week, więc na miesiąc masz ''przychód'' przynajmniej 4 nowych (standardowo płatnych) aplikacji.

#173 Impossible

Impossible
  • 210 posts

Posted 03 November 2013 - 16:13

Aha, no czyli fajnie ;). A jeśli chodzi o słuchawki, jaka jakość?

#174 Damixs74

Damixs74
  • 252 posts
  • SkądPoznań/Cieszyn

Posted 03 November 2013 - 16:52

Hmm, mnie zadowalają, no ale żadnym audiofilem nie jestem. Słyszałem jednak, ze jak na zestawowe to grają bardzo ładnie.

#175 Homer

Homer
  • 9977 posts
  • SkądGdańsk

Posted 03 November 2013 - 17:56

No ok, a powiedz jak z aplikacjami, grami. Czy to wszystko jest płatne? Bo na Androidzie, jak na Android miałem aplikacje fajne i bezpłatne. No i jestem użytkownikiem, który nie będzie płacił za aplikacje.


Bedziesz "testował"? Wiesz, ze na tym forum nie toleruje sie "testerów" aplikacji.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users