Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Mac OS X Leopard - Premiera - Wrazenia.


  • Please log in to reply
188 replies to this topic

#26 WooKy

WooKy
  • 22 posts
  • SkądPoznan

Posted 27 October 2007 - 01:21

Leo na pokladzie - bawie sie od 3 godzin i na razie bez nieprzyjemnych niespodzianek - (skype chodzi bez problemow). Odczuwam lekkie przyspieszenie w stosunku do tigera, ogolnie wszystkie zmiany na plus poza frontrow.

#27 jabco

jabco
  • 490 posts
  • Skądnie z tąd...

Posted 27 October 2007 - 01:23

ja jestem ciekaw Core Animation... moze jakis profesjonalny grafik3d sie wypowie?

#28 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1639 posts
  • SkądPlewiska

Posted 27 October 2007 - 06:24

1. Dziala komus normalnie Skype na Leo? U mnie pierwsze uruchomienie po instalacji ok. Po wylaczeniu nie da sie juz wlaczc Skype, po restarcie tez nie.

2. Ile uruchamia wam sie Leopard bo u mnie dluzej niz Tiger. Mysle ze nawet 50 sekund startuje. Nie zbyt dobry wynik, Tiger startowal w 20 pare.


Ile??
Mi Tiger startuje w 5 ...
Leosia jeszcze nie obadałem :( Popołudniu się pobawię.

#29 devilia

devilia
  • 1872 posts
  • SkądDziałdowo, PL

Posted 27 October 2007 - 08:56

Ja stawialem czysty install (po wczesniejszym backupie prawie 200 gb danych) i wszystko smiga jak nalezy - skype robi rozne dziwne scenki (typu zielony obraz w oknie wideorozmowy itp), ale reszta chodzi bez najmniejszego zajakniecia. Wszystko na oko 15-20% szybciej. Komputer jest duzo bardziej responsywny. Nowe bajerki w ogole nie spowalniaja sprzetu, troche na poczatku trzeba sie przestawic, bo wszystkie gadzety na ekranie sa teraz troche mniejsze, ale to chyba nic zlego. Ogolnie nowy interfejs jest bardzo ladny i dopracowany - tym razem sie do tego przylozyli (sorry, ale po przejsciu z pantery na tigera zmienil sie tylko pasek menu). Ktos narzekal na nowy front row... Wyglada jak Apple TV czyli naprawde niezle, chodzi duuuzo szybciej niz stary i ma kilka nowych opcji. Zauwazylem tez, ze World of Warcraft chodzi duzo zwawiej na leopardzie - pewnie dlatego, ze jest nowy, bardziej zoptymalizowany OpenGL 2.1 :D Nie wiem jak to system chodzi na PowerPC, ale mysle ze posiadacze macow z Intelem nie maja innego wyjscia tylko instalowac nowego kotka :D na pewno nie pozaluja.

#30 Kain

Kain
  • 514 posts
  • SkądParis [FR]

Posted 27 October 2007 - 09:24

U mnie dziala tragicznie. Zrobilem upgrade i moge powiedziec, ze prawie NIE dziala.

Problemy z wyswietlaniem, jest DUZO wolniejszy od Tigera, juz np nie wspominajac ze, przewiniecie strony w safari za pomoca scrolla jest dla niego zbyt wielkim wyzwaniem i kazdokrotnie wywala mi pileczke plazowa...

Jak narazie: Dramat do potegi.

Posted Image

Fantazja, czyz nie ?

#31 devilia

devilia
  • 1872 posts
  • SkądDziałdowo, PL

Posted 27 October 2007 - 09:31

Kurcze, co ja takiego robie, ze nigdy nie mialem zadnego problemu z updatami, albo upgradami systemu? Moze to dlatego, ze nie instaluje wszystkich mozliwych pierdol z internetu?

#32 Kain

Kain
  • 514 posts
  • SkądParis [FR]

Posted 27 October 2007 - 09:36

Kurcze, co ja takiego robie, ze nigdy nie mialem zadnego problemu z updatami, albo upgradami systemu? Moze to dlatego, ze nie instaluje wszystkich mozliwych pierdol z internetu?


Posted Image

-.-' jak dla mnie, to Macintosh juz nie jest ani niezawodny, ani stabilny o.O Przysiegam, ze takich problemow to nawet z winda nie mialem :o

Zrobie zaraz czysty reinstall... Windows Way of THINKING ftw

#33 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5642 posts
  • Płeć:

Posted 27 October 2007 - 09:38

U mnie było tak... 1. Backup Tygrysa na zewnętrzny dysk 2. Instalacje Leoparda z opcją Archive&Install i śmiga ;) System jest szybszy ale za to więcej kręci wiatraczkami. Spaces są ok ale minimalnie przycinają. Cover Flow jest szybki i całkiem poręczny. Dla mnie hitem jest QuickView. Jest potwornie szybki... Nie odważyłem się na razie na zmianę języka na polski... za dugo używałem OSX po angielsku ;)

#34 Diwi

Diwi
  • 231 posts

Posted 27 October 2007 - 09:45

Mam wrażenie że sterowniki do Geforce 8600M GT nadal nie są dorobione pod Leopardem :/ Chociaż może lekkie przycinanie expose i spaces to wina dysku twardego :/

#35 kultywator

kultywator
  • 46 posts

Posted 27 October 2007 - 09:49

Ja z lenistwa zrobiłem Upgrade i właściwie to nie mam większych problemów. System tak na oko szybszy od Tiger'a nie jest (że od Dock'u nie wspomne). Natomiast to półprzeźroczyste menu na górze jest okropne. Na razie poradziłem sobie z tym chałupniczo i dokleiłem do tła na górze pasek. Natomiast w Leopardzie miałem pewne problemy z usługami skompilowanymi w Tiger'ze. Apache np .chodził, ale wywalał błędy. Po przekompilowaniu jest ok, ale z kolei nie moge na razie skompilować PHP 5.2.4.

#36 devilia

devilia
  • 1872 posts
  • SkądDziałdowo, PL

Posted 27 October 2007 - 09:56

Chociaż może lekkie przycinanie expose i spaces to wina dysku twardego :/


Juz predzej monitora :D:D:D

#37 macius1960

macius1960
  • 14 posts

Posted 27 October 2007 - 10:28

U mnie wszystko dziala z jednym wyjatkiem nie moge nic ogladac na YouTube wyswietla mi sie QuicTime ze znakiem zapytania

#38 mazzurek

mazzurek
  • 169 posts
  • SkądWrocław

Posted 27 October 2007 - 11:04

Garść kolejnych wrażeń: na razie moi faworyci to quick look (QL) i spaces. Przy pomocy QL można naprawdę oszczędzić sporo czasu. Spaces dla mnie ideał: 1 space na komunikację: internet, mail, skype; 2-gi na prace biurowe: office + parę innych, 3-ci na windę w paralles (full-screen) - potrzebne w pracy. Nad 4-tym i dalszymi na razie myślę ;-) Cover Flow (CF) w finderze ma kłopot z niektórymi plikami: mam np. parę własnych filmów: normalny QT mov w formacie DV, a CF nie pokazuje zajawki. QL radzi sobie bez problemu. Z kolei mam prę avi w DivX-ie i CF wyświetla zajawkę bez zarzutu. Generalnie "look & feel" Leo mi się podoba, wygląd jest jakby trochę skromniejszy niż w Tigerze (np. prostsze ikony) ale wszystko jest wyrazistsze. Niestety na razie nie mogę się przyzwyczaić do przezroczystego paska menu - nie pasuje mi zupełnie. Zrobiłem upgrade z tigera i na MBP 2.16 wszystko chodzi wyraźnie szybciej.

#39 lantiz

lantiz
  • 1118 posts
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Posted 27 October 2007 - 11:23

Mam prośbe i pytanie w 1 :P: czy moze sie wypowiedziec ktos z maszyna na PPC? Zastanawia mnie czy wydac te 500pln...

#40 Ksiry

Ksiry
  • 177 posts

Posted 27 October 2007 - 11:30

nie istnieje dual w macbookach

---- Dodano 27-10-2007 o godzinie 12:32 ----
skype działa i uruchamia sie tak samo jak tiger...

#41 Jeremy

Jeremy
  • 378 posts
  • SkądWarszawa

Posted 27 October 2007 - 11:37

Mam prośbe i pytanie w 1 :P: czy moze sie wypowiedziec ktos z maszyna na PPC? Zastanawia mnie czy wydac te 500pln...


U mnie działa bardzo dobrze, z jednym wyjątkiem - przestało mi działać konto jabbera w ichacie (na chrome.pl, inne działają), właśnie z tym walczę.
System chodzi ciut szybciej, FrontRow i PhotoBooth zaskakująco przyjemnie.

#42 lantiz

lantiz
  • 1118 posts
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Posted 27 October 2007 - 11:38

Jeszcze jedno pytanie.. Czy instaluje Ci sie FrontRow razem z Leopardem czy musisz to zrobic oddzielnie? jesli to drugie to czy moge prosic o namiary na FrontRow na PW :) z gory dzieki

#43 darekmil

darekmil
  • 757 posts
  • SkądWarszawa PL

Posted 27 October 2007 - 11:47

Ja po czystej instalacji - próbował ktoś już sprawdzać/naprawiać przywileje - u mnie ciągneło się to w nieskończoność :/ Nie podoba mi się mocno przeźroczysty pasek - to tak jakby ktoś na siłę próbował pokazać, że na maku też jest możliwa przeźroczystość jak w Viście ;/ Możliwe, że jest szybciej - inne jest czucie myszki (wiecie co mam na myśli ...:D), ale Expose wydaje się działać wolniej. Photoshop CS3 działa, instaluję teraz FCS i FCS2 - zobaczymy jak z czasem renderingu w aplikacjach PRO(przed podmianką drapieżników zrobiłem testy na Tygrysku ;) ).

#44 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7237 posts
  • Skąd3city

Posted 27 October 2007 - 12:01

Chociaż może lekkie przycinanie expose i spaces to wina dysku twardego :/

Za często mrugasz oczami :roll: :lol:

#45 Diwi

Diwi
  • 231 posts

Posted 27 October 2007 - 12:17

:) Raz expose działa szybko i płynnie a raz przycina, eh :/

#46 Kain

Kain
  • 514 posts
  • SkądParis [FR]

Posted 27 October 2007 - 12:23

no ok, niezawodnosc Macow i OS'a wziela gore. Przestawilem system na Clean Install i co ? Zwis na wyborze kraju! Teraz to nawet nie wiem co mam zrobic... Komp sie wiesza na wyborze i ani rusz. Mysz niby reaguje, ale ciagle mam pileczke plazowa, ktora sie kreci i kreciiiii i kreeeeeciii.... (etc etc) Super ... Zobaczymy czy system restore z zew dysku sie uda czy tez nie bedzie dzialalo. Jak narazie, stracilem noc i pol dnia zeby to cos doprowadzic do stanu uzywalnosci, bez efektu.

#47 darekmil

darekmil
  • 757 posts
  • SkądWarszawa PL

Posted 27 October 2007 - 12:30

Przy przęglądaniu folderów w widoku "by Icon" panuje kompletny bałagan - ikona nałożona na ikonie - dramat.

---- Dodano 27-10-2007 o godzinie 13:36 ----
Aaaa, są i plusy - na partycjach NTFS widać miniaturki na dzień dobry(tu zdjęcia) - czyżby czytał windowsowe Thumbs.db...?? - REWELACJA !!!

#48 Jess

Jess
  • 391 posts
  • SkądWilanów

Posted 27 October 2007 - 12:41

Przy przęglądaniu folderów w widoku "by Icon" panuje kompletny bałagan - ikona nałożona na ikonie - dramat.


to może - snap to grid

#49 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5642 posts
  • Płeć:

Posted 27 October 2007 - 12:46

Nie zapominajmy że to dopiero wersja 10.5.0. Gdzieś tak koło 10.5.3-10.5.4 powinny zniknąć choroby wieku dziecięcego ;)

#50 darekmil

darekmil
  • 757 posts
  • SkądWarszawa PL

Posted 27 October 2007 - 12:48

Heh, może ktoś przeoczył z Was - ale prawy przycisk myszy jest uaktywniony domyslnie;)
Ciekawe co na to hardcorowcy? :D

---- Dodano 27-10-2007 o godzinie 13:49 ----

to może - snap to grid

Tak, tak, wiem - piszę o tym co jest na "dzień dobry" ;)




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users