Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro - Bardzo dziwny problem z wolnym WIFI


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kuba P

Kuba P
  • 102 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maja 2013 - 14:21

Witam, Komputer MacBook PRO wersja 15' z Retiną. Sytuacja wygląda następująco: W domu mam internet 12 Mb, który jest przesyłany przez router TP-LINK. Nigdy nie było z prędkością, ani ze stabilnością sygnału jakichkolwiek problemów. Niespełna dwa tygodnie temu, do mojej sprzętowej kolekcji dołączył MacBook, natychmiastowo połączył się z domowym WIFI (jest zabezpieczone kluczem), po czym wszystko aż do wczorajszego wieczora działało szybciutko i bezproblemowo. Od wczoraj sytuacja wygląda tak: Internet na MacBooku muli, zarówno na Safari, jak i Chrome. Kiedy MacBook jest włączony, internet muli również na iPhonie, iPadzie i komputerze stacjonarnym (kabe od routera do PC). Żeby było zabawniej, jak tylko zamknę klapę MacBooka, internet na wszystkich pozostałych sprzętach przyspiesza i wszystko wraca do właściwego, dawnego standardu. Nie grzebałem nic w ustawieniach, coś siedzi w MacBooku w ustawieniach. Uwaga: dopisywanie DNS-ów typu 208.67.222.222 i z końcówką 220, jak również 8.8.8.8, 8.8.4.4 nic nie dało. Problem występuje także na niezabezpieczonym połączeniu z WIFI sąsiada - gdy korzystam tylko przez starego laptopa, wszystko gra (ok. 6 Mb), gdy natomiast uruchomię MacBooka, muli wszędzie niemiłosiernie. Jakieś pomysły? PS. Na wszelkich speed-testach prędkość wzorowa, jednak nijak się to nie przekłada na wczytywanie stron.

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maja 2013 - 14:31

Usuń sieć z listy Airport z Network w System Preferences. Wyloguj się i zaloguj ponownie do Swego użytkownika i ponownie dodaj Swoją sieć. Ściągnij też sobie skaner sieci i zobacz, czy Twoja sieć nie nadaje na tym samym kanale co sieć sąsiada. W ML masz narzędzie systemowe: Wi-Fi Diagnostics

#3 Kuba P

Kuba P
  • 102 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maja 2013 - 14:49

Serdecznie dziękuję za pierwsze porady. [ATTACH=CONFIG]14978[/ATTACH] W tym miejscu odjąłem moją sieć (Hogwart), wylogowałem się i dodałem ponownie. Efektów brak, problem jest nadal. Z sąsiadem nie nadajemy na tym samym kanale, w dodatku siedmioletni laptop Acer nie widzi problemu, ale tylko gdy MacBook jest nieaktywny :) Według diagnostyki sieci, wszystko jest w najlepszym porządku. Naprawdę zielenieję już :)

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maja 2013 - 14:58

Czyli w System Preferences/Network/Airport/Advanced/Airport/Network Name kliknąłeś na Hogwart, potem na minus pod oknem Network Name, potem Ok, powrót do Network i klik na Apply, potem log out i log in? I ponownie dodałeś sieć plusem w oknie Network Name?

#5 Kuba P

Kuba P
  • 102 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maja 2013 - 15:06

Kiedy wchodzę Jabłko -> Preferencje Systemowe -> Sieć -> nie widzę tutaj zakładki AirPort, mam po prostu po lewej stronie listę sieci. Moją odjąłem, wylogowałem się, a następnie dodałem (przy czym połączył się bez pytania o klucz wifi, czyli coś mogłem zrobić źle). Jak robię coś głupiego to proszę o wyrozumiałość, pierwsze kroki na nowym systemie...

http://oi43.tinypic.com/dnbwhx.jpg

#6 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 07 maja 2013 - 15:12

Jakis klient p2p wlaczony? Masz wlaczona usluge PhotoStream? Jesli tak, wylacz i reboot.

#7 Kuba P

Kuba P
  • 102 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maja 2013 - 15:18

absolutnie nie, co więcej - nie zostało zainstalowane jakiekolwiek oprogramowanie od momentu, w którym wszystko śmigało. Stronki wczoraj o tej porze wczytywały się w mgnieniu oka. Wróciłem z treningu, kaplica. Na pewno nikt przy nim nie grzebał...

- - - Połączono posty - - -

dawidnor --> Wyłączyłem strumień zdjęć i Internet chyba ruszył, zaraz przetestuję dokładnie, żeby nie truć tyłka co pięć sekund i dam znać. :)

- - - Połączono posty - - -

Serdecznie dziękuję chłopaki za odpisanie i w szczególności ~dawidnor za trafną diagnozę.

Problemem wolnego internetu był włączony strumień zdjęć.

Dziękuję!

#8 fabis130

fabis130
  • 4 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 marca 2014 - 23:30

Hej, słuchajcie miałem ten sam problem. Nie będę opisywał mojego problemu jeszcze raz bo wyglądał on tak samo jak użytkownika Kuba P. wyłączenie strumienia zdjęć pomogło w 100 %.

#9 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 29 marca 2014 - 04:21

Kiedy wchodzę Jabłko -> Preferencje Systemowe -> Sieć -> nie widzę tutaj zakładki AirPort, mam po prostu po lewej stronie listę sieci. Moją odjąłem, wylogowałem się, a następnie dodałem (przy czym połączył się bez pytania o klucz wifi, czyli coś mogłem zrobić źle). Jak robię coś głupiego to proszę o wyrozumiałość, pierwsze kroki na nowym systemie...

http://oi43.tinypic.com/dnbwhx.jpg


Trochę inaczej.

jabłko -> Preferencje -> sieć
Po lewej klikamy WiFi, po prawej na zaawansowane
Zakładka WiFi -> zaznaczamy Hogwarts -> kilkamy minusik.
Zastosuj i restart maszyny.

Potem za pomocą menu WiFi połączyć się na nowo z siecią i test.

Poza tym:
- wyłącz bluetooth i sprawdź.
- Reset SMC / PRAM

- w Spotlight wpisz diagnostyka i uruchom diagnostyka sieci bezprzewodowej. Po uruchomieniu się programu wciśnij cmd+2. Zerknij na zakładkę skan i wydajność.

#10 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 29 marca 2014 - 09:27

Trochę inaczej.

jabłko -> Preferencje -> sieć
Po lewej klikamy WiFi, po prawej na zaawansowane
Zakładka WiFi -> zaznaczamy Hogwarts -> kilkamy minusik.
Zastosuj i restart maszyny.

Potem za pomocą menu WiFi połączyć się na nowo z siecią i test.

Poza tym:
- wyłącz bluetooth i sprawdź.
- Reset SMC / PRAM

- w Spotlight wpisz diagnostyka i uruchom diagnostyka sieci bezprzewodowej. Po uruchomieniu się programu wciśnij cmd+2. Zerknij na zakładkę skan i wydajność.


Przecież problem został rozwiązany. Winowajcą był strumień zdjęć.

#11 Amigoz

Amigoz
  • 1 postów

Napisano 21 lipca 2014 - 21:22

No to może ktoś mi podpowie jak rozwiązać problem z WiFi Cześć, Używam MacBook Pro Retina 15, do tego mam IPada. Myślałem, że mam problem z łączem internetowym - że zrywa połączenia i że mam słaby transfer, ale mimo wszystko lepsze osiągi ma na IPadzie niż MacBooku. Używam też serwerka QNAP TS-112 i chciałem tu robić kopię TimeMachine. Przez WiFi trwa to wieczność, by w pewnym momencie przestaje to działać i przerywa dalszą pracę. Używam modemu od Orange, który dostałem razem z usługą Turbo DSL. Przed tą przesiadką miałem Netię i modem TP-LINK 8961ND - te same słabe osiągi. Dziś dostałem adapter thunderbolt <=> Ethernet... Po podpięciu przez kabel, wszystko śmiga aż miło popatrzeć! Backup na qnapie zrobił się błyskawicznie. Kopiowanie plików tez działa znakomicie. Czyli mam jakiś problem... Teraz ciekawostka: w mojej pracy byłem pierwszym użytkownikiem Maca... I oczywiście problemy z siecią poprzez WiFi były takie jak w domu. Firma informatyczna, która obsługuje sieć IT, routery itp. zaczęła coś zmieniać w ustawieniach na routerach i pewnego dnia wszystko działa! Jak z tego wynika - chodzi o jakieś ustawienia na routerze. Tylko jakie? Ma ktoś jakiś pomysł? Pozdrawiam!

#12 patryklisiak

patryklisiak
  • 150 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 19 października 2017 - 22:14

Ale jak wyłaczyć strumień zdjęc?

W opcjach niby mam wyłączony



#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 października 2017 - 22:21

Lolwut, to jest wątek z 2013.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych