Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Usuniecie konta


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
81 odpowiedzi w tym temacie

#1 hybridx

hybridx
  • 58 postów

Napisano 29 września 2007 - 08:54

http://pl.wikipedia....ki/Dane_osobowe A wiec nie wyrażam zgody na dalsze gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystanie moich danych osobowych takich jak; adres IP, adres email, nick.

Wszystkich za wszelkie problemy przepraszam i proszę o wyrozumiałość i nie robienie off topu

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 września 2007 - 09:22

Żaden z 11 746 użytkowników nie wyrażał żadnej zgody na przetwarzanie jego danych. Zaakceptowałeś regulamin forum podczas rejestracji i on Cię obowiązuje. Zasada jest prosta - nie ma żadnego usuwania kont z prostej przyczyny - wyobraź sobie, że usunięcia konta zażyczyłoby sobie 1000 użytkowników albo 10 000? Wiesz ile to by było godzin roboty? A ja nie prowadzę działalności charytatywnej i nie zamierzam. Swoje dane możesz zmienić w profilu na fikcyjne a także ukryć dla innych użytkowników aby były niewidoczne - co już zostało Ci powiedziane w poprzednim wątku.

#3 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 września 2007 - 09:27

http://pl.wikipedia....ki/Dane_osobowe A wiec nie wyrażam zgody na dalsze gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystanie moich danych osobowych takich jak; adres IP, adres email, nick.

Wszystkich za wszelkie problemy przepraszam i proszę o wyrozumiałość i nie robienie off topu

Cytat z podanej przez Ciebie strony:

Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań.

Więc zamiast dalej marudzić, zgłoś się z problemem do prawnika. On Ci to dokładnie wytłumaczy.

#4 hybridx

hybridx
  • 58 postów

Napisano 29 września 2007 - 10:14

Nadmierne koszty? 1 link google dla mojego nick + apple

@Code ja tylko jedno chce byś zmienił nick - dane w profilu ja już pozmieniałem. Aż Tak ciężko to zrobić? Jak nie potrafisz, to mogę Ci to wytłumaczyć.. albo nawet zrobić poprzez phpMyAdmin..

BTW: Skoro żaden, z waszych użytkowników nie wyraził zgodny na gromadzenie swoich danych to jakim prawem jej gromadzicie? Generalny Inspektor Danych Osobowych, chyba nie byłby z tego zadowolony. To nie USA, Panowie i ciągle prawem nadrzędnym nad prywatnymi rozporządzeniami jest prawo państwowe i europejskie. A że serwer jest w
Marek Trzeciak
CITYNET
95-060 Brzeziny
Poland
+48 504 287 545

Nie pozostawia wiele do dyskusji.

#5 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 września 2007 - 10:37

a co ja wiem z tego linku? że jakiś ktoś o nicku hybridx miał konto na MyApple... czy to wg ciebie jest zidentyfikowanie osoby fizycznej?

@Code ja tylko jedno chce byś zmienił nick - dane w profilu ja już pozmieniałem. Aż Tak ciężko to zrobić? Jak nie potrafisz, to mogę Ci to wytłumaczyć.. albo nawet zrobić poprzez phpMyAdmin...

to już IMO jest bezczelne

#6 hybridx

hybridx
  • 58 postów

Napisano 29 września 2007 - 10:48

...

#7 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 września 2007 - 10:49

Nadmierne koszty? 1 link google dla mojego nick + apple

A co powiesz na 1000 takich zmian?
Nie zamierzam robić wyjątków.

@Code ja tylko jedno chce byś zmienił nick - dane w profilu ja już pozmieniałem. Aż Tak ciężko to zrobić? Jak nie potrafisz, to mogę Ci to wytłumaczyć.. albo nawet zrobić poprzez phpMyAdmin..

Tak, ciężko zmienić 1000 nicków.
Nie jesteś pierwszą osobą, która takie coś sobie wymyśliła ale pierwszą, która nie potrafi zrozumieć powodów dla których takich operacji nie wykonujemy.

BTW: Skoro żaden, z waszych użytkowników nie wyraził zgodny na gromadzenie swoich danych to jakim prawem jej gromadzicie? Generalny Inspektor Danych Osobowych, chyba nie byłby z tego zadowolony.

Zaakceptowałeś warunki korzystania z serwisu podczas rejestracji.

To nie USA, Panowie i ciągle prawem nadrzędnym nad prywatnymi rozporządzeniami jest prawo państwowe i europejskie.

Heidi już Ci dał radę abyś porozmawiał ze swoim prawnikiem - ja tylko mogę poradzić Ci to samo.

---- Dodano 29-09-2007 o godzinie 11:50 ----

No to skoro jestem taki zły i niedobry to nie lepiej usunąć to konto i mieć sprawę z głowy..

Źli i niedobrzy zostają nagradzani banem a nie kasacją.

#8 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 września 2007 - 11:04

hybridx, przecież Twój nick nie zawiera danych osobowych :P

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 września 2007 - 11:13

Nadmierne koszty? 1 link google dla mojego nick + apple

Och, i to pozwala zidentyfikować Twoją osobę? Kiedy zmieni się nazwę Twojego konta, może się tu pojawić jakiś inny hybridx, który będzie trollował na całego. I co zrobisz?

Przykro mi, ale Twój pseudonim na forum jest podpisem pod Twoimi własnymi słowami. Jeżeli się ich teraz wstydzisz, to następnym razem zastanów się przed napisanie czegokolwiek.

Dziwię się, że Code toleruje takie zachowanie.

---- Dodano 29-09-2007 o godzinie 12:18 ----

No to skoro jestem taki zły i niedobry to nie lepiej usunąć to konto i mieć sprawę z głowy..

Musiałbyś jeszcze zgłosić się z tą prośbą do Google, bo inaczej Twoje związki z tym forum nadal będą widoczne.

Szukasz dziury w całym. Nie podoba Ci się tu, nie wchodź.

#10 Nippy

Nippy
  • 192 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 września 2007 - 11:37

Ale żeś sobie chłopaku rozgłos zrobił. Gratuluję!!!

#11 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 29 września 2007 - 12:27

Code: Wiesz doskonale że dokonanie zmian wpisów jest twoim obowiązkiem,niewiem tylko dlaczego dalej czekasz aż ktoś Cie do tego sądownie przymusi. Ja na Twoim miejscu zamiast wojować z "Trudnymi" userami poszedł bym im na rekę i miał problem z głowy nie czekając aż któryś w końcu nie wytrzyma i zgłosi sprawe do sądu. A było by sie czego czepiać..... :)

#12 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 29 września 2007 - 12:44

i tak oto sprytny hybridX wymyslil ciekawa metode na zamkniecie myapple - panowie admini - racji nie macie ..... i ja sie z wami moge o to zalozyc - albo lepiej w z moimi prawnikami ....

#13 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 września 2007 - 12:49

Code: Wiesz doskonale że dokonanie zmian wpisów jest twoim obowiązkiem

Na jakiej podstawie sądzisz, że to mój obowiązek?
Rejestracja na forum jest dobrowolna i darmowa a ja nie mam obowiązku nic robić.
Idąc tą drogą może mnie pozwać do sądu ponad 11tyś użytkowników ;)
Jeśli tak jest to czekam na pierwszy pozew :)

#14 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 29 września 2007 - 12:52

moze - i bedziesz musial ich usunac/zmienic dane wedle zyczenia itd - bo taki jest twoj obowiazek jako tworcy i wlasciciela ..... - niemusialbys - gdyby NP jakas osoba wielokrotnie oszukala kogos na gieldzie myyapple - i tylko wtedy pytanie dodatkowe - zglosiles forum do rejestru danych osobowych ?

#15 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 września 2007 - 12:54

Poproszę o konkretny zapis. Rozumiem że czas przenieść serwer do USA :)

#16 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 29 września 2007 - 12:55

bo jak nie zglosiles - to wogole lezysz :D zaczyna mnie to bawic ..... - przetwarzasz adresy mailowe, ip, najprawdopodobniej na privie = normalne - kiedy ludzie koncza tranzakcje - to sa praktycznie malonakladowe informacje do identyfikacji :) - rzeklbym link bezposredni ...czasem nawet fota :o u stary ...... taka baze trzeba zglosic hahahhahah i to jeszcze pusta ...przed uzyciem

#17 hybridx

hybridx
  • 58 postów

Napisano 29 września 2007 - 13:04

moze - i bedziesz musial ich usunac/zmienic dane wedle zyczenia itd - bo taki jest twoj obowiazek jako tworcy i wlasciciela .....
- niemusialbys - gdyby NP jakas osoba wielokrotnie oszukala kogos na gieldzie myyapple - i tylko wtedy

pytanie dodatkowe - zglosiles forum do rejestru danych osobowych ?


Myapple chyba jest jedynym podmiotem prawnym z którego niemożna się wypisać. BTW: Odliczacie podatek od darowizn? Fiskus też może się zainteresować. Zapis do rejestru danych osobowych kosztuje 17zł i jest konieczny zwłaszcza jak pobiera się jakiekolwiek opłaty:)

http://www.chip.pl/a...lear_72709.html

#18 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 29 września 2007 - 13:05

dalej : (nie robie tego zlosliwie - tylko czysta informacja) czy baza jest dobrze zabezpieczona informatycznie ? czy jest rejestrowany dostep do danych ? (czy admin X np nie kopiuje adresow mailowych z bazy na bok ?) zabezpieczenie techniczne - pomeszczenie kontrola dostepu backupy (gdzie - kto ma dostep ) to mniej wiecej w skrocie .....nawet na glupie publiczne forum ..... wiem - bo ludzie w umnie w firmie zajmuja sie tym w obie strony - i rejestracja zeby nikt nic potem nie mogl podskakiwac :) i roszczenia - miedzy innymi o usuniecie danych wiec taka prpcedurke rejestracji maja opracowana od dawna - polecam lekture ustawy o ochronie danych - tam wszystko ladnie jest o sorodkach informatycznych technicznych i wymogach - na dobra sprawe glupi blog z mozliwoscia wpisow wypowiedzi trzeba traktowac tak samo

#19 mstef

mstef
  • 35 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 września 2007 - 13:06

Ustawy o ochronie danych osobowych nie stosuje sie do zbiorow tworzonych na wlasny uzytek, czyli np. prowadzac swoje strony internetowe, dopoki nie narusza sie czyis dobr osobistych. Problem jednak istnieje, poniewaz wprowadzajac dotacje, ktos moze zarzucic ze myapple.pl staje sie serwisem komercyjnym, a wtedy wylaczen nie ma. Reasumujac, po pierwsze trzeba sobie odpowieziec na pytanie, czy dzialalnosc serwisu myapple.pl podlega pod u.o.d.o. Jesli tak, to trzeba przestrzegac pewnych rzeczy, a prawo do edycji pozostawionych danych jest podstawowym prawem osoby, ktorej dane sa przetwarzane. Z drugiej jednak strony, trzeba sie zastanowic, czy przetwrzane dane konkretnego uzytkownika na myapple.pl to dane osobowe. Odnosnie adresu email, w wiekszosci przypadkow nie jest dana osobowa, istnieje tylko postac szczegolna, kiedy nazwa uzytkownika przez @ identyfikuje osobe z imienia i nazwiska lub bezposrednio z innego numeru identyfikacyjnego, np pesel. Sam adres IP nie jest dana osobowa (uzywam tego terminu, choc wystepuje on tylko w liczbie mnogiej), poniewaz administrator danych (wlaciciel serwisu) nie ma mozliwosci poznania danych personalnych osoby za nim sie kryjacej, to pozostaje tylko w mozliwosciach ISP. Tak wiec wszystko co wiemy na temat ochrony danych osobowych w Polsce nie jest dokladnie unormowane, jedynie ogolnie i zawsze daje pole popisu prawnikom. Mozna czytac na stronie GIODO orzecznictwo sadowe, bo to ciekawa lektura i daje jakies wskazowki.

#20 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 września 2007 - 13:29

Myapple chyba jest jedynym podmiotem prawnym z którego niemożna się wypisać. BTW: Odliczacie podatek od darowizn? Fiskus też może się zainteresować. Zapis do rejestru danych osobowych kosztuje 17zł i jest konieczny zwłaszcza jak pobiera się jakiekolwiek opłaty:)

http://www.chip.pl/a...lear_72709.html

Jestem użytkownikiem kilku for i z żadnego nie mogę się wypisać :(
A podatki płacę i to wiele.

dalej :
(nie robie tego zlosliwie - tylko czysta informacja)
czy baza jest dobrze zabezpieczona informatycznie ?
czy jest rejestrowany dostep do danych ? (czy admin X np nie kopiuje adresow mailowych z bazy na bok ?)
zabezpieczenie techniczne - pomeszczenie kontrola dostepu backupy (gdzie - kto ma dostep )

to mniej wiecej w skrocie .....nawet na glupie publiczne forum .....


wiem - bo ludzie w umnie w firmie zajmuja sie tym w obie strony - i rejestracja zeby nikt nic potem nie mogl podskakiwac :)
i roszczenia - miedzy innymi o usuniecie danych
wiec taka prpcedurke rejestracji maja opracowana od dawna - polecam lekture ustawy o ochronie danych - tam wszystko ladnie jest o sorodkach informatycznych technicznych i wymogach - na dobra sprawe glupi blog z mozliwoscia wpisow wypowiedzi trzeba traktowac tak samo

Do serwera dostęp mam tylko ja (również fizycznie).

Ustawy o ochronie danych osobowych nie stosuje sie do zbiorow tworzonych na wlasny uzytek, czyli np. prowadzac swoje strony internetowe, dopoki nie narusza sie czyis dobr osobistych. Problem jednak istnieje, poniewaz wprowadzajac dotacje, ktos moze zarzucic ze myapple.pl staje sie serwisem komercyjnym, a wtedy wylaczen nie ma.

Reasumujac, po pierwsze trzeba sobie odpowieziec na pytanie, czy dzialalnosc serwisu myapple.pl podlega pod u.o.d.o. Jesli tak, to trzeba przestrzegac pewnych rzeczy, a prawo do edycji pozostawionych danych jest podstawowym prawem osoby, ktorej dane sa przetwarzane.

Każdy użytkownik serwisu MyApple ma możliwość edycji swoich danych, może jest zmieniać, usuwać, robić dosłownie co tylko chce.
Nie ma jedynie możliwości zmiany "nazwy użytkownika"

Z drugiej jednak strony, trzeba sie zastanowic, czy przetwrzane dane konkretnego uzytkownika na myapple.pl to dane osobowe. Odnosnie adresu email, w wiekszosci przypadkow nie jest dana osobowa, istnieje tylko postac szczegolna, kiedy nazwa uzytkownika przez @ identyfikuje osobe z imienia i nazwiska lub bezposrednio z innego numeru identyfikacyjnego, np pesel. Sam adres IP nie jest dana osobowa (uzywam tego terminu, choc wystepuje on tylko w liczbie mnogiej), poniewaz administrator danych (wlaciciel serwisu) nie ma mozliwosci poznania danych personalnych osoby za nim sie kryjacej, to pozostaje tylko w mozliwosciach ISP.

Tak wiec wszystko co wiemy na temat ochrony danych osobowych w Polsce nie jest dokladnie unormowane, jedynie ogolnie i zawsze daje pole popisu prawnikom. Mozna czytac na stronie GIODO orzecznictwo sadowe, bo to ciekawa lektura i daje jakies wskazowki.


Problem rzeczywiście istnieje a rozwiązania oczywiście długo u nas nie będzie (tak jak stadionów na euro 2012)
http://prawo.vagla.pl/node/6629
  • MacGyver lubi to

#21 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 września 2007 - 13:40

ale to wszytko śmieszne :D

#22 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 29 września 2007 - 14:25

Przy czym niezłe manipulacje nastąpiły - hybrydix wyedytował swoje wpisy, a niektóre usunął. Te, które usunął, moderator jest w stanie zobaczyć - niestety nie można sprawdzić jak wyglądał dany wpis przed edycją. Code - może znalazłaby się jakas wtyczka pokazująca jak wyglądał wpis przed edycją?

#23 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 września 2007 - 14:32

MD - ale po co? chłopak woli "doroślejsze" fora i właśnie swoją "dorosłość" nam tu wszystkim pokazuje

#24 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 29 września 2007 - 14:39

Zawsze moze probowac zmienic nick na innych forach ;)

Forum BSDGuru
Forum IDG
Forum phpBB2

#25 mstef

mstef
  • 35 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 września 2007 - 15:19

Co sie tyczy zmiany identyfikatora, to mozna powolac sie na inny zapis ustawy, a wlasciwie rozporzadzenia MSWiA, w ktorych jest napisane, ze systemy przetwarzania danych osobowych nie moga pozwalac na zmiane identyfikatora uzytkownika. Tyle tylko, ze to sie tyczy uzytkownikow majacych dostep do zbioru danych osobowych, a nie samych uzytkownikow ze zbioru, ale to kwestia interpretacji. Na dzien dzisiejszy GIODO ma duzy innych wazniejszych spraw, niz zajmowanie sie forami dyskusyjnymi. Nawet zbioru nie potrafia zarejestrowac, w jejdnym przypadku u mnie trwa to juz prawie poltora roku, wiem ze wniosek maja i czeka w kolejce. W pierwszej kolejnosci rejestrowane sa zbiory, w ktorych zawarte sa dane wrazliwe, bowiem od ich rejestracji zalezy, czy w ogole mozna przetwrzac w nich dane, a to nich priorytet. Niestey tak jak pisalem, jest duzo niejasnosci i nawet sami prawnicy maja odmienne zdania na temat zapisow w Ustawie. Zasada jest wiec taka, nie narazac sie zbytni, a jak sie ma watpliwosci, to pytac pisemnie GIODO, musza odpowiedziec, a ma sie podklade. Fakt, ze wiekszosc odpowiedzi to sztampowe regulki, a pytania o rozwiazania nigdy nie sa na temat, ale jakosc trzeba potem udokumentowac to, ze sie dopytywalismy, a zrobilismy tak, jak sami uwazalismy za sluszne.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych