Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Pro 5.1 - karta GTX 680


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#26 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 05 kwietnia 2013 - 12:01

Tak, jak włożę firmowego Radeona 5770 to wszytko działa jak należy. Oba systemy startują normalnie. Wybieram trzymając ALT przy starcie.

- - - Połączono posty - - -

eech to faktycznie. Pozostaje wyyyydac 200-300zl na dysk i podzielic na partycje :)


Tylko nie bardzo rozumiem sens tego. Mam już 4 dyski w kompie. Pierszy to SSD na OSX, potem dwa HD też do Maca.
Ostatni - czwarty – to Windows.
I to działa normalnie, tylko nie z GTX-em. Wtedy coś głupieje przy wyborze systemu. A nie uśmiecha mi się opcja, że jak będę chciał korzystać z Win 8 to mam wysunąć SSD na ten czas. Działało by, sprawdziłem, ale co niewygodne rozwiązanie.

Jeden z kolegów pisał coś o programie Refit. Może my napisał krok po kroku jak to ustawił u siebie?

#27 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 05 kwietnia 2013 - 18:09

No i po problemie. Dziś dotarł do mnie kabel, ten z co się wpina do zasilania i ma dwie końcówki. Zainstalowałem obie karty w Mac Pro. Nie ma przy starcie już black screena, wszytko działa idealnie. Aby zasilania do GTX starczyło, podłączyłem to w następujący sposób: Jeden kabel 6PIN->6PIN wpiąłem w pierszwe gniazdo GTX, a drugi kabel 6PIN->2x6PIN w drugie gniazdo GTX-a. Wolną główkę podpiąłem Radeona. Teraz 680 nadal jest zasilana z dwóch gniazd z płyty głównej, a Radeon jednym. W Windows wyłączyłem programowo działanie Radeona, więc mnie będzie pobierał niepotrzebnej energii. PS Niebawem wrażenia z użytkowania ;)

#28 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 06 kwietnia 2013 - 22:28

Nie boisz sie troszke o temperatury tych kart ustawionych jedna nad druga ? :)

#29 rusinu

rusinu
  • 372 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 15 kwietnia 2013 - 06:59

A ja właśnie zakupiłem na ebaju gtx 680 for mac. Jak przyjdzie to podzielę się wrażeniami. P.S. Udało mi się to chyba przez błąd wyszukiwania systemu aukcyjnego. Nigdzie na żadnej stronie (com, co.uk, pl) nie można było znaleźć tej karty, jedynie wujek google wyszukiwał aukcję.

#30 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 kwietnia 2013 - 07:33

@George Stark, pokaż jaką kartę kupiłeś:) PS. mam kable do MP, na drugą kartę graficzną. Jeszcze ze 3 zostały.

#31 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 18 kwietnia 2013 - 12:53

Moja karta to Zotac 680 GTX AMP!
http://tbreak.com/te...s/IMG_89781.jpg

EVGA właśnie wypuściła GTX680 for MAC.

Czy boję się o temperatury? Nie, Radeon pod Windows jest wyłączony programowo, więc nie daje ciepła. Podwójne chłodzenie Zotaca + wentylatory z MP w zupełności wystarczają. Troszkę szumi jak jest na pełnych obrotach, ale nie jest tragicznie.

Jesli chodzi o OS X, to jakiegoś wzrostu mocy nie odczułem. Moje oprogramowanie w zupełności radziło sobie z Radeonem. Może też brak oficlajnych sterowników pod OSX tez uniemożliwa wykorzystanie 100% mocy karty. Zresztą nie wiem, czy ja mógłbym oficjalne zainstalować, bo moja karta jest normalna wersją, nie flashowana pod OS X-a.

Pod Windows 8 jest super! Wszytko zainstalowało się pięknie. Jak po godzinach sprawdziłem sobie Crysisa 3. Byłem miło zaskoczony. Domyśle wszytko ustawiło się na maksymalne detale, cienie, efekty i wszytko co tam można było na full + 2xAntyaliasing z tego nowszego próbkowania. Nie pamiętam dokładnie skrótu, ale coś więcej niż tylko FXAA. Ile było FPS? Nie mierzyłem programem, ale było gładko jak na "konsoli" :)
W Far Cry 3 było jeszcze lepiej niż na Crysis 3. Chyba lepiej zoptymalizowany silnik.

#32 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 10 czerwca 2013 - 22:12

Wczoraj zainstalowałem w moim Mac Pro kartę GTX 780. Wszytko działa idealnie, nie było problemów. Karta jest zasilana 6- i 8 PIN-owym złączem. Potrzebna była przejściówka z 2x6PIN na 1x8 PIN. Można to kupić chyba w każdym sklepie.

#33 swavo

swavo
  • 1 postów

Napisano 09 grudnia 2020 - 14:51

Wczoraj zainstalowałem w moim Mac Pro kartę GTX 780. Wszytko działa idealnie, nie było problemów. Karta jest zasilana 6- i 8 PIN-owym złączem. Potrzebna była przejściówka z 2x6PIN na 1x8 PIN. Można to kupić chyba w każdym sklepie.

Podepnę się do tematu. W Mac Pro 5.1 (upgrade z 4.1) mam zainstalowane 2 karty: flashowaną GTX 1080 for mac i zwykłą GTX 1070. Tą 1070 zamieniłem na 1080 (nieflashowaną) i nie działa. Na OS X po odpaleniu Blendera 3D zamyka się system. Na drugim dysku mam linuxa. Linux podczas startu pokazuje jakieś błędy nvidii, failed to register device itp. Blender pod linuxem normalnie się otwiera ale działa tylko na CPU. Nie widzi ani tej nowej 1080 ani starej, flashowanej 1080. Poprzedni właściciel zapewnia, że karta jest na 100% sprawna. Jakie mogą być inne przyczyny?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych