Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Pro 5.1 - karta GTX 680


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 14 marca 2013 - 02:16

Cześć, czy ktoś z Was próbował zainstalować kartę GTX 680 lub podobną w Mac Pro? Czy na Boot Camp pod Windows 8 będzie normalnie działać? Pomyślałem o takim rozwiązaniu, ze miałbym dwie karty. Radeon byłby widoczny w OS X, a z Nvidia 680 korzystałbym na Windows w boot Campie. Czy to jest możliwe? Proszę o opinie doświadczonych użytkowników Pozdrawiam!

#2 mpta

mpta
  • 146 postów
  • Skądwroclaw/monachium

Napisano 14 marca 2013 - 09:49

Hej, Niestety nie napisze ze swojego doswiadczenia, ale czytalem troche o takiej opcji i z tego co wiem mozesz miec 2 problemy. Pierwszy to czarny ekran rozruchowy, co nie sadze ze jest jakims tam wiekszym problemem, ale druga sprawa to za malo mocy z zasilacza zwlaszcza do gtx 680, ktory ciagnie 180W nie mowiac juz o tym ze chcialbys zatrzyma radeona. Mysle ze najrozsadniej jest uzyc np 660Ti ktora pracuje na 150W i zostawic jako jedyna karte. Prosze jednak wez pod uwage ze nie jestem ekspertem, a moj wpis potraktuj tylko jako wskazowke to glebszej lektury :P sorrki za brak polski litek, ale w pracy nie posiadam..

#3 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 14 marca 2013 - 10:20

Dzięki za informację. Nie wiem, czy zasilanie będzie problemem. Mac Pro z tego co wiem ma zasilacz 1000 W. Wiec raczej o brak mocy nie należy się martwić.

#4 cobytuwpisać-945fbb9a76

cobytuwpisać-945fbb9a76
  • 454 postów

Napisano 15 marca 2013 - 23:19

karta będzie widoczna w Windowsie, w OSX nie, odpalasz OSX to kabel monitora podpinasz pod Radeona, jak odpalasz Windows kabel do GTX 680, jak masz dwa monitory to każdy pracuje pod innym systemem i już :-)

#5 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 marca 2013 - 14:10

Z tego co wiem od Mountain Lion nie ma problemu, żeby montować normalne karty do maców pro, tylko nie rozpoznają sprzętowo kart o pamięci większej niż 3gb. Jakiś czas temu miałem przyjemność pobawić się chwilę rozbudowanym Mac Pro z wymienionymi Xeonami na nowsze, raidem z ssd i 680 GTX właśnie - pracował przyjemnie, spokojnie 5x szybciej od mojej 17, która przecież wolnym komputerem nie jest :-)

#6 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 18 marca 2013 - 22:06

Podłączyłem. I działa! Pożyczyłem tylko drugi kabel bo karta wymaga podwójnego zasilania. Odpala się czarnym ekranem, jak tak pisał kolega wyżej. Obraz pojawia się dopiero przy ekranie logowania. To jedyny mankament. Ale w sumie nie znaczący. OS X widzi kartę jak należy. W About this Mac ładnie ją opisuje GTX 680 2 GB RAM. Zastanawiam się tylko, jak to będzie z tym czarnym ekranem startowym jakbym miał boot campa. Czy pojawi się okno wyboru systemu, czy nie? Może ktoś z Was wie? Proszę o info. Docelowo zamówiłem na ebay kabelek do zasilania karty z trzema końcówkami (jedno do gniazda w płycie głównej i dwie końcówki do karty). Wtedy będę mógł mieć wpięte dwie do MP bo jedno gniazdo zasilania będzie wolne, akurat na Radeona. Jak kabel dojdzie to wrzucę kilka fotek jak to wygląda. Tak dla zainteresowanych.

#7 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 18 marca 2013 - 22:10

Podłączyłem. I działa! Pożyczyłem tylko drugi kabel bo karta wymaga podwójnego zasilania.
Odpala się czarnym ekranem, jak tak pisał kolega wyżej. Obraz pojawia się dopiero przy ekranie logowania. To jedyny mankament. Ale w sumie nie znaczący. OS X widzi kartę jak należy. W About this Mac ładnie ją opisuje GTX 680 2 GB RAM.
Zastanawiam się tylko, jak to będzie z tym czarnym ekranem startowym jakbym miał boot campa. Czy pojawi się okno wyboru systemu, czy nie?
Może ktoś z Was wie? Proszę o info.

Docelowo zamówiłem na ebay kabelek do zasilania karty z trzema końcówkami (jedno do gniazda w płycie głównej i dwie końcówki do karty). Wtedy będę mógł mieć wpięte dwie do MP bo jedno gniazdo zasilania będzie wolne, akurat na Radeona.

Jak kabel dojdzie to wrzucę kilka fotek jak to wygląda. Tak dla zainteresowanych.


Fajny kawalek sprzetu, mozesz geekbebch zrobic ? Ciekaw jestem wyniku pod osx

#8 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 19 marca 2013 - 15:51

Mam jeszcze jedno pytanie, jak ten boot camp działa. Chodzi o to, ze podczas sytemu pojawi się wybór systemów, tak? Jest opcja, aby zawsze domyślnie startował OS X bez wyboru,a do Windows żeby można było się przelogować klikając coś w OS X, wtedy nastąpi restart i odpalenie Windows?
Sorki, za takie pytania, ale nie miałem do czynienia z Boot Camp :)

- - - Połączono posty - - -

"Fajny kawalek sprzetu, mozesz geekbebch zrobic ? Ciekaw jestem wyniku pod osx"

Jak mi powiesz jak to zrobić to przygotuję :)

#9 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 19 marca 2013 - 17:02

Mam jeszcze jedno pytanie, jak ten boot camp działa. Chodzi o to, ze podczas sytemu pojawi się wybór systemów, tak? Jest opcja, aby zawsze domyślnie startował OS X bez wyboru,a do Windows żeby można było się przelogować klikając coś w OS X, wtedy nastąpi restart i odpalenie Windows?
Sorki, za takie pytania, ale nie miałem do czynienia z Boot Camp :)

- - - Połączono posty - - -

"Fajny kawalek sprzetu, mozesz geekbebch zrobic ? Ciekaw jestem wyniku pod osx"

Jak mi powiesz jak to zrobić to przygotuję :)


Wciskasz ALT przy botowaniu (no Ty nie masz teraz szarego obrazu ale to własnie w tym momencie) i powinno się pokazać menu wyboru.
Co do benchamrka to znajdziesz go tu i tu

http://xbench.com
Geekbench - Cross-Platform Processor Benchmark

Wklej wynik tylko :)

pzdr

#10 qbaqbaMAC

qbaqbaMAC
  • 5 postów

Napisano 24 marca 2013 - 04:43

Witam Więc jest nadzieja, ze na MacPro będzie pracował GTX TiTAN Zamierzam kupic GeForce GTX TITAN, zdaje sie ma podobną budowę (sloty, piny itd.) jak GTX 680??? Czyli powinien pracowac pod MacPro4,1? Karty forMac lub Quadro sa strasznie drogie, a ja potrzebuje procesor graficzny pod silnik renderujacy. W specyfikacji rederera dopuszcza się GTX'y. Zastanawiam sie co oznacza "konstrukcja dwuslotowa" i czy nie blokuje wejsc pod nastepne karty. Gdyz docelowo chcę mieć dwie karty jedną "słabą" pod monitory, a druga pod silnik renderujący. czy MacPro to pociągnie... pozdro Qba

#11 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 24 marca 2013 - 13:42

Titan na 99% będzie działał na MP. Problem będzie tylko brak sterownika, który w pełny wykorzysta jego potencjał na OS X. Na Boot Camp nie będzie problemu.

Titan ma identyczne złącza jak GTX 680.

PS Ja nadal czekam na przesyłkę z kablami. Liczę, że juto, lub we wtorek najpóźniej już będą.

- - - Połączono posty - - -

Zastanawiam sie co oznacza "konstrukcja dwuslotowa" i czy nie blokuje wejsc pod nastepne karty.
Gdyz docelowo chcę mieć dwie karty jedną "słabą" pod monitory, a druga pod silnik renderujący.

czy MacPro to pociągnie...

pozdro
Qba


Chodzi pewnie o to, ze karta ma podwójne zasilanie, jak GTX 680. Jeśli będziesz chciał mieć dwie karty (jak ja), to musisz zakupić taki kabel:

http://www.ebay.com/...ME:L:OU:PL:3160

Musi być z jeden strony wtyczka do gniazda zasilania na płycie głównej, a z drugiej dwie główki do karty graficznej.
Wtedy masz wolne gniazdo zasilania na drugą kartę.

#12 qbaqbaMAC

qbaqbaMAC
  • 5 postów

Napisano 24 marca 2013 - 15:27

SUPER, wieści!!! Malo sie orientuje w technicznych zagadnieniach więc prosba o rade. Z tego co udalo mi sie wyczytac ze specyfikacji plyta posiada dwa porty PCi 2,0 x16, i dwa x8, a maksymalne obciazenie na wszystkich portach PCi do 300W. Czy, druga karta fizycznie wejdzie pod drugie zlacze PCi x16??? - mam optyczne wrazenie, ze GTX'y sa 2x grubsze od standardowych kart. Zastanawiam sie jeszcze nad inna opcja 2x GTX moze juz nie Tytan, lecz dwie karty ktore w sumie dadzą wiekszą moc obliczeniową, a będą sie miescic w 300W poboru mocy. Ciekawe, czy przekroczenie tej sumy +/- 50W to karastrofa dla plyty głownej i ognisko w domu... A i jeszcze jedno pytanie :) Jaki jest orientacyjny czas oczekiwania na kable zasilające, to są kable pod GTX'y? czyli gdyby udało sie wmontować dwie karty muszę od razu zamawiac dwa komplety? Pracuje na win7, z dużym opóżnieniem aktualizwane są sterowniki i aplikacje na OSX o ile są... Juz szykowalem sie z wydaniem kasy na Quadro 5000, ale pojawił sie Tytan i Twój post!!!! :) Dziękuję z pomoc! Qba :)

#13 rusinu

rusinu
  • 372 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 26 marca 2013 - 00:56

Czytałem ostatnio o evga 660TI i wyszło, że to będzie dla mnie idealna karta. Problemem może być nie wychodzenie ze sleep, ale teraz na 8800 też zaliczyłem to doświadczenie na WIN7. Byćmoże wysłużona 8800 już nie daje rady, bo ostatnio w piekarniku ją musiałem wygrzewać. A jeśli chodzi o dwuslotowość to niestety te karty są 2x grubsze od mojej 8800 i nie zmieszczę 2 graficznych kart obok siebie, bo już nie będzie miejsca przy Decklinku, a dodatkowy śledź esata wypadnie z obiegu. Mam tylko nadzieję, że nie będę musiał zmieniać systemu na 10.8, bo lion mi w zupełności wystarcza. @qbaqbaMAC nie wiem czy 2 X karta graficzna to będzi dobre rozwiązanie. Czy osx to będzie wspierał? A poza tym druga z kart nie zmieści się już do slotu X16 i będzie na PCI2.0 X8. A nowe karty graficzne mają już PCI3.0. Więc mocno ograniczysz na starcie to co kupisz. Jeśli chodzi o start systemu Windows, to można robić to na ślepo, ale łatwiejszym sposobem jest wybór z preferencji systemowych "dysku startowego". Jako domyślny zawsze będzie się ładował wybrany system i aby to zmienić należy w Windows wykonać podobną operację.

#14 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 29 marca 2013 - 23:07

Z tym Titanem to jeszcze zaczekaj. Zauważyłem, że on ma podłączenia, jedno 8 pinowe, drugie 6. Makowe kable są 6 pinowe. Akurat mój Zotac GTX 680 Amp! ma właśnie 2 x 6 PIN w karcie, dlatego można bez problemu wpiąć. Nie wiem, czy do Titana będzie odpowiedni kabel. Musi być 6 pin do zasilania i z drugiej strony 8 pin do karty. Chyba, że w przypadku 8 pinów, te dwa więcej, to tylko jakaś dodatkowa masa, która, nawet jak nie podłączymy to karta zadziała z sześciu wtyków. Ale tego nie wiem. Identyczne wejścia jak Titan ma moja stara karta Zotac GTX 280 Amp. Jak znajdę chwilę to sprawdzę, czy to by zadziało. Nadal nie dostałem swojej przesyłki z kablami, dlatego jeszcze wszystkiego nie podłączyłem i nie dzielę się wrażeniami. Juz dwa tygodnie czekam i nic.

#15 Sebastian Reg

Sebastian Reg
  • 48 postów

Napisano 30 marca 2013 - 05:37

Hej, ja z MacPro i GTX 680 korzystam od czerwca 2012. Nie ukrywam że na początku były duże problemy ty bardziej że do pracy używam dwóch monitorów ACD 27'. Pierwszy problem to wyjście obrazu z GTX 680, które do podłączenia monitorów ACD wymagają specjalnych przejściówek - ja kupiłem na ebay przejściówki firmy Atlona po 970 zł/szt wraz z przesyłką. Kolejny element to ówczesny OS nie funkcjonował z GTX 680 i wymagało to używania dwóch kart graficznych i przełączania się pomiędzy kablami. Mam dwie identyczne konfiguracje MacPro z tym że na drugim stanowisku mam 2 monitory Eizo tutaj już sprawa wyglądała prościej (nie trzeba było zmieniać kabli podczas przełączania się pomiędzy kartami) ponieważ podłączyłem dwie karty graficzne Nvidia 220 i 680 oraz 4 kable wizyjne i zmieniałem tylko input w monitorach. Jednak od kiedy OS akceptuje GTX 680 sprawa wygląda już inaczej tak jak to jest opisane powyżej - działa zarówno na OS jak i Bootcamp- jedyny minus to ciemny ekran na początku startu sytemu i trudności z wyborem systemu. Rozwiązałem to w absurdalny sposób :) włożyłem starą kartę do Maca i zainstalowałem program, którego nazwy nie pamiętam teraz ale pewnie koledzy będą wiedzieli jak on się nazywa - programik na początku zadaje pytanie, który system chcesz wybrać (bez konieczności przytrzymywania przycisku itd) - następnie zmieniłem kartę graficzną na tą docelową czyli GTX 680 i teraz jak startuje system to - nic nie robię jeżeli chce OS, jeżeli chce Windowsa to muszę po usłyszeniu dźwięku kliknąć 3 razy strzałką i mam Windows - absurd ale działa. Obecnie zastanawiam się czy powinienem do kolejnego macapro kupić kartę GTX 680 czy być może są karty o zbliżonych właściwościach GTX 680, ale już firmy AMD- chodzi mi o to aby uniknąć kolejnych wydatków związanych z zakupem przejściówek do monitora ACD. Czy karta Radeon HD 7870, HD7970, HD7950 lub być może inna będzie działa w OS i Bootcamp i najlepiej bez czarnego monitora podczas startu sytemu ? Co polecacie ?

#16 RPAnimation

RPAnimation
  • 387 postów
  • Płeć:
  • SkądCzęstochowa

Napisano 30 marca 2013 - 12:52

Polecam taką kartę:
SAPPHIRE HD 7950 3GB GDDR5 MAC Edition
Chociaż wstrzymałbym się do premiery nowego Mac'a Pro... jeśli jej doczekamy... Widać poprawę w wydajności, ale układy Nvidii są dużo lepsze do pracy, głównie ze względu architektury CUDA i możliwości renderowania na GPU.

#17 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 30 marca 2013 - 23:46

Hej,

ja z MacPro i GTX 680 korzystam od czerwca 2012. Nie ukrywam że na początku były duże problemy ty bardziej że do pracy używam dwóch monitorów ACD 27'. Pierwszy problem to wyjście obrazu z GTX 680, które do podłączenia monitorów ACD wymagają specjalnych przejściówek - ja kupiłem na ebay przejściówki firmy Atlona po 970 zł/szt wraz z przesyłką. Kolejny element to ówczesny OS nie funkcjonował z GTX 680 i wymagało to używania dwóch kart graficznych i przełączania się pomiędzy kablami. Mam dwie identyczne konfiguracje MacPro z tym że na drugim stanowisku mam 2 monitory Eizo tutaj już sprawa wyglądała prościej (nie trzeba było zmieniać kabli podczas przełączania się pomiędzy kartami) ponieważ podłączyłem dwie karty graficzne Nvidia 220 i 680 oraz 4 kable wizyjne i zmieniałem tylko input w monitorach. Jednak od kiedy OS akceptuje GTX 680 sprawa wygląda już inaczej tak jak to jest opisane powyżej - działa zarówno na OS jak i Bootcamp- jedyny minus to ciemny ekran na początku startu sytemu i trudności z wyborem systemu. Rozwiązałem to w absurdalny sposób :) włożyłem starą kartę do Maca i zainstalowałem program, którego nazwy nie pamiętam teraz ale pewnie koledzy będą wiedzieli jak on się nazywa - programik na początku zadaje pytanie, który system chcesz wybrać (bez konieczności przytrzymywania przycisku itd) - następnie zmieniłem kartę graficzną na tą docelową czyli GTX 680 i teraz jak startuje system to - nic nie robię jeżeli chce OS, jeżeli chce Windowsa to muszę po usłyszeniu dźwięku kliknąć 3 razy strzałką i mam Windows - absurd ale działa.

Obecnie zastanawiam się czy powinienem do kolejnego macapro kupić kartę GTX 680 czy być może są karty o zbliżonych właściwościach GTX 680, ale już firmy AMD- chodzi mi o to aby uniknąć kolejnych wydatków związanych z zakupem przejściówek do monitora ACD. Czy karta Radeon HD 7870, HD7970, HD7950 lub być może inna będzie działa w OS i Bootcamp i najlepiej bez czarnego monitora podczas startu sytemu ? Co polecacie ?


Cena Twojej przejściówki mnie zaszokowała. Ja kupiłem swoją tutaj: Kanex C247DL - Dual-Link to Mini DisplayPort
Z przesyłaką do Polski kosztowało mnie to jakies 550 zł. Nie więcej. Czekałem ok. 5 dni.
[ATTACH=CONFIG]14466[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]14467[/ATTACH]

Jak Ci ta 680-tka działa na MP w praktyce? Nie ma problemów? W jakich programach wykorzystujesz ich moc?
Pod Windows też tylko pracujesz, czy czasem w coś zagrasz?

Proszę o podanie nazwy tego progamu do wyboru systamu na starcie. Ułatwisz mi zycie :)

#18 Sebastian Reg

Sebastian Reg
  • 48 postów

Napisano 31 marca 2013 - 05:08

Witaj
program nazywa się rEFIt.
Moja przejściówka to Atlona Technologies connectivity solutions, cables, splitters, extenders, distribution amplifiers, converters, switchers for commercial, professional and industrial applications
Nie wiem jak jest u Ciebie ale ja czasami (najczęściej po uśpieniu monitorów) muszę nacisnąć magiczny przycisk na obudowie tej przejściówki, aby obudzić monitory inaczej jeden ekran się włącza, a drugi niestety jest ciągle uśpiony :).
Komputerów używam przede wszystkim do montażu video i renderowania - zarówno w compressor, final cut jak i pod windows Sony Vegas Pro. W przypadku programu Sony Vegas system dużo stabilniej działał pod oryginalnymi kartami ATI. Moc 680 doceniam jedynie w programie pod Windows, nie odczułem jakieś pozytywnych zmian pod OS. Niestety nigdy nie grałem na tych komputerach, muszę się kiedyś zdecydować bo wszyscy mówią że efekt może być ciekawy :)

RPAnimation bardzo dziękuję za linka do karty. Czyli karty ATI nie obsługują CUDA oraz nie można liczyć przy ich użyciu na GPU :(

#19 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 03 kwietnia 2013 - 22:39

Po radeonie 7950, EVGA pokazuje karte GeForce 680 for mac.
Takze dostepnych opcji zrobilo sie kilka

EVGA | Articles | EVGA GTX 680 Mac Edition Graphics Cards

Do tego w 10.8.4 pojawila sie obsluga GeForce TITAN

http://netkas.org/?p=1243

#20 qbaqbaMAC

qbaqbaMAC
  • 5 postów

Napisano 04 kwietnia 2013 - 11:08

Czesc Mam pytanie do osob ktore posiadaja dwie karty i pracuja na windows w MacPro. Nie mogę zainstalowac dwoch kart. Aktywna z zainstalowanymi sterownikami jest jedynie ta ktorą instaluje jako ostatnią. System widzi obie karty lecz tylko jedna ostatnio instalowana jest widziana poprawnie. Druga karta traci informacje o sterownikach na rzecz ostatnio instalowanej. Czy da sie to jakos ominąć? TAk aby obie karty były zainstalowane z odpowiednimi dla siebie sterownikami? Zastanawiam sie gdyż w moim przypadku są to karty z róznych epok i moze to jest problemem 7300GT i GTXTiTAN? Mozna instalować praktycznie wszystkie GTX na MacPro z systemem windows. Karty ktore posiadaja dodatkowe zasilanie mozna podlączyć korzystająć z dodatkowych wejsc ktore są na płycie do tego stworzone. Potrzebne są dwa kable zasilające + przejsciówka z 6pin na 8pin. Ktorą zrobi każdy zakład/serwis. Ale trzeba sie liczyc z tym, ze moc karty nie będzie w pełni wykorzystywana przez leciwą już architekturę płyty. George Stark - ciekawi mnie czy juz doszły kable i jak to pracuje. I czy plyta i zasilanie kart daje radę. Chciałem u siebie zainstalować jedną "słabą" bez dodatkowego zasilania pod monitory i drugą pod rendering. Aaaale :) też zastanawiam sie nad nieco innym rozwiązaniem z wykorzystaniem złącz dla dysków twardych. Co prawda na tą chwile wszystkie wejscia są zajęte ale na rzecz takiego rozwiązania można by było zrobić małą rewolucje usuwając dwa dyski i pociągnąć z wolnych portów dodatkową moc ( głośno myślę :)

#21 rusinu

rusinu
  • 372 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 04 kwietnia 2013 - 20:43

A ja poczekam na 680 for mac.
Co do wykorzystania dodatkowej mocy ze złącz dysków, to masz przecież wolne w miejscu napędu DVD, ale tam raczej też jest ograniczenie mocy i to pokaźne.
A właśnie znalazłem takie rozwiązanie: link

#22 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 05 kwietnia 2013 - 02:16

Proszę o pomoc. Mam już ten drugi kabel. Kupiłem w Warszawie. Te z ebay'a nadal nie doszły. Zainstalowałem Windows 8 na Boot Camp (osobny dysk). Wszystko pięknie śmiga na Radeonie. Wkładam GTX 680 i OS X też działa jak należy. Problem mam tylko ze startem Windows. Nie odpala mi się. Przytrzymuje [ALT], czekam. Robię to na wyczucie, bo jest black screen w tym momencie. Przetestowałem czas oczekiwania na Radeonie, aż się pojawi opcja wyboru systemu. Klikam strzałką raz w prawo i [Enter]. I powinno działać. Powinno... bo jednak Windows nie startuje. Na Radeonie jest dobrze. Włącza się wykonując te same czynności. W System Preferences wybrałem w opcji "Startup Disk" system Windows jako pierwszy. I po restarcie wstał. Spróbowałem potem wybrać na ślepo start OS X i znów nic się nie działo. Domyślnie chcę mieć OS X, a Win tylko czasem. Proszę o pomoc. Co zrobić, aby Windows się uruchomił? Może jakiś konkretny tutorial ;) PS Dodam jeszcze, ze jak wyciągnę dysk n r1 z OS X i zrestartuje, to Windows 8 wstaje normalnie, od razu. Wiec coś jest chyba nie tak z tym boot campem.

#23 qbaqbaMAC

qbaqbaMAC
  • 5 postów

Napisano 05 kwietnia 2013 - 09:16

Zawsze dziele pierwszy dysk na partycje i nigdy nie bylo takich problemow! Moze dlatego, ze windows masz na osobnym dysku. Chyba to jest powodem. Z BootCampem na pewno jest oki! Podziel pierwszy dysk na partycje w MacOs i na drugiej zainstaluj win8! musisz jedynie doobrac odpowiedni system plikow tak abyś miał pełną kontrole nad dyskiem i systemem plikow z windows, a bedąc na Osie. Ale z tego co pamientam "default" jest oki!

#24 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 05 kwietnia 2013 - 10:54

To nie takie proste, bo dysk 1 z OSX ma tylko 128 GB. Bo to SSD.

#25 qbaqbaMAC

qbaqbaMAC
  • 5 postów

Napisano 05 kwietnia 2013 - 11:12

eech to faktycznie. Pozostaje wyyyydac 200-300zl na dysk i podzielic na partycje :) A wczesniej bez GTX'ow ta konfiguacja pracowala bez problemu????




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych