Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 vs HTC One


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
741 odpowiedzi w tym temacie

#726 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 czerwca 2014 - 08:36

Miałem wcześniej iP5s i jak dla mnie M8 jest szybszy i płynniejszy już po 14 dniach użytkowania. Zobaczymy co będzie dalej. Miałem G2 i niestety aparat oraz szybkość systemu po kilku dniach spowodowało, że się go pozbyłem szybciutko :)

#727 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 28 czerwca 2014 - 22:56

Decyzja nadal nie została podjęta :) Największą "wadą" M8 jest jego rozmiar. Z drugiej strony po włączeniu ekranów iPhone wygląda przy HTC jak znaczek pocztowy...

#728 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 czerwca 2014 - 08:15

Zgadzam się! Wielkość może odstraszać. Ja jednak znalazłem na to jakiś sposób. Zakupiłem dodatek jakim jest smatwatch i powiem szczerze, że to idealne uzupełnienie. Telefon wyciągam jedynie jak muszę. Poza za tym aż tak gabaryty nie przeszkadzają. Jest mniejszy od note czy L1520. Możliwości, szybkość systemu, aparat, wykonanie i wygląd, który jest jak dla mnie najlepsze na rynku rekompensują te gabaryty obudowy :) Minusem, na pewno jest przycisk uśpienia umieszczony na górnej części telefonu. Mogli go przenieść na bok, choć z tym też sobie poradziłem, bo do uśpienia zainstalowałem sobie specjalną apkę, po kliknięciu której ekran nam się wygasza. Do zbudzania ekranu przycisk jest zbędny, bo wystarczy tylko przejechać palcem po ekranie i się sam wzbudza. Wszystko zależy w jakim kierunku przejedziesz palcem, to telefon wejdzie od razu w określoną funkcje, bez potrzeby szukania jej w menu. Super sprawa :) Oszczędność czasu. Popatrz sobie na filmiki i recenzje na YT. Jest masa tego wszystkiego o M8.

#729 Aquo

Aquo
  • 507 postów

Napisano 29 czerwca 2014 - 10:42

M8 na pewno jest wydajniejszy a ja nawet sądzę, że nieco płynniejszy od iP5. Jednak, gdy w grę wchodzi 5S, to tutaj mamy remis. Wszystko zależy od preferencji co do ekranu, systemu (dlaczego animacje w Androidzie są takie niedopracowane; patrz: włączanie, np: Temple Run (przeskok, czarne tło z belką z nazwą gry i dopiero właściwy ekran gry...), tego, czy wolimy móc używać "KnockKnocka" od HTC, czy może Touch ID, czy często robimy zdjęcia w krytycznych warunkach świetlnych (HTC wygrywa), czy jednak robimy je w normalnym otoczeniu. Osobiście nie byłbym w stanie z czystym sumieniem powiedzieć: "ten jest lepszy!".

#730 zimny12345

zimny12345
  • 99 postów

Napisano 29 czerwca 2014 - 11:22

Htc nie ma knockknocka co nie zmienia faktu że wybrał bym One z tych dwu proponowanych ,tym bardziej że używkę One da się kupić do około 1000 a za iPhone 5 już z 1300 trzeba dać . Posiadam oba tzn. Htc one m7 i iPhone 5 i gdyby nie masa aplikacji przez lata zakupionych w App Store podziękował bym apple może nowy iPhone 6 z ekranem 4'7 do mnie przemówi bo np. iPhone 5S nie przemawia wcale

#731 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 29 czerwca 2014 - 14:09

@effe Jesteś zadowolony z aparatu w M8? Wszędzie piszą, że jest kiepski... Co do kupna iPhona, to chyba rzeczywiście lepiej teraz poczekać na iPhona 6 :) Piszesz, że kupiłeś zegarek SW2 od Sony, jesteś zadowolony z tego zakupu? Jak często musisz go ładować? Mocno obciąża baterię w M8? Co do baterii, to chyba też M8 ma przewagę nad 5s, prawda?

#732 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 czerwca 2014 - 17:06

Uważam, że aparat w M8 jest spokojnie wystarczający! Na pewno dużo lepszy niż w G2, o wiele szybciej łapie autofocus. SW2 działa rewelacyjnie, ładuje co 3 dzień. Telefon co 2 dzień.

#733 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 29 czerwca 2014 - 20:27

Zazdroszczę, że SW2 starcza Ci na całe 3 dni :) U mnie galaxy gear 2 2 dni daje rade...

#734 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 30 czerwca 2014 - 11:08

Effe mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe ze szybkosc m8 w porównaniu do 5s bierze sie z tego ze 5s ma długie animacje a m8 praktycznie wcale ich nie ma ? Porównaj sobie m8 do 5s z włączonym redukuj ruch, jb i noslowanimation :)

#735 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 30 czerwca 2014 - 11:53

Effe mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe ze szybkosc m8 w porównaniu do 5s bierze sie z tego ze 5s ma długie animacje a m8 praktycznie wcale ich nie ma ? Porównaj sobie m8 do 5s z włączonym redukuj ruch, jb i noslowanimation :)


Porównujmy może czyste, nie modyfikowane oprogramowania, a nie iOS z JB z Androidem od HTC.

#736 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 czerwca 2014 - 13:06

Android ma fabrycznie wbudowana opcje przyspieszania i spowalniania animacji.

#737 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 30 czerwca 2014 - 14:10

A iOS niestety nie ma :/ Szkoda, bo niestety po jb dopiero jest feeling z iOS 6.

#738 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 czerwca 2014 - 22:56

Effe mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe ze szybkosc m8 w porównaniu do 5s bierze sie z tego ze 5s ma długie animacje a m8 praktycznie wcale ich nie ma ? Porównaj sobie m8 do 5s z włączonym redukuj ruch, jb i noslowanimation :)


Z tym, że ja te animacje wyłączyłem mając iPhone 5s, redukuj ruch itp.
Niestety M8 jest szybszy od iPhone'a 5s to jest fakt! Działa mega szybko, płynnie. W końcu powstał telefon na androidzie szybszy od iOS! Zobaczymy co przyniesie iOS8! Oby był szybszy niż M8.

#739 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 01 lipca 2014 - 02:08

Z tym, że ja te animacje wyłączyłem mając iPhone 5s, redukuj ruch itp.
Niestety M8 jest szybszy od iPhone'a 5s to jest fakt! Działa mega szybko, płynnie. W końcu powstał telefon na androidzie szybszy od iOS! Zobaczymy co przyniesie iOS8! Oby był szybszy niż M8.

Ale mi chodzi o to ze głownie zasługa szybkości 5s po jb to noslowanimation. Bys musiał sam zobaczyć ale naprawde telefon chodzi zupełnie inaczej. Redukuj ruch samo nie wiele pomaga

#740 zorak

zorak
  • 299 postów
  • SkądToruń

Napisano 01 lipca 2014 - 07:23

Ja wybrałem Iphone 5s ponieważ mam już dosyć wielkich ekranów w telefonie. Poprzednio miałem lumie 920, przez krótki okres miałem tez Galaxy S4. Mnie po prostu te wielkie telefony w*******ą. Teraz mam małego iPhone i jestem bardzo zadowolony. Głownie dzwonię, czasem korzystam z neta. A w plecaku zawsze mam iPada. Ta kombinacja bardzo mi odpowiada.

#741 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 01 lipca 2014 - 09:59

A co do iOS 8 to w kwestii szybkości animacji nic nie zmieni raczej. Dlatego chyba zostanę na iOS 7 jb do momentu aż wyjdzie jb na iOS8...

#742 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 09 lipca 2014 - 15:10

Przesiadłem się z Iphone'a 5 na Htc One. Jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany przesiadką, to postaram się porównać najważniejsze cechy obu tych telefonów. Wyświetlacz: Zdecydowanie wygrywa tutaj Htc One za sprawą rozdzielczości oraz wielkości ekranu. Kąty widzenia w obu telefonach są podobne (właściwie pełne). Iphone wydaje się mieć trochę jaśniejszy ekran, ale ten w htc również jest bardzo jasny. Bateria: W obu telefonach bateria nie stoi na najwyższym poziomie, jednak w HTC na jednym ładowaniu bateria wytrzyma dłużej, chociaż nie aż tak dużo więcej. Trzeba się przyzwyczaić, że czeka nas codzienne ładowanie, gdy używamy intensywnie telefonu. Bateria w HTC wytrzyma trochę więcej, za to dłużej zdecydowanie się ładuje. Aparat: Tutaj w tej kwestii wygrywa Iphone. Zdjęcia w HTC są słabej jakości, często widać ziarno na zdjęciach, natomiast Iphone robi piękne, ostre zdjęcia. Muzyka: W obu telefonach stoi ona na najwyższym poziomie. Trudno mi stwierdzić który telefon gra lepiej na słuchawkach, za sprawą technologii Beats Audio słuchacze Rapu/Muzyki House, Dance itd będą bardziej zadowoleni z HTC, gdyż podbija świetnie Bas, korektor w Iphonie nie robi tego tak dobrze. Głośniki: Tutaj zdecydowanie wygrywa HTC, tak pięknie grającego telefonu na głośnikach nie słyszałem. Jakość wykonania: Oba telefony są pięknie wykonane. Tutaj postawię remis. Jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie. Płynność działania: W żadnym z tych telefonów nie uświadczyłem lagów, oba telefony są bardzo szybkie. Nie ma żadnych ścinek. Animacje w HTC są szybsze niż w Iphon'e dlatego wydaje się on szybszy. Napisałem wydaje, bo tak naprawdę płynność jest bardzo podobna. Tak na szybko napiszę jeszcze Minusy obu telefonów: HTC ONE: -Telefon potrafi się bardzo szybko nagrzać przy bardziej wymagających czynnościach. -Napis Beats Audio bardzo szybko ściera się z obudowy. Iphone 5: -Odpryski w czarnej wersji kolorystycznej. -Wyświetlacz szybciej zbiera rysy oraz bardziej się palcuje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych