Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 vs HTC One


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
741 odpowiedzi w tym temacie

#1 KarsonPL

KarsonPL
  • 19 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 08 marca 2013 - 20:35

Witam. Chciałbym sobie wymienić mojego galaxy nexusa na jeden w wyżej wymienionych telefonów. iPhone'a nigdy nie miałem, ale za to mam iPada i bardzo sobie go chwalę. HTC One przypadł mi głównie do gustu z powodu designu i wielkości. iPhone mi się podoba, głównie iOS, nie mam żadnych problemów z użytkowaniem. Z androidem 4.2.1 mam czasami problemy typu lekkie ścinki, animacje przechodzenia. Grać raczej nie zamierzam, mam od tego iPada. Więc sklep appstore czy android market nie są ważne. Chciałbym żeby dobrze się sprawował w przeglądaniu internetu, aparat, filmy itp. Nie chciałbym doznać jakiegoś laga. No i pytanie: który model byście wzięli?

#2 olopiotrek

olopiotrek
  • 144 postów

Napisano 08 marca 2013 - 20:58

ciężko powiedzieć skoro praktycznie mało kto miał okazje pobawić się nowym modelem HTC na żywo;) natomiast Iphone 5 to sprawdzony model, który z czystą przyjemnością mogę Ci polecić!

#3 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 08 marca 2013 - 21:17

Nie chciałbym doznać jakiegoś laga.


To w takim razie ip5. Niestety, ale nakładka sense przymula telefon i na 99% jestem pewny, że w normalnym użytkowaniu htc one będzie wolniejszy niż nexus4. Także jeśli zależy Ci na wygodzie użytkowania to ip5

#4 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 marca 2013 - 21:31

Z androidem 4.2.1 mam czasami problemy typu lekkie ścinki, animacje przechodzenia.


Może upgrade do 4.2.2?

#5 Gecko

Gecko
  • 151 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marca 2013 - 21:35

Tylko Nexus 4 ma stabilnego 4.2.2

#6 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 marca 2013 - 21:42

O rly?

https://developers.g...id/nexus/images

#7 KarsonPL

KarsonPL
  • 19 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 08 marca 2013 - 22:13

Może upgrade do 4.2.2?

Mam 4.2.1 z roomem AOKP. Ale nie o tym temat, chce kupić nowego fona tylko nie wiem na który się zdecydować.

#8 cortez79

cortez79
  • 276 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marca 2013 - 23:11

Kiedyś używałem wielu modeli HTC. Ostatnim jaki był w moim posiadaniu to One X white. Nawet fajny sprzęt, tylko ten android... HTC One naprawdę wygląda fajnie, choć zastrzegam że nie miałem go fizycznie w ręku. Wypowiadam sie wyłącznie z tego co widziałem w materiałach prasowych, YT, etc. Jeśli korzystasz z iPada to uwazam, że lepszym rozwiązaniem jest iPhone ze względu ma IOS. Tak jest w moim przypadku i ja osobiście najpierw miałem iPada a następnie z HTC właśnie przesiadłem się najpierw na 4S a obecnie 5. Polecam takie rozwiązanie.

#9 makmk

makmk
  • 17 postów

Napisano 10 marca 2013 - 14:41

To w takim razie ip5. Niestety, ale nakładka sense przymula telefon i na 99% jestem pewny, że w normalnym użytkowaniu htc one będzie wolniejszy niż nexus4. Także jeśli zależy Ci na wygodzie użytkowania to ip5

Nie byłbym tego taki pewien. Bawiliśmy się HTC One i płynność była nie do zajechania. Próbowałem zrobić wszystko żeby stracił te 60fps ale nie dało rady. Nakładka HTC zamula ? nie wiesz o czym mówisz. Sense5 na tym telefonie po porostu lata bo powiedzieć że działa płynnie to za mało. Jeśli nowe sense Ci się podoba to śmiało brałbym .

#10 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 marca 2013 - 18:22

Próbowałem zrobić wszystko żeby stracił te 60fps ale nie dało rady.


No i niby w jaki sposob Ty to sprawdziles? Na oko sie nie da, juz 30fps to granica zdolnosci.

#11 makmk

makmk
  • 17 postów

Napisano 10 marca 2013 - 19:22

No i niby w jaki sposob Ty to sprawdziles? Na oko sie nie da, juz 30fps to granica zdolnosci.

Na oko się nie da ? nie widzisz różnicy jeśli animacja jest wyświetlana przy 30 fps a przy 60 ? Możesz podać jakieś źródło informacji że się nie da powyżej 30 ?

#12 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 marca 2013 - 20:36

Na oko się nie da ? nie widzisz różnicy jeśli animacja jest wyświetlana przy 30 fps a przy 60 ? Możesz podać jakieś źródło informacji że się nie da powyżej 30 ?


Pomachaj sobie reka przed oczami. Niewiele trzeba zeby "zapchac" ludzki mozg iloscia informacji. 60fps stosuje sie zeby w razie "nawalnicy lagow" framerate nie spadl ponizej 30fps bo to bys juz zauwazyl. Wiec jak Ci chwilowo spadnie z 60 na 35 to wlasnie chodzi o to zeby Twoj mozg nie zdazyl tego odnotowac. Zrodlo? Google, gazety, YouTube.

#13 michak80

michak80
  • 430 postów
  • SkądKijów ( Ukraina )

Napisano 10 marca 2013 - 20:42

@KarsonPL wydaje mi się że tutaj ciężko będzie coś polecić. Każdy kupuje to co lubi. Ja odpowiem z własnego doświadczenia. Mam Macbooka Air, iPada Mini i jeszcze 2 tygodnie temu posiadałem iPhone 5 (jestem związany z iPhonem od 3G i posiadałem każdą generacje). Teoretycznie zmiana telefonu na inny system wydaje się bez sensu bo zaburzam swój "ekosystem". Kupiłem jednak 2 tygodnie temu Sony Xperia Z ponieważ chciałem posiadać jakiś sprzęt z Androidem dla odmiany. I wybrałem telefon. Powiem szczerze że jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Nie będę się wypowiadał który telefon/system jest lepszy bo każdy ma swoje wady i zalety. Dla mnie największą zaletą w tej chwili jest duży ekran na którym świetnie się przegląda pocztę, mail czy ogląda filmy. Jeśli chodzi o aparat to mimo 13mpx w Sony to ja dużej różnicy w jakości nie widzę. Natomiast aparat Sony posiada bardzo dużo ustawień w porównaniu z iPhone. Lagi - ja żadnych lagów nie odczuwam. HTC ma lepszy procesor i pewnie jest lepiej zoptymalizowany więc również nie powinny się lagi zdarzać.

#14 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2013 - 21:37

To zobaczymy jak będzie działał htc one po jakimś miesiącu bez wyłączenia :)

#15 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 10 marca 2013 - 22:16

A co to za problem wyłączyć i ponownie włączyć telefon? Na siłę szukacie problemów.

#16 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2013 - 23:04

Po prostu różnica jest taka, że ios się nie dławi po dłuższym użytkowaniu.

#17 olopiotrek

olopiotrek
  • 144 postów

Napisano 11 marca 2013 - 09:18

@KarsonPL
Natomiast aparat Sony posiada bardzo dużo ustawień w porównaniu z iPhone. Lagi - ja żadnych lagów nie odczuwam. HTC ma lepszy procesor i pewnie jest lepiej zoptymalizowany więc również nie powinny się lagi zdarzać.


Owszem, na poczaku lagów nie uświadczysz - Android ma to do siebie, że telefon zwalnia po 2-3 miesiącach użytkowania (miałem 3 telefony z androidem i każdy zachowywał się w podobny sposóB). Sytuacji tych natomiast nie uświadczysz na ios'ie ;)

#18 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 marca 2013 - 10:11

Nie zamuli ale mi np. potrafił 2x zrestartować się w ciągu 3 miesięcy, tak samo z WP. Jeśli miałbym teraz kupować to właśnie HTC One z racji większego ekranu, kiedyś nie wyobrażałem sobie telefonu większego niż iPhone, gdy mam 8X nie wyobrażam sobie powrotu do tak małego ekranu. Do 4,5-4,7" idealne rozmiary.

#19 idol23

idol23
  • 16 postów

Napisano 12 marca 2013 - 21:09

HTC One to bardzo interesujący telefon. Ma kilka funkcji z iPhone,gdyż HTC i Apple podpisały porozumienie na mocy,którego wymieniają się patentami

#20 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marca 2013 - 07:42

Np jakich?

#21 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 marca 2013 - 07:59

Np jakich?


niewymienialna bateria
brak slotu na karty SD
funkcja dzwonienia
wysyłanie i odbiór SMS i e-maili
funkcja aparatu fotograficznego i kamery
ekran dotykowy
obudowa unibody (to akurat z macbooka)

;)

#22 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 13 marca 2013 - 08:02

To akurat funkcje z iPhone... Wcześniej nie było telefonów z funkcją dzwonienia :D

#23 rain86

rain86
  • 619 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 marca 2013 - 08:04

Na portalu The Verge pojawił się test HTC ONE (jeszcze na nie ukończonej wersji oprogramowania) - telefon robi wrażenie, aparat ze swoimi Ultra"szmira"Pixelami to porażka (co zresztą już było widać na wielu fotkach testowych wcześniej), reszta jak najbardziej na plus - poza baterią - ale z tym trzeba będzie poczekać na ostateczne oprogramowanie i długie testy.

#24 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marca 2013 - 08:05

niewymienialna bateria
brak slotu na karty SD
funkcja dzwonienia
wysyłanie i odbiór SMS i e-maili
funkcja aparatu fotograficznego i kamery
ekran dotykowy
obudowa unibody (to akurat z macbooka)

;)



Hehehe

To sie powymieniali :P

#25 KriX96

KriX96
  • 60 postów
  • SkądProszowice, Poland

Napisano 15 marca 2013 - 22:36

No i niby w jaki sposob Ty to sprawdziles? Na oko sie nie da, juz 30fps to granica zdolnosci.


Dla mnie różnica jest i to wielka, jest ona bardzo widoczna. Najbardziej da się to zauważyć przy grach gdzie przy 30fps'ach jak dla mnie klatkuje, jak dla mnie normalna prędkość jest to 60fps. Więc co jest z tobą, skoro nie potrafisz zauważyć różnicy pomiędzy 30 a 60 fps'ami? Jest to bardzo odczuwalne...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych