Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

nowy imac 20' NIE KUPUJCIE !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#126 Karr

Karr
  • 104 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 09:25

I dlatego boleję że nowy iMac , który podoba mi sie szalenie , nie jest obiektem moich zainteresowań. TN i w dodatku glossy ... Eee tam ...


S-PVA i glossy. Przynajmniej w 24''.

#127 bartek116s

bartek116s
  • 9 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 13:47

Matryca w nowym imacu jest nie doprzyjecia !!!!! Przedewszystkim matryca nie oddaje kolorow na calej powieszchni. Od gory kolory sa ciemniejsze niz na dole !!!! TO JEST SYF . Nawet w dokumecie worda widac jak to zle - gowno wyswietla !!!!

ODRADZAM KUPOWANIE iMacka (srebrnego)

Intel rozpierniczyl nawet matryce !!!!!!!

---- Dodano 12-02-2008 o godzinie 15:51 ----

Tym bardziej, ze 90% nabywcow iMakow (czyli grupa, do ktorej jest adresowany) nie zauwazy roznicy pomiedzy matryca TN a MVA. A skoro nie widac roznicy...? ;)


To mozna nabijac w butelke ludzi ! Ja piernicze co sie z tym APPLEM porobilo !!!! Microsoft poprostu

#128 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 lutego 2008 - 13:58

mówisz o konkretnym egzemplarzu czy o wszystkich iMacach?

#129 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 12 lutego 2008 - 14:00

ODRADZAM KUPOWANIE iMacka (srebrnego)
Intel rozpierniczyl nawet matryce !!!!!!!


Misiu kwadratowy a od kiedy intel robi matryce? Matryca to jedno a procek co innego, wybór apple i nic nie poradzimy.
Gdzie się takie ludzie rodzą... Przesiądź się na atari będzie prościej

#130 marcin_sz-n

marcin_sz-n
  • 118 postów
  • SkądSZCZECIN

Napisano 12 lutego 2008 - 14:03

No ja przepraszam według mnie ten ekran jest bardzo dobry. U mnie nie widać różnicy z kolorami na dole i na górze, a obraz jest lepszy niż na posiadanym wcześniej Samsungiem 19".

#131 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 lutego 2008 - 16:24

[QUOTE=bartek116s;503973]ple ple ple/QUOTE]

Nie no, rozbawiles mnie nieco tym postem. Reprezentujesz postawe krzykacza i zatwardzialego PPC'owca na dodatek. Poprzednai generacja miala niezle matryce, tyle ze nie glossy. Mi tego brakowalo, tak samo jak brakuje mi tego w moim PB. Design tez poszedl na plus, parametry rowniez, ja nie wiem, czego sie czepiacie. Jak tak bardzo nie lubisz intela i przy okazji masz model 24" to prosze bardzo, moge sie z toba zamienic na powerbook'a 5.9 chociazby i jutro.

#132 dzesio

dzesio
  • 27 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 lutego 2008 - 15:21

o dzieki za ten watek juz chcialem zaniesc starego mini do naprawy zamowic w ciemno nowego imaca. takie mam zaufanie do marki. na szczescie.... to mial byc komputer dla zony ktora w pracy ciezko klika myszka i w domu dorabia tez klikaniem. robi naprawde powazne prace graficzne do druku i do neta w domu na mini wiec imac bylby ok. ale.... nie spodziewalem sie takiej regresji u Apple. firma jakos nigdy mnie nie zawiodla. zawsze raczej ulepszali produkty. ja sobie myslalem, znajac Apple, ze pewnie dali jakies IPS, PVA albo MVA ale TN !?!?!? to porazka. dla mnie i dla zony to niedopuszczalne. ja ogolnie mam zle zdanie o LCD a zwlaszcza o TN. w takim razie bede szukal starszego iMaca bialego ale mam pytania w zwiazku ze starsza generacja: 1. czy mozna rozszerzyc ram do 4 GB? 2. czy mozna zainstalowac leoparda i czy dobrze dziala? ja bede szukal bialego imaca 20" dziekuje

#133 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 lutego 2008 - 15:27

1. czy mozna rozszerzyc ram do 4 GB?
2. czy mozna zainstalowac leoparda i czy dobrze dziala?


1) nie
2) tak :)

#134 dzesio

dzesio
  • 27 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 lutego 2008 - 15:32

a co z tym ramem? ile mozna? przeciez tam juz chyba nie ma GMA950 tylko jakis radeon 1600. nie rozumiem. a tak wogole czy to sluszna koncepcja ze starszym iMaciem?

#135 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 lutego 2008 - 15:39

Mozesz wsadzic, a wlasciwie uzyc, 3GB pamieci.

#136 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 15 lutego 2008 - 18:13

dla zony ktora w pracy ciezko klika myszka i w domu dorabia tez klikaniem. robi naprawde powazne prace graficzne do druku i do neta w domu na mini [...] TN !?!?!? to porazka. dla mnie i dla zony to niedopuszczalne. ja ogolnie mam zle zdanie o LCD a zwlaszcza o TN


no już weźcie przestańce ludzie zachowywać się jak baba w ciąży. To takie poważne żona prace robiła i jej nie przeszkadzało a teraz TN jest niedopuszczalne? Połowa tych którzy na TN narzekają nie jest w stanie wykorzystać lepszej matrycy ale wiadomo, czytali, wiedzą, pracują...
Ludzie opamiętajcie się! Czemu mercedesów wszyscy nie kupują tylko jeżdżą VW skoro merc jest lepszy??? Już mi się naprawdę chce śmiać z tego ciągłego narzekania na TN-ki w iMacu 20. Jest i będzie, nie akceptujesz to kup peceta (bo w końcu grafikę da się tak samo na tych samych programach robić a mocny piec wcale nie jest mniej wydajny od średniego moim zdaniem iMaca) albo dokup porządną MVA jako zewnętrzny LCD do tego maca (w końcu skoro na nim dorabia to może pójść w koszty działalności i 4000-5000 za porządnego LCD nie boli). Poza tym do profesjonalnej pracy jest Mac Pro a nie domowy iMac

#137 whateverman

whateverman
  • 233 postów
  • SkądEdynburg, UK

Napisano 15 lutego 2008 - 18:24

Polak potrafi. Trafiały się przypadki, jak na MB chcieli CAD'y odpalać :P

Nawet w jednym branżowym piśmie (C.A.) widziałem kiedyś reklamę maka mini jako "porfesjonalnego" narzędzia dla grafików...

#138 dzesio

dzesio
  • 27 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 lutego 2008 - 19:33

@toki widocznie nalezymy do drugiej polowy. na razie nie uzywamy LCD wogole i w domu i w pracy ale skoro juz mam uzywac to litosci, nie TN. od Apple wymagam wiecej. w pracy sa maki pro, a w domu wolimy cos "domowego". nie tylko na makach pro mozna pracowac. a na marginesie to nie porownuj kompow z samochodami. byl taki jeden bill co porownywal i tez nie mial pojecia o samochodach. i tak jakos nie podoba mi sie ton Twojej wypowiedzi w stosunku do mnie. moze jednak mam jakies pojecie o kolorach, moze pol zycia przepracowalem w drukarni i na co dzien mam do czynienia ze zgodnoscia barw, kalibracja, nadawaniem profili do druku itd. nie potrzebuje w domu ani barco ani innych kalibratorow tylko jakies takie przyzwoite minimum na ktore zawsze moglem liczyc od apple do niedawna. nie wiem co kupie. rozejrze sie. moze przyjrze sie jak na zywo wyglada ten iMac. peceta nie kupie. mam juz dwa. :)

#139 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 15 lutego 2008 - 19:37

Intel rozpierniczyl nawet matryce !!!!!!!
poprostu



Faktycznie... gdyby w środku był PowerPC to matryca lepiej oddawalaby kolory, wiadome... :P

Beczka śmiechu :D

PS. Nie unoś sie tak kolego ;) bo jeszcze jakiego zawału dostaniesz!

#140 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 15 lutego 2008 - 20:02

w domu wolimy cos "domowego". nie tylko na makach pro mozna pracowac.
a na marginesie to nie porownuj kompow z samochodami. byl taki jeden bill co porownywal i tez nie mial pojecia o samochodach.
:)


no to nie narzekaj że domowy komputer nie nadaje się do pracy tak jak zestaw profi. Co do samochodów to akurat obawiam się, że w tym przypadku możesz się sporo mylić ale to nic nie wnosi do sprawy.


i tak jakos nie podoba mi sie ton Twojej wypowiedzi w stosunku do mnie. moze jednak mam jakies pojecie o kolorach,


a to ja Cię ze swojej strony bardzo przepraszam, że Cię tak uraziłem. Tak samo jak Ty masz pojęcie o kolorach tak inne osoby mają pojęcie o czymś innym (i nie czepiam się tu tych nieszczęsnych aut). Tylko nie przesadzaj, że w domu chcesz tanim kosztem poskładać coś co będzie dorównywało poziomem sprzętowi do pracy profi

#141 dzesio

dzesio
  • 27 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 lutego 2008 - 14:58

poszedłem do Saturna pełen nadziei. stały obok siebie imac 24" i 20". zabrałem ze sobą na pendraku swoje prace do przetestowania. uruchamiałem jednocześnie na obu. różnica dla mnie jest WIELKA. jak dla kogoś nie ma wcale to niech sobie kupi alu 20" i się cieszy oglądając zdjęcia rodziny z cyfrówki. ja już kupiłem białego imaca 20". 24" jest na razie za drogi u nas.
ja nie mam wysokich wymagań ale te matryce TN są poniżej krytyki. apple zawsze miał wysoki minimalny poziom jakości. teraz nieco opadł.
:)

#142 bisbau

bisbau
  • 48 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 16:54

A propos tych matryc TN:
Ja również poczułem się bardzo zawiedziony faktem, że Apple obniżyło poprzeczkę z jakością.
Z drugiej strony... ponieważ miałem ograniczenia budżetowe zdecydowałem się na iMaca 20' - doszedłem do wniosku, że jeżeli matryca TN zacznie mi przeszkadzać w pracy, to znaczy że jestem już takim profesjonalistą, że na 24' będzie mnie stać (a przynajmniej powinno) bez wysiłku. Zwłaszcza, że na ewentualnym zakupie 24' się nie skończy, bo jeżeli poważnie myślimy o wykorzystaniu zalet i potencjału matryc xVA (czy S-IPS) to konieczne jest wybulenie kolejnych 3-10 tys na porządny sprzętowy kalibrator. Owszem sa takie i za 400zł, ale jeżeli komuś on wystarczy to wystarczy mu matryca TN.

Pamiętajmy: matryca MVA, PVA, IPS, czy jeszcze nowsze z literką S- same w sobie nic nam nie dają. Dopiero po sprzętowym poprawnym skalibrowaniu możemy się cieszyć wiernością odwzorowania kolorów, trzymaniem zadanego profilu itd... Jednokrotne skalibrowanie monitora w jakimś serwisie niewiele da. Profesjonaliści robią to co tydzień. Niektóre laby udostępniają w necie często uatualniane profile ICC swoich maszyn. A ile razy widziałem ludzi, którzy wybulili x tysięcy na monitor np. Eizo (bo w sklepie powiedzieli mu, że dobry) a "pracują" na profilu 'domyślnym' jaki przyszedł z systemem, a o kalibracji sprzętowej nie słyszeli :)

#143 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 23 lutego 2008 - 14:31

Czy ilość odblasków i odbić jakie pojawiają się na ekranie glossy są porównywalne do tych co pojawiają się na ekranach CRT, czy też o wiele więcej się w takim iMacu odbija? Obecnie mam monitor CRT i mając okno po lewej stronie monitora też dość sporo w tym ekranie się odbija. Akurat za bardzo mi to nie przeszkadza i tylko teraz chciałbym się upewnić czy te demonizowane ekrany glossy w iMacach pod tym względem są gorsze czy też będzie bardzo podobnie.

#144 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 23 lutego 2008 - 19:10

Jak dotąd mi się nic nie odbijało ale to z powodu zimy. Powiem tak w zwykłym monitorze odbija się to z pewną poświatą (jest rozproszone) w glossy odbija się to z ostrym nie rozproszonym światłem (można się przyjrzeć). Ja myślę że jest podobnie nowy iMac jest jasny stąd niektóre odbicia po prostu nie widać. To jest kwestia przyzwyczajenia czy w ekranie widzimy np. kawałek zasłonki podświetlonej czy poświatę jaką się charakteryzuje zwykły chropowaty monitor. Marcin_G jeżeli decydujesz się na iMaca zalecam chwilę poczekać myślę, że pojawią się modele uaktualnione ponieważ obecny iMac ma już pół roku.

#145 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 23 lutego 2008 - 20:00

Pewnie wkrótce wyjdzie nowy model iMaca, ale ja raczej będę kupował z drugiej ręki więc na nowy i tak bym nie mógł sobie pozwolić :(

#146 edi15ta@gazeta.pl

edi15ta@gazeta.pl
  • 312 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 00:09

Jak dotąd mi się nic nie odbijało ale to z powodu zimy. Powiem tak w zwykłym monitorze odbija się to z pewną poświatą (jest rozproszone) w glossy odbija się to z ostrym nie rozproszonym światłem (można się przyjrzeć). Ja myślę że jest podobnie nowy iMac jest jasny stąd niektóre odbicia po prostu nie widać. To jest kwestia przyzwyczajenia czy w ekranie widzimy np. kawałek zasłonki podświetlonej czy poświatę jaką*się charakteryzuje zwykły chropowaty monitor. Marcin_G jeżeli decydujesz się na iMaca zalecam chwilę poczekać myślę, że pojawią się modele uaktualnione ponieważ obecny iMac ma już pół roku.


Zauwaz ze iMac jest uaktualniany raz do roku, wiec nastepny upadate w okolicach lata :).

#147 widur

widur
  • 2 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 06:17

mała klapa z ich strony. za tyle kasy ile trza wywalic za tego kapa to irytujace, ale jak dla mnie to tragedii nie ma i TN daje rade.

#148 collaps

collaps
  • 6 postów
  • Skądsynthetic city

Napisano 26 lutego 2008 - 17:26

Gdzie mozna sprawdzic z jakim rodzajem matrycy (TN, MVA, IPS) w imacu mamy doczynienia?

#149 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 26 lutego 2008 - 17:37

doszedłem do wniosku, że jeżeli matryca TN zacznie mi przeszkadzać w pracy, to znaczy że jestem już takim profesjonalistą, że na 24' będzie mnie stać (a przynajmniej powinno) bez wysiłku

Brawo za zdrowe podejście :)

Jednokrotne skalibrowanie monitora w jakimś serwisie niewiele da. Profesjonaliści robią to co tydzień.

Tak jest, zdaje się na lampowych monitorach, lampy bardziej się rozregulowują.
Monitory LCD, w zasadzie możesz skalibrować raz. Ew. powtarzać kalibrację co 2 lata.
Ja swój kalibrowałem 1,5 roku temu, jak się pytałem speca, który się tym zajmuje to powiedział mi, żebym zadzwonił do niego za rok.
Ale oczywiście studia graficzne pewnie dmuchają na zimne i kalibrują często.

#150 bisbau

bisbau
  • 48 postów

Napisano 26 lutego 2008 - 17:51

> Gdzie mozna sprawdzic z jakim rodzajem matrycy (TN, MVA, IPS) w imacu mamy doczynienia? Nie znam się na starszych modelach iMaków... Ponieważ gdzieś przeczytałem że w nowym iMaku Alu _dodano_ szybę przed matrycą mniemam, że poprzednie wersje nie miały szyby. Wtedy można sprawdzić typ matrycy za pomocą lekkiego jej naciśnięcia (zaznaczam lekkiego - opuszkiem palca). Tylko w matrycy TN będą się robiły promieniscie rozchodzące się kółka (efekt identyczny jak wrzucenie do wody kamienia). Matryce w technologii VA/IPS tego efektu nie mają. Do tego matryce VA mają szersze kąty widzenia (praktycznie 179 x 179) i znacznie gorszy czas reakcji. Jako ciekawostkę przytoczę moją rozmowę z pracownikiem gdańskiego iSpota: - jaki typ matrycy ma ten 20" iMac? - 24" ma SIPS - ale jaką ma ten 20"? - ten nie ma S-IPS - a jaką ma? - ma inną - a jaką? - producent nie podaje w specyfikacji - a jaka jest w rzeczywistości? - nie podano - a pan wie? - wiem - to jaka jest? - oficjalnie nie mogę powiedzieć, ale prywatnie powiem że niestety jest to TN Duży "+" dla pracownika iSpota za lojalność wsobec Aplla, za świadomość "wady" produktu i staranie się zatuszowania tego faktu. A na koniec dodam, że pomimo że kupowałem Maca do pracy ze zdjęciami, że zależało mi na matrycy VA/IPS i znam wady TN to z premedytacją kupiłem 20" iMaczka, nie żałuję, jestem zadowolony i uważam, że matryca TN stosowana przez Aplla jest na prawdę wysokiej jakości...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych