Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

nowy imac 20' NIE KUPUJCIE !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#1 shuffle

shuffle
  • 46 postów

Napisano 24 września 2007 - 22:17

Witam
Doszły mnie pewne źródła.

W najnowszym modelu iMaca Apple zastąpiło matryce MVA w 20 calowym modelu matrycą TN, która jest tańsza, jednak nie ma wystarczających możliwości wyświetlania kolorów do profesjonalnej pracy. Z MVA pozostał tylko najwyższy model 24 cale. Toteż imac biały jest ostatnim imakiem 20' nadającym się do pracy z grafiką.

Źródło: http://www.hardmac.c...date=2007-09-10

Zapraszam do komentowania tego incydentu.
Przecież maki słynęły z doskonałej matrycy...

#2 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 września 2007 - 23:25

mogę napisać tyle.. niestety to prawda, w dodatku 24 inch też ekranik bez rewelacji.. jak się odpali białą kartkę.... to nie wszędzie jest białe... przykre

#3 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 września 2007 - 23:43

Grrrr...

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2007 - 00:22

Z drugiej strony iMac nigdy nie był reklamowany jako komputer do pracy profesjonalnej. Trudno więc się dziwić, że w modelu domowo-biurowym matryca nie jest oczkiem w głowie projektantów. Do tego model 20" stał się, od jakiegoś czasu, najtańszym modelem iMaca. Łącząc jedno z drugim może się okazać, że naprawdę czeka nas premiera modelu 28-32"

#5 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 25 września 2007 - 00:48

Ludzie! Czym Wy sie martwicie. Używacie MP3/AAC bo przecież "nie słychać różnicy", używacie JPEGa bo przecież "nie widać różnicy", a robicie awanture o jakies 2 bity z matrycy :D

#6 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 25 września 2007 - 07:15

Tym bardziej, ze 90% nabywcow iMakow (czyli grupa, do ktorej jest adresowany) nie zauwazy roznicy pomiedzy matryca TN a MVA. A skoro nie widac roznicy...? ;)

#7 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 września 2007 - 07:30

jeżeli ktoś nie jest zadowolony, to może mi oddać swojego iMaka, kein problem

#8 irocc

irocc
  • 62 postów

Napisano 25 września 2007 - 07:54

no, wszyscy sa nagle pro-dtpowcami "nie kupujcie, wpisujcie miasta!"

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2007 - 08:28

A bo Maki kupują tylko graficy.

#10 irocc

irocc
  • 62 postów

Napisano 25 września 2007 - 09:07

To tak jak z ludźmi co płaczą, że procesor-Y + X GB ramu to cieńko, bo za tą samą kasę można mieć lepiej stuningowanego PC-ta. Ciekawe co oni z tym PC-tem robią, liczą chartytatywnie permutacje do szczepionek na raka?

#11 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2007 - 09:10

No przecież! Chyba nie przyszło Ci do głowy, że mogą grać w Dooma?

#12 rasputin

rasputin
  • 149 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2007 - 09:32

ja bym kupił

#13 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 25 września 2007 - 09:32

a jaka matryca jest w iMacu 17" G5 (pierwsza produkcja bez iSight'a)

#14 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 25 września 2007 - 09:41

Proponuje po prostu samemu oceniac matryce, a nie polegac na opiniach. To moze byc tak samo praktycznie sprawdzalne, jak wszelkie debilne benchmarki, ktore i tak nijak sie maja do rzeczywistosci.

#15 arth

arth
  • 75 postów

Napisano 25 września 2007 - 09:42

haha Możecie mówić co chcecie. Matryce TN w iMaku to obciach i tyle! Można powiedzieć, że Apple ostatnio najlepiej wychodzi maskowanie (za pomocą jakże szlachetnych materiałów Al+SiO2) mechanizmu minimalizacji kosztów i maksymalizowania zysków. Designed in California Made in China :cool:

#16 Kenjiro

Kenjiro
  • 125 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 września 2007 - 09:55

Mam nową 20" od jakiegoś miesiąca. Oczywiście pierwsze dni to uchy i achy... teraz mogę na zimno i spokojnie opisać co mi się podoba a co nie... Do porównania mam 17" białą wersję. Co najbardziej wkurza? Hałas. Otóż w porównaniu z białą wersją, aluminiowy iMac jest głośny. Nie znaczy to oczywiście, że jest bardzo głośny, ale słyszę go wyraźnie przy odległości około 1 metra ( w takiej siedzę od kompa). Przy białym w pracy siedzę nieco bliżej (bo to 17") i nie słyszę go wcale. Podejrzewam, że jest to spowodowane cieńszą obudową i innym materiałem (aluminium). Widocznie mocniejsze wentylatory bardziej hałasują a aluminum przenosi drgania. Tyle, że co mnie to obchodzi. Nikt Apple nie kazał robić zmian designu, w ten sposób, że owe zmiany przyczyniły się do wzmożonego hałasu i większego grzania się sprzętu. Wieszanie się. Ostatnio kilka razy zdarzyło się, że nie mogę wybudzić nowego iMaca. Po prostu leży. Trzeba go wyłączyć i włączyć. To jest efekt osatniego update'u 1.1 dla iMaców. Zupełna porażka. Mam nadzieję, że Apple to poprawi wkrótce. Teraz co mi się podoba. W porównaniu z białą 17" jest dużo szybszy .

#17 irocc

irocc
  • 62 postów

Napisano 25 września 2007 - 10:17

aluminiowy iMac jest głośny. Nie znaczy to oczywiście, że jest bardzo głośny, ale słyszę go wyraźnie przy odległości około 1 metra ( w takiej siedzę od kompa).


hmm to chyba nie jest normalne, mój jest kompletnie bezgłośny

---- Dodano 25-09-2007 o godzinie 11:19 ----

Designed in California Made in China :cool:


Znajdź komputer, którego nie produkują w Azji 8)

#18 Kenjiro

Kenjiro
  • 125 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 września 2007 - 10:23

Twój nowy iMac jest kompletnie bezgłośny? Masz aluminiowego 2.4 GHz? Bo jak byłem w iSpocie to KAŻDY iMac alu zachowywał się tak samo, czyli było go słychać i wibrował. Tak więc albo masz słaby słuch ;) albo to jest przywara 2.4 GHz albo po prostu chcesz go nie słyszeć... Pozdrówka

#19 irocc

irocc
  • 62 postów

Napisano 25 września 2007 - 10:25

nie rob ze mnie durnia kenjiro, nie uprawiam seksu z komputerem zeby nie zauwazac jego wad :) to jest 2.0GHz

#20 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 25 września 2007 - 10:35

Nic juz Apple nie poprawi. Czekaj na Leoparda. Mi update systemu w bialym iMaku polozyl wiele spraw (zamrazanie, zwisy itp ktorych nie bylo wczesniej, czasem za cholere nie chce sie uspic itd). Dlatego uwazam ze to nie wina nowej linii iMakow tylko syfnego niedopracowanego systemu 10.4.10 v 1.1 :D Mi sie bardzo nowe iMaki podobaja. A obraz na LCD podoba mi sie bardziej niz na moim bialym.

#21 Kenjiro

Kenjiro
  • 125 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 września 2007 - 10:41

Nie próbuję zrobić z Ciebie durnia. Po prostu dziwię się, że Twój jest bezgłośny, co jest ewenementem w skali światowej ;)
Poczytaj sobie Macrumors - każdy użytkownik pisze, że nowe maci są trochę głośniejsze od białych - przy pracy w ciszy, bez muzyki i odgłosów wokół, czyli np w nocy są wyraźnie słyszalne, gdzie białych nie słychać w ogóle.

Bardzo możliwe, że konfiguracja 2.0 GHz nie ma takiej dolegliwości. Różni się nie tylko procem ale ma też słabszą grafę i może w wentylach grafy jest właśnie ta różnica....

---- Dodano 25-09-2007 o godzinie 11:42 ----
Nie chodziło mi o update systemu a update przeznaczony dla nowej linii iMaców. Update 1.1.

#22 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 25 września 2007 - 11:14

Nie próbuję zrobić z Ciebie durnia. Po prostu dziwię się, że Twój jest bezgłośny, co jest ewenementem w skali światowej ;)
Poczytaj sobie Macrumors - każdy użytkownik pisze, że nowe maci są trochę głośniejsze od białych - przy pracy w ciszy, bez muzyki i odgłosów wokół, czyli np w nocy są wyraźnie słyszalne, gdzie białych nie słychać w ogóle.


Uwazam, ze powinnismy przestac porownywac w ten sposob swoje Maki. Bo praktyka pokazuje, ze nie ma wspolnych objawow typowych dla wszystkich. Po pobieznej lekturze tego forum, sa to np glosnosc (nie tylko iMakow, ludzia tez roznie szumia Mini i Macbooki), temperatura, dzialanie Superdriva, pojawianie sie bialych naroznikow w iMakach, rozny czas startu systemu w tych samych modelach, 10.4.10 itd itd.To sa wszystko sprawy ktore moga byc rozne na takim samym sprzecie. Mysle ze trzeba polegac na sobie.
Ja w Cortlandzie dzialalem nowym iMakiem i mi sie bardzo podoba, obraz bardziej niz w moim bialym iMaku. I ja bym teraz bral tego nowego iMaka.
Po za tym, jak juz wspomnial Heidi, iMac jest komputerem domowym, nie do zastosowan profesjonalnych typu obrobka grafiki (przynajmniej nie na seryjnym LCD).

#23 arth

arth
  • 75 postów

Napisano 25 września 2007 - 12:07


Znajdź komputer, którego nie produkują w Azji 8)


:razz:
znajdź cokolowiek czego nie produkują w Azji 8-)

#24 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 września 2007 - 12:18

Po za tym, jak juz wspomnial Heidi, iMac jest komputerem domowym, nie do zastosowan profesjonalnych typu obrobka grafiki (przynajmniej nie na seryjnym LCD).


Polak potrafi. Trafiały się przypadki, jak na MB chcieli CAD'y odpalać :P

#25 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 września 2007 - 12:48

I ja bym teraz bral tego nowego iMaka.


Teraz brałbym 24" białego Maka.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych