Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowe aluminiowe MacBook'i już niedługo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

#51 Macflaj

Macflaj
  • 99 postów

Napisano 13 kwietnia 2008 - 15:35

Witam mamy dzisiaj 13 kwietnia 2008:) czyli jest 4 miesiące po macworld, około miesiąca od wydania nowej linni MB (Nie zmienili wyglądu) A ten temat został założony we wrześniu 2007. I wszystko jasne na nowe MB poczekamy najprawdopodobniej do MacWorld 2009. A narazie cieszmy sie z tego co mamy. A z tego co wynika w tym temacie chodzi chyba o MBA

#52 lukullus

lukullus
  • 194 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 maja 2008 - 08:36

Właśnie, chciałem odświeżyć trochę temat i wsadzić swoje 0,03PLN... Moim zdaniem poczekamy długo na nowe MacBooki w wersji Alu. Gdyby Apple zdecydowało się na wydanie takiej wersji, to imo strzeliłoby sobie w nogę z prostej przyczyny - na razie jest MacBook Air i trzeba go sprzedać. Przecież MBA to MB w wersji Alu, z 3 wtyczkami, chudszy, bez SD i 1000-2000 zł droższy. MBA jest dopiero kilka miesięcy na rynku i jeszcze Stefan będzie chciał go trochę posprzedawać. A wyjście MB w wersji Alu równa się niemalże rynkowa śmierć Aira. Po co przepłacać 2000 zł tylko za hasło "The thinnest"? Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, zanim zobaczymy MacBooka w wersji Alu. Apple będzie miało ciężki orzech do zgryzienia przy upgrade'ach MacBooków.

#53 OloMac

OloMac
  • 796 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 03 maja 2008 - 19:11

Słuchałeś uważnie co mówił Jobs przy prezentacji MBA? :D Mówił o tym, że Apple zamierza do końca tego roku wszystkie swoje produkty robić z materiałów przyjaznych środowisku tak jak MBA, czyli aluminium. Więc do grudnia mają czas.

#54 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 04 maja 2008 - 11:26

A wyjście MB w wersji Alu równa się niemalże rynkowa śmierć Aira. Po co przepłacać 2000 zł tylko za hasło "The thinnest"? Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, zanim zobaczymy MacBooka w wersji Alu. Apple będzie miało ciężki orzech do zgryzienia przy upgrade'ach MacBooków.


Air i MacBook są do innych zastosowań, wyjście aluminiowego MB wcale nie uśmierci Air'a.

#55 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 04 maja 2008 - 13:13

Ja tam modlę się o upgrade obecnej wersji. Taki biały MB z prockiem 3.0 GHz i lepszą kartą graficzną, może poprawioną matrycą ... ehh, się rozmarzyłem :P

#56 pirat-ust

pirat-ust
  • 345 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 04 maja 2008 - 14:46

DO MBP nie dadzą ci 3.0ghz -/jak zrobią takie procki do lapków/ dadzę 3.ghz do MBP a 2.6 (max) do MB

#57 KubaG

KubaG
  • 535 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 maja 2008 - 15:06

Ja tam modlę się o upgrade obecnej wersji. Taki biały MB z prockiem 3.0 GHz i lepszą kartą graficzną, może poprawioną matrycą ... ehh, się rozmarzyłem :P


O dżizaz 3 GHz do laptopa... Można. Tylko po co? Nawet na aktualnej konfiguracji najsłabszą stroną MB są dyski i grafika(do zastosowań domowych), procesor dużo nie pomoże.


Hmm ale w sumie.. Jakby tak MakaPro włożyli do obudowy MB.. i jeszcze jakiś kieszonkowy monitor 30' , taki składany, mieszczący się w kieszeni.. Tak jak wspomniałem wyżej, tylko po co? :)

#58 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 maja 2008 - 16:14

No to by było dobrze, bo ten plastik z MB to niechlubna historia.

#59 lukullus

lukullus
  • 194 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 maja 2008 - 19:42

tak, słuchałem Jobsa. Owszem ma czas do grudnia. Zobaczymy.

A niby dlaczego kupujący miałby dopłacać, tylko za to, że jego notebook jest najcieńszy na świecie? Co ma takiego Air, a czego nie miałby taki nowy MacBook Alu (zakładam, że wraz z wyjściem w obudowie Alu nastąpi upgrade wewnętrzny).

Air i MacBook są do innych zastosowań


Czy chodzi ci o to, że Aira zaliczamy do klasy subnotebooków? Co z tego, i tak Air, to MacBook zmniejszony i wpakowany w aluminiową obudowę. A nawet jeżeli się uprzesz, to sobie ze zwykłego MacBooka zrobisz sobie subnotebooka. Albo nie wiem, jakie ukryte zastosowania ma Air, a nie ma ich MacBook?


Słuchajcie, ja sam pożądam takiego MacBooka Alu :grin: ale jak mówiłem: moim zdaniem ludzie będą woleli przeżyć grubość 1", a przy okazji mieć lepszy "środek" zamiast przepłacić, by mieć hasło "najcieńszy", więc w obecnej sytuacji, kiedy Air nie będzie nawet rok na rynku w moim mniemaniu posunięcie Apple byłoby co najmniej dziwne :)

#60 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 05 maja 2008 - 19:58


Wiadomo, że:
- nowe MacBook'i mają być w całości aluminiowe (tak jak linia pro) srebrne i czarne
- mają być niesamowicie cienkie…



Ciekawe, czy nowy MB będzie miał podświetlenie LED albo wersję z dyskiem SSD.


…Mozliwe, ze nie bedzie zamontowanego napedu optycznego.…


Już jest!!
- srebrny
- niesamowicie cienki
- jest wersja z dyskiem SSD
- nie ma napędu optycznego
a nazywa się… MacBook Air ;-)

#61 Aryman

Aryman
  • 678 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 05 maja 2008 - 20:07

A ciekawie co z cenami ;/

#62 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 05 maja 2008 - 22:42

Ceny będą - za darmo raczej nie rozdają ...

#63 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 11 maja 2008 - 10:10

Jak dla mnie to nawet dobra wiadomość, bo jakby wyszły nowe MacBooki, stare potanieją i sobie kupię (może, jak uzbieram kasę... :-P) wreszcie komputer przenośny (bo zawsze marzyłem o zestawie iMac + MacBook... Ale to z tym Alu... Nie za dobrze... Mi się biel baaaardzo podobała, nawet mój iMac mi się zbytnio nie podoba ten Alu czarny... A ten biały według nie był przepiękny...

#64 cimonj

cimonj
  • 593 postów
  • SkądHorsham, UK

Napisano 24 maja 2008 - 17:48

@ LaserMan ..tak wlasnie powstaja legendy! ;) ..jakie to piekne. odkryc Aira na nowo?

#65 Nathan

Nathan
  • 90 postów
  • Skądz przeszłości...

Napisano 24 maja 2008 - 22:36

A według mnie wystarczy tylko karta Nvidia i będzie git. Po co ten cały alu? Jak bym chciał alu to bym sobie kupił MBP ale nie mam takiego zamiaru i jak w czerwcu nie pojawią się nowe macbooki czy coś to najwyżej pomęczę się z X3100...

#66 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 25 maja 2008 - 10:12

Nie sądzę żeby wsadzili do MacBooka normalną kartę graficzną. Wtedy to byłaby miniaturka MBP, a to się kłóci z założeniami MB. Mogliby zrobić aluminiowa obudowę w dwóch kolorach, LED'y wsadzić i X4500 HD. NIc mi wiecej nie potrzeba ;)

#67 b_jan

b_jan
  • 683 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 maja 2008 - 11:37

Nie sądzę żeby wsadzili do MacBooka normalną kartę graficzną. Wtedy to byłaby miniaturka MBP, a to się kłóci z założeniami MB. Mogliby zrobić aluminiowa obudowę w dwóch kolorach, LED'y wsadzić i X4500 HD. NIc mi wiecej nie potrzeba ;)


Również mam takie samo zdanie. Co do cen to zapewne pozostaną na tym samym poziomie.

#68 bholosz

bholosz
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 maja 2008 - 11:53

i jak w czerwcu nie pojawią się nowe macbooki czy coś to najwyżej pomęczę się z X3100...


już w czerwcu mają być nowe macbooki? przecież dopiero niedawno wyszły nowe. o czymś nie wiem? W tym tygodniu mam jechac po swojego MB, chyba coś nie bardzo rozumiem.

#69 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 25 maja 2008 - 12:23

Co z tego, że niedawno był update? Apple ma siedzieć i raz na ruski robic upgrade. Przez to będą do tyłu. Mi sie tam to podoba. Widać, że inwestują w rozwój.

#70 mpConroe

mpConroe
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 maja 2008 - 17:02

Ma ktoś jakieś informacje o update MacBook Pro w czerwcu?

#71 bholosz

bholosz
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 maja 2008 - 21:49

Co z tego ze nie dawno był update? Jeszcze nie wyprzedały się wszystki emodele z przeceny starszych modeli i co już wprowadza nowe?

#72 Nathan

Nathan
  • 90 postów
  • Skądz przeszłości...

Napisano 26 maja 2008 - 13:37

@ bholosz Co z tego że był update? Już w czerwcu bo te wszystkie informacje bazują że nowy MB będzie nie później niż w 3 kwartale tego roku. Ile w tym prawdy? Pewnie nic, ale wierzyć warto, bo gdzieś tam ziarnko prawdy jest.

#73 Gringo997

Gringo997
  • 779 postów
  • Skądnieznana

Napisano 27 maja 2008 - 21:17

marzenia użytkowników o nowym sprzęcie zawsze były są i będą ja pamiętam co się działo na forum canona w temacie o canonie 5d (następca nie wyszedł już 3 lata)... 3 miesiące przed zbliżającymi się jakimikolwiek targami foto wątek rósł i puchł w oczach z wiadomościami z niby rzekomych źródeł, zdjęciami, marzeniami użytkowników etc... ja powiem że gdyby apple wydało mb w aluminiowej obudowie z multitouch'em plus ew. podświetlanie ekranu LED to zrobił by on sporą furorę...

#74 Nathan

Nathan
  • 90 postów
  • Skądz przeszłości...

Napisano 28 maja 2008 - 14:45

Ale nie zmienia to faktu, że jeszcze pewnie mają tego całe magazyny i nowego designu MacBook'ów możemy się spodziewać nie wcześniej jak za rok, kiedy to mają wejść matryce LED. I fakt marzenia marzeniami, ale wierzyć warto...

#75 b_jan

b_jan
  • 683 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 maja 2008 - 16:22

Ale nie zmienia to faktu, że jeszcze pewnie mają tego całe magazyny i nowego designu MacBook'ów możemy się spodziewać nie wcześniej jak za rok, kiedy to mają wejść matryce LED.
I fakt marzenia marzeniami, ale wierzyć warto...


Ja razem z informacjami z takich portali jak Macrumors, myślę, że nowe MB mogą pojawić się w 3-4 kwartale br. Niespodzianką by była sytuacja, gdyby na zbliżającym się Keynote'cie zostały powyższe pokazane. Wszystko możliwe, do tego nas przyzwyczaił "wujek Steve". :-P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych