Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 vs Sony Xperia Z


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#51 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 stycznia 2013 - 23:04

Dobra jak zobacze kogos na ulicy z telefonem 5 cm od ryja to specjalnie podejde i wysmieje.

#52 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 23:12

Dobra jak zobacze kogos na ulicy z telefonem 5 cm od ryja to specjalnie podejde i wysmieje.


A potem my będziemy się śmiać z Ciebie jak wylądujesz na izbie przyjęć.

Każdy użytkuje telefon tak jak mu się tylko podoba i ma do tego pewne prawo.

#53 kruku93

kruku93
  • 245 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 23:13

"Ok ale 326ppi to nie jest ani szczyt możliwości ani granica gdzie większych rozdzielczości nie ma sensu robić. Myślę że kiedyś powstanie iPhone z ekranem około 651ppi i z pewnością zauważysz różnice trzymając tel. 30cm od nosa. Czcionki i grafiki będą wtedy idealnie gładkie. Zero poszarpanych krawędzi, z jakiej odległości byś nie patrzył, bardziej szczegółowe zdjęcia itp. " Rybak i co teraz hipokryto ? kto spamuje... A wracając do nowego dziecka sony, ciekawie to wygląda, aczkolwiek myślę że w tym więcej marketingu niż rzeczywistości..Full HD obawiam się że Adreno może sobie z tą rozdzielczością nie poradzić..Interesujący jest tryb 'STAMINA" ..ciekawe

#54 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 stycznia 2013 - 23:25

Każdy użytkuje telefon tak jak mu się tylko podoba i ma do tego pewne prawo.


Tego nie neguje. Tak samo jak tego, ze kazdy ma prawo do zycia z roznymi uposledzeniami. Patrzenie na tel z 5 cm bez watpienia jest czyms w rodzaju odchylu od pionu.

Nie dosc, ze podnoszenie ppi nic nie wniesie (dla normalnych ludzi) to obnizy wydajnosc obecnych podzespolow i skroci dzialanie na baterii. Nie dziwota, ze musza wciskac 5 cali by miec odpowiednia powierzchnie dla baterii ktora potem bedzie sie ladowac dluzej niz rozladowywac. A wszystko po to, zeby moc walnac wielki napis "1080P ful ejcz di".

#55 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 stycznia 2013 - 07:31

Tego nie neguje. Tak samo jak tego, ze kazdy ma prawo do zycia z roznymi uposledzeniami. Patrzenie na tel z 5 cm bez watpienia jest czyms w rodzaju odchylu od pionu.


Czytam ten wątek i już śmiać się nie mogę :)
Odchyłem od pionu jest również wyszukiwanie na wyświetlaczu retina w iPhone 4/4s jakiś pikseli na kilku ikonkach, patrząc z kilku cm. Ludzie ile wy macie lat?
Katastrofa. :)

#56 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 stycznia 2013 - 07:58

To chyba czytasz nie dokładnie. Arkhan nic nie pisał że trzyma telefon kilka cm przed oczami tylko jego hejterzy.

http://www.houseofja...aylcd651ppi.jpg

#57 dyzio1

dyzio1
  • 95 postów

Napisano 16 stycznia 2013 - 09:43

No proszę. Jeszcze niedawno retina , to był milowy krok dla ludzkości, a teraz 100ppi nie robi różnicy.

#58 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 stycznia 2013 - 10:10

To chyba czytasz nie dokładnie. Arkhan nic nie pisał że trzyma telefon kilka cm przed oczami tylko jego hejterzy.

http://www.houseofja...aylcd651ppi.jpg


Jesli piszesz do mnie, to spróbuj ze 3 razy przeczytać mój post dokładniej. Gdzie ja wskazuje osobę w poście?
Piszę ogólnie, że szukanie pikseli na retinie z kilku cm jest chore, dziękuje dobranoc. :)

#59 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 stycznia 2013 - 10:18

A ktoś szukał w tym temacie pikseli na retinie z kilku cm? W ogóle co to wnosi w temacie dotyczącym Xperia Z? ;-)

#60 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 stycznia 2013 - 10:31

Ale nie chodzi mi o to, że chce Ci wmawiać że nie nie widać pikseli, a Ty masz zły wzrok, tylko jestem ciekaw, w którym miejscu to widzisz, bo ja w 4 i w dwóch 4s nie zauważyłem.



Rybaku nie nie szukał :)

#61 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 16 stycznia 2013 - 10:33

Rybaku nie nie szukał :)


W ogóle nie wyrwane z kontekstu.

#62 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 stycznia 2013 - 10:46

effe troluj gdzieś indziej.

#63 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 16 stycznia 2013 - 10:51

effe troluj gdzieś indziej.


Może sprecyzuje bo kolega @effe nie przeczytał chyba całego wątku. Otóż chodziło o to, że kolega @Arkhan mówił, że on widzi piksele na swoim iP 4, więc chciałem żeby nakreślił w którym miejscu je widzi, bo ja nie widziałem ich na swojej 4 i 4s, mam nadzieję że wyjaśniłem. A @effe uczepił się że niby ja siedzę z telefonem 5 cm od twarzy i szukam pikseli. No aż tak to mi się nie nudzi.

#64 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 stycznia 2013 - 11:02

Przecież napisał że nie chodzi mu o same pojedyncze piksele. To chodzi głownie o zaokrąglenia niektórych elementów interfejsu gdzie wyraźnie widać że nie są idealne bo czcionki mają wygładzanie. Przecież w MacBooku Pro z normalnej odległości też nikt pikseli nie widzi a różnica w porównaniu z rMBP jest normalnie widoczna a nie tylko z 3 cm od ekranu ;-) Rozumiesz o co chodzi?

#65 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 16 stycznia 2013 - 11:08

Przecież napisał że nie chodzi mu o same pojedyncze piksele. To chodzi głownie o zaokrąglenia niektórych elementów interfejsu gdzie wyraźnie widać że nie są idealne bo czcionki mają wygładzanie. Przecież w MacBooku Pro z normalnej odległości też nikt pikseli nie widzi a różnica w porównaniu z rMBP jest normalnie widoczna a nie tylko z 3 cm od ekranu ;-)

Rozumiesz o co chodzi?


Wiem że nie chodziło mu o pojedyncze piksele. Tylko o te zaokrąglenia. Co nie zmienia faktu, że nikt nie powiedział że siedzi z telefonem 5 cm od twarzy.

#66 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 stycznia 2013 - 11:29

Zaokrąglenia to tylko przykład jak może dać 661ppi w iPhone. Ostrzejsze, jeszcze bardziej szczegółowe zdjęcia, filmy i gry. Naturalne czcionki mogące konkurować z Kindle, świetnie wyglądający naturalny interfejs przypominający drewno lub metal itp. Jonathan Ive już nad tym pracuje. Myślę że za kilka lat będzie to standard. Najpierw Apple musi pochować iPhone 3GS, 4 i 4S żeby nie było zamieszania w App Store. Daj już spokój. Nikt nie napisał że używa telefonu trzymając go 5cm od oczu bo tak się przecież nie da.

#67 samzobaczPL

samzobaczPL
  • 143 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 16 stycznia 2013 - 12:51

Czytając posty to odnoszę wrażenie, że jedni piszą jeszcze inni odpisują ale czyta tylko niewielu użytkowników. Wpis dotyczy telefonu a teraz debatujecie w jakiej odległości trzymacie telefony. Przypomina mi to wpis Mapa drogowa produktów Apple na 2013 r. według znanego analityka
gdzie nagle wyskakuje temat iPhone i jego zasięg.

Chipsy, wino i tortilla z ogórkiem

#68 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 16 stycznia 2013 - 12:55

Czytając posty to odnoszę wrażenie, że jedni piszą jeszcze inni odpisują ale czyta tylko niewielu użytkowników. Wpis dotyczy telefonu a teraz debatujecie w jakiej odległości trzymacie telefony. Przypomina mi to wpis Mapa drogowa produktów Apple na 2013 r. według znanego analityka
gdzie nagle wyskakuje temat iPhone i jego zasięg.

Chipsy, wino i tortilla z ogórkiem


Takie jest forum, zaczyna się o temacie A, a kończy na temacie B, C lub nawet D.

#69 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 stycznia 2013 - 13:25

Zwiazek z tematem jest chociazby taki, ze ta Xperia ma ekran o dyskusyjnym zastosowaniu.

Ja natomiast czytalem, ze kamera jest naprawde dobra. SE zawsze przykladalo sie w tym temacie.

- - - Połączono posty - - -

O pardon, teraz to juz samo Sony.

#70 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 16 stycznia 2013 - 15:35

Zobaczcie sobie stronę Xperii Z: Xperia Z | Smartfon - Sony Smartphones (Poland)

*PlayStation® Mobile jest obecnie dostępne wyłącznie w USA, Kanadzie, Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii i Australii.

*Serwis PlayMemories Online nie jest dostępny w Polsce

*Serwisy Music Unlimited i Video Unlimited nie są dostępne w Polsce


Okazuje się, że jej najlepsze funkcje nie działają w Polsce :D

Nie wiem co jest na HOSie (pewnie jakiś przerobiony Android), ale czysty 4.2.1 na N7 (Tegra3) śmiga lepiej jak błyskawica. Tylko z takim Androidem miałem styczność dłużej niż 5 min, więc nie wiem jak na innych urządzeniach, ale wychodziło by na to, że jeśli gdzieś tam komuś wolno działa, wiesza się i inne cuda robi to nie tylko jest to wina androida, a przede wszystkim modyfikacji, nakładek itp, bo na N7 nic takiego się nie dzieje.


Inni użytkownicy już nie są tak zachwyceni czystym Androidem.

Android 4.2-Gate: Here Are Some Of The Major Issues Plaguing Google's Newest Release

@Kruku93: Temat dotyczy Sony Xperia Z więc spamuj sobie gdzieś indziej bo Twoja wada wzroku nikogo nie interesuje w tym miejscu.
---------
Dołączona grafika
Od lewej: iPhone 5, Xperia S, nowa Xperia Z, Lumia 920, HTC One X
Ekran iPhone wprost zadziwia na tym zdjęciu :)


Od dawna wiadomo, że iPhone 5 i Lumia 920 mają bardzo dobry kontrast i odwzorowanie kolorów.
Jeśli coś zaskakuje to Xperie bladymi ekranami.

Zwiazek z tematem jest chociazby taki, ze ta Xperia ma ekran o dyskusyjnym zastosowaniu.


Jakieś się znajdzie, np. oglądanie filmów Full HD.

#71 kosa6

kosa6
  • 675 postów

Napisano 16 stycznia 2013 - 15:42

Stary news, nie czytałem go, spojrzałem tylko na datę, mamy już 4.2.1 którym wprowadził parę poprawek jak np. brak grudnia o którym mowa w linkowanym art. Nie wiem po co cytujesz 4.2.1 a dajesz link do 4.2 o którym nic nie wspominałem i nie wiem jak w nim było bo miałem go 1 dzień, a 4.2.1 jest wszystko cacy.

#72 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 16 stycznia 2013 - 15:44

Stary news, nie czytałem go, spojrzałem tylko na datę, mamy już 4.2.1 którym wprowadził parę poprawek jak np. brak grudnia, o którym mowa w linkowanym art. Nie wiem po co cytujesz 4.2.1 a dajesz link do 4.2.


W 4.2.1 dodali grudzień i naprawili bluetooth, ale system jak się wieszał tak nadal to robi, a battery drain ciągle występuje u wielu użytkowników.

Do tego stopnia że wgrywają załatane Custom ROMy z XDA, bo Google ociąga się z poprawkami.

#73 kosa6

kosa6
  • 675 postów

Napisano 16 stycznia 2013 - 15:46

Spoko, może masz rację, ja pisałem o sobie i moich obserwacjach, a nie zawiesił mi się ani razu, a użytkuje go bardzo intensywnie.

#74 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 stycznia 2013 - 15:50

Xperia Z ma jakiś autorski system oszczędzania energii niedostępny w czystym androidzie jak i pewnie sporo innych rzeczy.

#75 kosa6

kosa6
  • 675 postów

Napisano 16 stycznia 2013 - 15:54

4.2.1 w Nexus 7 bardzo ładnie sam sobie radzi z energią. Praktycznie jak leży nieużywany to spada z pełnej baterii 1% przez 7-8 godz. Właśnie parę godzin temu to zauważyłem. Wifi cały czas załączone, synchronizacje też. Ciekawe czy te dodatkowe zarządzanie energią w Xperi Z samo w sobie nie bierze jej więcej niż by było bez tego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych