Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przejście z Windows na OS X, MSI FX600 na MBA, MBP, MB wiele pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#51 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 27 grudnia 2012 - 11:49

Chodziło mi o samą wydajność opartą na procesorze/grafice :)

#52 kacprzaki

kacprzaki
  • 17 postów
  • SkądRze

Napisano 27 grudnia 2012 - 13:57

Gdybys byl laskaw pokazac mi MBP z 2010 z 320M, prockiem 2,4 i przynajmniej 4 GB RAM'u za 2k to bede wdzieczny, chetnie odkupie.


Tak przy okazji, chyba nadal jest dostępny na tablicy MBP, o którym tutaj mowa, przywieziony z niemiec z zasilaczem, w pełni sprawny, który kosztuje 2000 - ktoś nie wierzył, że takie są, a jeśli są to bierze Wystarczy tylko poszukać, a nie jeden się znajdzie.


Masz tego MBP? Widze, ze siedzisz w temacie jakis tydzien a na sile probujesz zrobic ze mnie glupka. Chcesz - bierz, zaden problem. A jak juz kupisz i bedzie sprawny to zwroce honor. I podaj linka prosze, sprawdzimy wiarygodnosc.

#53 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 27 grudnia 2012 - 15:39

A może by tak sobie sam poszukał?

http://tablica.pl/of...7c3d91442;r:;s:

Ja go nie kupuję, ponieważ nie chcę mieć niemieckiej klawiatury i teraz nie mam możliwości. A także szukam lepszej okazji ;)

Ktoś coś napisze o nagłośnieniu w MBP 13 2010?

#54 WindowShopper

WindowShopper
  • 113 postów
  • SkądWlkp.

Napisano 27 grudnia 2012 - 21:23


Ktoś coś napisze o nagłośnieniu w MBP 13 2010?


Ja posiadam model Mid 2010 i dźwięk jest spoko jak na laptopa. Ważniejsze jest jednak dla mnie to, że sam komputer jest cichy i przyjemny w użytkowaniu :-)

#55 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 27 grudnia 2012 - 21:25

Ja posiadam model Mid 2010 i dźwięk jest spoko jak na laptopa. Ważniejsze jest jednak dla mnie to, że sam komputer jest cichy i przyjemny w użytkowaniu :-)


Oj ciche to one są :)

#56 WindowShopper

WindowShopper
  • 113 postów
  • SkądWlkp.

Napisano 28 grudnia 2012 - 19:02

Oj ciche to one są :)


Miałem na myśli cicha praca w trybie idle:-) Faktycznie przy obróbce foto wiatraczek lubi dać znać, że jest zamontowany w naszym sprzęcie :P

#57 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 28 grudnia 2012 - 19:17

Jak tam kacprzaki, MBP kupiony? Bo coś się nie odzywasz odkąd puściłem Ci tę ofertę ;P

#58 kacprzaki

kacprzaki
  • 17 postów
  • SkądRze

Napisano 28 grudnia 2012 - 20:12

Czlowieku, nie mam ochoty bawic sie z Toba w dzieciarnie i gierki typu "znazlem MBP z i5 z Hiszpanii za 350 EUR"... Jesli uwazasz, ze poleasingowy sprzet z niemiecka klawiatura, niewiadomego pochodzenia, bez pudelka jest wart zainteresowania to gratuluje. Ale dziekuje Ci serdecznie, ze wyslales mi ta oferte z tablicy.pl. Kategorycznie zmienila ona moje podejscie do cen MBP z 2010 roku... taaa... Fakt, nie napisalem ze o DZIALAJACY i NIEWYMAGAJACY NAPRAW w przyszlosci komputer mi chodzi, ale mysle, ze bylo to logiczne w swietle moich poprzednich postow. W kazdym razie jak obiecalem tak robie - ZWRACAM HONOR, uroczyscie i (prawie) osobiscie. Pozdrawiam i zycze owocnych lowow wymarzonego MBP.

#59 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 28 grudnia 2012 - 20:16

Jak tam kacprzaki, MBP kupiony? Bo coś się nie odzywasz odkąd puściłem Ci tę ofertę ;P


Nie zaczepiaj złośliwie. Prosiłeś o pomoc to "kacprzaki" starał się pomóc.

#60 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 28 grudnia 2012 - 22:31

Nikogo nie zaczepiałem i nie miałem takiego zamiaru. Nie odpowiadam za taką interpretację tego, co napisałem. Zejdźcie ze mnie, dziękuję. Chciał, dopytywał, wysłałem przykład. Powiedzcie mi, czy te czarne klawiatury w Macach to wytrzymałe są na długotrwałe użytkowanie? Szybko pojawiają się przetarcia przy intensywnym korzystaniu z komputera?

#61 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 29 grudnia 2012 - 01:19

Nikogo nie zaczepiałem i nie miałem takiego zamiaru. Nie odpowiadam za taką interpretację tego, co napisałem. Zejdźcie ze mnie, dziękuję.

Chciał, dopytywał, wysłałem przykład.

Powiedzcie mi, czy te czarne klawiatury w Macach to wytrzymałe są na długotrwałe użytkowanie? Szybko pojawiają się przetarcia przy intensywnym korzystaniu z komputera?


Teoretycznie to do obydwu chciałem coś napisać :D

Co do klawiszy to hmm... nie spotkałem się z przetarciami .

#62 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 04 stycznia 2013 - 18:34

Mam takie szybkie pytanie: otóż na tą chwilę mam do wyboru dwa MBP: 1. Zmieniona klawiatura na polską/angielską/amerykańską z skandynawskiej chyba. Do tego cały komplet, stan bdb. 2. Oryginalna, angielska klawiatura, komplet bez pudełka, stan bdb. Cena powiedzmy ta sama. Czy mam się czego obawiać po tej zmienianej klawiaturze? Np. przy reinstalacji czy aktualizacji systemu jakiś sterownik nie będzie pasował czy coś? Ewentualnie dużo jest roboty przy zakupie komputera ze skandynawii, aby dostosować go do działania i wyglądu europejskiego (na podstawie naklejek na klawiaturę, ew. samej klawiatury)?

#63 RPAnimation

RPAnimation
  • 387 postów
  • Płeć:
  • SkądCzęstochowa

Napisano 04 stycznia 2013 - 19:24

Nie wątpię że dopiero zaczynasz swoją przygodę z mac'ami... W mac'ach nie ma czegoś takiego jak "Sterownik systemowy". Jeżeli masz zainstalowany system na danym komputerze Mac, będą wszystkie funkcje w nim wspierane natywnie przez system, nie musisz niczego instalować (tylko do urządzeń innej marki, bardziej zaawansowanych np. Tablet graficzny, macież dyskowa RAID itp.. Drukarki, monitory, dyski, pamięci przenośne, zewnętrzne DVD są obsługiwane przez system bezproblemowo. Jeśli chodzi o klawiaturę zawsze możesz zmienić ją w Preferencjach Systemowych. Niekoniecznie będziesz musiał wymieniać całą klawiaturę... Macbook Pro którego w tamtym roku załatwiłem (spaliłem kartę graficzną) był kupiony w Szwajcarii, i mimo to że miał niektóre znaki umieszczone w innych miejscach na klawiaturze, po roku czasu się przyzwyczaiłem do niego. Wyglądem twój macbook niczym nie będzie się różnił. Pozdrawiam.

#64 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 06 stycznia 2013 - 12:27

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie, bo chyba zdecyduje się na białasa jak na razie: czy dźwiękowo są jakieś znaczne różnice między tymi modelami? Biały ma tylko dwa głośniki w porównaniu do Pro.

#65 Krecik1

Krecik1
  • 209 postów

Napisano 06 stycznia 2013 - 13:52

Jeszcze jedno pytanie, bo chyba zdecyduje się na białasa jak na razie: czy dźwiękowo są jakieś znaczne różnice między tymi modelami? Biały ma tylko dwa głośniki w porównaniu do Pro.


Raczej nie powinno być jakiś wielkich różnic. ;-)

Pozdrawiam

#66 TomBlack

TomBlack
  • 129 postów

Napisano 07 stycznia 2013 - 15:05

czy dźwiękowo są jakieś znaczne różnice między tymi modelami? Biały ma tylko dwa głośniki w porównaniu do Pro.


Nie spodziewaj się cudów, to tylko laptopy. Dokupisz porządne słuchawki, a brzmienie będzie o niebo lepsze ;)

Jak przejrzałem cały ten temat, to wręcz mogę napisać, że strasznie autorowi zazdroszczę. Sam bym zrobił taką przesiadkę, ale niestety będę musiał poczekać:roll:

#67 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 07 stycznia 2013 - 15:22

Nie spodziewaj się cudów, to tylko laptopy. Dokupisz porządne słuchawki, a brzmienie będzie o niebo lepsze ;)

Jak przejrzałem cały ten temat, to wręcz mogę napisać, że strasznie autorowi zazdroszczę. Sam bym zrobił taką przesiadkę, ale niestety będę musiał poczekać:roll:

I na Ciebie przyjdzie czas :D

Jeżeli masz dobre głośniki w domu to kup apple tv i podlacz pod nie :D

#68 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 07 stycznia 2013 - 15:27

Mam dobre doświadczenia związane z moim aktualnym sprzętem, przyznam szczerze nie słyszałem jeszcze lepszego nagłośnienia w laptopie. Nie abym zachwalał co swoje, ale naprawdę te 4 głośniki i THX robi wrażenie. Słyszałem ostatnio MBP (ale 2012) i jest nieźle, a widzę, że White nie ma tzw. subfoowera, stąd pojawiło się pytanie o ich brzmienie. Co do peryferii wiadomo, nie jestem laikiem w tym temacie ;)

#69 TomBlack

TomBlack
  • 129 postów

Napisano 07 stycznia 2013 - 16:01

I na Ciebie przyjdzie czas :D


Dziękuję, miło z Twojej strony ;)

Wiesz w moim przypadku, to zapewne nastąpi najszybciej za rok, gdyż kupowałem komputer z priorytetem na ekran matowy. Poszedłem najwyżej jak mogłem (i7/14Gb/128+750gb/gtx570) i... żałuję, bo laptop nie ma nawet roku, a chodzi jak żółw. Za to MBB (ten czarny z 2008? - chyba). Śmiga aż miło. Sam się zdziwiłem jak siostrzyczka się pochwaliła, że ten komputer ma już 5 lat. Nie uwierzyłbym gdybym go przez te ostatnie lata nie widział.

Za to głośniczki w skromnych domostwie mam całkiem dobre - na razie próbuje je zgrać z ipadem mini. Kiedyś myślałem o macu, ale ten ekran zbił mnie z tropu (oczy szybko mi się męczą przy błyszczącym). Dosłownie tydzień po zakupie msi dowiedziałem się, że za zaledwie 150 złotych można nałożyć folię matującą na maca i oczy przestają się męczyć. Czyli się sam wkopałem.


Mam dobre doświadczenia związane z moim aktualnym sprzętem, przyznam szczerze nie słyszałem jeszcze lepszego nagłośnienia w laptopie. Nie abym zachwalał co swoje, ale naprawdę te 4 głośniki i THX robi wrażenie.


No akurat ja wolę słuchawki, ale msi się zawsze starało co do głośników. Tylko z tym thx-em różnie bywa. Ja mam coś takiego jeśli chodzi o lapka z dopiskiem DX (to ciekawe, że przestali go produkować na grudzień 2012).

#70 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 07 stycznia 2013 - 16:42

Ale folia matująca psuje ostrość ekranu - przynajmniej doświadczyłem tego z moim iPhonem 4. Chyba, że sytuacja z dużymi matrycami (które i tak nie mają takiej ppi jak iphone, wyjątkiem jest MBPR) nie jest aż tak drastyczna? Co do tego chodzenia jak żółw... Nie wiem co przez to rozumiesz, ale to dziwne, aby taka konfiguracja (jeszcze na Win 8) działała powoli. Może sam jesteś temu winien ;) Ja przez ostatni czas używałem na swoim Win 8 i śmigał aż miło. Teraz wróciłem do Win 7 i jednak to nie to samo już.

#71 TomBlack

TomBlack
  • 129 postów

Napisano 07 stycznia 2013 - 21:11

Ale folia matująca psuje ostrość ekranu - przynajmniej doświadczyłem tego z moim iPhonem 4. Chyba, że sytuacja z dużymi matrycami (które i tak nie mają takiej ppi jak iphone, wyjątkiem jest MBPR) nie jest aż tak drastyczna?


Akurat odnośnie folii matującej to przyglądałem się całej procedurze i efektem w ispocie. Było bardzo dobrze, a i ostrość nie spadła. Na co dzień siedzę przy IPS-ie i jest wręcz idealnie. Nie widzę filmiku, który oglądałem, ale tutaj jest test.

Co do tego chodzenia jak żółw... Nie wiem co przez to rozumiesz, ale to dziwne, aby taka konfiguracja (jeszcze na Win 8) działała powoli. Może sam jesteś temu winien ;) Ja przez ostatni czas używałem na swoim Win 8 i śmigał aż miło. Teraz wróciłem do Win 7 i jednak to nie to samo już.


Akurat jak go kupowałem, to jeszcze windowsa 8 nie dawali w gratisie. Miałem za to 7 pro. Dołożyłem do niego ssd i można było rzec, że wszystko wyglądało ślicznie. Gry były priorytetem. Jednak według narzuconych sobie zasad do gier już nie sięgam, ostatnio skalibrowałem ekran i częściej sięgam po tego lapka do obróbki. No i niestety po odinstalowaniu kilku sporych tytułów lapek dostał zadyszki. Znajomy z x-komu twierdzi, że w przypadku takich bestii to dosyć spore i nie ma co się żalić tylko słać na gwarancji na czyszczenie i "odświeżenie kości". Jakby nie patrzeć mam straszne problemy ze sprzętem elektronicznym. Sam się sobie dziwie, że jeszcze ipad mini nie siadł przy moim korzystaniu.

No nic nie będę śmiecić w temacie. Powodzenia życzę w znalezieniu tego jedynego ;)

#72 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 08 stycznia 2013 - 00:31

Na gwarancji nie wyczyszczą Ci laptopa, a jeśli w Twoim modelu dostęp jest rozwiązany tak jak u mnie to sam możesz go sobie przeczyścić. Naprawdę dziwna sprawa z tym Twoim systemem, moim zdaniem po prostu namieszało się w systemie i stąd takie efekty. Ta folia ona nakleja się tylko na ramkę, na ekranie nie ma tam żadnej warstwy przylegającej na zasadzie kleju/przylegania statycznego? Ciekawa sprawa, będę musiał się nad tym zastanowić, ale to dopiero, jak kupię maca i doświadczę jego błyszczącej matrycy. Tak btw czy macbook white ma dużo gorszą matrycę (kolory, kąty widzenia + przekłamania kolorów) w porównaniu do mbp 2010?

#73 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 24 stycznia 2013 - 20:18

Komputer już kupiony, zdecydowałem się na MacBook White mid 2010 w podrasowanej konfiguracji i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony - czuję, że do zwykłych windowsowców już nie wrócę ;) Dzięki za pomoc i rady!

#74 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 25 stycznia 2013 - 00:37

Komputer już kupiony, zdecydowałem się na MacBook White mid 2010 w podrasowanej konfiguracji i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony - czuję, że do zwykłych windowsowców już nie wrócę ;)

Dzięki za pomoc i rady!


Gratulacje :) Witam w gronie posiadaczy MacBook'ów. Podrasowany (dawaj szczegóły:)

#75 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 25 stycznia 2013 - 01:49

Delikatnie i bez szaleństw :) HDD 500 GB 7200 + 5 GB RAM. Kupiony tutaj na forum - raz jeszcze dziękuję za tę ofertę :) Nie mam za bardzo na co narzekać, a chwalić mógł bym wszystko ;) Boje się trochę o obudowę, bo jest ona dość podatna na uszkodzenia (rysy, przetarcia), a komputer jednak nie będzie stał w jednym miejscu. Nie wiem co z tym zrobić, czy polegać w przyszłości na jakichś metodach polerskich czy może zabezpieczyć jakimiś foliami, naklejkami. Poza tym dysk 7200 wprowadza dość wibracji na moje biurko, przez co wzrasta ogólna głośność pracy. Czy na 5400 praca dysku również jest słyszalna (głośniejsza i bardziej wyczuwalna niż praca wentylatora)? Myślę, że ten MacBook będzie po pierwsze moim pierwszym komputerem Apple, a po drugie komputerem przejściowym - jego następstwem na pewno będzie MacBook Pro, prawdopodobnie ten sam model.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych