Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 vs Nexus 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
291 odpowiedzi w tym temacie

#51 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 15 listopada 2012 - 13:44

Sam bym zassal z checia tego Nexusa i wyrzucil S3 do kosza, bo jedyny system, ktory nie zbiera mnie na wymioty na starcie to czysty Android. Te modyfikowane przez Samsunga to jest jakis zart, pseudo aplikacje udajace te z iOS, na dodatek brzydkie, a jeszcze do pieca dorzuca operator. Aby jako tako tego uzywac, musze sie meczyc z CM10, a to objawia sie pewnymi problemami, chocby zenujacym czasem pracy na baterii, ktora notabene i bez CM10 jest i tak zenujaca... Jaki tam ekran siedzi w tym Nexusie? Mam nadzieje, ze nie ta padaka AMOLED?

#52 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 listopada 2012 - 13:54

4,7' 1280x768 True HD IPS+ 320ppi.

#53 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 15 listopada 2012 - 14:27

4,7' 1280x768 True HD IPS+ 320ppi.

klasa

ciekawie ile bede musial doplacic przy zamianie :/

#54 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 listopada 2012 - 14:35

Zależy z czego. Jak zamówisz z Google Play to może nic.

#55 malisz

malisz
  • 9 postów

Napisano 15 listopada 2012 - 14:38

Poczekaj chwilę Za moment będą dostępne nowe Nexusy 4 na allegro z Niemiec i UK w cenie ok 1400zł

#56 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 15 listopada 2012 - 15:01

Poczekaj chwilę

Za moment będą dostępne nowe Nexusy 4 na allegro z Niemiec i UK w cenie ok 1400zł


Trzeba bedzie, bo narazie ceny kosmos

#57 Harrunio

Harrunio
  • 325 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 listopada 2012 - 09:02

[QUOTE=Łukasz Ignacyk;2013616]No nie bardzo, w praktyce Nexus 4 kosztuje tyle co telefony konkurencji.
Ekosystem Googla leży i kwiczy, bo Google Music, Books, Movies and TV Shows nie działa w Polsce.
A Galaxy Nexusy są bardzo awaryjne, samoczynnie regulują głośność, gubią zasięg, mają problemy z drenażem baterii, działaniem dotyku itd.[/QUOTE]
Z tymi problemami to chyba wspominasz iPhone 4 który gubił zasięg, bateria była żenująca a dotyk nie działa jak powinien w iP5. Ekosystem Googla działa bardzo dobrze, a to że niektóre usługi nie są w polsce dostępne to akurat żadne problem bo i tak mało kto używa takiego GoogleBooks, Movies czy TV Shows na telefonie. GoogleMusic można uruchomić chociaż nie widze problemu z trzymaniem utworow na telefonie. Poza tym każda z tych aplikacji ma swoją alternatywę która jest dostępna dla użytkownika a apple tak sie boi wszystkich że nawet map google nie chcą dopuscic do sklepu.

[QUOTE=Łukasz Ignacyk;2013616]Nexus 4 w wolnej sprzedaży w zwykłym sklepie kosztuje 500-550 $ lub Euro.
Spróbuj kupić subsydiowanego w Google Play to się dowiesz, że mają cię gdzieś bo jesteś z Polski.[/QUOTE]

Nexus 4
https://play.google....microsite&hl=en
[/QUOTE]
Na allegro lada chwila będą sprowadzone sztuki za połowę ceny iP5. Co mnie obchodzi skąd mam telefon, ważne że mam nówkę. Zawsze można uruchomić znajomych lub rodzinkę zamieszkującą w innym kraju, trzeba tylko ruszyć głową.

[QUOTE=Łukasz Ignacyk;2013616]Akurat cenę mają wysoką, wsparcie kiepskie, a jakość niską.
Chyba tylko zaślepieni funboje Androida nie zauważają jak Google robi swoich klientów w konia z aktualizacjami, usługami, cenami i dostępnością produktów w różnych krajach.[/QUOTE]

Cena jest niższa od iP5, wsparcie jest jak najbardziej wporządku a co do jakości to dziwi mnie że się wypowiadasz skoro jeszcze nie miałeś tego telefonu w ręku. Jak już wspomniałem wszystkie telefony robine są z tych samych materiałów więc Nexus ma to samo szkło które ma iPhone, to samo aluminium które ma iPhone i ten sam gumowany plastik który znajdziesz na czarnych MB. Skoro te materiały wg Ciebie są do d*** to z czego zbydowany jest twój sprzęt? z tytanu?

Co do bycia zaślepionym to mlisz terminy, nie fanboje androida tylko fanboje appla nie widzą jak apple leci w kulki.

[QUOTE=Łukasz Ignacyk;2013616]Ciekawe tylko ile mieli sztuk.[/QUOTE]
hahahahaha, pewnie pomyśleli tak jak ty i na premierę zamówili sobie 3 sztuki.

#58 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 16 listopada 2012 - 10:54

Z tymi problemami to chyba wspominasz iPhone 4 który gubił zasięg, bateria była żenująca a dotyk nie działa jak powinien w iP5.

Dodałbym rysującą się obudową i kiepskie mapy.

Ekosystem Googla działa bardzo dobrze, a to że niektóre usługi nie są w polsce dostępne to akurat żadne problem bo i tak mało kto używa takiego GoogleBooks, Movies czy TV Shows na telefonie. GoogleMusic można uruchomić chociaż nie widze problemu z trzymaniem utworow na telefonie. Poza tym każda z tych aplikacji ma swoją alternatywę która jest dostępna dla użytkownika a apple tak sie boi wszystkich że nawet map google nie chcą dopuscic do sklepu.

Mowa nie o tym co kto używa ani nie o alternatywach, tylko o ekosystemie Google. A ten u nas nie działa w pełni.

Na allegro lada chwila będą sprowadzone sztuki za połowę ceny iP5. Co mnie obchodzi skąd mam telefon, ważne że mam nówkę. Zawsze można uruchomić znajomych lub rodzinkę zamieszkującą w innym kraju, trzeba tylko ruszyć głową..

Mnie obchodzi, nie kupię Nexusa dopóki polskich klientów będą traktować gorzej niż niemieckich czy francuskich.
Poza tym, zależy mi na gwarancji i serwisie u nas w Polsce.

Cena jest niższa od iP5, wsparcie jest jak najbardziej wporządku a co do jakości to dziwi mnie że się wypowiadasz skoro jeszcze nie miałeś tego telefonu w ręku. Jak już wspomniałem wszystkie telefony robine są z tych samych materiałów więc Nexus ma to samo szkło które ma iPhone, to samo aluminium które ma iPhone i ten sam gumowany plastik który znajdziesz na czarnych MB.

Cena to nie wszystko, a wsparcie będzie jak w Nexusie S, który nie dostał aktualizacji do 4.2 bo uznali, że jest za stary.
Poza tym Nexus 4 jest plastikowy, a iPhone 5 metalowy.

Skoro te materiały wg Ciebie są do d*** to z czego zbydowany jest twój sprzęt? z tytanu?.

Nawet mam trzy rzeczy z tytanu.

Co do bycia zaślepionym to mlisz terminy, nie fanboje androida tylko fanboje appla nie widzą jak apple leci w kulki. .

Na szczęście jestem fanbojem Nokii i BlackBerry.

hahahahaha, pewnie pomyśleli tak jak ty i na premierę zamówili sobie 3 sztuki.

Około kilkuset na kraj, zapewne celowo.

#59 Harrunio

Harrunio
  • 325 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 listopada 2012 - 18:53

Dodałbym rysującą się obudową i kiepskie mapy.

co do obudowy to nie wiem czy się rysuje ale faktycznie mapy appla są do bani.


Mowa nie o tym co kto używa ani nie o alternatywach, tylko o ekosystemie Google. A ten u nas nie działa w pełni.

Ekosystem googla polega nie na narzucaniu swoich rozwiązań tylko na możliwości wyboru najlepszego rozwiązania dla danego użytkownika. Widzisz, na androidzie możesz sobie wybrać najlepszy serwis świadczący daną usługę a nie ten który podaje Ci producent. Co do przydatności działania to nadal podtrzymuję że to bez znaczenia czy działają u nas serwisy Books, Movies i TV Shows bo i tak korzysta z tego marginalna ilość użytkowników. Na dobrą sprawę to nawet i dobrze że nie działają bo przynajmniej można się przyjżeć konkurencji, apple nie daje takich możliwości.

Mnie obchodzi, nie kupię Nexusa dopóki polskich klientów będą traktować gorzej niż niemieckich czy francuskich.
Poza tym, zależy mi na gwarancji i serwisie u nas w Polsce.


A powiedz mi przez ile czasu nie było w polsce AppStore i iTunes Store? Co z tego że są skoro w iTunes polska wieje biedą. Google w swoim sklepie przynajmniej podaje ceny w PLN a apple ma Cie gdzieś i podaje ceny w dolarach.


Cena to nie wszystko, a wsparcie będzie jak w Nexusie S, który nie dostał aktualizacji do 4.2 bo uznali, że jest za stary.
Poza tym Nexus 4 jest plastikowy, a iPhone 5 metalowy.


Nie dostał bo jest stary, mój DHD nie dostał aktualizacji do 4.0 a o dziwo śmiga pod 4.1.2. Nexus ma z tyłu i z przodu szkło, więc jaki plastikowy? Ponownie polecam sprawdzić fakty zanim zaczniesz paplać głupoty.


Nawet mam trzy rzeczy z tytanu.

to gratuluję, pewnie iPhona też.

Na szczęście jestem fanbojem Nokii i BlackBerry.

to może forum zmień.

Około kilkuset na kraj, zapewne celowo.

No comment.

#60 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 listopada 2012 - 20:10

Ponownie polecam sprawdzić fakty zanim zaczniesz paplać głupoty.


Nie licz na to.

#61 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 17 listopada 2012 - 05:42

Nexus ma z tyłu i z przodu szkło, więc jaki plastikowy? Ponownie polecam sprawdzić fakty zanim zaczniesz paplać głupoty.

No więc sprawdziłem i korpus ma z tandetnego plastiku.

#62 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 17 listopada 2012 - 09:09

@UP Ciekawi mnie, gdzie znalazłeś takie brednie. :) On ma szkło typu Gorilla z przodu i z tyłu. //A racja, zwracam honor. Aczkolwiek nie zgodzę się co do stwierdzenia odnośnie "tandetnego" plastiku. Ten w Galaxy Nexus był na wysokim poziomie.

#63 kola

kola
  • 66 postów
  • SkądCentrum PL

Napisano 17 listopada 2012 - 09:46

Kolega Łukasz ma racje. Z tylu i z przodu to szkło, ale korpus czyli to co pomiedzy jest z tworzywa. Czy z tandetnego to nie wiem.

#64 Harrunio

Harrunio
  • 325 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 17 listopada 2012 - 16:47

No więc sprawdziłem i korpus ma z tandetnego plastiku.


Po pierwsze to ta część nie jest korpusem telefonu a po drugi to skąd możesz wiedzieć że jest tandetny skoro jeszcze nie miałeś tego w ręku? Akurat z podanych informacji wiadomo że ta część jest wzmacniaja stalowymi częściami dla trwałości a z zewnątrz jest gumowana więc argument że to "tandetny plastik" jest wyssany z palca i świadczy tylko twojej niechęci do produktów które są lepsze od fajfonów.

#65 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 17 listopada 2012 - 17:22

Po pierwsze to ta część nie jest korpusem telefonu a po drugi to skąd możesz wiedzieć że jest tandetny skoro jeszcze nie miałeś tego w ręku? Akurat z podanych informacji wiadomo że ta część jest wzmacniaja stalowymi częściami dla trwałości a z zewnątrz jest gumowana więc argument że to "tandetny plastik" jest wyssany z palca i świadczy tylko twojej niechęci do produktów które są lepsze od fajfonów.


Niech sobie będzie ''nie tandetny'' i tak nie ma porównania względem wykonania do iPhone. iPhone jest najlepiej wykonanym telefonem w tym przedziale cenowym. A patrząc na jakość, cena wcale nie jest specjalnie wysoka. Jest adekwatna do tego co dostajemy, nawet pudełko czy słuchawki są lepszej jakości od konkurencji.

#66 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 17 listopada 2012 - 17:24

Wracając do tematu. Ja koledze który zalożył ten temat poleciłbym iPhone'a 5. Jeżeli miałes kiedykolwiek coś z iOS'em to nie możesz przejsc na inną platformę. Przynajmniej ja tak miałem gdy zdesperowany , że mój iPhone 4 jest poprostu za słaby i za stary na nowe gierki szmerki itp , kupiłem Galaxy S3 , bo to niby taka petarda prędkości. Po tygodniu chciałem go zamienić na 4S bo wtedy jeszcze nie było iP5 :P Ewentualnie możesz kupić 4S i zaczekać do premiery iPhone'a 5S bo od zawsze wiadomom, że ten z "S" jest poprawioną wersją tego co miało być ideałem (iPhone 4 i ta antena , iPhone 5 -odpryski i zła reakcja na dotyk) .

#67 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 17 listopada 2012 - 17:29

Wracając do tematu. Ja koledze który zalożył ten temat poleciłbym iPhone'a 5. Jeżeli miałes kiedykolwiek coś z iOS'em to nie możesz przejsc na inną platformę. Przynajmniej ja tak miałem gdy zdesperowany , że mój iPhone 4 jest poprostu za słaby i za stary na nowe gierki szmerki itp , kupiłem Galaxy S3 , bo to niby taka petarda prędkości. Po tygodniu chciałem go zamienić na 4S bo wtedy jeszcze nie było iP5 :P
Ewentualnie możesz kupić 4S i zaczekać do premiery iPhone'a 5S bo od zawsze wiadomom, że ten z "S" jest poprawioną wersją tego co miało być ideałem (iPhone 4 i ta antena , iPhone 5 -odpryski i zła reakcja na dotyk) .


Nie prawda, 4S był pod względem wad zdecydowanie bardziej awaryjny od czwórki. Static Noise, żółty ekran, brzęcząca wibracja.

iPhone 5 nie da się zbytnio poprawić, wszystko działa w 100% :)

#68 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopada 2012 - 17:32

Dokładnie, jesśli chodzi o techniczne sprawy to iPhone 5 jest rewelacyjny, zero problemów. Jedyny mankament to niedomalowane elementy, choć to tylko opinia wzięta z tego co się przeczytało w internecie, bo w moim środowisku nikt nie trafił na taki egzemplarz, który miałby coś niedomalowane czy porysowane, a trochę ludzi z iPhone 5 znam.

#69 Adrianns

Adrianns
  • 158 postów

Napisano 17 listopada 2012 - 17:38

Dokładnie, ja również w swoim Iphonie 5 nie zauważyłem żadnych odprysków, rys itp itd. A jeśli chodzi o "problem z dotykiem" to na dobrą sprawę kto tak szybko macha palcem góra dół? :) W grach nawet nie zauważyłem takiego problemu, żeby w jakiejkolwiek sytuacji dotyk się zaciął.

#70 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 17 listopada 2012 - 17:38

No własnie , tak samo ja nie trafiłem na wadliwego 4S'a a na 4 tak..;)

#71 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopada 2012 - 17:44

Każdy sprzęt jest wadliwy, nie da się zrobić milionów egzemplarzy bez awaryjnych. Zobaczycie ile nexusów będzie awaryjnych :)

#72 Harrunio

Harrunio
  • 325 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 17 listopada 2012 - 19:26

Niech sobie będzie ''nie tandetny'' i tak nie ma porównania względem wykonania do iPhone. iPhone jest najlepiej wykonanym telefonem w tym przedziale cenowym. A patrząc na jakość, cena wcale nie jest specjalnie wysoka. Jest adekwatna do tego co dostajemy, nawet pudełko czy słuchawki są lepszej jakości od konkurencji.


To akurat kwestia dyskusyjna, co do wykonania to jestem w satnie stwierdzić że jest wiele telefonów które są równie dobrze wykonane co iPhone i jedyną różnicą jest system pod którym działają. Co do przedziału cenowego to też niestety się nie zgodzę bo produkty apple zawsze były zbyt wysoko wyceniane a nexus jest tego dowodem. Jak widać można zrobić bardzo dobry telefon który wcale nie odstaje jakością od iPhone a nawet oferuje funkcje których iPhone nie ma za połowę ceny.

W pewnym sensie masz rację w tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic lepszego bo produkty konkurencji oferujące te same możliwości lub nawet więcej są tańsze.

Te iPhonowe zabawki słuchawki nie mają startu do słuchawek BEATS a pudełko jest z takiej samej tektury więc raczysz żartować z tą "lepszością"

#73 strefagti

strefagti
  • 124 postów
  • SkądMannschaft Krosno

Napisano 17 listopada 2012 - 19:34

jestem w satnie stwierdzić że jest wiele telefonów które są równie dobrze wykonane co iPhone


Jakie np?

#74 xCHERRYx

xCHERRYx
  • 217 postów

Napisano 17 listopada 2012 - 19:40

Hahaha faktycznie iPhone świetnie wykonany, zapomnieliście już o płaczu przez ryski na czarnej 5ce? Co do iOS'a i długiego wsparcia, co z tego że np. dostałem wsparcie iOS 6 na Touchu 4G(który przypomne jeszcze 2 msce temu był najbardziej aktualną wersją iPoda Touch) skoro korzystanie z niego to męka,z dnia na dzien mam go i calego iOSa coraz bardziej dosc i tylko odliczam dni kiedy w koncu bede mogl go sprzedac/wywalic/cokolwiek?

#75 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopada 2012 - 19:43

odliczam dni kiedy w koncu bede mogl go sprzedac/wywalic/cokolwiek?


ojj biedactwo, szkoda mi ciebie... ile ci dni jeszcze zostało wisienko? Odliczajmy razem...

hihihi


Niektóre komentarze to po prostu mnie rozwalają na drobne :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych