Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 vs Nexus 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
291 odpowiedzi w tym temacie

#26 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 14 listopada 2012 - 19:51

iPhone 5 to zabawka z zawyżoną przynajmniej o 1/3 ceną.


Kompromitujesz się. iPhone 5 jest lepszy pod każdym względem. Ceny nexusa wcale nie są niskie.

Apple daje nam porządne materiały, świetny aparat, rewelacyjny ekran, najlepsze oprogramowanie, długie wsparcie i najlepszy design.

Nexus daje plastik i gówniane szkło, słaby aparat, przerośnięty ekran bez ostrości retiny, soft na rok, słaby design.

Można nie lubić Apple i iP 5 ale jest to obecnie najlepszy telefon. Cena wcale nie jest wysoka, jest adekwatna do jakości.

#27 Harrunio

Harrunio
  • 325 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 listopada 2012 - 20:25

Wybacz ale nexusa dostaniesz za 350$ (~1000PLN) w sklepie bez abonamentu a iP to 400$ (~1200PLN) i wysoki abonament na dwa lata, bez abonamentu będzie kosztował dwa razy tyle. Materiały są takie same, wszędzie teraz wrzucają Gorilla Glass, plastik/alu. Nic supernowego apple nie wymyslilo, przypomnę że kiedy konkurencja robiła telefonu z aluminiową obudową to wszyscy narzekali ze bez sensu, teraz jest to oczywiscie super. Apple też robilo plastikowe iPhony więc na materiały nie ma co narzekać. Aparat w iPhone to czysty marketing, zachwycali sie juz aparatem w iP4 ze taki super a HTC wypuscilo w tym samym czasie Desire HD ktore robi lepsze zdjęcia. Poza tym to tylko aparat w telefonie, konkursów dla fotografów i tak nim nie wygrasz a jakość zdjęć jest już wszędzie tak dobra że nie ma co się zachwycać. LG i Sony robią dużo lepsze ekrany niż Apple Retina, więc też szału nie ma. Co do tego braku ostrości w nexusie to powalasz logiką, ludzkie oko nie zauważy różnicy między 326 a 320 dpi. Na korzyść nexusa można dać wyższą rozdzielczość. Najlepsze oprogramowanie to kwestia gustu, ja osobiście uważam że iOS to syf. Wsparcie na Nexusach przychodzi tak samo szybko jak na iPhone, poza tym ludzie i tak używają lewych softów (jailbreak, CM etc.) Nawet jeśli zostać przy oficjalnych systemach to w Androidzie są rozwiązania których w iOS jeszcze dlugo nie będzie więc numerek softu nie gra wielkiej roli. Co do designu to też sprawa indywidualna każdego, jednym się podoba innym nie. Ja osobiście gustuję w telefonach HTC, prosty desing, bez zbędnych fajerwerków, wszystko na swoim miejscu. Co do designu w iPhone to sorry ale od iP4 nic sie nie zmienilo.

#28 Mateusz25

Mateusz25
  • 61 postów

Napisano 14 listopada 2012 - 20:53

@iron.gery, Sam zamierzam kupić tablet z iOS, mam telefon z Androidem i czytając Twój post nie mogę oprzeć się wrażeniu że jesteś zwykłym fanbojem. Z takimi się nie rozmawia ale powiem Ci tylko tyle że Twoje argumenty są z d**y. Mimo że jestem raczej bezstronny muszę przyznać że Nexus 4 jest mimo wszystko lepszy od iPhone 5 patrząc po samej papierowej specyfikacji. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu wszystko.

#29 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 14 listopada 2012 - 20:58

@iron.gery, Sam zamierzam kupić tablet z iOS, mam telefon z Androidem i czytając Twój post nie mogę oprzeć się wrażeniu że jesteś zwykłym fanbojem. Z takimi się nie rozmawia ale powiem Ci tylko tyle że Twoje argumenty są z d**y. Mimo że jestem raczej bezstronny muszę przyznać że Nexus 4 jest mimo wszystko lepszy od iPhone 5 patrząc po samej papierowej specyfikacji. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu wszystko.


Z hajterami też się nie rozmawia, tym bardziej na forum Apple.

Śmieszą mnie wypowiedzi osób które nie mają nic nowego z iOS a narzekają jakie to złe.

#30 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 listopada 2012 - 21:09

Nexus 4 jest mimo wszystko lepszy od iPhone 5 patrząc po samej papierowej specyfikacji. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu wszystko.


I skończy się jak zwykle na papierowej specyfikacji.
Takie coś jest dobre dla gimnazjalistów, którzy w trakcie przerw chwalą się, który ma więcej mhz itp.
Jak wiemy doskonale Android zrobi swoje i te mhz zje na śniadanie :)

#31 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 14 listopada 2012 - 21:15

I skończy się jak zwykle na papierowej specyfikacji.
Takie coś jest dobre dla gimnazjalistów, którzy w trakcie przerw chwalą się, który ma więcej mhz itp.
Jak wiemy doskonale Android zrobi swoje i te mhz zje na śniadanie :)


Dokładnie. Galaxy S3 zjada na papierze wszystkich a rzeczywistość jest inna. Lagi podczas przewijania www to norma. iPhone 5 to genialny telefon, człowiek docenia to po kilku dniach z nim spędzonych. A design czarnego jest przepiękny.

#32 Harrunio

Harrunio
  • 325 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 listopada 2012 - 21:40

Przypominam że porównujemy tutaj iPhona z Nexusem (iOS z czystym Androidem bez nakładek). Nexus jest dużo szybszy od GS3, system jest lżejszy a czasy w których Android miał lagi minęły, JellyBean jest już bardzo płynny. Nawet na moim jednordzeniowym Desire HD JellyBean śmiga bez żadnych zacinek. Co do lagów podczas przewijania www to nie wina telefonu tylko przeglądarki którą samsung instaluje na telefonie razem z TouchWiz, doedukuj się zanim zaczniesz psioczyć.

#33 stupidoo

stupidoo
  • 166 postów

Napisano 14 listopada 2012 - 21:45


Śmieszą mnie wypowiedzi osób które nie mają nic nowego z iOS a narzekają jakie to złe.


A ty miałeś cos innego niż S3 że zabierasz tu głos? Android z Twojego telefonu to nie ten android z tego wątku. Wiec się sie ośmieszaj i tak nie podniecaj. Już nawet nie wspomnę że jeszcze nie dawno byłeś tak podjarany S3 że głowa mała.

#34 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 listopada 2012 - 21:45

No to poczekamy, zobaczymy. A w robocie przetestujemy i ocenimy :)

#35 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 14 listopada 2012 - 21:48

Przypominam że porównujemy tutaj iPhona z Nexusem (iOS z czystym Androidem bez nakładek). Nexus jest dużo szybszy od GS3, system jest lżejszy a czasy w których Android miał lagi minęły, JellyBean jest już bardzo płynny. Nawet na moim jednordzeniowym Desire HD JellyBean śmiga bez żadnych zacinek.

Co do lagów podczas przewijania www to nie wina telefonu tylko przeglądarki którą samsung instaluje na telefonie razem z TouchWiz, doedukuj się zanim zaczniesz psioczyć.


Miałem galaxy S 3 z CM, dodatkowo chrome jako przeglądarka. Telefon działa dużo gorzej od iP 5. Krótko mówiąc to niebo a ziemia.

Zabawa w modyfikacje jest dobra dla dzieci z gimnazjum lub maniaków cyferek. W iP bez grzebania mam super szybki telefon który świetnie współgra z OS X i wygląda bombowo.

#36 Harrunio

Harrunio
  • 325 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 listopada 2012 - 22:17

dziwne bo ja mam dwuletnie Desire HD i nic mi sie nie zacina, nie laguje, gierki chodzia jak trzeba, wszystko jak być powinno, wniosek taki że pewnie kiepsko zmodowałeś sobie to CM skoro tak Ci lipnie działało. Skoro zabawa w modyfikacje jest dla dzieci z gimnazjum to po co instalowałeś sobie CM na SGS3 i dlaczego większość użytkowników tego forum posiadających fajfona ucieka się do procederu jailbreak? Wybacz ale mam wrażenie że ściemniasz. Modowanie softu jest dla pasjonatów i ludzi ciekawych tego co można zrobić poza ograniczeniami producenta a standardowy OS jest dla ludzi ktorzy nie sa zainteresowani technologiami lub chodzą do gimnazjum i mama im nie pozwala na grzebanie w telefonie. Co takiego bombowego jest w wyglądzie iOS? możesz sobie tylko tapete zmienić, faktycznie megaosiągnięcie.

#37 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 14 listopada 2012 - 22:29

Bombowa jest stabilność i prostota w iOS.

#38 pawelnrg

pawelnrg
  • 525 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 14 listopada 2012 - 22:35

Niema co sie przekszykiwac i pisac o tym jaki android to szmelc bo to kazdy wie a to jeden z przykladow pierwszy film z gory...YouTube. Nic dodac;) ios,optymalizacja gora

#39 ZlyPL

ZlyPL
  • 229 postów

Napisano 14 listopada 2012 - 22:51

eee nie ważne

#40 Mateusz25

Mateusz25
  • 61 postów

Napisano 14 listopada 2012 - 22:53

Mogę znieść tą minimalnie gorszą optymalizację w zamian za nieporównywalne możliwości jakie daje mi Android w stosunku do iOS 5 którego używałem :) Dlatego jak już będę miał iPada Mini to zrobię uber pro porównanie Jelly Bean do iOS 6.

#41 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 listopada 2012 - 23:05

Nexus daje plastik i gówniane szkło, słaby aparat, przerośnięty ekran bez ostrości retiny, soft na rok, słaby design.


Aż mnie zatkało. Czy to nie Ty pisałeś o swoim szklanym 4S, który Ci się tak podoba, że aż chcesz sprzedać 5?
Ekran bez ostrości Retiny? Jesteś jednym z tych przybyszów z innej galaktyki rozpoznających różnice miedzy 315 a 324 ppi?
Soft na rok... tego nawet nie będę komentował.

#42 Mateusz25

Mateusz25
  • 61 postów

Napisano 14 listopada 2012 - 23:10

Aż mnie zatkało. Czy to nie Ty pisałeś o swoim szklanym 4S, który Ci się tak podoba, że aż chcesz sprzedać 5?
Ekran bez ostrości Retiny? Jesteś jednym z tych przybyszów z innej galaktyki rozpoznających różnice miedzy 315 a 324 ppi?
Soft na rok... tego nawet nie będę komentował.


Podpisuję się. Apple robi fajny sprzęt... tylko dlaczego niektórzy fani tej firmy to tacy d.... ?!


PS. Ten kto założył ten topic ma ubaw...

#43 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 listopada 2012 - 23:14

Podpisuję się. Apple robi fajny sprzęt... tylko dlaczego niektórzy fani tej firmy to tacy d.... ?!


PS. Ten kto założył ten topic ma ubaw...


Daj spokój, jak zwykle rozeznanie w temacie poniżej zera u niektórych. I nikt im nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne.

Jedyny argument przeciwko Nexus'owi to throttling procesora wykryty przez, uwaga - 1 użytkownika. Wszystko inne co można przeczytać w tym wątku to mlaskanie ozorem dyletantów.

#44 AdamDz

AdamDz
  • 376 postów
  • SkądEsbjerg Dania

Napisano 14 listopada 2012 - 23:30

Jedno jest pewne, Nexus 4 to nie jest smartfon obok którego można przejść obojętnie, ze względu na jego cenę, niezłe wykonanie, bezpośrednie wsparcie od Google (czysty Android), i to co w nim siedzi, a porównanie go do iP 5 to tylko prowokacja, wg. mnie Nexus 4 to obecnie król z androidem, podobne mam zdanie co do tabletów Nexus od Google. Tylko zażarty hejter Androida nie dostrzega głównych zalet, tu zaletą jest jakość-cena dla tych gadżetów, na dzień dzisiejszy nie znajduję nic co posiadało by taką subtelną równowagę. Więc wybór to tylko rzecz gustu i zasobności portfela, oraz posiadanego konta w usługach (ekosystem), natomiast wygląd i jakość wykonania to w większości przypadków rzecz drugoplanowa, choć często to wygląd decyduje o wyborze.

#45 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 15 listopada 2012 - 00:01

Nexus 4 ma kiepskie szkło na tylnej obudowie. Chłopakom z The Vegre pękło od aparatu do krawędzi pomimo że im nigdzie ten telefon nie upadł. Jak zaznaczyli, użytkownicy bedą mieli z tym wiele problemów.

#46 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 listopada 2012 - 00:08

nigdzie ten telefon nie upadł.


http://www.youtube.com/watch?v=herJmqIGOoM

2:30

I accidentally knocked the review device I was using off my kitchen table onto the floor beneath it.



#47 Harrunio

Harrunio
  • 325 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 listopada 2012 - 10:10

hahahahahahaha OWND! :D

#48 corba

corba
  • 242 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 listopada 2012 - 10:56

W UK Nexusy wykupione w jeden dzień...

#49 AdamDz

AdamDz
  • 376 postów
  • SkądEsbjerg Dania

Napisano 15 listopada 2012 - 13:19

W UK Nexusy wykupione w jeden dzień...

Kłamiesz, bo wykupione były w 15 min.

#50 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 15 listopada 2012 - 13:36

Gdybym miał wybierać któryś z tych dwóch telefonów, bez wątpienia byłby to Nexus 4. Po pierwsze, za cenę iPhone'a 5 można mieć dwa takie, po drugie pod każdym względem innym niż aparat i ekosystem Apple jest równy lub lepszy od iPhone'a. Sam posiadam poprzedni model Nexusa i uważam go za najlepszy telefon ever, przynajmniej do moich zastosowań, skupionych na przeglądaniu internetu i grach. Jego jedyne wady to kolor biały na wyświetlaczu, który jest szary oraz słaby aparat. Jeżeli w Nexusie 4 zostały poprawione te dwa elementy, to teraz on stanie się najlepszym telefonem w historii. iPhone 5 to zabawka z zawyżoną przynajmniej o 1/3 ceną.

No nie bardzo, w praktyce Nexus 4 kosztuje tyle co telefony konkurencji.
Ekosystem Googla leży i kwiczy, bo Google Music, Books, Movies and TV Shows nie działa w Polsce.
A Galaxy Nexusy są bardzo awaryjne, samoczynnie regulują głośność, gubią zasięg, mają problemy z drenażem baterii, działaniem dotyku itd.

Wybacz ale nexusa dostaniesz za 350$ (~1000PLN) w sklepie bez abonamentu

Nexus 4 w wolnej sprzedaży w zwykłym sklepie kosztuje 500-550 $ lub Euro.
Spróbuj kupić subsydiowanego w Google Play to się dowiesz, że mają cię gdzieś bo jesteś z Polski.

http://www.google.com/nexus/4/
https://play.google....microsite&hl=en

Jedno jest pewne, Nexus 4 to nie jest smartfon obok którego można przejść obojętnie, ze względu na jego cenę, niezłe wykonanie, bezpośrednie wsparcie od Google (czysty Android), i to co w nim siedzi, a porównanie go do iP 5 to tylko prowokacja, wg. mnie Nexus 4 to obecnie król z androidem, podobne mam zdanie co do tabletów Nexus od Google. Tylko zażarty hejter Androida nie dostrzega głównych zalet, tu zaletą jest jakość-cena dla tych gadżetów, na dzień dzisiejszy nie znajduję nic co posiadało by taką subtelną równowagę.

Akurat cenę mają wysoką, wsparcie kiepskie, a jakość niską.
Chyba tylko zaślepieni funboje Androida nie zauważają jak Google robi swoich klientów w konia z aktualizacjami, usługami, cenami i dostępnością produktów w różnych krajach.

Kłamiesz, bo wykupione były w 15 min.

Ciekawe tylko ile mieli sztuk.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych