Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Oszustwo na ebay'u - kupno iPhone'a 4S 32GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#26 mar99

mar99
  • 829 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 września 2012 - 20:12

Ja jakieś 5 lat temu miałem podobną sprawę na allegro. Kupiłem Samsunga Omnie, cena zbliżona do wartości telefonu więc kupiłem. Przelałem z góry i później było zwodzenie, telefony że sprzedawca za granicą, w pracy itp. Zgłosiłem na policję. Na komisariacie oczywiście trwało zanim mogłem złożyć zeznania. Trwało też samo postępowanie, lecz muszę przyznać, że w moim przypadku policja i sąd spisały się świetnie. Dostałem należne pieniądze od samego sprzedającego wraz z przeprosinami. Wezwania do sądu miałem, lecz bez koniecznej obecności. Na ani jednym nie byłem :)

#27 rox

rox
  • 70 postów
  • SkądZdolny śląsk

Napisano 25 września 2012 - 11:13

Tylko jest maly kruczek to bylo na allegro , a ze sprawami z ebaya policji juz idzie bardzo slabo

#28 grummi

grummi
  • 67 postów

Napisano 25 września 2012 - 14:53

Przepraszam za off top, ale ja z kolei pozytywnie się akurat wypowiem. Też mnie kiedyś na allegro nacieli na telefon, sprzedający nie wysłał telefonu, zgłosiłem się na policję z całą dokumentacją, lokalna policja na miejscu wzięła sprzedającego na przesłuchanie i po tygodniu telefon był u mnie. Może miałem szczęście, ale kto wie, może innym też się uda.

#29 martullaxqx

martullaxqx
  • 1 postów

Napisano 28 sierpnia 2014 - 13:25

Witam , mam podobną sytuację , czy aukcja wyglądała podobnie ( wysyłam w linku ) ? [url=http://www.ebay.pl/itm/271581922115?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649]Telefon Iphone 4s 64GB Nowy Gratis Rejestrator MIO | eBay[/url]

#30 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 28 sierpnia 2014 - 14:07

Gratuluje ....- cena zaniżona o połowę, opis pisany przez translator, przecież od razu widać że wałek. Zamiast dotować grupy przestępcze było wpłacić tę kasę na jakąś fundację. A i na odzyskanie kasy nie masz co liczyć pewnie, TOR, konto z kartą prepaid, lewe konto. Za to masz "cenną" nauczkę.

#31 rox

rox
  • 70 postów
  • SkądZdolny śląsk

Napisano 28 sierpnia 2014 - 16:19

Powiem wszystkim kupującym na ebayu za takie ceny rzeczy i placacym zwyklym przelewem .Nie dostaniecie zadnego iphone lub innej rzeczy bo to walek , pojdziecie na policje oni nic nie zrobia bo sa bez sztycha z ebayem z allegro moze cos bys sie dalo ale ebay odpada, po paru miesiacach dostaniecie kwit że sprawa zostala umozona .Czyli jezeli kupiliscie to pomachajcie swoim pieniadza.Przeszedlem przez to i dokladnie tak to wygladalo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych