Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

GIMPshop czyli Photoshop + GIMP za darmo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 ish

ish
  • 30 postów

Napisano 02 grudnia 2005 - 16:19

GIMPshop to hack popularnego GIMPa, zbudowany w taki sposob aby jak najbardziej przypominal Photoshopa (wlacznie ze skrotami klawiszowymi).
Program jest legalny i darmowy, tak samo jak GIMP. Nie do konca jednak wiadomo jak zareaguje Adobe gdy dowie sie ze ktos kopiuje ich "srodowisko pracy". W kazdym razie- na razie mozna uzywac bez bolu glowy.
Mimo paru wad ( opisalem jetutaj ) program wart jest skosztowania, szczegolnie jak trial version PS konczy sie za pare dni:)

program dostepny tutaj

#2 rafciok

rafciok
  • 56 postów
  • Płeć:
  • SkądWroclaw

Napisano 02 grudnia 2005 - 18:04

Bardzo fajnie przerobiony .. mily w obsludze i co najwazniejsze za friko! pozdrawiam

#3 zimny

zimny
  • 19 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 03 grudnia 2005 - 00:19

Kurcze ale jak zainstalować x11 Wybaczcie ale mam bp od wczoraj i próbujac instalowac gimpa żadają odemnie instalacji x11. jak go zaczynam instalowac to mi wyskakuje że na dysku tego nie zainstaluje DLACZEGO o CO CHodzi!!!!!! HELP!!!!!

#4 ish

ish
  • 30 postów

Napisano 03 grudnia 2005 - 08:56

Zimny spokojnie:) Mialem to samo- problem rozwiazal sie sam jak zainstalowalem x11 nie z netu, ale z plyty DVD dolaczonej do Maca. Tam jest cos takiego jak instalacja opcjonalnego oprogramowania (nie pamietam ktora to plyta, chyba pierwsza) i w opcjach jest x11. Instalujesz i dziala:)

#5 zimny

zimny
  • 19 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 03 grudnia 2005 - 22:46

dzięki!!! udało się ale z tego co widzę to gimp nie ma opcji cmyk i ustawiania dpi czy jestem w błędzie?

#6 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 grudnia 2005 - 00:15

Nie jesteś w błędzie :) Niestety, Gimp jeszcze nie jest w stanie zastąpić Photoshopa.

#7 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 grudnia 2005 - 08:44

gimp nie ma opcji cmyk i ustawiania dpi


Chyba jednak jesteś w błędzie, gdyż GIMP ma ustawienia dpi.
Co do CMYK'a to łatwo temu zaradzić - należy ściągnąć z netu odpowiedni plug-in i zdobyć skądś pliki z paletą CMYK (np. wynieść z zakładu pracy, jeśli ten dysponuje legalnym photoshopem :mrgreen: )

#8 zimny

zimny
  • 19 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 06 grudnia 2005 - 14:52

kolejne jajo z gimpem nie wiem za bardzo jak to się stało ale spolszczyłęm gimpa i teraz bardzo wolno otwierają mi się dokumentu 177M muli chyba z 5 min wczesniej było spoko. myślicie e to spolszczenie powoduje czy coś innego. robie to na PB G4 1.67 1.5 RAM.

#9 top-designer

top-designer
  • 101 postów

Napisano 16 kwietnia 2006 - 08:45

ish, moze wreszcie ktos mi jakos dopomoze w tym x11, raz myslalemz e juz mi sie uda z tym gimpem a tu lipa ;] owsze na 1. plytce jest jakas instalacja opcjonalna ale tam sa tylko pkg-i z, jak to tam sie nazywalo, chyba Deutsch File system czy cos w tym stylu i tak dla wielu krajow... ;/

[ Dodano: 2006-04-16, 16:44 ]
dobra, przyznaje ze zle otworzylem wtedy plytke, teraz widze jakies instalki. Innstalowalem AdditionalApplications i DevTools... niech mi ktos pomoze i wytlumaczy tak calkiem lopatologicznie kroczek po kroczku jak mam zainstalowac poprawnie tego x11 bo zaczyna mnie rzucac o sciana jak widze ten komunikat gimpa ze potrzeba x11! ;p

#10 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 17 kwietnia 2006 - 08:23

A czy opisywanie zdjęć funkcjonuje jak w PS :?:? Czy browers jest :?: Nie chce tego wynalazku instalować więc pytam...

#11 top-designer

top-designer
  • 101 postów

Napisano 17 kwietnia 2006 - 19:06

poniewaz moj ostatni post to tylko edit ponawiam widoczna wyzej prosbe zebym nie zostal niezawuazony ;] mam nadzieje ze ktos potrafi jasno i wyraznie powiedziec, kolejno po plikach co gdzie wlaczac zeby wreszcie moj mac chcial mnie sluchac w sprawie x11 ;]

#12 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 17 kwietnia 2006 - 19:54

zeby wreszcie moj mac chcial mnie sluchac w sprawie x11 ;]

Na forum jest dokładny krok po kroku opis instalacji x11 ponadto na płycie z osx masz moxliwość dokanania instalacji samego x11 jesli się nie mylę... użyj szukaj http://www.myapple.pl/search.php

#13 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 kwietnia 2006 - 01:35

Na forum jest dokładny krok po kroku opis instalacji x11

Instalacja X11

#14 FOTO'S

FOTO'S
  • 16 postów

Napisano 12 maja 2006 - 10:52

Witam powiedzcie mi jedno zainstalowałem x11 zainstalowałem GimpShopa jest otwiera się działa super kończe prace i zamykam program i znika nigdzie go nie ma np. w Aplikacjach żadnego folderu o co chodzi br.......??

#15 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 12 maja 2006 - 15:05

Witam powiedzcie mi jedno zainstalowałem x11 zainstalowałem GimpShopa jest otwiera się działa super kończe prace i zamykam program i znika nigdzie go nie ma np. w Aplikacjach żadnego folderu o co chodzi br.......??


mówisz o x11 :?: jest w folderze Untilites
gima poszukaj przez spotlighta. zainstalował się pewnie na dysku nie w folderze app
jak go znajdziesz to po prostu przełóż do folderu aplikacji a jak obawiasz sie xe zgubi biblioteki to zrób alias. Jak pracował to trzeba było kliknąć kip in dock :) lub show in finder :)
Jak nie uda ci się go znaleźć to jeszce prosty sposób jabłko w górnym pasku menu po lewej stronie i recent items i odpalisz go nan nowo a potem jak wyżej przez dock

#16 FOTO'S

FOTO'S
  • 16 postów

Napisano 12 maja 2006 - 15:24

super dzięki sprawdze wieczorkiem bo teraz siedze w pracy a tu mam narazie z musu xp jeszcze raz dzięki odezwe się jutro czy się udało
Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2006-05-13, 13:55 ]
Witam
i dzieki za pomoc, wszysto działa i to całkiem fajnie tylko mam ciekawą sytuację ściagnołem GimpShopa dowaliłem X11 z pierwszej płytki Mac osX i zadziałało podpiołem go według wskazówek do doka i dalej go nie mam na dysku, zrobiłem experyment usunołem z pulpitu plik dmg GimpSh.. i to co ruszało nie rusz , skopiowałem go spowrotem na pulpit ruszył ,wygląda na to że on się uruchamia z tego pliku instalacyjnego za każdym razem, czy tak może być czy to jakaś anomalia w kosmosie...... 8)

[ Dodano: 2006-05-14, 14:00 ]
niedziela wolny dzień w teori pozdrawiam

[ Dodano: 2006-05-14, 14:00 ]
niedziela wolny dzień w teori pozdrawiam :D

#17 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 07 czerwca 2006 - 20:58

przepraszam, gdzie link do Instalacja X11 ? :(

#18 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 07 czerwca 2006 - 21:01

przepraszam, gdzie link do Instalacja X11 ? :(


http://www.myapple.p...ead.php?t=12769

Tu jest :D

#19 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 07 czerwca 2006 - 21:04

no tak, przed wczoraj zapisalem sobie link a dzis zagladam- no no jest inaczej, i nawet link nie dziala:) dzieki krzyfar

#20 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 czerwca 2006 - 23:45

Stare linki będą działać, jednak należy dodać przed .myapple.pl frazę "archiwum"

#21 lijo

lijo
  • 163 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 czerwca 2006 - 18:11

czesc - podobny problem z gimp... - zainstalowalem juz x11 - w dalszym ciagu mam - tabliczke ze wymaga x11 - zresetowalem system i dalej to samo.... - ktos mial taki problem? slawek poczytalem troche forum, widze ze bez polonizatora sie nie obejdzie, ale macbooka kupilem w londynie, wiec chyba mala szansa na otrzymanie cos takiego.

#22 DoktorNo

DoktorNo
  • 394 postów

Napisano 27 czerwca 2006 - 20:47

brak obslugi tabletu!! GIMP jest dobrym programem, ale do Fotosklepa sporo mu brakuje. Mi na przykład nie podoba sie brak obslugi nacisku tabletu. :( Najlepszy byl tekst na stronie MacGIMPa od jednego z programistów: "czy ktoś może pozyczyć mi tablet?". :D

#23 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 27 czerwca 2006 - 21:03

a jest może jakiś program (darmowy) który przypominał by corela ??

#24 DoktorNo

DoktorNo
  • 394 postów

Napisano 28 czerwca 2006 - 08:09

a jest może jakiś program (darmowy) który przypominał by corela ??


Proponuje InkScape: http://www.inkscape.org/.

#25 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 czerwca 2006 - 09:02

a jest może jakiś program (darmowy) który przypominał by corela ??


Microsoft Expression 3.3
http://www.macupdate...fo.php/id/14792




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych