Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Clash of clans


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#26 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 05 kwietnia 2013 - 13:15

Wszystkie budynki, które pozostają w stanie budowy podczas ataku są nieaktywne. W trakcie gry mimo trwającej budowy pozostają "aktywne" gold storage, dark elixir storage, elixir storage oraz army camp. Dzieje się tak dlatego, ponieważ uszczupliłoby to znacznie nasze zasoby (elixir, złoto, wojsko) na jakiś czas. Spokojnie, 3 dni to pikuś. Na tym etapie gdzie ja jestem na rozbudowę np. Town Hall (główny budynek) do poziomu 9, czeka się bagatela 10 dni... Ja gram w to od września, są ludzie grający od początku powstania gry. Gra wciąga jak nic innego.

#27 daniel0302

daniel0302
  • 2 postów
  • SkądPraga, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 09 kwietnia 2013 - 14:50

Wiecie może jak zacząć od nowa w clash of clans? Próbowałem juz zakładać nowe apple id ale za każdym razem mam 'downloading content" i wraca mi do starej wioski

#28 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 15:31

Wiecie może jak zacząć od nowa w clash of clans? Próbowałem juz zakładać nowe apple id ale za każdym razem mam 'downloading content" i wraca mi do starej wioski


Nie można.

Pytanie do Ciebie: po co Ci nowa wioska? Co jak co ale w tej grze to nie ma najmniejszego sensu... chyba, że chcesz zmienić nick.

#29 daniel0302

daniel0302
  • 2 postów
  • SkądPraga, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 09 kwietnia 2013 - 15:43

bo mam połączone konto z kolegą i mam dość siania spustoszenia w mojej wiosce przez niego...

#30 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 17:43

bo mam połączone konto z kolegą i mam dość siania spustoszenia w mojej wiosce przez niego...

Znaczy jak? Macie jeden Apple ID na spółkę?

#31 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 10 kwietnia 2013 - 14:59

Builder's Hut - Clash of Clans Wiki
Build Cost (first): Free
Build Cost (second): 250
Build Cost (third): 500
Build Cost (fourth): 1,000
Build Cost (fifth): 2,000

Po ile budowniczych macie? Da się nazbierać 2000 zielonych kryształów?

#32 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 10 kwietnia 2013 - 15:16

Po ile budowniczych macie? Da się nazbierać 2000 zielonych kryształów?


Ja mam 3. Ale dlatego, że nie chce mi się zbierać gemsów. Oczywiście, że się kiedyś da nazbierać. Jednak przeważająca większość graczy korzysta z credit card:)
Pamiętaj, że Builderzy to nie wszystko. Zabawa zaczyna się wtedy jak masz tych 5 a jakikolwiek up budynku czy jednostki wymaga powyżej 2 milionów surowca. I weź teraz ich czymś zajmij.

#33 Afrobabka

Afrobabka
  • 18 postów

Napisano 19 kwietnia 2013 - 20:18

Hej:) Gram w ta gre juz dlugo, pewnie kolo roku, z przerwami. Dzis postanowilam zbic puchary, w nadziei, ze znajde jakies latwe lupy. Jednak nic z tego. Mimo ze mam teraz ok 800 pucharow, to wynajduje mi tylko graczy, ktorzy nie maja nawet 1k monet czy eliksiru;) Podczas gdy moj chlopak, ktory ma tyle samo pucharkow ciagle ma graczy z ponad 50k surowcow:/ Roznica jest tylko taka, ze on ma 20 ktorys lvl, a ja 74, wiec jak widac gra zostala zrobiona tak, zeby nie dalo sie isc na latwizne;) Fajnie by bylo, gdybyscie dzielili sie swoimi niezawodnymi strategiami itp;) P.S. Chetnie dolacze do jakiegos polskiego klanu :)

#34 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 20 kwietnia 2013 - 09:37

A więc tak: 800 pucharów dla Ciebie (74 lvl) to za mało. Powinnaś mieć 1200-1300, wtedy będziesz kosić najlepsze łupy. 50 000 surowców? Nie żartuj. Nawet takich nie zaczynaj. Nie opłaca się atakować takich wiosek na Twoim poziomie. Skoro masz 74 lvl to przypuszczam, że masz rozwiniętą wioskę. Jak mam 70 lvl a koszta przygotowania mojego wojska do ataku to 50-70l elixiru + ok. 10k gold na znalezienie odpowiedniej wioski. Średni łup to po 150-300k surowców. Gra jest tak skonstruowana, że Twój chłopak na 20 lvl zbije więcej łupu na tym samym poziomie pucharowym. Dlaczego? Bo dla Ciebie to pestka. 20 lvl raczej nie dysponuje giantami czy archerami lvl 5. Strategia jest taka, że bronimy magazyny surowców, które stawiamy w samym centru wioski. Otaczamy je mortarami oraz air defense. Kolejny pierścień to archer tower, wizzard tower, cannon także barbarian king/archer quenn. Z innych budynków tworzysz tzw. podgrodzie. Zawsze otaczaj murami wszelkiego rodzaju machiny obronne, gdyż ich szybkie zniszczenie zostawia Twoją wioskę bezbronną. Clan Castle staraj się umieścić gdzieś w środku. Należąc do dobrego clanu będziesz miała tam często przykładowo Smoka Wawelskiego (dragon lvl 3). Clan Castle bardzo często ratuje wioskę przed grabieżą. Oczywiście staraj się maxować mortary, które są chyba najstraszniejszymi machinami obronnymi w grze. No może nie tak dobrymi jak x-bow. Prawdopodobnie to wszystko już wiesz, ale może z rad skorzystają niedoświadczeni gracze. Co do Clanu to polecam "Husaria Polska" z RayzRay na czele (obecnie należę). Nie polecam facebookowej "Polska" a już w ogóle polskiego clanu o najwyższej sumie pucharów "Polska Fun" i jego akademii. Chodzi mi tutaj o "spinki" i głupie zasady w tych clanach. Byłem i tego doświadczyłem. Życzę miłej gry:)

#35 Afrobabka

Afrobabka
  • 18 postów

Napisano 20 kwietnia 2013 - 13:36

Ze zbiciem pucharow chodzilo mi o to, ze te latwe wioseczki moglabym spokojnie rozwalic garstka swoich ludzi, takze wygrywajac chocby te 50k, tak czy siak bylabym na plusie, no ale nistety sie tak nie da. Strategie obrony, tez znam, chodzilo mi bardziej o to jak atakujecie, bo potrzebuje teraz np 3mln eliksiru i ciezko mi idzie nazbieranie ;)

#36 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 20 kwietnia 2013 - 23:59

Ze zbiciem pucharow chodzilo mi o to, ze te latwe wioseczki moglabym spokojnie rozwalic garstka swoich ludzi, takze wygrywajac chocby te 50k, tak czy siak bylabym na plusie, no ale nistety sie tak nie da. Strategie obrony, tez znam, chodzilo mi bardziej o to jak atakujecie, bo potrzebuje teraz np 3mln eliksiru i ciezko mi idzie nazbieranie ;)

Zadałaś złe pytanie. Zapytaj o obronę nie atak. Uzbierać jako tako to nie problem. Obronić to co uzbierałaś to już sztuka. Najważniejsza jest obrona:)

#37 Afrobabka

Afrobabka
  • 18 postów

Napisano 21 kwietnia 2013 - 18:21

Zadalam dokladnie to pytanie, ktore chcialam... Zdaza sie, ze w sumie calkiem latwa wioske napadne i nie dam rady jej okrasc:/ Gdyby latwym bylo dla mnie nazbieranie tej kasy, to bym nie pytala. Wiem, ze dla nie ktorych zgarniecie miliona czy dwoch dziennie to pestka, a dla mnie nie, stad moje pytanie. I jestem ciekawa, jak ci, ktorzy zdobywaja niezle sumki dziennie, przeprowadzaja atak. Jakich wojsk uzywaja, co puszczaja pierwsze itd...

#38 Sendil

Sendil
  • 140 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 22 kwietnia 2013 - 21:30

Clash of Clans Attack Strategy - Farming - YouTube
O tak przede wszystkim

#39 msurgiel

msurgiel
  • 34 postów
  • SkądKielce, Poland

Napisano 28 kwietnia 2013 - 09:40

Widzę że sporo osób stąd gra. Może założymy clan MyApple.pl?

#40 kaczuch78

kaczuch78
  • 1 postów
  • SkądZgorzelec

Napisano 10 maja 2013 - 10:44

Witam, Czy jednostki które biorą udział w ataku nie wracają już do wioski? Edit Nie wracają :) już widzę

#41 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 10 maja 2013 - 12:53

Wiecie może jak zacząć od nowa w clash of clans? Próbowałem juz zakładać nowe apple id ale za każdym razem mam 'downloading content" i wraca mi do starej wioski

Aktualnie się nie da :| Tzn. można, ale to trochę bez sensu - w razie zmiany urządzenia, lub problemów z kopią zapasową - przywróci pierwszą grę przypisaną do konta. Gra przypisuje się do game center, nawet jeśli zaczniesz na nowym urządzeniu, to i tak będzie pytać przy każdym włączeniu gry: czy przywrócić wioskę xxxx z levelem x. :(

Witam,

Czy jednostki które biorą udział w ataku nie wracają już do wioski?

Edit
Nie wracają :) już widzę

Nie wracają, ale nie musisz wysyłać wszystkich do jednej walki ;)

#42 grochh

grochh
  • 130 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 czerwca 2013 - 17:17

Świetna gra, wciągająca jak nic innego.
Bardziej rozwiniętym graczom polecam klan Husaria Polska.
Mój nick w Game Center to Grochh, zapraszajcie jeśli chcecie.
Istnieje też ciekawa strona ze strategiami, ustawieniami i wieloma przydatnymi informacjami:
http://clashofclansbuilder.com/

Jedyne co mi się nie podoba to to, że chciałbym grać od nowa nie tracąc starej wioski. Problemem jest to, że mam tylko jedno iUrządzenie.
Czy zna ktoś jakiś patent na posiadanie dwóch wioch na jednym iUrządzeniu?

#43 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 13 czerwca 2013 - 15:54

Spoiler


Wioski... co myślicie o rozłożeniu obiektów na screenach?
1
Spoiler

2
Spoiler

3
Spoiler

4
Spoiler

5
Spoiler

6
Spoiler

7
Spoiler


Ile donacji macie w ciągu tygodnia? A ile otrzymanych jednostek?

#44 koks1132

koks1132
  • 33 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 15:35

[CIACH]

Twój wpis został usunięty ze względu na błędną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie. Pozwoli to na łatwiejsze zrozumienie tego, co chcesz przekazać.
Przeczytaj koniecznie TO.

#45 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 19:17

[CIACH]

Twój wpis został usunięty ze względu na błędną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie. Pozwoli to na łatwiejsze zrozumienie tego, co chcesz przekazać.
Przeczytaj koniecznie TO.

#46 koks1132

koks1132
  • 33 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 19:35

[CIACH]

Twój wpis został usunięty ze względu na błędną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie. Pozwoli to na łatwiejsze zrozumienie tego, co chcesz przekazać.
Przeczytaj koniecznie TO.

#47 koks1132

koks1132
  • 33 postów

Napisano 19 czerwca 2013 - 22:38

Brawo, usuwajcie tak dalej posty. A napisałem tylko że mi gra nie działa. W dodatku pisałem z Ipada a nie wiem jak w tamtej klawiaturze dodaje się "ogonki". [ciach] Proszę powstrzymać się od uwag ad personam.

#48 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 12 lipca 2013 - 08:57

Zapraszam do :arrow:Smoczego Fortu wszystkich polskich graczy:) Nastawiamy się tutaj na dobrą zabawę jak i miłą atmosferę:) Clan zbudowany niedawno. Dla pierwszych 5 osób Elder:)

- - - Połączono posty - - -

Jedyne co mi się nie podoba to to, że chciałbym grać od nowa nie tracąc starej wioski. Problemem jest to, że mam tylko jedno iUrządzenie.
Czy zna ktoś jakiś patent na posiadanie dwóch wioch na jednym iUrządzeniu?

Nie ma takiej możliwości. Możesz mieć 5 iUrządzeń, możesz skasować grę a w magiczny sposób stara wioska ciągle będzie wracać.

Nie ma zresztą najmniejszego sensu zaczynać od nowa. Nie można popełnić tu błędu (wioskę można dowolnie edytować).

#49 Bastuś

Bastuś
  • 133 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 lipca 2013 - 11:00

Dopiero co zacząłem grać, więc pytania mogą być z rodzaju zielonych. ;) Jednostki, które trenujemy w koszarach służą tylko do ataku, czy również bronią naszą wioske w momencie zagrożenia? Pytam, bo na razie widziałem tylko sytaucje, gdy wioski bronią maszyny. A może istnieją jedynie specjalne jednostki defensywne? Kolejne- czy ktoś by mógł bardziej szczegółowo opisać działanie klanów w tej grze? Głowne założenia znam (grało się w plemiona ;), chodzi mi bardziej o konkrety. Jak wygląda wspomaganie się wojskiem, współpraca itp. Gra przypadła mi do gustu i mimo, że takie rozgrywki zawsze mocno mnie uzależniały, wylądowała w docku. ;)

#50 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 15 lipca 2013 - 12:39

Jednostki które trenujesz, służą tylko do ataku. Jednak w miarę zdobywania doświadczenia, możesz mieć króla i królową, którzy bronią wioski. Przy obronie pomocne są jednostki, które zostały Ci przekazane, gdy jesteś w klanie. Za dotacje jednostek otrzymuje się punkty doświadczenia. Warto odbudować siedzibę klanu jak najszybciej. Wybór klanu - najlepiej ten, w którym są częste dotacje - jeśli jesteś aktywnym graczem - to pomoże w szybszym zdobywaniu surowców i zdobywaniu doświadczenia = rozbudowie wioski. Będąc w klanie możesz komunikować się z innymi (czat klanu i globalny). Niektóre z klanów mają wymagania, aby stać się ich członkiem (np. ilość dotacji).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych