Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Księgowość na OS X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#26 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 sierpnia 2012 - 15:05

Jeśli będzie to miało (a z założenia tak będzie) większą funkcjonalność niż maktura lub faqt, to spokojnie 200zł można dać. Zamiast płacić księgowej za jeden miesiąc, można kupić program.

#27 bercow

bercow
  • 618 postów

Napisano 02 sierpnia 2012 - 15:30

Ale tak jak napisalem, ksiegowa nie tylko Cie rozlicza, ale daje Ci pewnosci, ze bedziesz dobrze rozliczony, to ona bierze odpowiedzislnosc. Wiele osob sie poprostu boi, ze popelni blad, i wstrzymaja wyplete, zablokuja konto czy jeszcze cos innego. Nie osoboscie, i tylko jeden, ale znam przypadek, gdzie osoba wlasnie na takiej dzialanosci miala problem z wyplata swoich pieniedzy. A takie firma, to nie firma, to nadal zwykly kowalski, tylko wiecej dostaje i wiecej wydaje, jak ktos mu kaze pracowac, a nie placi to kowalski am problem.

#28 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 sierpnia 2012 - 17:07

Ale tak jak napisalem, ksiegowa nie tylko Cie rozlicza, ale daje Ci pewnosci, ze bedziesz dobrze rozliczony, to ona bierze odpowiedzislnosc. Wiele osob sie poprostu boi, ze popelni blad, i wstrzymaja wyplete, zablokuja konto czy jeszcze cos innego. Nie osoboscie, i tylko jeden, ale znam przypadek, gdzie osoba wlasnie na takiej dzialanosci miala problem z wyplata swoich pieniedzy. A takie firma, to nie firma, to nadal zwykly kowalski, tylko wiecej dostaje i wiecej wydaje, jak ktos mu kaze pracowac, a nie placi to kowalski am problem.

Wiesz, ale jak wystawiasz 5-10 faktur, to jednak 1000zł rocznie jest w kieszeni, a o pomyłkę przy tej ilości faktur już ciężko.

#29 seker

seker
  • 192 postów
  • SkądToruń

Napisano 03 sierpnia 2012 - 16:28

Panowie, jak dla mnie trochę zbaczacie z tematu... Ilość wystawianych faktur jest tu najmniejszym problemem. Niejedna osoba radzi sobie z tym wystawiając FV w excelu czy innym arkuszu kalkulacyjnym. Wiem, że nawet przy dziesięciu FV miesięcznie to nie jest żaden problem. Poza tym taki program byłby tylko do fakturowania a tu się rozchodzi o program do prowadzenia księgowości. Zgadzam się z @bercow'em. Księgowa to głównie zrzucenie odpowiedzialności, że nikt się do nas nie przyczepi, bowiem najważniejsza kwestia to rozliczenie kosztów. Tych jest zazwyczaj sporo - zakupy paliwa, sprzętów, rachunki za prąd/gaz/wodę itp, coroczne odliczenia, zwroty VAT i inne pierdółki. Nie czarujmy się w takich przypadkach raczej żaden program nie zastąpi doświadczonej osoby z księgowości, która doradzi. Nie zapominajcie też o tym, że masa ludzi samozatrudnionych to osoby pracujące fizycznie a takich osób raczej nie będzie interesował zakup maca tylko po to żeby prowadzić księgowość. Mówimy tu o (przynajmniej jeszcze) wąskiej grupie użytkowników OS X, którzy nie będą kupować specjalnie maca do prowadzenia księgowości tylko program księgowy by ułatwić sobie życie jeśli na co dzień pracuje się na OS X. Dlatego podtrzymuję zdanie, że główna część odbiorców to byłyby właśnie średnie firmy.

#30 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 sierpnia 2012 - 15:21

Dodam, to co pisałem wcześniej, że nawet wśród tej, dość wąskiej, grupy użytkowników OSX silną konkurencją będą: - darmowe, bądź tanie, programy na Windows - nie oszukujmy się, większość użytkowników OSX ma Windows, i program wybierze portfelem -> rozumem, a nie sercem - programy internetowe, uniezależniające nas od systemu, dające pewność posiadania aktualnej wersji (nie trzeba śledzić zmian w prawie etc.)

#31 Wesoł

Wesoł
  • 988 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 sierpnia 2012 - 15:33

Skoro taka Maktura znajduje nabywców pomimo, że ma funkcjonalność darmowych rozwiązań, to tym bardziej znajdzie swoich nabywców rozwiązanie o większej funkcjonalności.

#32 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 sierpnia 2012 - 21:16

Ja nie uważam, że aplikacja nie znajdzie nabywców, tylko, że nie znajdzie ich w ilości odpowiadającej kosztom wytworzenia.

#33 Czerwek

Czerwek
  • 189 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 grudnia 2012 - 12:27

Od ostatniej informacji kilka dni minęło. Wiadomo coś na temat postępów w pracach?

#34 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 grudnia 2012 - 13:02

Najwcześniej drugi kwartał 2013. Z akcentem na najwcześniej.

#35 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 maja 2013 - 08:51

I coś się ruszyło w temacie czy odpuszczacie?

#36 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 maja 2013 - 09:19

nic nie opuszczamy, prowadzę małe Studio i mam pełne ręce roboty.

#37 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 maja 2013 - 10:51

Już niebawem, nowy soft do fakturowania, będzie do kupienia u mnie:)

#38 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 maja 2013 - 11:10

o :) z pewnością zobaczę

#39 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 maja 2013 - 11:25

Krzysiek, jak skończycie robotę, to pisz na PW:) Trochę zmieniło mi się w Makach, może się dogadamy również zakupowej płaszczyźnie;)

#40 tab0reqq

tab0reqq
  • 658 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 czerwca 2013 - 11:27

I jak z tym programem ? :)

#41 filip1902

filip1902
  • 66 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 czerwca 2013 - 20:41

Po długich rozważaniach nad wadami i zaletami różnych rozwiązań dostępnych na rynku, w ujęciu konkurencyjności ceny, przejrzystości interfejsu, bezpieczeństwa administracji danymi, prognozami rozwoju na przyszłość, potrzebą chwili jak i prawdopodobnymi potrzebami jakie mogę mieć na intencję planowanego jak i nieplanowanego rozwoju oraz osobistym "bo mi się bardziej podoba" zdecydowałem się na:

Makturę.

W prawdzie licencja trochę kosztuje, ale jak to życie pokazuje kupując tanio tak na prawdę płacimy więcej.
Śmiało mogę powiedzieć że jak do tej pory gorycz ceny skutecznie łagodzi ogólne wrażenie korzystania z tej aplikacji.

#42 Hubert Lary

Hubert Lary
  • 118 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 lipca 2013 - 23:58

A ja od niedawna używam KPiR na MacOS X firmy Infor. Nie jest maco-lubny, ale spoko i dobrze się na nim pracuje. Hansa zaprzestała Booksa. Innym programem KPiR na Maca jest program firmy dag (od woielu lat). Zatem na Mac na dziś mamy dwa programy KPiR.

- - - Połączono posty - - -

http://www.dgcsnet.pl/infor-mac
lub
http://www.dag.pl/da...h/downloads.php

#43 tab0reqq

tab0reqq
  • 658 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpnia 2013 - 13:50

Ja w końcu dałem sobie spokój z szukaniem appki natywnej. Wybrałem webowe infakt.pl. Tak spokojnie wystawiam sobie FVatki niezależnie od systemu. PDFki i tak wysyłam do biura księgowego, więc extrasy mnie nie interesują.

#44 lupowilk-4d485847d8

lupowilk-4d485847d8
  • 606 postów

Napisano 03 listopada 2013 - 23:04

nic nie opuszczamy, prowadzę małe Studio i mam pełne ręce roboty.

Jak prace? Kiedy można się czegoś spodziewać? Dzięki za Info!

#45 headhunter

headhunter
  • 1 postów

Napisano 05 maja 2014 - 22:38

Chciałbym oprzeć spółkę z.o.o na programach do obsługi księgowości zgodnych z OS X.Są takie prócz Mafaktury? Nie mam Windowsa i mieć nie zamierzam.Proszę o info.

#46 ajed76

ajed76
  • 249 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 maja 2014 - 09:24

Makfaktura to chyba nie jest program księgowy a jedynie fakturowy. Księgowość spółki z o.o. musi być tzw. "pełną księgowością". Jeśli zależy Ci natomiast wyłącznie do programu do fakturowania, ja osobiście używam - wspomnianego wyżej - webowego infakt.pl. Dostęp do faktur z każdego kompa, i z każdego systemu jest naprawdę fajny :) Cena również przystępna :)

#47 lupowilk-4d485847d8

lupowilk-4d485847d8
  • 606 postów

Napisano 21 października 2014 - 14:26

Programy na MacOS X firmy Infor Polecam

#48 aldam

aldam
  • 11 postów

Napisano 24 października 2014 - 11:14

ifirma- online. polecam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych