Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dlaczego nie lubisz windows'a Visty ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#76 Piotrek77

Piotrek77
  • 184 postów
  • SkądŁódź/Piaseczno

Napisano 19 września 2007 - 21:12

Sam temat jest słaby. Na forum był już przerabiany z 10 razy i zawsze kończył się taką samą jałową dyskusją.

#77 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 20 września 2007 - 06:31

Sam temat jest słaby. Na forum był już przerabiany z 10 razy i zawsze kończył się taką samą jałową dyskusją.




Brawo!! Choć jeden normaly widzi bezsens tej dyskusji.

#78 bartem

bartem
  • 131 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2007 - 13:16

A powiedzcie mi dlaczego niektorzy pisza ze windows pieknie dziala jak sie dobrze nim operuje ze to wina usera, ja uwazam ze system jest dla kazdego i powiniem zawsze dobrze smigac, to odstrasza z tego co pamietam jak mialem windowsa to myslalem ze dobrze sie na nim znam a i tak byly co jakis czas zawieszki albo wywalalo mi program a jak wywalilo program to restart system

#79 Piotrek77

Piotrek77
  • 184 postów
  • SkądŁódź/Piaseczno

Napisano 20 września 2007 - 18:57

Na szczęście masz Maca i nie musisz się już tym martwić. Ktoś inny ma PC'ta i też jest szczęśliwy. Pytam zatem, jaki sens dalej o tym dyskutować.

#80 Scypin

Scypin
  • 299 postów

Napisano 20 września 2007 - 20:00

no nie ma sensu tylko szkoda ze (tak mi sie zdaje) wiekrzosc użytkowników windy nie wiem ze jest takie cos jak mac i co to jest .lub z powodu software na winde muszą uzywac ten system by sie przydalo by czlowiek kiedys mial wybor w systemach bo co to za wybor jak 97% rynku zajmuje jedna rodzina systemu z tego 70% jeden system. a nawet jesli juz ktos ma wybor to powinnismy szanowac to a nie krytykowac ze nie mysli jak my. zastanowilem sie chwile i widzicie jak ktos kupuje 1 komp to zazwyczaj najtanszy wiec nie apple, a jesli ktos ma to wiele nie stac na wymiane zwaszcza ze oprogramowanie co mial nie bedzie mu chodzic jak na winde i musi zmieniac nawyki itd.. no dobra, ale ktos by powiedzial ze jeszcze jest linux no owszem nie dosc ze dosc trudny to jeszcze ciezko by komus wystarczyl tylko linux a co to za system co nie moze w pelni sam sluzyc do pracy i zabawy? oj wyrazilem swoje poglady i juz mi lepiej ;) PS. sorki za wydluzenie dyskusji

#81 mazzurek

mazzurek
  • 169 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 września 2007 - 20:04

A ja nie lubię visty bo nie chodzi na niej Final Cut Studio ;-)

#82 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 20 września 2007 - 21:57

A ja nie lubię bo się głupio nazywa :D

#83 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 20 września 2007 - 22:24

ja kocham - z jednego powodu - nie uzywam i jestem dlatego szczesliwy :)

#84 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 20 września 2007 - 22:25

Dobre :) Ja też ją lubie bo nie mam :D

#85 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 21 września 2007 - 12:06

a ja tam lubię Vistę bo dzięki niej przestał się czepiać w pracy mój szef że mu się tabelki w wordzie rozjeżdżają (jak dostał dokument z neo to było na bank)

#86 malina

malina
  • 460 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 września 2007 - 12:20

nie lubię visty bo musze klikać 5 razy by otworzyć jakiś program rzeczywiście bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

#87 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 21 września 2007 - 12:34

a ja tam lubię Vistę bo dzięki niej przestał się czepiać w pracy mój szef że mu się tabelki w wordzie rozjeżdżają (jak dostał dokument z neo to było na bank)


Ale to chyba nie jest sprawa OS'a tylko pakietu biurowego...

#88 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 21 września 2007 - 12:38

Z Vistą miałem kontakt raz... Nie pamiętam w jakimś chyba MM... W każdym razie windows jak windows... To na pewno już nie dla mnie :) Ae trzeba przyznać, że chłopaki z Redmond się postarały - ładnie skopiowali OSX, naprawdę ładnie :)

#89 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 21 września 2007 - 13:00

Ale to chyba nie jest sprawa OS'a tylko pakietu biurowego...


tak tylko że spod office na maca też się dokument rozwala jak masz trochę tabelek i rysunków. Poza tym pod rosettą chodzi jak ...

#90 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 września 2007 - 17:52

Wiecie co to nie ma sensu taki temat : Jak sie było dumnym posiadaczem Commodore trzeba było nie lubić Atari. Urzytkownicy macintoshy z wyszością patrzą na pecetowców, który odwazajemniają sie im politowaniem. Według mnie bardzo dobrze źe jest PC i Mac, Netia i TP S.A, Intel i AMD, Nvidia i Ati itd ... gdyby nie to cey były by większe a ja nie miał bym moźliwości wyboru czego tak naprawde chce. Pamiętajmy o tym źe OS X jest najlepszy dla uźytkownika Maca, dla uźytkownika PC najlepszy jest Windows. Moźna miec jedno i drugie na macu i uźywać Windowsa do grania a Mac OS X do pracy. Następnym razwem kiedy ktoś wam będzie mówił źe tylko produkt X jest ok a reszta sie nie liczy nazwijcie go faszystą i kupcie produkt Y Albo Z. Niech źyje wybór. Czasami zapędzamy sie w poszukiwaniu najlepszych technologi do takiwgo stopnia, źe zapominamy o tym, czego tak naprawde szukaliśmy Napisałem to na podstwie artykułu w KS Ekspert 9/2007 i swojej opini.

#91 teodozjusz

teodozjusz
  • 190 postów

Napisano 21 września 2007 - 21:43

A ja jako użytkownik visty,xp,osx mam gdzieś te ciągłe spory. Wielką frajdę sprawia mi rozwiązywanie problemów związanych z działaniem systemów operacyjnych i sprzętu. Można się w ten sposób czegoś nauczyć. I nie upieram się przy którymś z nich. Każdy ma wady i zalety. Zamiast tracić czas na puste posty w stylu Boże Narodzenie czy Wielkanoc , uczmy sie tych lepszych i gorszych systemów :)

#92 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 21 września 2007 - 21:47

Tys prowda.

#93 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 21 września 2007 - 22:02

A ja jako użytkownik visty,xp,osx mam gdzieś te ciągłe spory. Wielką frajdę sprawia mi rozwiązywanie problemów związanych z działaniem systemów operacyjnych i sprzętu. Można się w ten sposób czegoś nauczyć. I nie upieram się przy którymś z nich. Każdy ma wady i zalety. Zamiast tracić czas na puste posty w stylu Boże Narodzenie czy Wielkanoc , uczmy sie tych lepszych i gorszych systemów :)



"Mądrego po szkołach przyjemnie posłuchać." Święta prawda!!

#94 Scypin

Scypin
  • 299 postów

Napisano 23 września 2007 - 02:57

wiecie te mac vs pc czy wogule psioczenie ms przypomina przekonywanie innych osob o tym ze np. nie pownni sie ubierac jak sie ubieraja, ubiór tez zalezy jaki material jaki kolor i kazdy ma swoje wady i zalety ale i tak ostatecznie wszystko zalezy od gustu i samopoczucia dlatego najlepiej miec kilka ciuchów w roznych kolorach i z roznych materialow ale by robic wypinac innym ludzia ze panujaca mada ma swoje wady dlatego nie powinni sie zgodnie z nia ubierac to chorobliwe (fakt przydalobysie wiecej urzytkownikow maca by byl lepszy support ale nic na siłe wszystko mlotkiem ;)

#95 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 23 września 2007 - 11:06

Dobry punkt widzenia. Spójrz na to w inny sposób. Weź za przykład jakąkolwiek inną dziedzinę, nie związaną z komputerami. Rzeźbiarz: używa dłuta i młotka, w których co chwila wylatują ostrza i trzonki. Przychodzi kumpel, inny rzeźbiarz i mówi, że kupił świetne narzędzia, dobrej marki ale drogie. Pracuje się na nich super. I co ? czy pierwszy rzeźbiarz będzie mówił: ee...tam, takie same jak moje tylko droższe, poza tym moimi mogę grać w pikuty ? A dlaczego w kuchni każda gospodyni woli mieć porządne ale drożdze garnki, albo porządnej marki lodówkę a nie jakiś tani ale zawodny sprzęt ? A dlaczego jak nam zależy na trwałości to kupujemy narzędzia BOSCH'a a nie inne no-name'y ? To samo u fotografów. Każdy kto się chce zająć fotografią trochę bardziej niż zdjęcia rodzinne pragnie mieć dobrej klasy sprzęt. niektórzy nawet zdjęcia piknikowe lubią mieć dobrej jakości. Oczywiście, każdy ma to co lubi. Ale można też powiedzieć, że ma to co ma bo o innym nie słyszał. Oczywiście jeszcze kwestia możliwości. A teraz trochę sobie jaja porobię, jak by się pracowało rzeźbiarzowi gdyby przed każdym użyciem dłuta musiał zaakceptować to czy na pewno chce go użyć ? albo garnek w kuchni pytał by się czy na pewno chcesz nalać wodę z kranu a jeśli tak to na własną odpowiedzialność ;)

#96 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 września 2007 - 11:49

A teraz trochę sobie jaja porobię, jak by się pracowało rzeźbiarzowi gdyby przed każdym użyciem dłuta musiał zaakceptować to czy na pewno chce go użyć ? albo garnek w kuchni pytał by się czy na pewno chcesz nalać wodę z kranu a jeśli tak to na własną odpowiedzialność ;)


A to jest kurna prawda, mam Viste w pracy i przy byle pierdole ta sie pyta: zezwalaj-anuluj?
Bierzesz cos sciagasz automatycznie ze strony Microsoftu, jakies uzupelnienie do systemu a ta pisze ze uwaga, ze to moze byc oprogramowanie ktore uszkodzi komputer itd itd....
Ta reklama Maka "cancel/allow" genialnie trafia w sedno.
Natomiast jest jeszcze jedna rzecz, ktora stwierdzilem po paru komputerach z Vista, i to nowych, w dobrych konfiguracjach - sa duzo, duzo wolniejsze od dowolnego w miare nowego Maka w takich operacjach jak wylogowanie, restart, odpalenie systemu itd. To wszystko trwa bardzo dlugo, przy Viscie Mac OS smiga.
Wczoraj dokonalem dziewiczego rozruchu laptopa z Vista (nie mojego, goscinne wystepy:) ), i sama pierwsza konfiguracja systemu ktory juz byl ZAINSTALOWANY, rozruch i nagranie backupu systemu na dwoch plytach DVD zajelo ponad 3 godziny, z czego to wiekszosc gapienia sie na ekran na ktorym sie nic nie dzialo po mozolnym przesuwaniem paska postepu.

#97 teodozjusz

teodozjusz
  • 190 postów

Napisano 23 września 2007 - 21:35

A jednak ... Boże Narodzenie czy Wielkanoc ... Idę spać ;)

#98 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 23 września 2007 - 21:48

To miłych snów. Tak już jest ten nasz techniczny świat skonstruowany, że zawsze są rzeczy lepsze i gorsze. Ocena oczywiście zależy od człowieka. Dla mnie hierarhia jest oczywista. Ostatnio jest nagonka na to co chińskie, dlaczego ? bo gorsze. Nie ma dziedziny, w której nie było by problemu Bożego Narodzenia/Wielkiej Nocy, i nijak tego nie przeskoczysz. Tyle, że nie ma co się zacietrzewiać. Dyskutować trzeba. A, że szala dyskusji zazwyczaj przeważa w jedną stronę to trudno, tak tu jest i już. I nie ma co się z tego naśmiewać ani wytykać palcem ( uogólnienie ) Mam niektóre swoje przekonania, których nie zmienię pod wpływem tłumaczeń innych, bez przekonujących dowodów. Sam do nich doszedłem, w nie wierzę i zawsze przy poruszaniu tematu będę mówił co na dany temat sądzę, z mojego punktu widzenia oczywiście. Monotematyczny będę do bolu, ale nie twierdzę, że kiedyś nie zmienię zdania. Na razie jest jak jest. Uhh.. ale mówkę walnąłem.

#99 sandman

sandman
  • 9 postów
  • SkądŁańcut, PL

Napisano 25 września 2007 - 13:42

bo odinstalowywuje mi klawiature i bluetootha. bo zamiast pytać o hasło to zadaje pytanie typu "czy to ty?"

#100 Mr.Proper

Mr.Proper
  • 88 postów

Napisano 26 września 2007 - 09:55

Poczekajcie na Windows seven ;) Vista to tylko półśrodek, którym karmi nas ms, żeby nie psioczyć, że się nie rozwija, że xp już tyle lat...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych