Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4S vs. Samsung GSIII


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
513 odpowiedzi w tym temacie

#51 TheGinGers

TheGinGers
  • 236 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 17 czerwca 2012 - 10:43

Mogę kupić iPada ale póki co w moich warunkach nie widzę zastosowania :) Może kiedyś w przyszłości . Klika postów wcześniej pisałem że już podjąłem decyzje że biorę 4S , ale temat może być dalej jak ktoś chce się wypowiedzieć ciekawego . Nie mam czym się chwalić ale dłoń mam małą więc chyba taki przykładowy NOTE nie idzie nosić albo i też S3

#52 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 17 czerwca 2012 - 12:03

Mogę kupić iPada ale póki co w moich warunkach nie widzę zastosowania :) Może kiedyś w przyszłości . Klika postów wcześniej pisałem że już podjąłem decyzje że biorę 4S , ale temat może być dalej jak ktoś chce się wypowiedzieć ciekawego . Nie mam czym się chwalić ale dłoń mam małą więc chyba taki przykładowy NOTE nie idzie nosić albo i też S3


Jak już będziesz miał iPada, to zastosowania na pewno się znajdą ;)

Pozdrawiam

#53 TheGinGers

TheGinGers
  • 236 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 17 czerwca 2012 - 12:38

Jak już będziesz miał iPada, to zastosowania na pewno się znajdą ;)

Pozdrawiam

Może jakbym miał to służyłby chyba tylko do grania i oglądanie filmów , z czego mogę podłączyć do apple TV i oglądać filmy :) Albo na iPadzie czytać książki , ale iPad 3 bo ma retine co lepiej by wyglądało

#54 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwca 2012 - 14:08

Ale jak masz JB to też możesz dobrowolnie zmieniać wygląd iOS , tylko dobrze jak ma się mocniejszy iPhone :D


Bez sensu jest kupować iPhone'a żeby robić mu JB, można kupić inny sprzęt który daje takie same możliwości bez utraty gwarancji :)

#55 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 17 czerwca 2012 - 14:11

Bez sensu jest kupować iPhone'a żeby robić mu JB, można kupić inny sprzęt który daje takie same możliwości bez utraty gwarancji :)


Nie tracisz gwarancji po JB, po restore nie ma śladu, że było cokolwiek robione.

#56 TheGinGers

TheGinGers
  • 236 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 17 czerwca 2012 - 14:50

Bez sensu jest kupować iPhone'a żeby robić mu JB, można kupić inny sprzęt który daje takie same możliwości bez utraty gwarancji :)


Nie którym jest potrzebny iPhone i może im się znudzić wygląd to czemu nie mogą sobie zmienić trochę wygląd :)

#57 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 czerwca 2012 - 15:03

Aparat w S3 i iP 4S jest ten sam podobno:-) zaraz znajdę na ten temat artykuł to go to wkleje.


Edit:
chip.pl - te same aparaty 4s oraz s3


Ta sama jest tylko matryca, ale optykę 4S ma lepszą. Stąd róznica. Być może jakaś niewielka wynika też z softu.

---------- Wpis dodano o 16:03 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:58 ----------

Nie którym jest potrzebny iPhone i może im się znudzić wygląd to czemu nie mogą sobie zmienić trochę wygląd :)


To rzadziej korzystaj, nie znudzi sie. Poza tym telefon to narzedzie a nie zabawka, zeby sie nudzil.

#58 qura12

qura12
  • 467 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 17 czerwca 2012 - 15:09

Bezsensowne jest myślenie, że lepiej kupić coś z Androidem niż iPhone i robić JB... Pomijając już fakt mitycznej utraty gwarancji Android wcale nie jest lepszy w tej kwestii. Żeby zmienić wygląd całego systemu trzeba zrobić roota i wgrywać customowe romy typu MIUI, dopiero tego typu modyfikacje rzeczywiście zmieniają wygląd natomiast dodanie kilku pierdolników w postaci widgetów... To jak DJ kręcący gałką volume ;)

#59 TheGinGers

TheGinGers
  • 236 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 17 czerwca 2012 - 15:35

Ta sama jest tylko matryca, ale optykę 4S ma lepszą. Stąd róznica. Być może jakaś niewielka wynika też z softu.

---------- Wpis dodano o 16:03 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:58 ----------



To rzadziej korzystaj, nie znudzi sie. Poza tym telefon to narzedzie a nie zabawka, zeby sie nudzil.




Tylko ja nie napisałem że to mi się nudzi , tylko napisałem że komuś może się nudzić, ja korzystam średnio z iPhona i co bym nie robił lubię ten przejrzysty system i wygląd

#60 deadswine

deadswine
  • 29 postów

Napisano 18 czerwca 2012 - 11:23

Bezsensowne jest myślenie, że lepiej kupić coś z Androidem niż iPhone i robić JB... Pomijając już fakt mitycznej utraty gwarancji Android wcale nie jest lepszy w tej kwestii. Żeby zmienić wygląd całego systemu trzeba zrobić roota i wgrywać customowe romy typu MIUI, dopiero tego typu modyfikacje rzeczywiście zmieniają wygląd natomiast dodanie kilku pierdolników w postaci widgetów... To jak DJ kręcący gałką volume ;)


I tu się kolega myli! Poczytaj sobie o launcherach dla androida (go launcher, launcher pro itd...)

#61 lewi87

lewi87
  • 46 postów

Napisano 18 czerwca 2012 - 14:57

s3 to szajs, oglądałem go przed chwilą w salonie play i muszę powiedzieć, ze to tandeta. Plastik ugina się w ręku (zwłaszcza tylna klapka) a więc jest luz, który w przyszłości zostawi za pewne piękny rezonans dla wibracji tak jak to miało miejsce w s2. Ekran ciemniejszy niż w s2. Reakcja dotyku - jest ciut czulszy i dokładniejszy. Na samym środku piękny martwy piksel idealnie widoczny na czarnym androidowym tle interfejsu ;). Głośnik marnej jakości (potrafi "zaskrzeczeć"). Nienaturalnie czułe przyciski boczne, które swoją drogą sprawiają wrażenie jakby miały za miesiąc odpaść. Rozdzielczość niby większa ale i większy ekran co za tym idzie piksele widoczne (nie z odległości metra ale jednak widoczne są - w ip4s nie widać ich mając tel przy nosie). W dłoni leży nieźle, myślałem że będzie gorzej, obsługuje się w miare wygodnie. Barwy wyświetlacza standardowo dla amoleda przejaskrawione i nienaturalne. Ładnie wygląda ekran początkowy i odblokowujący (efekt jeżdżenia palcem po wodzie) przejście między pulpitami też ładne tym niemniej nadal potrafi się przyciąć (a mówiłem żeby dać z grubej rury od razu 8 rdzeni!). Poza tym to to samo co s2 ( w praktyce ) tylko siatka aplikacji podzielona na więcej wierszy i kolumn. Ogólnie rzecz biorąc.. tandeta :) Chyba, że komuś odpowiada s2 z większym ekranem, efekt odblokowywania ekranu i świadomość posiadania 4 standardowo nie wykorzystanych rdzeni w telefonie. Właściwie to nie dziwie się, że ten telefon robi wrażenie na ludziach skoro mieli go 5 minut w ręku. Ja też miałem banana na twarzy przez pierwsze minuty (ba! nawet chciałem zrezygnować z posiadanego obecnie 4s!). Spędziłem jednak dzięki uprzejmości sprzedawcy przy telefonie dobrą godzinę i tak na szybko wypisałem wady "fabryczne", na które człowiek na pierwszy rzut oka po prostu nie zwraca uwagi. Wybór oczywiście należy do was. Ja już jestem pewien, że zostaje przy 4s i czekam na iPhone 5. Pozdrawiam.

#62 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 czerwca 2012 - 15:41

Warto dodac, ze nawet jesli przymkniemy oko na to wszystko co opisales za pare miesiecy nasze cudo bedzie juz w tyle za Nexusem z wersją systemu i tansze o polowe.

#63 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 18 czerwca 2012 - 16:24

Warto dodac, ze nawet jesli przymkniemy oko na to wszystko co opisales za pare miesiecy nasze cudo bedzie juz w tyle za Nexusem z wersją systemu i tansze o polowe.

Boże człowieku skończ z tym Nexusem

#64 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 18 czerwca 2012 - 17:51

W zyciu nie kupie koreanskiego telefonu ;) To nie jest kwestia moich uprzedzen lecz ichniej filozofii

#65 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 czerwca 2012 - 22:02

Boże człowieku skończ z tym Nexusem


Nie.

Ale możesz sam z tym skończyć:
Dołączona grafika

#66 Neo0O

Neo0O
  • 502 postów

Napisano 18 czerwca 2012 - 22:03

Boże człowieku skończ z tym Nexusem


Nie skonczy (niestety), bo to typowy fanboj. Czego by nie mial to jest dla niego najlepsze :)

#67 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 czerwca 2012 - 22:08

Na kazdym forum pelno czytam zbdur ktorym przeczę, więc tu jestem fanbojem Nexus'a a gdzie indziej iPhone'a. Już mnie brzuch boli od śmiania sie jak szybko końcą sie ludziom argumenty i błagają żebym im odpuścił. Dobrze, prosze bardzo :D czuj łaskę pana.

#68 Sheppard25

Sheppard25
  • 80 postów

Napisano 18 czerwca 2012 - 22:30

Jak to tam ktoś napisał w pierwszych postach, SGS3 można porównywać tylko z iPhonem 5. SGS 2 już biło 4S na głowę. Jako ktoś bezstronny nie używający iPhone'a mogę polecić chyba raczej SGS 3: - dużo lepszy ekran Super AMOLED Plus HD - system z dużo większymi możliwościami niż iOS - bajerancki aparat jedyne co skopali to design, wybitnie mi się nie podoba ;/ No i tylna klapka jest gorsza niż ta w SGS 2. Mogliby zatrudnić kogoś z Cupertino do projektowania designu.

#69 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 czerwca 2012 - 22:33

Nie powiedziałbym, że bije na głowe. W pewnych rzeczach nawet 4S dalej ma przewage nad SGS3. A bezpośredni rywal (iPhone 5) jeszzcze nei wyszedł:

#70 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2012 - 22:37

Wiesz co, pisząc tylko na forum Apple czy wybrać iPhone czy Galaxy to równie dobrze możesz iść na forum wegetarian(ów?) żeby zapytać czy lepsza sałatka z kurczakiem czy bez. Idź na forum Samsunga czy androida i zadaj to samo pytanie, sprawdź odpowiedzi. Bo od dawna nie widziałem tak stronniczych wypowiedzi, jak można stwierdzić, że sprzęt jest do dupy bo "przyciski wydają się...", albo bo widać piksele. Wszyscy ludzie nie mający iPhona widzą w swoich telefonach piksele i jakoś żyją, a 4s też nie jest najpłynniejszym telefonem na świecie, bo przycinki też mu się zdarzają. W ogóle jak można oceniać telefon(SGSIII) bawiąc sie nim godzinę czasu na stoisku. To, że plastik się ugina, nie znaczy, że jest wytrzymały, najwyżej elastyczny.

#71 lewi87

lewi87
  • 46 postów

Napisano 18 czerwca 2012 - 22:53

Jak to tam ktoś napisał w pierwszych postach, SGS3 można porównywać tylko z iPhonem 5. SGS 2 już biło 4S na głowę. Jako ktoś bezstronny nie używający iPhone'a mogę polecić chyba raczej SGS 3:
- dużo lepszy ekran Super AMOLED Plus HD
- system z dużo większymi możliwościami niż iOS
- bajerancki aparat

jedyne co skopali to design, wybitnie mi się nie podoba ;/ No i tylna klapka jest gorsza niż ta w SGS 2. Mogliby zatrudnić kogoś z Cupertino do projektowania designu.


Ja nie wiem skąd wy bierzecie te "biło na głowe" ? z benchmarków? przesuń palcem tutaj i tutaj i i jeden i drugi zrobi to równie płynnie. Ten i ten odtworzy bez zacięcia plik mkv. Ten i ten odpali najnowsze wymagające gry i będą działać płynnie (o dziwo w tym "pobitym na głowe" s4 będą wyglądać lepiej i działać płynniej). Obydwa telefony generalnie są ok ale jak słysze o biciu na głowe to mnie krew zalewa... jedyną namacalną "przepaścią" między dwoma telefonami jest wielkość ekranu - jednym to sie podoba, drugim nie ale reszta funkcjonalności nie podlega wszelkiej dyskusji bo telefony są równie dobre i rozchodzi się raczej o to kto jakie środowisko toleruje i lepiej przyswaja (android vs iOS). W innych kwestiach nie ma żadnej przepaści... a sory jest - wykonanie (na plus dla apple oczywiście) ale jest to przynajmniej w praktyce uzasadniony atut tych urządzeń względem samsungów. Wy biadolicie ciągle o biciu na głowę chociaż tak na prawde nie macie żadnego dowodu na poparcie tej tezy. Generalnie dlatego, że nie miałeś iPhone'a wydaje Ci się, ze samsung jest taki rewelacyjny i patrzysz równie nie trzeźwo na ten telefon jak ja przez pierwsze 5 minut w salonie ( z tym, że ja mam go do czego porównywać ). Teraz tak precyzyjniej do Twoich podpunktów:
- ekran nie jest dużo lepszy, jest po prostu większy i wykonany w innej technologi, która mi osobiście sie nie podoba. Są jednak ludzie, którym to "leży" i szanuję ich wybór jako konsumentów nie robiąc z tego afery.
- iOS ma potężne możliwości jednak trzeba troszkę doinwestować w pewne aplikacje co dla posiadaczy androida jest niewyobrażalne bo zwykli jak to statystyczny polak kupować wszystko "legalnie na torrentach". BTW możliwości pojawiają się wtedy kiedy wgrasz custom rom (teoretyczna utrata gwarancji) co równa się JailBreakowi w 4s (teoretyczna utrata gwarancji) więc na prawde nie widzę tu żadnej przewagi pod kątem możliwości systemu.
- bajerancki aparat... z obiektywem z 4s!!! więcej tu chyba pisać nie trzeba :)

Design to już totalne nieporozumienie ale cieszę się, że chociaż to zagorzali zwolennicy samsunga są w stanie potwierdzić. Generalnie piszę to wszystko nie po to żeby udowodnić, że apple jest THE BEST bo nie jest to ani system ani telefon idealny i tak samo jak wady samsunga wytykam, tak samo mogę i 4s'a jednak z tym systemem i telefonem po prostu wygodniej i przyjemniej mi się pracuje. Cała dyskusja odnośnie rzekomych przepaści jednego nad drugim jest totalnie jałowa. Ustalmy konkretne wady jednej i drugiej platformy i niech one decydują o potencjalnym zakupie. Niech zainteresowany zobaczy wady jednego i drugiego i stwierdzi, które mu mniej przeszkadzają. O zaletach nie trzeba się rozpisywać bo o tym wiedzą akurat wszyscy choćby z reklam. Bezpośrednie zestawienia też są bardzo pomocne ale kwestie o "biciu na głowę" co totalnie mija się z prawdą są po prostu żenujące.... Pomóżmy kolegom podjąć decyzję bo póki co robimy im papkę z mózgu i nie gloryfikujmy czegoś o czym tak na prawdę nie wiele wiemy i nie mamy za sobą namacalnego porównania. Pozdrawiam.........



@iLoLek
A jak można oceniać telefon bawiąc się nim 5 minut w salonie? Wszystkie te pozytywne opinie to wielkie WOW po pierwszym kontakcie z urządzeniem i te jakoś są według Ciebie dopuszczalne i na miejscu - dawno nie widziałem tak stronniczego podejścia do sprawy ;) . Opisałem swoje pierwsze wrażenie i uwierz mi na prawdę chciałem kupić ten telefon. Po prostu nie cierpię jak coś zalatuje tandetą a ten telefon (choć próbowałem się do niego przekonać) takową właśnie zalatuje. Z resztą jakbyś wziął go do ręki to byś zrozumiał o czym mówię... Ludzie widzą piksele i żyją a jak samsung wypuści model w którym będą jeszcze mniej widoczne niż w s4 to potraktujesz to jako ewidentną zaletę. To nosi znamiona hipokryzji stary a ja na prawde jestem obiektywny jak tylko mogę. Poza tym wysyłasz chłopaka na forum androidowców z pytaniem czy ma kupić 4s :) no pomysl przez moment... byłem tam zalogowany przez cały czas użytkowania s2 i WIEM, że tam gnoją apple jak tylko się da... ale masz rację... tam jest RACJA i to ŚWIĘTA RACJA JEST :)

#72 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 18 czerwca 2012 - 23:26

Nawet CEO Samsunga przyznał ostatnio, że muszą się wziąć za dopracowanie TouchWiza.

#73 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 czerwca 2012 - 23:46

- dużo lepszy ekran Super AMOLED Plus HD.


Nie ma takiego ekranu, to po pierwsze. Ten w SGS3 to sAMOLED HD. Bez plusa, bo ma matryce PenTile.
Po drugie, nie jest ani lepszy ani gorszy. Ma tyle samo wad i zalet co IPS LCD, wiec jest po prostu inny. Profesjonalisci mimo wszystko wybieraja IPS LCD (graficy np).

#74 dziobolek

dziobolek
  • 336 postów
  • SkądDublin, Ireland, Ireland

Napisano 19 czerwca 2012 - 01:01

W zyciu nie kupie koreanskiego telefonu ;)
To nie jest kwestia moich uprzedzen lecz ichniej filozofii


Nie skonczy (niestety), bo to typowy fanboj. Czego by nie mial to jest dla niego najlepsze :)


Zawsze jest taka fajna funkcja jak "Lista Ignorowanych" w ustawieniach profilu.
Jedyny minus to fakt, że jeszcze w cytatach trzeba to znosić.

Pozdrówka!

#75 maniakse

maniakse
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 czerwca 2012 - 14:42

Tez stoje przed wyborem SGS III i Iphone 4s, obecnie mam sgs I, mialem tez iphona 3 ale do rzeczy, wg mnie caly bajer z androidem dotyczy kasy - za nic sie nie placi, w markecie na androidzie sa np angry birdsy (oczywiscie darmowe) jak i reszta gier, oczywiscie sa tytuly platne (typu gta III) ale jak ktos nie chce placic 40zl za gierke to znajdzie w sieci i sobie sciagnie, to samo z aplikacjami, multum zamiennikow (np odtwarzacze ktore sa duzo lepsze od tych standardowych - wg mnie sa one skopane bo ani to gra ani co, pomylka producentow) i tez darmo a w appstore chcial nie chcial trzeba bulic, tu tkwi chyba fenomen androida, sa telefony i po 500zl i po 3000 z andkiek i tu jest chyba pies pogrzebany bo i ci z zasobnym portfelem i ci majacy troche mniej pieniedzy moga miec te same gry i aplikacje za darmo, filmy, muzyka, zmiany wygladu itd bez grzebania w systemie, wyciagasz telefon z pudelka, sciagasz z marketu i gotowe albo kablem podpinasz do kompa, na jedno wychodzi. Osoby ktore chca sie grzebac w systemie w przypadku androida maja wieksze mozliwosci, nic sie nie da praktycznie skopac, ubic telefonu tez sie nie da a modyfikacji jest naprawde masa. Wyglad i sprzet to juz kwestia w sumie osobista, jeden woli wiekszy ekran i lepsze bebechy a drugiemy zalezy na wykonczeniu. I wracajac do tej rywalizacji - jest jeszcze HTC One X - sprzetowo od SGS III wcale sie mocno nie rozni i wykonczeniem od Iphona tez nie odbiega, ot taki mix ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych