Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4S vs. Samsung GSIII


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
513 odpowiedzi w tym temacie

#26 TheGinGers

TheGinGers
  • 236 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 16 czerwca 2012 - 13:51

A znasz mniej więcej nowe funkcje iOS 6? Pasują Ci?

Coś czytałem o tym , ale nie zwracałem na to uwagi , poczytam jeszcze
------------------------------------------------------------------------------------------------------
To co ciekawi mnie to FaceTime na 3G , chyba że to już było

#27 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 16 czerwca 2012 - 14:12

Pierwszego iPhona miałem chwilę po premierze, kupiłem w NY. Kolejny tak samo, od kilku lat używam tylko i wyłączenie apple. iPhone, iPad, MacBook Pro, Air, TimeCapsule. Tak więc wierny firmie;-) Z androidem nie miałem wiele kontaktu, jedynie od znajomych na chwile brałem telefon żeby się pobawić i na tym przygoda się kończyła. Android totalnie mi się nie podobał. Ale ostatnio postanowiłem kupić Galaxy S3, uznałem że jak nie kupie i nie odłożę iPhone 4s do szuflady to nigdy nie poznam zalet Androida. Dodam wcześniej, że dość mocno na niego psioczyłem nawet tu na forum:-). I od 3 dni używam S3 i muszę powiedzieć, że pierwszy dzień był katorgą... 2-gi nastąpiło przełamanie, 3-ci czyli dziś jest naprawdę bardzo dobrze. Nie twierdzę że jest lepszy od iP 4s ale jest naprawdę dobry. Na pewno iOS jest genialny, ale Android też zrobił spory postęp i staje się coraz lepszy! Zalety S3 w stosunku do iP 4S to większy i czytelniejszy wyświetlacz, szybkość działania praktycznie identyczna. Wada to że jest to dość duży telefon, ale mimo wielkości jest naprawdę wygodny. Ale duży;-) Ja miał bym dziś spory problem żeby wybrać:-) iP 4S chowam do szuflady:) Ale zostawiam tam:) A jeszcze wracając do jakości wykonania to S3 mimo że plastik to prezentuje się bardzo dobrze i nic nie trzeszczy, wszystko jest dobrze spasowane. Myślę że moja opinia jest naprawdę obiektywna, ponieważ iPhona używam od kilku lat (wszystkie modele po kolei) Być może za krótką używam s3 ale póki co naprawdę polecam Samsunga Galaxy S3.

#28 TheGinGers

TheGinGers
  • 236 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 16 czerwca 2012 - 14:17

Pierwszego iPhona miałem chwilę po premierze, kupiłem w NY. Kolejny tak samo, od kilku lat używam tylko i wyłączenie apple. iPhone, iPad, MacBook Pro, Air, TimeCapsule. Tak więc wierny firmie;-) Z androidem nie miałem wiele kontaktu, jedynie od znajomych na chwile brałem telefon żeby się pobawić i na tym przygoda się kończyła. Android totalnie mi się nie podobał. Ale ostatnio postanowiłem kupić Galaxy S3, uznałem że jak nie kupie i nie odłożę iPhone 4s do szuflady to nigdy nie poznam zalet Androida. Dodam wcześniej, że dość mocno na niego psioczyłem nawet tu na forum:-). I od 3 dni używam S3 i muszę powiedzieć, że pierwszy dzień był katorgą... 2-gi nastąpiło przełamanie, 3-ci czyli dziś jest naprawdę bardzo dobrze. Nie twierdzę że jest lepszy od iP 4s ale jest naprawdę dobry. Na pewno iOS jest genialny, ale Android też zrobił spory postęp i staje się coraz lepszy! Zalety S3 w stosunku do iP 4S to większy i czytelniejszy wyświetlacz, szybkość działania praktycznie identyczna. Wada to że jest to dość duży telefon, ale mimo wielkości jest naprawdę wygodny. Ale duży;-)

Ja miał bym dziś spory problem żeby wybrać:-) iP 4S chowam do szuflady:) Ale zostawiam tam:) A jeszcze wracając do jakości wykonania to S3 mimo że plastik to prezentuje się bardzo dobrze i nic nie trzeszczy, wszystko jest dobrze spasowane.

Myślę że moja opinia jest naprawdę obiektywna, ponieważ iPhona używam od kilku lat (wszystkie modele po kolei) Być może za krótką używam s3 ale póki co naprawdę polecam Samsunga Galaxy S3.

Wiesz , nigdy nie korzystałem na dłuższą metę androida i nie chce się za bardzo przesiadać na coś nowego , pewnie się nie połapie co , jak i gdzie . Pewnie S3 pod nie którymi względami lepsza od 4S tak i na odwrót , ale jednak bardziej aparat w 4S skusił mnie do właśnie tego wyboru :)

#29 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 16 czerwca 2012 - 14:31

Aparat w S3 i iP 4S jest ten sam podobno:-) zaraz znajdę na ten temat artykuł to go to wkleje.


Edit:
chip.pl - te same aparaty 4s oraz s3

#30 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 czerwca 2012 - 14:41

Niby racja , od tej strony jeszcze nie patrzyłem , tylko że nie mogę czekać , mam czas do 1 lipca (oferta indywidualna w PLAY ) i albo iPhone 4S albo S3 , ale jak wyjdzie 5 to i tak nowe gry będą chodzić na 4S , postęp technologiczny stoi w grach , cały czas to samo jeżeli chodzi o grafikę , nie mówiąc o grywalności na dotykowe telefony


weź 4S - jak wejdzie 5 to zobaczysz czy warto - wtedy sprzedasz i trochę dopłacisz, albo sprzedasz i kupisz SG3 i jeszcze trochę zostanie, albo zostaniesz przy 4S. Proste nieprawdaż?

#31 TheGinGers

TheGinGers
  • 236 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 16 czerwca 2012 - 15:15

Będę korzystał z 4S jak przyjdzie co do czego sprzedam i kupię 5 , ale zdziwiłem się jak dowiedziałem że S3 i 4S mają ten sam aparat , a jest różnica między nimi

#32 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 16 czerwca 2012 - 15:45

http://www.youtube.com/watch?v=hDnk82G0mzY&feature=relmfuBędę korzystał z 4S jak przyjdzie co do czego sprzedam i kupię 5 , ale zdziwiłem się jak dowiedziałem że S3 i 4S mają ten sam aparat , a jest różnica między nimi


Różnica wynika z oprogamowania, Apple lepiej je dopracowało.

'Ever since the iPhone 4S launched, it's been dominating this particular field of smartphone photography. Now, with the Xperia S around, though, it has some serious competition to consider. Thanks to its 12MP sensor, the Xperia S manages to very slightly edge the iPhone 4S, but we're putting them both at first place, giving credit to the iPhone's spectacular 8MP camera. Unfortunately, the Galaxy S III couldn't really compete on the same level when it comes to details.'

Test: Phonearena.com

#33 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 16 czerwca 2012 - 15:48

weź 4S - jak wejdzie 5 to zobaczysz czy warto - wtedy sprzedasz i trochę dopłacisz, albo sprzedasz i kupisz SG3 i jeszcze trochę zostanie, albo zostaniesz przy 4S. Proste nieprawdaż?

Nie takie proste, bo jak wyjdzie 5 to ceny 4S obniżą do obecnego poziomu 4.

#34 TheGinGers

TheGinGers
  • 236 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 16 czerwca 2012 - 16:01

Nie takie proste, bo jak wyjdzie 5 to ceny 4S obniżą do obecnego poziomu 4.

W tym czasie dorobię się do 5 :) A wracając do aparatu , to będę częściej robił filmy a niżeli zdjęcia , a jak zauważyłem to jakość dźwięku na tym filmiku to 4S chyba redaguje szum i przez to lepiej dla ucha , a w S3 wszystko było szumiące :D

#35 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 16 czerwca 2012 - 16:18

A może tak zamiast SGSIII wybierz Nokię Lumia 900.

#36 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 16 czerwca 2012 - 18:32

A tak szczerze to chyba nie interesuje Cie nic innego niż 4s więc w sumie cały post jest chyba nie potrzebny;-) Bierz 4s i po problemie.

#37 qura12

qura12
  • 467 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 16 czerwca 2012 - 22:36

Patrząc po moich znajomych i to jakie mają telefony obecnie nikt kto raz kupił iPhone nie przesiadł się na stałe na Androida ;) A z bardziej obiektywnych plusów telefonu Apple wymieniłbym jednolitość software, a nie rozdrobnienie jak w przypadku Androida na milion modeli i rozdzielczości... Gwarantuje to dużo lepsze wsparcie, Apple do ogarnięcia ma 3 modele telefonów, które różnią się tak na prawdę drobiazgami natomiast taki Samsung jak wprowadza aktualizacje to musi kalkulować ile może zrobić dla danego modelu żeby to im się opłaciło. 4S będzie wspierany jeszcze co najmniej przez 2 duże, coroczne update'y, może nawet 3, a o SGS3 Samsung zapomni za pół roku.

#38 TheGinGers

TheGinGers
  • 236 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 16 czerwca 2012 - 22:53

A tak szczerze to chyba nie interesuje Cie nic innego niż 4s więc w sumie cały post jest chyba nie potrzebny;-) Bierz 4s i po problemie.


Po dużej ilości komentarzy za iOS , zaczełem kierować się nim :) co do Lumi nie wiem jak idą gry itp . Z windowsem phone miałem styczność pare minut ale mi się nie spodobał , lecz jednak biorę 4S

#39 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 16 czerwca 2012 - 23:45

Bierz Sgs3 ja tak zrobiłem przynajmniej jakaś odmina :)

#40 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 17 czerwca 2012 - 01:35

Bierz Sgs3 ja tak zrobiłem przynajmniej jakaś odmina :)

Faktycznie odmiana, bo większość jego funkcji w Polsce nie działa.

I to nawet takie podstawowe jak Google Play Music, Books i Movies :D

#41 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 czerwca 2012 - 06:55

daj sobie spokój z plastikiem SGS3, dramat cegła. Bierz zdecydowanie iPhone 4s i później zmienisz na iPhone 5. Nie ma lepszej alternatywy dla iPhone. Pozdro.

#42 TheGinGers

TheGinGers
  • 236 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 17 czerwca 2012 - 08:30

daj sobie spokój z plastikiem SGS3, dramat cegła. Bierz zdecydowanie iPhone 4s i później zmienisz na iPhone 5. Nie ma lepszej alternatywy dla iPhone.
Pozdro.


Tak właśnie zrobię , nie chce sobię komplikować androidem , a jak bym brał 4S to chyba minimalnie 32 GB ?

#43 Dawidos

Dawidos
  • 568 postów

Napisano 17 czerwca 2012 - 09:09

Panie TheGinGears - niech Pan nie zapomni, że to forum poświęcone produktom Apple, więc większość posiada telefony-iPhony, tablety-iPadi i komputery-Maki. A często się zdarza, że osoby, które mają jakiś produkt i widzą realną konkurencję to często próbują sobie wmówić, że tamten(konkurencja) jest ble itd. Nie zmienia to tego, że sam wybrałbym iPhona - jestem jego wiernym użytkownikiem, ale potrafię też docenić konkurencję - w tym wypadku SGSIII. iPhone ma sporo ograniczeń, które w późniejszym czasie mogą się Panu zacząć rzucać się w oczy. Oczywiście - może Pan wykonać Jailbreak, ale stwarza on problemy i to nie to samo co funkcje wbudowane w telefon. Nię będę tu wymieniał zalet i wad obu telefonów. Niech Pan pokieruje się własną opinią - z tego co czytałem Pana posty widać, że Pan już od samego początku był zdecydowany na iPhone 4S. Pisząc na Myapple Pan spewnością się w Tej tezie umocnił. Skoro już jest Pan pewny swojego wyboru to po co dalej prowadzić dyskusję?

#44 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 czerwca 2012 - 09:11

Mi osobiście 16GB spokojnie wystarcza, ale to zależy to chcesz na nim trzymać. 32GB to na pewno większy komfort, jeśli cena będzie podobna to się nie zastanawiaj tylko weź większy.

#45 TheGinGers

TheGinGers
  • 236 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 17 czerwca 2012 - 09:22

Panie TheGinGears - niech Pan nie zapomni, że to forum poświęcone produktom Apple, więc większość posiada telefony-iPhony, tablety-iPadi i komputery-Maki.
A często się zdarza, że osoby, które mają jakiś produkt i widzą realną konkurencję to często próbują sobie wmówić, że tamten(konkurencja) jest ble itd.
Nie zmienia to tego, że sam wybrałbym iPhona - jestem jego wiernym użytkownikiem, ale potrafię też docenić konkurencję - w tym wypadku SGSIII. iPhone ma sporo ograniczeń, które w późniejszym czasie mogą się Panu zacząć rzucać się w oczy. Oczywiście - może Pan wykonać Jailbreak, ale stwarza on problemy i to nie to samo co funkcje wbudowane w telefon. Nię będę tu wymieniał zalet i wad obu telefonów. Niech Pan pokieruje się własną opinią - z tego co czytałem Pana posty widać, że Pan już od samego początku był zdecydowany na iPhone 4S. Pisząc na Myapple Pan spewnością się w Tej tezie umocnił. Skoro już jest Pan pewny swojego wyboru to po co dalej prowadzić dyskusję?

Tak , byłem przychylny iPhonowi od początku skoro już mam 3GS , i piszę na tym forum appla , chciałem zapytać się i posłuchać opinii innych użytkowników , no chyba nie jest tak że jak ktoś ma appla sprzęt to będzie wszystko tylko apple , inni też doceniają konkurencje i jak staję się dobra . lepsza to mogą zmienić . Wiadomo że iPhone to dobry telefon , ale może android też ma coś do pokazania w przypadku Galaxy , JB mam już na 3GS i wszystko co potrzebuję już mam prócz retiny i mocy obliczeniowej , pisałem już wcześniej że wybieram 4S ale jak ktoś chce to proszę może pisać i dyskutować dla kogo i który telefon bardziej pasuje , jego wady i zalety itp.

Mi osobiście 16GB spokojnie wystarcza, ale to zależy to chcesz na nim trzymać. 32GB to na pewno większy komfort, jeśli cena będzie podobna to się nie zastanawiaj tylko weź większy.

Tak będę potrzebował minimalnie 32GB bo dużo gier trzymam i filmów :)

#46 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwca 2012 - 10:12

SIII na razie nie ma w wariancie 32GB, więc musiałbyś dokupić kartę, chyba że dają w zestawie. Ale z drugiej strony, mi na przykład po 4 latach wygląd iOS się znudził, niby szósta wersja trochę tego zmienia, ale ma to się nijak w porównaniu z możliwościami zmiany wyglądu w Androidzie :D Jak ci się znudzi jakiś - wybierasz inny. I można mieć widgety na pulpicie, co według mnie jest całkiem wygodne :P Jeśli chodzi o porównanie, to powiem ci, że SIII ma ekran jak cała przednia szybka iPhone'a :D

#47 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 czerwca 2012 - 10:23

Jeśli chodzi o porównanie, to powiem ci, że SIII ma ekran jak cała przednia szybka iPhone'a :D


Jeśli wielkość ekranu miała by wpływ na funkcjonalność i jakość telefonu to Samsung Note miałby najlepszą sprzedaż :) Całe szczęście tak nie jest. Niestety SGS III do codziennego użytkowania jest po prostu bardzo nie wygodny. Do obsługi internetu np w autokarze, pociągu itp to jak najbardziej, choć do tych celów to się bierze iPada.

#48 nexus23

nexus23
  • 25 postów
  • SkądCoventry/Gorzów Wlkp

Napisano 17 czerwca 2012 - 10:31

Sam sie waham pomiedzy iphonem i S3, i rowniez nie moge sie zdecydowac. Jednak mam jeszcze troche ponad miesiac, ostatnio bawilem sie S3 i szczerze powiedziawszy zrobil na mnie bardzo duze wrazenie! czas reakcji ekranu przy dotyku jest fenomenalny, wsyztsko chodzi plynnie, nie ma zaciec nie mowiac juz o ekranie. Chce rowniez wiedziec jaki bedzie nowy iphone, ale na to jeszcze poczekamy troche. Co podoba mi sie w androidzie i co mnie przekonuje do niego to mozliwosc wiekszej swobody i customizacji wygladu i funkcji, np: mozliwosc drag & dropu plikow na uzadzenie bez mozliwosci robiania tego przy pomocy innych aplikacji(mowie tu o itunes). Zgrywasz i ogladasz lub sluchasz. Jeszcze nie podjalem ostatecznej decyzji, wiec czekam co przyniesie nowy iphone.

#49 TheGinGers

TheGinGers
  • 236 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 17 czerwca 2012 - 10:32

Jeśli wielkość ekranu miała by wpływ na funkcjonalność i jakość telefonu to Samsung Note miałby najlepszą sprzedaż :) Całe szczęście tak nie jest. Niestety SGS III do codziennego użytkowania jest po prostu bardzo nie wygodny. Do obsługi internetu np w autokarze, pociągu itp to jak najbardziej, choć do tych celów to się bierze iPada.

Dokładnie , również dobrze mogę kupić iPada :D może iOS po czasie się może znudzić ale w androidzie za przeproszeniem jest nasrane na ekranie i w c*** kwadracików rozmieszczonych gdziekolwiek . W iOS mam takie wrażenie że łatwiej jest coś znaleźć , choć wiadomo że w androidzie wszystko możesz się dowiedzieć z ekranu startowego . Jak chciałbym większy ekran np. do oglądania filmów to mogę podłączyć do telewizora :) Pewnie na androidzie było by łatwiej i szybciej ale ten system mnie jakoś odstrasza :D

SIII na razie nie ma w wariancie 32GB, więc musiałbyś dokupić kartę, chyba że dają w zestawie. Ale z drugiej strony, mi na przykład po 4 latach wygląd iOS się znudził, niby szósta wersja trochę tego zmienia, ale ma to się nijak w porównaniu z możliwościami zmiany wyglądu w Androidzie :D Jak ci się znudzi jakiś - wybierasz inny. I można mieć widgety na pulpicie, co według mnie jest całkiem wygodne :P Jeśli chodzi o porównanie, to powiem ci, że SIII ma ekran jak cała przednia szybka iPhone'a :D

Ale jak masz JB to też możesz dobrowolnie zmieniać wygląd iOS , tylko dobrze jak ma się mocniejszy iPhone :D

#50 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwca 2012 - 10:35

Jeśli wielkość ekranu miała by wpływ na funkcjonalność i jakość telefonu to Samsung Note miałby najlepszą sprzedaż :) Całe szczęście tak nie jest. Niestety SGS III do codziennego użytkowania jest po prostu bardzo nie wygodny. Do obsługi internetu np w autokarze, pociągu itp to jak najbardziej, choć do tych celów to się bierze iPada.


Nie no, to było obiektywnie, nie staję murem za 4S :D
Jak najbardziej zdaję sobie sprawę z 'wygody' używania SIII, według mnie trochę przesadzili, już te 4.5' czy 4.3 by było lepsze. W każdym razie ciężko jest go obsłużyć jedną ręką bez ryzyka wypadnięcia. Z drugiej strony, większy ekran - więcej/większe informacje. I podejrzewam, że ludzie z większymi dłońmi(czyli bardziej chyba faceci) poradziliby sobie :) Ale przecież nikt nie prowadzi żadnej klasyfikacji rozmiaru rąk, ale wiadomo, w erze takich wielkich telefonów, może niedługo zaczną takie coś prowadzić ;)

---------- Wpis dodano o 11:35 ---------- Poprzedni wpis dodano o 11:32 ----------

Dokładnie , równie dobrze mogę kupić iPada :D może iOS po czasie się może znudzić ale w androidzie za przeproszeniem jest nasrane na ekranie i w c*** kwadracików rozmieszczonych gdziekolwiek . W iOS mam takie wrażenie że łatwiej jest coś znaleźć , choć wiadomo że w androidzie wszystko możesz się dowiedzieć z ekranu startowego . Jak chciałbym większy ekran np. do oglądania filmów to mogę podłączyć do telewizora :) Pewnie na androidzie było by łatwiej i szybciej ale ten system mnie jakoś odstrasza :D


No to skoro masz możliwość oprócz iPhone'a kupienia iPada, to nie ma co dyskutować o multimediach, bierzesz to i to i nie narzekasz :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych