Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak to jest z tymi makami Power PC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#26 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 26 lipca 2007 - 21:46

Seb doprawdy dziwne masz problemy z PC ja windowsa na swoim poprzednim A64 3000+ jak postawiłem to działał bez przerwy 2 lata aż go sprzedałem. Z tego co wiem dalej działa bezproblemowo. Uwierz mi że męczyłem tego kompa róznymi wynalazkami nawet taki jeden system na nim spokojnie działał :).

#27 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 26 lipca 2007 - 21:48

Wiem źe OS X spokojnie na nim działa :) teź sie bawiłem Maxxusy Jasy itd ... ale w końcu mini sie pojawił, miałem problem z grafiką było tylko 1024x768@60hz :( ps nie dostałem odp :10.3.9 ostatni, to znaczy nie da sie zainstalować 10.4 czy problem z wydajnością ?

#28 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 26 lipca 2007 - 21:50

Ja tu nic o OSX nie mówiłem :) nie chce znowu kartki :)

#29 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 26 lipca 2007 - 21:52

10.4 wymaga portu FireWire, którego imac 350 po prostu nie ma. Można to obejść używając np. xpostfacto i cieszyć się na tej maszynie Tygrysem (czyli właśnie 10.4). Ot cała filozofia ;). Jeżeli chodzi o Powermaca g3 350 to da się na nim postawić 10.4 bez kombinowania.

#30 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 lipca 2007 - 21:53

problem z wydajnością

#31 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 26 lipca 2007 - 21:59

Nie kuście ludzie! ;) Już prawie się wyleczyłem z "kupię sobie fajnego powermaca g4 na allegro!" :>

#32 gooroo30

gooroo30
  • 304 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 26 lipca 2007 - 22:04

10.4 wymaga portu FireWire, którego imac 350 po prostu nie ma. Jeżeli chodzi o Powermaca g3 350 to da się na nim postawić 10.4 bez kombinowania.


Ot i cała filozofia z 10.4 na tym sprzęcie . Od siebie dodam , że pasiasty kotek jest bardziej pazerny na RAM niż jego plamiasty kolega (10.3) i generalnie do Tygryska można w całej rozciągłości stosować zasadę , że "każdy komputer ma za mało pamięci" :-)

---- Dodano 26-07-2007 o godzinie 21:08 ----

Nie kuście ludzie! ;) Już prawie się wyleczyłem z "kupię sobie fajnego powermaca g4 na allegro!" :>


Z tego się nie da tak od razu wyleczyć :-) G4 to najfajniejszy PPC .

#33 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 27 lipca 2007 - 03:40

Warto sobie kupic jakiegos PM G3. Serwer mozna sobie np. postawic albo nie wiem bawic sie starym systemem. Jest duzo rzeczy, ktore mozna zrobic z G3/4

#34 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 27 lipca 2007 - 08:48

PowerMaczki G3 w dodatku maja taka fajna matowa obudowe :) i przeswitujace G3. ostatnio na allegro wygralem na aukcji PowerMaca G4 za 170zl mial procka 400mhz i 256 ramu niestety nie mial dysku i grafike na PCI. Ale maszynka super

#35 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 27 lipca 2007 - 09:32

Ja mam iBooka (clamshell) 1-generacji (tyle że wersja SE) - czyli G3 366 MHz. Ma mniej cache niż iMak/PowerBook (512kb vs 1MB) i wolniejszą płytę główną (bodaj 66Mhz vs 100MHz). W testach wypadał wolniej od PB G3 300MHz. W tej chwili jest w nim 320MB RAM i postawiona Panthera, dość wolno to działa ale działa. Gdybym zainwestował w RAM myślę że działałoby znacznie szybciej. Do przeglądania internetu się nadaje, choć przy większej ilości zakładek robi się przeraźliwie wolny (brak RAM). iMak o porównywalnych parametrach powinien się spisywać znacznie lepiej.

#36 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 27 lipca 2007 - 09:53

Eh panowie zachwycacie się fajnymi obudowami itp bzdetami, a kolega Seb potrzebuje rady. Ja myślę, że nawet najpiękniej wyglądający G3 nie dorówna PC z Athlonem 64. Moja rada Seb przetestuj sprzęt pod względem stabilności być może przyczyna tych zwiech leży po stronie jakiś niedopasowań. Może zasilacz masz jakiś kiepskawy itp. A z G3 daj sobie spokój bo to , nie oszukujmy się stary komputer. Rozważenie jakiegoś G4 miało by sens gdybyś tanio dostał jakiegos wypasa. Co jest raczej niemożliwe. A dokładać kupę szmalu na dozbrojenie jakiejś padaki jest nieporozumieniem. Lepiej naskładać na coś nowego :). Niedorzecznością jest proponować jakiś zabytek jako zamiennik w miarę nowoczesnego komputera PC tylko dlatego, że ma jabłko na obudowie. Zrobił się OT i ekstaza nad eksponatami historii komputeryzacji :). Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje bez flejmowania chętnie i ja wysłucham. Pozdrawiam. PS. Seb twoje problemy z jednym trybem graficznym wynikały z niezbyt przemyślanego dobrania karty graficznej, która i w świecie PC jest conajmniej dziwna :)

#37 Halibut

Halibut
  • 668 postów
  • SkądKatowice

Napisano 27 lipca 2007 - 10:03

Daj sobie już spokój z PCtami, sam wiesz jak komputer może/powinien pracować bo masz Mini. Kup G$, postaw Tygrysa i zapomnij o wirusach i innych bzdetach.

#38 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 lipca 2007 - 10:22

Przygoda z X'em na PPC zaczyna się od 1GHz, słabszymi to można już tylko gwoździe wbijać, katorga straszna, na iMacu G3 600 tiger, myślałem ze mnie ... strzeli ;) Titanium 1GHz w sumie jeszcze daje rady bo ma 1MB keszu, ale za dużo rzeczy też się na nim nie da zrobić.

#39 Scroller

Scroller
  • 322 postów
  • Skądxxxxxx

Napisano 27 lipca 2007 - 10:31

Ot i cała filozofia z 10.4 na tym sprzęcie . Od siebie dodam , że pasiasty kotek jest bardziej pazerny na RAM niż jego plamiasty kolega (10.3) i generalnie do Tygryska można w całej rozciągłości stosować zasadę , że "każdy komputer ma za mało pamięci" :-)

---- Dodano 26-07-2007 o godzinie 21:08 ----


Z tego się nie da tak od razu wyleczyć :-) G4 to najfajniejszy PPC .


Ale Tygrys chodzi o wiele lepiej, stabilniej i zwawiej niz Pantera. Wystarczy mu 512MB RAMu i smiga o wiele lepiej.

---- Dodano 27-07-2007 o godzinie 09:33 ----

Przygoda z X'em na PPC zaczyna się od 1GHz, słabszymi to można już tylko gwoździe wbijać, katorga straszna, na iMacu G3 600 tiger, myślałem ze mnie ... strzeli ;) Titanium 1GHz w sumie jeszcze daje rady bo ma 1MB keszu, ale za dużo rzeczy też się na nim nie da zrobić.


Bzdury piszesz. Moja zona z powodzeniem uzywa iMaczka G3 400DV. Ma 512MB RAMu. Pisze pisma w Wordzie, poczta na Mailu, Safari, iChat, iTunes i czasem jakis film na DVD sobie zobaczy. DO takich zastosowan kupowanie G4 1GHz to zbyteczny wydatek.

Ja od kilku lat pracuje na lampie G4 1,25GHz w Photoshopie. I nie uwazam, żeby był "mulem".

#40 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 27 lipca 2007 - 10:48

Daj sobie już spokój z PCtami, sam wiesz jak komputer może/powinien pracować bo masz Mini. Kup G$, postaw Tygrysa i zapomnij o wirusach i innych bzdetach.



No tak bo poczciwy G3 jest bardzo wydajną maszyną i kładzie nawet najnowsze wypusty, a PC z założenia jest już gorszy bo ... tak! Jizzz!!! Na PC stawia linuxa i również o wirach może zapomnieć.
Może też postawić ... i też zapomni :P Nikt mi nie wmówi, że mając do dyspozycji wydajny system operacyjny, wciskając go do starego komputera zrobię z niego demona prędkości. No chyba że to ma być tylko serwer z routerem to wystarczy dystrybucja linuksa na jedej dyskietce :P. Tyle tylko, że mając wydajny komputer nie wymienia się go na jakiś złom, który kiedyś tam był nie zły.

#41 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 27 lipca 2007 - 11:10

G3 to faktycznie przesadzony zamiennik wspomnianego PCta ale rozpatrywanie G4 ma sens. Gościowi zalezy na macu nie dlatego ze ma jablko na obudowie a dlatego ze moze miec fajny pasek na dole ekranu. Teraz jestem zmuszony uzywac xp i szczerze powiem ze wygody osx'a nie zastapi mi ani windows ani zaden linux (nawet Ubuntu, ktorego bardzo lubie).

#42 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 27 lipca 2007 - 11:16

G3 to faktycznie przesadzony zamiennik wspomnianego PCta ale rozpatrywanie G4 ma sens. Gościowi zalezy na macu nie dlatego ze ma jablko na obudowie a dlatego ze moze miec fajny pasek na dole ekranu. Teraz jestem zmuszony uzywac xp i szczerze powiem ze wygody osx'a nie zastapi mi ani windows ani zaden linux (nawet Ubuntu, ktorego bardzo lubie).


Kwestia przyzwyczajenia. Wracając do tematu ok G4 jak najbardziej tyle tylko, ze tanio to jakiegoś super nie dostaniemy, a co by nie mówić Athlon 64 to jedna z najbardziej udanych jednostek AMD i G4 tylko z dużym zegarem i ramem ma szanse konkurować. Sam system naprawdę nie pomoże gdy jego zasoby sprzętowe są niewielkie.

#43 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 27 lipca 2007 - 12:11

Jak juz bylo wspomniane Tygrysek ładnie śmiga na maszynach z zegarem 700mhz. wiec nie wiele trzeba. wydatek rzedu 600zl...

#44 robbie

robbie
  • 475 postów
  • SkądGdynia, PL

Napisano 27 lipca 2007 - 12:29

Ostatnie kilkanaście postów jest bardzo ciekawych, tyko że: primo po pierwsze: zobaczcie co miał robić ten przykładowy komputer i co miało na nim chodzić; primo po drugie: rozmowa doszła do zegarów powyżej 1GHz, G4 i Photoshopa :) primo po trzecie: teraz rozmowa przypomina mi taki obrazek: idę na zakupy po iPoda Shuffle, mam te 400pln, wchodzę do salonu i sprzedawca pokazuje mi nano ;), a tak po 45 minutach człowiek wychodzi z iPodem video 40GB (minimum) ;) kupionym po okazyjnej cenie (z rabatem 10pln :D )

#45 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 27 lipca 2007 - 13:42

Ostatnie kilkanaście postów jest bardzo ciekawych, tyko że:
primo po pierwsze: zobaczcie co miał robić ten przykładowy komputer i co miało na nim chodzić;
primo po drugie: rozmowa doszła do zegarów powyżej 1GHz, G4 i Photoshopa :)
primo po trzecie: teraz rozmowa przypomina mi taki obrazek: idę na zakupy po iPoda Shuffle, mam te 400pln, wchodzę do salonu i sprzedawca pokazuje mi nano ;), a tak po 45 minutach człowiek wychodzi z iPodem video 40GB (minimum) ;) kupionym po okazyjnej cenie (z rabatem 10pln :D )



Co racja to racja :)

#46 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 lipca 2007 - 13:54

ja proponuje juź zamknąć ten temat. Postanowiłem za jakiś czas kupić PowerMac G5

#47 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 27 lipca 2007 - 14:21

gratuluje wyboru ;) chociaz jak pisales na poczatku do czego jest Ci potrzebny, to zastanwia mnie po co Ci moc obliczeniowa G5 ;p, ale Twoj wybor. Zrozum mnie zazdroszcze dlatego sie czepiam ;) sorry

#48 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 29 lipca 2007 - 11:29

Szkoda, że GP w iMacu G5 to tylko 970FX, podczas gdy w PowerMacu G5 jest to 970MP (ten ostatni ma dwa rdzenie). Sam chętnie nabyłbym iMaca G5 iSight, ale jeden rdzeń jest taki.. niefajny. Przyzwyczaiłem się już do ego, że mogę kompilować DVD w iDVD i bez problemu robić kilka innych zajmujących czynności jednocześnie..

#49 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 31 lipca 2007 - 11:53

Chilon, to co potrafi Twój Athlon +1200, robi iMac G3 mojej córki (400MHz, 256MB RAM) :D

Bez ściemy proszę! Mam iMaca G3/600 512ram oraz Celerona 1ghz 256ram.

Wnioski? Obsługa Flasha na Maku to TRAGEDIA. Połowa gier chodzi znacznie wolniej, filmiki na youtube da się oglądać tylko po obniżeniu jakości, a tam gdzie się tego nie da, trzeba kombinując film pobrać na dysk i odpalić np w PYM Playerze (co jest uciążliwe jak się dużo ogląda).

WMV to format Microsoftu, jest popularny i na OSX też to różnie chodzi... (im większa rozdzielczość tym gorzej).

Już nie wspomnę o liczbie gier jakie mogę na piecyku odpalić i wygodnie grać, podczas gdy na mojego iMaca sprawnie chodzą gry z OS9, a OSXowe w większości chcą mocniejszej maszynki (a i tak jest ich przecież mniej niż pod Win).


Mac jest więc droższy, słabszy, ALE... ma za to Mac OS X-a z całą gamą jego możliwości i sympatycznego oprogramowania, więc w ogólnej kalkulacji i tak wygrywa w moich oczach ;)

#50 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 31 lipca 2007 - 16:20

Bez ściemy proszę! Mam iMaca G3/600 512ram oraz Celerona 1ghz 256ram.

Wnioski? Obsługa Flasha na Maku to TRAGEDIA. Połowa gier chodzi znacznie wolniej, filmiki na youtube da się oglądać tylko po obniżeniu jakości

Przecież nie można oczekiważ wydajności chociażby G5 od G3 600Mhz. Flash na Mac'u to wcale nie tragedia chodzi super, tak samo jak na szybkim piecu. Odpal na Pentium II 600 mhz IE z flashem, zobaczymy jak Ci będzie chodzić.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych