Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipad 2 czy Ipad 3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
349 odpowiedzi w tym temacie

#76 dcislak

dcislak
  • 14 postów

Napisano 01 kwietnia 2012 - 20:42

A ja mam inne odczucie co do nowego ekranu . Co prawda nie miałem możliwości porównania bezpośrednio, lecz mam problem. Mianowice nie nie mam wzroku jak sokół, a nie lubię pracować z ekranem przy nosie. Dlatego często skaluje stron na +, aby się nie męczyć. Dzisiaj byłem w MM, aby zobaczyć nowego iPada. Jakie było moje zdziwienie gdy litery w safari wydały się zbyt małe, dotyczyło to oczywiście stron nie mobilnych. Zastanawiam się czy to odczucie czy faktycznie na iPad2 strony były lekko większe? Jutro nawet wybieram się do iSpota by oba porównać, a któregoś musze kupić, bo jedynka "wyzionęła ducha".

#77 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 kwietnia 2012 - 20:55

Jest taka funkcja - pinch to zoom.

#78 dandan999

dandan999
  • 85 postów

Napisano 01 kwietnia 2012 - 21:05

Koledze chyba chodziło o to, że pinch to zoom to i tak za mało, tak?

#79 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 kwietnia 2012 - 17:47

Jeśli tak to tylko okulista mu pomoże :D

#80 dandan999

dandan999
  • 85 postów

Napisano 02 kwietnia 2012 - 19:19

A ja mam jeszcze takie pytanie... Pamiętam, jak byłem w Saturnie w tamtym tygodniu, oglądałem Nowego iPada, wszedłem na stronę np. Onet to zdjęcia były takie rozmazane. Czy to przez Retine ? Czy może w przypadku iPada 2 też tak jest ?

#81 dcislak

dcislak
  • 14 postów

Napisano 03 kwietnia 2012 - 10:08

Dzięki za odpowiedź. Wszystko ok, gdy zobaczyłem obydwa obok siebie wszystko stało się jasne. Kupiłem new iPada Wi-Fi 4G 64GB.

#82 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 04 kwietnia 2012 - 15:04

Bzdurą jest że nowy iPad ma tą samą wydajność czy nawet jest szybszy od iPad 2 - BO NIE JEST iPad2 ma do przerzucenia ok 800 tys pixeli a New iPad, 3 mln - 4x wiecej ! Aby wydajnosc nowego iPada była wystarczająca - musiałby mieć przynajmniej 4x mocniejsze GPU niz iPad2 - a ma tylko 2x ... W efekcie gry będą na nim działać zauważalnie wolniej (spadek detali lub framerate) Wyswietlacz został wprowadzony ZBYT szybko. Procesor A5X jets produkowany w starym wymiarze technologicznym totez nie mozna było dołozyc do niego dodatkowych rdzeni GPU ponieważ zrobiło sie za ciasno i powstał problem temperatury. Wywalono wiec ze struktury krzemowej pamięć RAM który teraz jest obok procesora. Dzieki temu układ nieco mniej sie grzeje ale i tak wystepuje problem chłodzenia. Całość źre prąd jak smok co potwierdza pojemnosć baterii i czas pracy urządzenia (pobór pradu zwiększył się o ok 70%) Dzisiaj widziałem iPada w Saturnie ale na pierwsyz rzut oka myślałem że to stara dwójka. Trzeba sie troche poprzyglądać by dostrzec różnice. Ja poczekam z przesiadką na iPad'a 4 który zapewne wnisie wiecej nowości w kwestii samej płyty głównej niż wyświetlacza który na pewno pozostanie bez mian. W kolejnej wersji procesora - A6- zapewne zmienią rdzeń ARM bądź to w wymiarze generacji lub wymiaru technologicznego. Zapewne zmianie ulegnie także GPU. Dopiero wtedy bedzie sens wymiany BTW iPad demo którego dzisiaj testowałem nie powalał płynnością działania. Wrzucone w niego dokumenty demo np w Pages podczas szybszego przewijania wyraźnie się przycinały... To tak na ochłodę Na mnie nowy iP wielkiego wrazenia nie zrobił (mam iP2) Tak czy inaczej - wyraźnie widać że Apple bardzo mocno integruje swoje portfolio wokół iOS z naciskiem na iPad'a Idę o zakład że mniej lub bardziej odległa przyszłość Apple to będzie właśnie iPad i iPhone... To czy i kiedy ostatecznie pozegamy MAC'i wszelkiej maści, zależeć bedzie wyłącznie od rozwoju moblinych jednostek ARM oraz towarzyszących im GPU

#83 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 kwietnia 2012 - 16:15

Chcialbym zauwazyc, ze to co napisales jest tylko teorią. Wzrost mocy GPU nie musi byc rownomierny do wzrostu pilseli na ekranie. iPad 2 mial sporą nadwyżke mocy (do dzisiaj A5 to drugi po A5X najmocniejszy SoC). Taka gra Real Racing 2 dziala na nowym iPadzie w 2048x1536 i 4x FSAA wiec nie ma zadnych obaw, ze zabraknie mu mocy przez nastepny rok, dwa.

#84 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 04 kwietnia 2012 - 16:22

Działać działa...tyle że wyraźnie wolniej niż na iPad2 Potwierdzili to na notebookcheck

#85 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 kwietnia 2012 - 16:31

Przyleci moj egzemplarz to sie wypowiem. Poki co bazuje na benchmarkach OpenGL 2.1 i nic niepokojącego nie wychodzi.

#86 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 05 kwietnia 2012 - 05:12

I jeszcze nawiązując do Twojego przedostatniego postu w tym wypadku musi ponieważ mówimy dokładnie o takim samym GPU który różni się jedynie liczbą rdzeni MP2 w iPad2 vs MP4 w iP3 Dane techniczne tego procesora jasno wskazują że liczba rdzeni jest WPROST proporcjonalna do jego wydajności Przy 4-krotnym wzroście obciążenia (rozdzielczoscią ekranu) jedynie podwojenie liczby rdzeni powoduje realny spadek wydajności całego systemu Innymi słowy efekt będzie taki jak przy średniej jakości karcie graficznej, chcielibyśmy nagle zagrać w max rozdzielczości. Powyższe dotyczy oczywiscie głównie gier - przy codziennym użytkowaniu problem ten może nie być aż tak ewidentny choć ja go w testowanym egzemplarzu wyraźnie doświadczyłem. Wystarczy spróbować "przewinąć" z góry na dół dokument-demo w Pages Na nowym iPad wyraxnie się "przycina" podczas gdy na iP2 wszystko odbywa się płynnie. Sprawdziłem natychmiast po powrocie do domu Nie neguję w zadnym wypadku pomysłu na Retinę - mam jedynie zastrzeżenia dotyczace braku istotnych zmian w architekturze krzemowej która jest do tego typu ekranu nieprzystosowana. Układ MP4 stosowany jest także w konsoli Playstation Vita gdzie generuje kapitalną grafikę...tylko że tam również mówimy o rozdzielczości ekranu nieprzekraczającej 550 tyś pikseli a mimo to niektóre z gier są i tak renderowane w jeszcze niższej rozdzielczości, ponieważ w natywnej rozdzielczosci nie miałyby płynnego framerate (dotyczy Uncharted) Mówimy cały czas o wyświetlaczu z nieco ponad 0.5 mln pixeli. Retina ma ich 6x więcej w stosunku do PS Vita ! Warto też pamiętać że PS Vita ma 4 rdzenie CPU Cortex A9 podczas gdy iPad3 - tylko 2 To powinno uświadomić nam w jakim obciażeniu pracuje układ A5X i skąd taki pobór prądu. Oprócz wzorstu ilości rdzeni GPU na pewno nieco podkręcono zegary - to wyjaśnia apetyt na energie i zwiększone wydzielanie się ciepła Tyle tylko że podkręcaniu zegarów nie towarzyszy wprost proporcjonalny wzrost wydajności...

#87 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 05 kwietnia 2012 - 06:49

A zatem jaka może płynąć konkluzja? Dla osoby, która nie ma jeszcze iPada a chciałaby kupić bardziej przyszłościowe narzędzie, lepszym wyborem będzie iPad2 czy 3? Nie ukrywam, że bardzo cenię sobie płynność przeglądania stron w Safari i to samo chciałbym mieć na tablecie.

#88 krzychu-maniac

krzychu-maniac
  • 47 postów

Napisano 05 kwietnia 2012 - 07:45

A zatem jaka może płynąć konkluzja? Dla osoby, która nie ma jeszcze iPada a chciałaby kupić bardziej przyszłościowe narzędzie, lepszym wyborem będzie iPad2 czy 3? Nie ukrywam, że bardzo cenię sobie płynność przeglądania stron w Safari i to samo chciałbym mieć na tablecie.


Nie czytaj tego teoretycznego biadolenia tylko bierz ipada 3. przy kilku kartach odpalonych i iinnych programów w tle nie ma żadnych spadków płynności. Nikt mi nie powie że ipad 2 jest lepszą opcją i bardziej przyszłościową. Przesiadka z ipada 2 do ipad 3 może nie jest konieczna ale kupować teraz ipada 2 to troche bezsens

#89 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 05 kwietnia 2012 - 07:47

Lgajewski idz sam do sklepu i obacz czy widzisz efekt Retiny. Poczytaj też sobie test na notebookcheck.pl Ja juz nie zamierzam dyskutować tutaj bo na kilometr smierdzi bezkrytycznym fanboystwem Na dzisiaj uważam lepiej kupić iP2 - jeśli kyoś chce na już - a za rok kupić iP4 Ja własnie tak zrobię

#90 krzychu-maniac

krzychu-maniac
  • 47 postów

Napisano 05 kwietnia 2012 - 07:51

Jak czytam takie pieprzenie fanboya to sie RZYgać cżłowiekowi chce

Lgajewski

idz sam do sklepu i obacz czy widzisz efekt Retiny.
Ja juz nie zamierzam dyskutować tutaj bo na kilometr smierdzi bezmyślnym i bezkrytycznym fanboystwem


Żyj w tych swoich benchmarkach i testach a nam pozostaw przyjemność korzystania z iPada. P******i mnie co jest a specyfikacji ważne że działa dobrze i wygląda o niebo lepiej niż poprzednik.

Moim zdaniem bezsens kupować teraz 2 żeby za rok kupić 4.... Lepiej nic nie kupić lub kupić 3 troszke wiecej dołożyć niż za grosze za rok sprzedac ipada 2...

#91 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 kwietnia 2012 - 12:58

iPad 2 nie bylo sensu kupowac na mniej niz pol roku przed premiera 3jki bo wiadomym bylo, ze w tej samej cenie dostaniemy cos lepszego. Tak samo jak 3jki nie bedzie sie oplacalo kupowac juz jakos od wrzesnia, bo w tej samej cenie niebawem dostaniemy 4rke. W tej chwili 2jke mozna smialo kupic bo zeszla z ceny i ja prawdopodobnie pobawie sie chwile 3jka i ją sprzedam i kupie uzywaną 2jke. Potem poczekam az ludzie zaczna sprzedawac uzywane 3jki i dopiero kupie na stałe.

#92 ron_1

ron_1
  • 156 postów

Napisano 07 kwietnia 2012 - 11:44

Podejście Homera jest rozsądne - iPad 3 wifi 16 GB kosztuje ponad 2000 zł za taką cenę można mieć iPada 2 w wersji 3G 64GB.

#93 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 07 kwietnia 2012 - 12:05

Mam na biurku obok siebie 2 egzemplarze iPad'a. 2 kolejne generacje i... New iPad zdecydowanie lepsza jakość wyświetlanego obrazu. Poprawiła się czytelność stron internetowych, odbieranej poczty, czytanie i przeglądanie plików .pdf Jednak...to wszystko widać zdecydowanie wtedy, gdy mamy obok siebie 2 generacje tych tabletów. W innym przypadku różnice nie są do wychwycenia w taki sposób, by mozna było napisać o rewolucji, a raczej ewolucji. Co do prędkości działania. Te same aplikacje i ta sama szybkość, nie zauważyłem spadku wydajności na new iPad z powodu wyższej rozdzielczości. Gry zyskały jakby delikatnie na jakości grafiki, ale tak jak napisałem powyżej...duża różnica widoczna tylko w przypadku, gdy mamy obok siebie te 2 generacje tabletów i porównujemy je ze sobą. Pamięć...masakra, nie było 64GB wwersji, więc wybrałem 32GB...brakuje i pozostaje dokupić GoFlex'a 750GB :( Zdecydowanie bardziej 64GB w iPad2 niż 32GB (lub tragedia 16GB) w new iPad. To tak po kilku dniach posiadania obok siebie 2 egzemplarzy na biurku.

#94 qubuss

qubuss
  • 518 postów
  • SkądKońskie, PL

Napisano 07 kwietnia 2012 - 13:25

Witam obecnie posiadam Asusa Transformera TF101, jak wiadomo android, wcześniej miałem sgs2 którego zmieniłem na iP4S i jestem bardzo zadowolony z zakupu, moje pytanie jest następujące czy jest sens kupić iPada 3gen? Asus ma 6 miesięcy, pytanie dość głupie ale proszę o pomoc kupować teraz czy czekać na następny model Jeżeli nie ten dział przepraszam i proszę o przeniesienie aby nie zakładać nowego tematu/wątku

#95 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 kwietnia 2012 - 18:41

Jeśli miałbym tablet z ICS 4.0 pokroju Asus Transformer to bym go nie zmieniał do momentu aż skończy sie mu wsparcie. Najwyżej potem przesiadł sie na iPad.

#96 corba

corba
  • 242 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 07 kwietnia 2012 - 18:55

Lgajewski

idz sam do sklepu i obacz czy widzisz efekt Retiny.
Poczytaj też sobie test na notebookcheck.pl

Ja juz nie zamierzam dyskutować tutaj bo na kilometr smierdzi bezkrytycznym fanboystwem


Na dzisiaj uważam lepiej kupić iP2 - jeśli kyoś chce na już - a za rok kupić iP4
Ja własnie tak zrobię


Taa a przy iP4 będziesz pisał, że bez sensu kupować bo za chwile piątka.

#97 qubuss

qubuss
  • 518 postów
  • SkądKońskie, PL

Napisano 07 kwietnia 2012 - 19:07

ICS to ostatnia aktualizacja jaką dostanie, a pod koniec roku ma być Jelly Bean, ale chyba poczekam na nowego iPada do następnego roku chociaż korzystanie z androida doprowadza mnie do szału, iPhone i iOS, to jakby inna era, jak korzystam z iP4S a potem wchodzę na andka to mam ochotę wyrzucić ten tablet przez okno ;-)

#98 dandan999

dandan999
  • 85 postów

Napisano 07 kwietnia 2012 - 22:22

hehe, jeśli Ci się nie podoba, nie pasuje to kupuj iPada- proste :D

#99 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 08 kwietnia 2012 - 00:35

ICS to ostatnia aktualizacja jaką dostanie, a pod koniec roku ma być Jelly Bean, ale chyba poczekam na nowego iPada do następnego roku chociaż korzystanie z androida doprowadza mnie do szału, iPhone i iOS, to jakby inna era, jak korzystam z iP4S a potem wchodzę na andka to mam ochotę wyrzucić ten tablet przez okno ;-)

Jak chcesz przy odsprzedaż uzyskać dobrą cenę, to spróbuj poszukać kupca na Transformera zanim wyjdzie Transformer Infinity i Jelly Bean.

#100 tHome

tHome
  • 169 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 08 kwietnia 2012 - 09:21

Posiadam obydwa tablety od Apple i szczerze polecam iPada drugiej generacji, jest szybki wszystko działa na nim jak należy w porównaniu do trzeciej generacji ja różnicę widzę tylko i wyłącznie w ekranie; nie mniej jednak są tego plusy i minusy.
Nowy iPad wyraźnie bardziej się grzeje, bateria trzyma znacznie krócej przynajmniej w moim wypadku; co dziwne Real Racing 2 na iPadzie 2 chodzi płynnie, na nowej generacji działa tak jakby fps wynosił 20.

Jeśli nie zamierzasz kręcić wideo iPadem i nie potrzebna Ci kamerka 1080p (mnie zupełnie się nie przydaje, w przypadku kiedy masz iP 4S lub 4), nie zależy Ci na mega ostrym obrazie wyświetlanym na urządzeniu to ja bym poczekał na kolejną generację tego urządzenia. 4G - co z tego że jest skoro w Polsce o takiej sieci możemy sobie tylko pomarzyć.

Krótko mówiąc z mojej strony : jeśli masz iPada 2 nie widzę potrzeby upgrade'u do nowej generacji, jeśli zamierzasz kupić tablet to polecam iPad 2 32 GB 3G i na pewno będziesz zadowolony.

Oczywiście to moja subiektywna opinia :)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych