Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipad 2 czy Ipad 3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
349 odpowiedzi w tym temacie

#51 Murphy

Murphy
  • 70 postów

Napisano 26 marca 2012 - 19:34

Mam pytanie do osób, które porównywały ekrany. Moje pytanie głównie ich dotyczy. Myślę o kupnie tabletu, głównie do szybkiego przeglądania internetu, zamiast odpalać lapa, edycji zdjęć z lustra, rysunku, czytaniu ebooków. Obecnie gości u mnie iph 4, gdzie retina jest niesamowita i nie tak dawno jak patrzyłem na 3gs znajomej, nie mogłem uwierzyć ile tam pixeli. Tu pojawia się pytanie, jaki ekran jest w ipadzie 2, czy jak sie przyzwyczaiłem do iph 4, to bardzo będą razic pix? Czy też 10" robi swoje i czytając nie trzyma sie urządzenia tak blisko i to nie przeszkadza tak? Wiecie o co pytam, czy czuć taki skok odnośnie ekranu, jak z 3gs do 4, czy nie jest to już tak bardzo, bo tablet dalej sie trzyma?

#52 aspon

aspon
  • 43 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marca 2012 - 20:01

Mam pytanie do osób, które porównywały ekrany. Moje pytanie głównie ich dotyczy. Myślę o kupnie tabletu, głównie do szybkiego przeglądania internetu, zamiast odpalać lapa, edycji zdjęć z lustra, rysunku, czytaniu ebooków. Obecnie gości u mnie iph 4, gdzie retina jest niesamowita i nie tak dawno jak patrzyłem na 3gs znajomej, nie mogłem uwierzyć ile tam pixeli. Tu pojawia się pytanie, jaki ekran jest w ipadzie 2, czy jak sie przyzwyczaiłem do iph 4, to bardzo będą razic pix? Czy też 10" robi swoje i czytając nie trzyma sie urządzenia tak blisko i to nie przeszkadza tak? Wiecie o co pytam, czy czuć taki skok odnośnie ekranu, jak z 3gs do 4, czy nie jest to już tak bardzo, bo tablet dalej sie trzyma?


Jak nie możesz patrzeć na 3GS to na iPada2 też :) brać 3 i tyle, mam porównanie bo obok leży jedynka.

#53 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 26 marca 2012 - 20:12

Mam pytanie do osób, które porównywały ekrany....


Powiem Ci tak, kupiłem Ipada 2 dwa tygodnie temu bo powiedziałem sobie że nie będę przepłacał i dokładał tyle kasy za ekran, bo w sumie tylko on się dla mnie liczył, z kamerki i gier nie korzystam. Ale od początku czułem się nieswojo patrząc na ten ekran. Mam IP4 i w porównaniu z Retiną BARDZO denerwowały mnie te piksele, nie mogłem z bliska na niego patrzeć. Czytanie www tylko w pozycji poziomej i z zoomem, bo inaczej biło po oczach pikselozą. Z ciekawości poszedłem w sobotę do MM i....wróciłem z nowym Ipadem:-)Różnica jest MASAKRYCZNA. Teraz czytam sobie każdą stronę w pionie, czyli tak jak Ipad powienien być z założenia trzymany. Różnicy z IP4 nie widać, wszystko jest ostre i super czytelne. Mam jeszcze Ipada2 i jak położyłem je koło siebie to niebo a ziemia. Dla porównania wczytałem te same strony, na nowym bez zoomu wszystkie literki idealnie ostre i czyta się je z przyjemnością, na starym trzeba wysilać wzrok lub zbliżyć ekran żeby odczytać małe napisy. Ipada będę używał głownie do e-booków, czasopism, www, czyli do czytania. A w tej kwestii, nowy ipad bije starego na głowę. Widzę że masz podobne zastosowanie do Ipada co ja, więc nie zastanawiaj się ani chwili bo warto zainwestować w Retine. Czasopisma i e-booki czyta się świetnie, nie trzeba przybliżać, strona bez problemu mieści się na ekranie i jest w pełni czytelna. Na Ipadzie 2 był z tym problem(szczególnie gazety z dużą ilością małego tekstu).

#54 jabłko-fan

jabłko-fan
  • 205 postów

Napisano 26 marca 2012 - 20:22

A ja przeglądam w pozycji pionowej na "dwójce", bez zoomu nasze forum i oczy mnie nie bolą.

#55 Murphy

Murphy
  • 70 postów

Napisano 26 marca 2012 - 20:49

To oczywiste, że się da i jest ok, ale popracuj dłużej na rentinie, to razić niesamowicie bd inne ekrany i właśnie o to się pytałem.

Powiem Ci tak, kupiłem Ipada 2 dwa tygodnie temu bo powiedziałem sobie że nie będę przepłacał i dokładał tyle kasy za ekran, bo w sumie tylko on się dla mnie liczył, z kamerki i gier nie korzystam. Ale od początku czułem się nieswojo patrząc...

- Dzięki, właśnie takiej opinii mi brakowało.
Dziękuję, zatem odkładam kase, czekam aż stanieje ipad 3:)

#56 NouNejm

NouNejm
  • 717 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 marca 2012 - 21:40

Osobiście nie widzę żadnej pikselozy na iPadzie 2, a używam iPhone'a 4 od półtora roku. Może już nie dowidzę. Za to różnica cenowa między nowym iPadem 2, a iPadem 3 to jakieś 800zł, to prawie pół ceny w przypadku podstawowego modelu, trochę dużo jak za sam ekran.

#57 mar99

mar99
  • 829 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 marca 2012 - 21:42

Jest różnica i to bardzo duża.

#58 Paprochwbody

Paprochwbody
  • 461 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marca 2012 - 21:50

Łomatko, a ja właśnie wymieniam Ipada jedynkę 32 GB 3G na pojemniejszą jedynkę: 64 GB 3G. To dopiero jestem zacofany, bo nie widzę specjalnej różnicy między nim a najnowszym (aparat mam dobry w ajfonie).

#59 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 marca 2012 - 21:52

Osobiście nie widzę żadnej pikselozy na iPadzie 2, a używam iPhone'a 4 od półtora roku. Może już nie dowidzę. Za to różnica cenowa między nowym iPadem 2, a iPadem 3 to jakieś 800zł, to prawie pół ceny w przypadku podstawowego modelu, trochę dużo jak za sam ekran.


No, tylko że ekran to 90% iPad'a :D

#60 kozub

kozub
  • 4 postów

Napisano 27 marca 2012 - 17:40

Powiem Ci tak, kupiłem Ipada 2 dwa tygodnie temu bo powiedziałem sobie że nie będę przepłacał i dokładał tyle kasy za ekran, bo w sumie tylko on się dla mnie liczył, z kamerki i gier nie korzystam. Ale od początku czułem się nieswojo patrząc na ten ekran. Mam IP4 i w porównaniu z Retiną BARDZO denerwowały mnie te piksele, nie mogłem z bliska na niego patrzeć. Czytanie www tylko w pozycji poziomej i z zoomem, bo inaczej biło po oczach pikselozą. Z ciekawości poszedłem w sobotę do MM i....wróciłem z nowym Ipadem:-)Różnica jest MASAKRYCZNA. Teraz czytam sobie każdą stronę w pionie, czyli tak jak Ipad powienien być z założenia trzymany. Różnicy z IP4 nie widać, wszystko jest ostre i super czytelne. Mam jeszcze Ipada2 i jak położyłem je koło siebie to niebo a ziemia. Dla porównania wczytałem te same strony, na nowym bez zoomu wszystkie literki idealnie ostre i czyta się je z przyjemnością, na starym trzeba wysilać wzrok lub zbliżyć ekran żeby odczytać małe napisy. Ipada będę używał głownie do e-booków, czasopism, www, czyli do czytania. A w tej kwestii, nowy ipad bije starego na głowę. Widzę że masz podobne zastosowanie do Ipada co ja, więc nie zastanawiaj się ani chwili bo warto zainwestować w Retine. Czasopisma i e-booki czyta się świetnie, nie trzeba przybliżać, strona bez problemu mieści się na ekranie i jest w pełni czytelna. Na Ipadzie 2 był z tym problem(szczególnie gazety z dużą ilością małego tekstu).


Świetna porada oby takich więcej. Możesz napisać coś jeszcze o różnicach jakie zaobserwowałeś pomiędzy 2 i 3 poza ekranem?

#61 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 27 marca 2012 - 19:24

Aparatu nie uzywam, wlaczylem tylko z ciekawosci, zeby zobaczyc czy dziala:-) Zdjecia sa ok, podobne do tych z IP4, zdecydowanie lepsze od tych z Ipada2.  Zywotnosc baterii na podobnym poziomie co poprzednie generacja, naprawde dlugo jak na przenosny sprzet- 9-10h. Ladowanie niestety dluzsze, nie wyladowalem go jeszcze do konca, ale od 40% do pelna ok. 3,5h. Mysle ze od zera to bedzie 6-7h. Kolory troszke inne niz w Ip4, kladac oba kolo siebie Ipad ma troche cieplejsze barwy, bardziej zolty odcien. Ale wyglada to dobrze, bardziej naturalnie niz w telefonie. Szybkosc dzialania, bez zarzutu, ale  roznicy nie widze wcale, rownie szybki byl Ipad2. W porownaniu z moim  Ip4 dwa rdzenie daja bardzo duzo, tu juz nie ma zamulen przy minimalizacji  gdy jest otwartych kilka programow. Plynnosc dzialania powala, a  ze ja szczegolnie zwracam uwage na takie  rzeczy wiec wiem co mowie:-)Zastanawialem sie wczesniej nad Asusem transformerem, ale po 10 minutach  zabawy i czestymi zwiechami  przy przewijaniu pulpitow dalem sobie spokoj. Apple pod tym wzgledem miazdzy konkurencje.  Na koniec grzanie sie urzadzenia. Rzeczywiscie lewy dolny rog przy dluzszym uzytkowaniu staje sie cieply, ale zeby to przeszkadzalo, czy bylo grozne dla sprzetu? Watpie. Wybaczcie brak polskich znakow- pisalem na nowym ipadzie, a autokorekta mnie denerwuje:-)

#62 KvM

KvM
  • 336 postów

Napisano 27 marca 2012 - 19:28

No, tylko że ekran to 90% iPad'a :D


Celna uwaga, w iPhone mógłbym żyć ze starym wyświetlaczem bez wielkiego bólu. iPad służy przede wszystkim do wyświetlania treści. Niektórzy o tym zapominają. Oczywiście jeśli ktoś niedowidzi nie ma sensu aby przeplacał.

#63 Murphy

Murphy
  • 70 postów

Napisano 29 marca 2012 - 18:39

Widzę, że dyskusja ostra o ekranie. Nie miejcie ludziom za złe, że patrzą na ekran, bo dla sporego grona to naprawdę podstawa. Czytanie ebooków, przeglądanie www, edycja zdjęć, czy rysowanie- nie mogę powiedzieć, że pixele na ekranie nie denerwowałyby mnie. Byłem dziś w MM i sam mogę się wypowiedzieć; ipad 2 jest całkiem przyzwoity i z odległości 50cm+, albo troche większej nie zauważa się pix, jest na pewno troche jaśniejszy i ma nieco inną temp barw. Zatem z dalszej odległości, stojąc i patrząc na stoisko ciężko było odróżnić je. Sytuacja zmienia się kompletnie, gdy zbliżymy się do ekranu. Czytając drobny tekst z pdf (zapewne rozm 12) musiałem zbliżyć się i niestety czcionka zamieniła się w zbiór kwadratów. Przeglądanie standardowej książki można powiedzieć, że porównywalne dla dużej czcionki. Dla mnie odczuwalna różnica nie była taka niesamowita, jak to było, gdy się przesiadłem na iph 4; trzymajac kom blisko oczu różnica jest ogromna. Tu mając 10" ekran i pracując na nim zwykle w odległości powiedzmy połowy wyciągniętej ręki w większości czynności ekran ipada 2 nie będzie się różnił tak zasadniczo. Znając swoje zapotrzebowanie łatwo wyznaczyć punkt graniczny i zdecydować, czy skorzystamy z rentiny. Ja zapewne, by oszczędzić baterię przyciemnie na 1/3 ekran, lubię minimalizm, więc zwykle wszystko mam małą czcionką- odpowiedź sama sie nasuwa- rentina.

#64 film

film
  • 13 postów
  • SkądWałbrzych , PL

Napisano 29 marca 2012 - 19:23

Moim zdaniem śmiało dorzuć do trzeciej generacji .A propos rozmiaru to do IPada 3 16 gb nie wystarczy , bo są duże aplikacje .

#65 ron_1

ron_1
  • 156 postów

Napisano 29 marca 2012 - 21:10

.A propos rozmiaru to do IPada 3 16 gb nie wystarczy , bo są duże aplikacje .


Zależy kto do czego używa, jeśli chcesz mieć dużo muzyki, filmów i aplikacji to 16 GB jest mało, zresztą można szybko zapełnić nawet i 32 GB. Mój kumpel ma iPada 2 16 GB i ma wolne 9 GB - po prostu przegląda na nim internet i czyta e-booki.

#66 Goldix

Goldix
  • 153 postów
  • SkądMarki, PL

Napisano 30 marca 2012 - 01:12

Odnośnie pamięci to pamiętajmy, że są to te same programy czy instalujemy je na iPad 2 czy na Nowym iPadzie. Zajmą dokładnie tyle samo miejsca.

#67 dandan999

dandan999
  • 85 postów

Napisano 30 marca 2012 - 12:56

Ale aplikacje robione pod Retine zajmują więcej miejsca :)

#68 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 marca 2012 - 21:55

Ale aplikacje robione pod Retine zajmują więcej miejsca :)


Nie ma aplikacji tylko pod Retine. Instalka jest jedna dla iPad 1, 2 i 3. Teraz iMovie waży 400MB z hakiem a przed wyjściem nowego iPad'a koło 90 :)

#69 u4an

u4an
  • 23 postów

Napisano 31 marca 2012 - 08:38

Nowego iPada nie da się załadować do 100%. Możliwe jest tylko 90%. Na dotatek strasznie się przegrzewa. ( Można usmarzyć jakeznicę! Serio! ) Jedyny plus to grafika, ale lepiej kup iPada 2 potem go zjailbreakuj i będzie super. :D

#70 corba

corba
  • 242 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 31 marca 2012 - 09:05

witam. kto wie? jak długo beda jeszcze dostępne 2 bo ja nie moge sie zdecydowac cz ipad 2 czy the new ipad.


Tu nie ma się nad czym zastanawiać. Bierz trójkę.

---------- Wpis dodano o 08:05 ---------- Poprzedni wpis dodano o 07:59 ----------

Nowego iPada nie da się załadować do 100%. Możliwe jest tylko 90%. Na dotatek strasznie się przegrzewa. ( Można usmarzyć jakeznicę! Serio! )

Jedyny plus to grafika, ale lepiej kup iPada 2 potem go zjailbreakuj i będzie super. :D


Nie ładuje, strasznie się grzeje...co za bzdury.
Mój iPhony gdy działa jako hotspot tez się grzeje i co z tego ? Jakie urządzenie nie grzeje się podczas zwiększonego użytkowania ?
Polecam podejście do najbliższego Media M/Saturna i sprawdzenie na własnej skórze. Jak tak zrobiłem i wiem, że nagrzewanie nowego iPada to żaden problem.

#71 Gość_oneghost_*

Gość_oneghost_*

Napisano 31 marca 2012 - 09:45

Nowy iPad jest troszke cieplejszy, ale to nie jest wysoka temperatura, nawet czasem przyjemniej trzymac cieplego :). Nawet podczas dlugiego grania sie tak strasznie bardzo nie nagrzewa. Rozmawialem o tym ze sprzedawca z salonu apple i gosc mi dosc jasno opisal sytuacje, a widac po nim bylo, ze lubi sprzet apple i sie interesuje tym tematem. Kiedy sie wezmie go do reki czuc troszke roznice wagi i grubosci. Nie jest duza, ale jednak wyczuwalna. Natomiast jesli chodzi o ekran, to zdecydowalnie wyglada o wiele lepiej. Jesli masz kase, to mozesz dorzucic, ale to tylko jesli potrzebna ci jest ta lepsza rozdzielczosc, to juz sam ocen, najlepiej w salonie. A jesli chodzi o internet, to co prawda 4g u nas nie dziala, ale i tak net bedzie szybszy, bo bedzie dzialac tak zwane 3,5g (to co nazywaja 4g, chociaz do konca nim nie jest). Ogolnie to ja bym 2 nie zmienil na 3, bo moim zdaniem nie warto. Ale jesli kupujesz nowy, to warto po prostu zobaczyc obok siebie 2 i ocenic co wolisz, czy troszke lzejszy i cienszy, czy z ladniejszy, ekranem. A co do pamieci, to tez mam 16gb i mi wystarcza spokojnie :). Mam troche przydatnych programow jak pages, numbers, teamviewer, i sporo innych, ale nie trzymam takich glupkowatych rzeczy, ktorych w ogole nie uzywam. Ogolnie mam 2 strony zapelnione. Gier nie mam prawie w ogole, bo nie chce mi sie na tym grac, mam tylko angry birds i szachy. Co do filmow, to mam zawsze po kilka ostatnich odcinkow ulubionych seriali, a muzyki ze 150 piosenek. Jesli bedziesz uzywac w podobny sposob, to 16 powinno wystarczyc, ale jesli chcesz miec duzo gier i filmow, to bedzie malo.

#72 elprezesso

elprezesso
  • 439 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 marca 2012 - 09:48

Wybranym ipad'a trzeciej generacji, po co pakować się w coś co za chwile może być potraktowane podobnie jak iPad 1 i wiele produktów nie będzie na nim działać.

#73 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 31 marca 2012 - 10:13

Właśnie pisze z iPada 3 i dwójki nigdy w obecnej cenie bym nie kupił.

#74 rbej

rbej
  • 596 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 31 marca 2012 - 13:09

Wybranym ipad'a trzeciej generacji, po co pakować się w coś co za chwile może być potraktowane podobnie jak iPad 1 i wiele produktów nie będzie na nim działać.


Bez przesady. Przecież wydajność Ipada 2 jest taka sama jak Ipada 3, więc nie ma najmnieszych obaw żeby dwójka skończyła jak jedynka w niedalekiej przyszłości.

#75 ron_1

ron_1
  • 156 postów

Napisano 31 marca 2012 - 13:32

Zgadzam się z rbej - nowy iPad nie zamiata do kosza iPada 2, różnica w ekranie jest spora ale wydajność jest porównywalna.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych