Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logitech z5500? wybór dobrego zestawu max 1400zł,


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 sasiad234

sasiad234
  • 87 postów

Napisano 20 marca 2012 - 23:05

Witam, odrazu sorka za kolejny temat odnosnie wyboru sprzetu audio, wiem ze jest ich sporo i 2 tyle przeczytałem jednak patrząc na z5500, w tym momencie jak i od 5 lat jestem zadowolonym uzytkownikiem rownież logitechów troszke starszego modelu x230. przyszedł czas i fundusz (1400zł) na zmiany :)

Temat zakładam jak w tytule w sprawie doboru zestawu a jednoczesnie o wyrazenie opinii na temat z5500. Szczerze powiem ze troszke sie napaliłem na ten zestawik dużo o nim czytałem wiadomo różne gusta rózne opinie, dobry do filmow, gorzej do muzyki (jednak pamietajmy ze nie jestem profesjonalnym odsłuchiwaczem szumów kalsycznych brzmień ;d zalezy mi na dźwięku ale bez przesady jest hajsik i chciałbym go dobrze wydać)
(sprzęt tylko kupiony w pakiecie a dokładniej nie składany czyli 2 drewniane glosniki plus amplituda czy cos takiego - nie znam sie na sprzecie wiec nie bede go składał)

Głośniki wykorzystywane do muzyki + filmów (koncertow HD) + połączenie tv samsung 37'ueD5500

Zastanawiam się czy warto kupić zestawik do komputera czy moze lepiej kino domowe?
+ kina: masywne kolumy, radio, dvd, cena, akuratnie korzystałem swojego czasu z samsunga HT-TZ225R dobrze sie sprawiały ale jakoś nie było WOW.

Co moglibyscie polecić głośniki/kino i jakie macie doświadczenia ze sprzetem?
Pokój 25m, dobrze wytłumiony. Choć nie zależy mi na głośności lecz na jakości dźwięku.

i jeszcze jedno pytanko jak najlepiej podpiąc przykładowo Z5500 kablem optycznym bedzie wszystko smigało? bo czytałem że niektórzy mieli problemy jednak z5500 podłączenie do win.

dzieki za podpowiedzi :)
Sorka dla admina, jak nie ten temat to prosze o przeniesienie.

Pozdrawiam
sasiad234

#2 krzychu-maniac

krzychu-maniac
  • 47 postów

Napisano 21 marca 2012 - 08:47

Jestem właścicielem tych logitechów od 2 lat. Głośniki są podpiete do Playstation 3 kablem optycznym. Znajdują się w pokoju 25m2 Jeśli głośniki mają być do filmów ,gier itp to jak najbardziej bierz - naprawde w tej cenie nic lepszego raczej nie kupisz, tymbardziej z dekoderem DTS i Dolby Digital, Jeśli chodzi o gry i filmy to dzwięk naprawde wgniata w fotel Jeśli zaś chodzi o słuchanie muzyki - tu niestety szukałbym czego innego. Do idealnego dzwięku muzyki im daleko.... Dzwięki są jakby puste ;) nie wiem jak to ujać ;) Moja malutka stara wierza ma o niebo lepszy dzwięk przy słuchaniu muzy. Mówie tu o jakości dzwięku a nie o głośności. Podsumowując jeśli ma to być zestaw do oglądania filmów i gier - BIERZ I SIĘ NIE ZASTANAWIAJ Jeśli wiecej słuchasz muzyki a nie grasz/oglądasz filmy - To nie polecam, lepiej kupić jakieś drewniane kolumny niż to. Zaznaczam że głośniki potrzebują troche miejsca żeby pokazać pazur więc jesli masz pokoik 1mx1m to raczej nie zda egzaminu. Przy większych pokojach naprawde oglądając horrory na dts lub grając w BF3 człowiek potrafi się odwrócić za plecy bo jest wrażenie że coś za Tobą chodzi ;) Dotego ten bas przy wybuchach ;)

#3 kamil.burczyk

kamil.burczyk
  • 57 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 marca 2012 - 09:18

Miałem taki sam dylemat na wakacjach.
Przeszedłem się do Saturna i akurat Logitechy były wystawione i podłączone do komputera. Osobiście dźwięk mi się nie podobał. Satelitki są stosunkowo małe i plastikowe, przez co dobrze grają jedynie wysokie tony, brakuje im środka. Subwoofer jest potężny i po prostu dominuje. Próbowałem się bawić ustawieniami, ale nie udało mi się uzyskać zadowalających rezultatów.
W międzyczasie znajomy doradził mi zestaw Denon DHT-1311XP: Denon DHT-1311XP (2201417690) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Przy pierwszym odsłuchu mi się nie spodobał, ale poszedłem drugiego dnia i okazało się, że poprzednio miał odwrotnie podłączone kable głośnikowe (zamieniony plus z minusem). W porównaniu do domowego zestawu stereo i jakichś starych Creative 5.1 dźwięk fantastyczny. 5 drewnianych głośników, duży aczkolwiek nie dominujący subwoofer i prawdziwy amplituner, do którego można podłączyć 4 urządzenia po HDMI, 1 po wejściu optycznym, jest też jack 3.5 i cinche.
Mam podłączonego do niego MacBooka Pro po kablu optycznym oraz Xboksa 360 i wrażenia z każdego są niesamowite.
Ogólnie bardzo polecam. Jeśli możesz to przejdź się do jakiegoś sklepu i posłuchaj :)

P.S. Dodatkowo gwarancja wynosi 3 lata, po zarejestrowaniu się na stronie dystrybutora.

#4 sasiad234

sasiad234
  • 87 postów

Napisano 21 marca 2012 - 10:55

dzieki za odp, właśnie szczerze mówiąc na MP2 nie gram :) jestem grafikiem, więc naprawde mnóstwo czasu spędzam przed kompem (pracując) a co za tym idzie zawsze przy projektach słucham nutki, często również oglądam filmy lub koncerty (w wolnych chwilach), czyli gry kompletnie odpadają. Denon tu na szybciora skonsultowałem i podobno wszystko fajnie jednak cena troszke przekracza budżet a mianowicie 2000, mam do wydania max 1500 a jeżeli miałbym kupować taki zestawik to oczywiście nowy (w sklepie, nie na allegro) ten który podałes kamil to używany więc cena też niższa. Hmm chyba bede musiał zrezygnować w takim razie z logitechów bo coraz więcej osób pisze że do muzy to średniawka, ale chętnie posłuchałbym jeszcze jakichs opinii?? :) lub podpowiedzi z nowym sprzętem. Dzięki pozdrawiam

#5 kamil.burczyk

kamil.burczyk
  • 57 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 marca 2012 - 11:59

Faktycznie kiepsko z dostępnością. Ja na wakacjach wyhaczyłem cały nowy zestaw za ok. 1500zł, teraz podrożały i jest ich mniej lub prawie wcale ich nie ma... Tak czy inaczej Logitechy są moim zdaniem średnie.

#6 sasiad234

sasiad234
  • 87 postów

Napisano 21 marca 2012 - 12:43

ale miła propozycja z tego co poczytałem to ciekawie sie zapowiada znalazłem zestawik w sklepie chyba model wyższy czyli : Denon DHT-1312XP za 1800zł. Już jak sie upre to tyle przeznacze na te głośniczki, tylko chciałbym mieć pewność że będzie to dobry wybór, oczywiście polece do sklepu zerknąć jak grają i jak sie prezentują ale czy możesz mi coś więcej powiedziec o nich? jak sie sprawują? jak dźwięk według ciebie? (odnośnie muzyki), czy jest możliwość podpięcia głośników do ściany czy trzeba kupować jakies specjalne uchwyty? jaki zestawik miałeś wcześniej? Dzieki za dobrą propozycje.

#7 sasiad234

sasiad234
  • 87 postów

Napisano 21 marca 2012 - 20:30

a pytanko jeszcze jedno co myślicie co jest wyżej Pioneer czy Denon porównanie: Denon DHT-1312XP vs Pioneer DV-320K cenowo podobnie. Co myślicie? pozdrawiam

#8 mikilive

mikilive
  • 11 postów

Napisano 21 marca 2012 - 22:15

z5500 cała prawda Ja bym na twoim miejscu nadal myślał o z5500 mam je pare ładnych lat.. ofc spięte z kompem bezpośrednio 3 x jack 3,5mm {tryb do gier} i muzyki .wav ogg flac Oraz Kablem optycznym tryb [DTS i Dolby Digital] program Tylko Power DVD. Dlaczego [zero konfiguracji program jest tak potęznie rozbudowany ze sam Automatycznie dekoduje [ a jesli chodzi o dts i DD wykrywa go i puszcza surowy sygnal na Logitechy Potem one same go rozkodowując robią swoje [ zawsze jest z tym duzo modzenia w przypadku innych programów z filtrami np.] dzieki takiemu sygnałowi tak żadko wideywane na tych głośnikach możemy zobaczyć logo DTS oraz Dolby Digital i info ile głośników sygnał obsługuje, częstotliwość itd.:) Jeśli chodzi o bas [ niskie tony], tutaj masz go duży zapas na efekty:) osobiście mam odcięcie na Kracie dzwiękowej na 70Hz bo stara mi żyć nie daje, Mianowicie karta to> [Asus Xonar DG 130 zl] <--- potrzebna do obsługi optycznego jak nie masz w standardzie, Dlaczego Właśnie Ta? Bo cena ! karta rewelacyjna daje z Siebie tyle ile te głośniki mogą Wziąć i nie więcej czyli 5.1 24/96, bo po co więcej tych 500 zl za Creative kolega z mieszkania obok nie usłyszy, nie licz na to, nie warto przepłacać:) A po za tym Cena a jakość tańszej nie znajdziesz:) Hm co dalej niskie tony satelitki wyśmienite, czysto grają nie ma opcji zęby trzeszczały nawet na bost 11 ...bost 22 nie miałem jaj zęby sprawdzać:) Uważaj na opinie typu średnie tony..brak regulacji [ do bani] a o toż to gó**o prawda. to jest zestaw 5.1, pokaż mi zestaw 5.1 z regulacja średnich tonów... parodia kupujemy Hi-Fi czy kino domowe? Te wypowiedzi olewaj z daleka, Dobra regulacja i rozstawienie to 90% sukcesu uzyskania pełnej satysfakcji i ich potęgi. Wypowiedzi typu; "one maja 500 w...to nie prawda maja 80 bo mi kolega elektryk powiedział" Też mi coś mają piękne soczyste 500 w ...nie jest to moc szczytowa lecz moc ciągła ..mocy szczytowej mają 1000w RMS 500 W ..moc szczytowa to PMPO barany mylą pojęcia i wypowiadają bo rozkręcili w domu satelitke i przeczytali napiss 30 w... parodia przecież tu chodzi o wzmacniacz a nie o głośniki , A po za tym każda firma wypracowane ma inne normy... tu z 500 w nie kłamią na pewno;) Trzaski itd...nie ma opcji na żadne trzaski jak wszystko dobrze zepniesz oprogramowanie będziesz miał ok i nie będziesz kombinował z ich kręceniem :) W grach nie raz sie przestraszyłem sam efekty niewiarygodne naprawde:) W Filmach Kocham je jak moja kobieta leży na mnie z strachu jak oglądamy horror { power DVD zachowuje sobie zapas ich mocy tz. zaniża głośność [nie mylić z normalizerem] tz ustawiasz na 50% głośność na głośnikach ale spokojnie dialogi i reszta bedzie normalna, program buforuje do przodu i wyłapuje efekty i wtedy zawiesza głośność odpowiednio ..i wierz mi ..potrafi je**ac.:D Zmora wszystkich zestawów ...wyłączasz kompa głośniki cichutko buczą ...tutaj tego nie ma nic zero null :) Rozpisał bym sie bardziej Ponieważ znam chyba 99 % możliwości tego sprzętu ...skórki panela kontrolnego oprogramowanie i jego aktualizacja itd więcej info na gg ewentualnie 563797 Osoby wypowiadające się na ich temat a nie posiadające ich ....niech się nie wypowiadają bynajmniej na ich temat bo to tak mówić że BMW ma kopa a nigdy nim nie jeżdżąc :) Mój pokuj 25m2. moje poprzednie zestawy Creative ProGeamer 500 . LogiTech x-540 Kino Domowe LG [inicjałów nie pamiętam] Mediatech Pro tornada Db. i jakieś tam jeszcze Creative 2.1 Tego co pisze nie wysysam z palca :) tylko z doświadczenia :)jestem Audiofilem;d

#9 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 21 marca 2012 - 22:35

jestem Audiofilem;d


Dawno się tak nie ubawiłem. Resztą postu również.

BP MSPANC

Pa.

#10 sasiad234

sasiad234
  • 87 postów

Napisano 21 marca 2012 - 23:37

Panowie spokojnie :) wstepnie biore pod uwage 2 modele denon DHT-1312XP i wiadomka logitech z5500, gdzies tam wyczytalem ze Pioneer tez dobry ale to kompletnie dla mnie nie znany dźwięk. dzieki za wyrażenie opinii mikilive odnosnie z5500, ale musze jutro to jeszcze raz przeczytać na trzeźwo (dziś 1 dzien wioseny) ;d może wiecej zrozumiem heh, dzieki za gg w razie problemów, nie jasnosności chętnie się odezwe. Oczywiscie te 2 modele mam zamiar przesłuchać odnosnie swojego stylu muzyki z 3 roznymi piosenkami aby porownac sobie mniej wiecej na moj sluch co dla mnie lepsze. Powiem szczerze ze po wczesniejszych komentarzach troche zwątpiłem z z5500 ale mikilive mi troszke znowu pomieszał ;d moze i to dobrze, sprawdze 2 firmy moze wtedy bede mial jasność.

Wstepnie temat to porownanie lub propozycja sprzetu audio do chatki (do 1800zł), także jeżeli ktoś miał jakies doświadczenia z wymienionym wyżej sprzetem lub ma jakas nowa propozycje chętnie obejrze poczytam, wezme pod uwage wasze opinie na temat konkretnych firm, modeli.

Dzieki, pozdrawiam!

---------- Wpis dodano o 23:37 ---------- Poprzedni wpis dodano o 23:34 ----------

magmac jakie twoje zdanie na temat sprzetu? denon ? czy masz może jakąs inną propozycje mieszczącą się w tej kwocie? wypowiadasz sie dosc konkretnie wiec myślę że masz też jakąs swoją propozycje dla mnie :) lub przystajesz przy denonie?

dzieki! :)

#11 bjabrzyk

bjabrzyk
  • 544 postów

Napisano 21 marca 2012 - 23:38

Bose Companion 5. tyle w tym temacie. idz. posłuchaj. wyrzuć logi-złom.

#12 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 21 marca 2012 - 23:39

Sorry, ale uważam, że tego typu zestawy głośnikowe nie są warte za wiele... Może za bardzo lubię monitory bliskiego pola, może za dużo nasłuchałem się sprzętu audiofilskiego w życiu... Tutaj więc nie pomogę... No i jeśli już, to faktycznie skłaniałbym się do Bose... Tanie nie są, ale nic lepszego nie znajdziesz.

#13 sasiad234

sasiad234
  • 87 postów

Napisano 22 marca 2012 - 12:40

ok dzieki, w takim razie mamy 3 zestawy do wyboru :) 1. BOSE Companion 5 cena: 1600zł 2. Denon DHT-1012XP cena: 1800zł 3. Logitech z5500 cena: 1400zł 1. Powiem szczerze że troszke mnie jakoś martwi mały rozmiar BOSE'a wiadomo ze rozmiar nie trafia w dźwięk ale wydają mi się jako takie malutkie głośniczki do komputera. Narazie jestem w jobie więc nie bardzo moge o nich poczytac co i jak ale w pozniejszym czasie poczytam jakies recenzje temaciki na temat tego sprzetu. 2. Troszkę kuszą, nie za małe, nie za duże, nie znalazłem za dużo tematów o tym modelu, może ktoś coś więcej powiedzieć o głośnikach (denon) czy warto, jak dźwięk? 3. Zestaw który nadal biore pod uwage choć ciągle słysze różne opinie na temat z5500, raz dobrze, raz źle. a Waszym zdaniem ? 1? 2? 3? dzieki, pozdrawiam

#14 kamil.burczyk

kamil.burczyk
  • 57 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 marca 2012 - 14:39

Ze swojej strony mogę jedynie doradzić, abyś wziął ze sobą jakiegoś playera, albo płytę CD i posłuchał jej na każdym sprzęcie z wymienionych. Ja tak zrobiłem, bo na początku chciałem kupić zwykłą miniwieżę, żeby była mała ;) Skończyłem na zestawie 5.1 z amplitunerem i nie żałuję. Co do pytań i w nawiązaniu do poprzednich wypowiedzi: - Denony też nie wydają z siebie żadnego dźwięku po wyłączeniu komputera, - dodatkowo są ekranowane, więc nie piszczą jak przychodzi sms, - wszystkie 5 głośników ma możliwość zawieszenia na ścianie, wystarczy zwykły wkręt z dużą główką lub hak na kołku rozporowym, - amplituner ma radio, niby głupia sprawa, ale jak nie mam pomysłu na muzykę to po prostu puszczam Eskę Rock i coś tam buczy ;), - patrząc nieco przyszłościowo doszedłem do wniosku, że kiedyś będę chciał podpiąć do nich coś więcej niż tylko komputer i korzystnie będzie mieć więcej wejść niż mniej, a w amplitunerze mi ich nie braknie (komputer + tv + konsola i już mamy 3 wejścia) Audiofilem zdecydowanie nie jestem, ale przed zakupem przez 2 popołudnia słuchałem różnych zestawów, m.in. Logitech Z-5500, Denon 1311 XP, Yamaha Pianocraft, Denon D-F107. Miniwieże odpadły ze względu na brak niskich tonów. Po doliczeniu subwoofera ich cena była już dość wysoka. W Logitechu, tak jak napisałem wcześniej, nie podobał mi się dźwięk przy słuchaniu muzyki, choć do gier i filmów gdy chce się "czuć" bas pewnie byłoby lepiej. W Denonie subwoofer jest mniejszy (110W), ale też nie brakuje mi w nim mocy. Mieszkam w bloku, więc częściej w trakcie oglądania filmu ściszam basy, niż podkręcam, żeby nie drażnić sąsiadów ;) Sama jakość dźwięku całkowicie mnie zadowala i myślę, że wtedy nie usłyszałbym różnicy pomiędzy swoim zestawem, a czymś 2 razy droższym. Teraz gdy się osłuchałem to może różnice byłyby dla mnie bardziej dostrzegalne. Myślę, że jak się przejdziesz i odsłuchasz każdego zestawu to bezproblemowo wybierzesz odpowiedni. Jeśli będą brzmiały tak samo i nie będziesz potrzebował niczego ekstra to bierz najtańszy ;)

#15 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 22 marca 2012 - 17:41

sprawdź jednak aktywne monitory. Bo to najtańszy i najlepszy IMHO sposób na dobry dźwięk z kompa.
Bose 5 bardzo mi się pdobają. Grają - zupełnie nie tak jak wyglądają. Bose potrafi oszukać słuchacza, który patrzy na ich zestawy. te piątki grają dużym dźwiękiem.
Logitechów nie znam. Słyszałem je kilka razy, ale nie mogę się o nich wypowiadać.
zobacz tu:
System głośników M-Audio Studiophile AV 40 - Apple Store (Polska)
lub tu:
KRK RP5 G2 monitor aktywny, KRK - muzyczny.pl największy sklep muzyczny

jeśli chciałbyś dozbierać, ale załatwić sprawę na kilka lat, to rozejrzyj się za adam audio lub genelec.
Wtedy już tylko przyzwoity zewnętrzny DAC i jesteś w domu.

pozdr

#16 sasiad234

sasiad234
  • 87 postów

Napisano 22 marca 2012 - 22:10

przyznam szczerze ze kusza mnie denony, bosy kurcze dobre opinie ale tak mi jakos malutko wygladaja ze jestem az zdziwiony ze tak piszecie ze taki dobry dźwiek z nich płynie. Bose firma słyszałem ze gorna półka i ze gra. Wybaczcie jezeli kogos uraze ale wyglada jak sprzet z bazaru :) choc i tak mam je na uwadze i chcialbym ich przesluchac, dzieki waszym opiniom. parmenides chwali sobie ten sprzecik i pisze ze bose potrafi oszukac oczywiscie w pozytywnym sensie mam nadzieje ze mnie rowniez tak oszuka :) Odnosnie monitorów aktywnych jak narazie odpuszczam nie jestem az tak zapalonym audiofilem aby sklejac sprzet z najwyzszej połki choć dziś kumpel również polecał mi ADAM AUDIO, jednak z tego co widzialem to najtanszy monitor 700 zł razy 2, 1400 + amplituner (nie znam cen) sztrzelam ze 500zł = 1900zł mniej wiecej łapie sie pod przedział cenowy (1800zł) jednak nie znam sie na tym, nie wiem jak to składać i z czym :) (nie chciałbym czegos spieprzć i dobrze mieć gwarancje na sprzecik), powiem szczerze ze odnosnie sprzetu audio to moja pierwsza wieksza inwestycja nie liczac log x230 ale to wiadomka cena minimum, w porownaniu dla mnie do tego co moge teraz przeznaczyc na sprzet. Dzieki wszystkim za odpowiedzi i linki. Mam nadzieje ze wyjde z dobra decyzja z forum :) i ze sklepu :) dam znac oczywiscie co wybrałem i jak płynie. Jak narazie czekam na hajsik od firmy ktora zasponsoruje mi w/w zestawy :) mysle ze przyszły tydzien to juz bedzie zakup. W weekend postaram sie przesluchac tych modeli i co w nich trzeszczy ;d Ponawiam prośbe o wypowiedzi uzytkowników danych sprzętów. wiadomo ze to tylko słowa i opinie ale jezeli ktos posiada taki sprzecik w domu moze powiedzieć pare słów czy warto, co wybrać i czy można sie utopic w nutce za pomocą tych firm , dzieki bardzo Pozdrawiam

#17 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 22 marca 2012 - 22:40

ja podziele sie swoimi spostrzezeniami od dawien dawna mialem zestaw z5500(z odpinanymi kablami) + karta sonar DX2 (czy jakos tak ) 800zl do ogladania filmow w malym pomieszczeniu (bez zastrzezen !!!) ale do muzyki .. hmm kaszanka .. teraz mam zestaw z wyzszej polki no i oczywiscie jest roznica . . wszystko zalezy od zasobnosci .. nie bede ci proponowal sprzetu za 10k bo taki bedzie dobry .. no wiadome ... ale jesli masz 2k zl to wybieraj lite drewno + apli 5.1 (okolo 5x50W) sinus 1khz i to cie zadowoli nie mniej dobrze w pamieci mi zapadly z5500 (przynajmniej na tamte czasy)

#18 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 22 marca 2012 - 22:52

bosy kurcze dobre opinie ale tak mi jakos malutko wygladaja ze jestem az zdziwiony ze tak piszecie ze taki dobry dźwiek z nich płynie. Bose firma słyszałem ze gorna półka i ze gra. Wybaczcie jezeli kogos uraze ale wyglada jak sprzet z bazaru :) choc i tak mam je na uwadze i chcialbym ich przesluchac, dzieki waszym opiniom.


Uwierz mi - mam słuchawki BOSE - zarówno QuietComfort 15 jak i te douszne, mam również głośniki Campanion 5 (choć akurat ich nie używam) i jeśli spróbujesz posłuchać tego "odpustowego" sprzętu to uklękniesz. Żadne Logitechy i Denony w porównywalej wielkości nawet nie podskoczą do BOSE. Design - fakt, nie jest zbliżony do Apple, ale ma coś w sobie. Jak dla mnie wybór jest jeden - BOSE. Może trochę za bardzo mają przesadzony bas, ale nie jest zniekształcony i nachalny - to też zależy od gatunku muzyki słuchanej na tych głośnikach. Wysokie i środek za to przy tej cenie i gabarytach wypada lepiej niż rewelacyjnie, właściwie fenomenalnie.

Odnosnie monitorów aktywnych jak narazie odpuszczam nie jestem az tak zapalonym audiofilem aby sklejac sprzet z najwyzszej połki choć dziś kumpel również polecał mi ADAM AUDIO, jednak z tego co widzialem to najtanszy monitor 700 zł razy 2, 1400 + amplituner (nie znam cen) sztrzelam ze 500zł = 1900zł mniej wiecej łapie sie pod przedział cenowy



Monitory aktywne (ADAM AUDIO) tym się różnią od monitorów pasywnych, że mają wbudowane wzmacniacze audio dobrane w optymalny zestaw wraz z głośnikami, obudową i zwrotnicą.

Pa.

---------- Wpis dodano o 22:52 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:46 ----------

Ach - jeszcze jedno, szczególnie dla tych, co wierzą w marketing.

Żaden zestaw głośników aktywnych nie będzie w stanie zagrać z mocą większą niż moc dołączonego zasilacza, bo niby skąd ma się wziąc ta moc? Logitech z5500 mają transformator toroidalny o mocy 300 W i to jest wszystko co mogą zagrać WSZYSTKIE głośniki w jednym momencie wliczając w to subwoofer (choć należałoby jeszcze odjąć moc strat zasilacza, wzmacniacza audio...). I nie dam sobie wmówić, że ktoś jest w stanie posłuchać choćby 2 x 250 W w pokoju w mieszkaniu grające 75% swojej mocy.

#19 bjabrzyk

bjabrzyk
  • 544 postów

Napisano 22 marca 2012 - 22:56

zgadzam się. patrzenie na moc w ogole jest trochę bez sensu. a w tak relatywnie tanich zestawach to już w ogole. lampowy wzmacniacz 20W + dobre kolumny zmiecie w głośności każdy zestaw za 1400zł który ma nawet 10000W ;)

#20 sasiad234

sasiad234
  • 87 postów

Napisano 23 marca 2012 - 11:24

Panowie a mam jeszcze pytanko odnosnie BOSE c5, poczytałem szczerze powiem że dobre opinie i troszke mnie już bazarowy wygląd nie interesuje jednak jestem ciekaw bo wyczytałem i widziałem że bose ma swoje kable i podłączenie do maca poprzez usb, jest możliwość połączenia przez kabel optyczny, czy warto? i czy to potrzebne w tym modelu? Jeżeli jest możliwość to czy warto tak podpinać? dzieki!

#21 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 23 marca 2012 - 11:49

Albo USB albo analogowo.

#22 mikilive

mikilive
  • 11 postów

Napisano 25 marca 2012 - 00:17

Bierz pod uwagę użytkowników tego sprzętu :)

#23 bjabrzyk

bjabrzyk
  • 544 postów

Napisano 25 marca 2012 - 01:02

przejdz się do salonu bose. Można na 2 dni wypożyczyć głośniki zostawiając równowartość. Ja tak zrobiłem, lecz nie kupiłem. Byłem bardzo zadowolony z jakości dźwięku, ale nie czułem "lepszości" w stosunku do pianocrafta e600.

#24 KRebacz

KRebacz
  • 6 postów
  • SkądKania Góra / Łódzkie

Napisano 25 marca 2012 - 07:10

Mam już z 6 lat z-5500. Muzyka - średnio. Nie jestem koneserem, słuch mam średni, ale różnicę do w miarę dobrych słuchawek słyszę. Gry + filmy - mega. Zdecydowanie mają "kopa". Wymagają "wyciszonego" pokoju - po zmianie mebli zaczęły mi uchwyty drzwiczek szafek drgać niemiłosiernie. No i zestawu chyba w bloku nie poużywasz. Logitechy mają jeszcze jedną zaletę. Subwoofer zmiata wszystkie kina domowe (do 3 k zł) jakie słyszałem. Niesamowite wrażenia przy grach, albo filmach typu Armageddon. Mam spięte do PS3/AppleTv na zmianę optycznym i dekoder działa bez problemu. Przełącza między stereo, DTS, DD itp natychmiast. Lubię poczucie, że film wychodzi z odtwarzacza z tym formatem dźwięku, jaki miał być, a nie, że mi się nagle robi konwersja 5.1-2.0-5.1. Niebieskie podświetlenie panelu cieszy na początku, ale np. przy oglądaniu filmu w ciemnym pokoju trochę przeszkadza, a nie ma regulacji jasności. BTW, ostatnio wyszedł "następca" 5500 od Logitecha (Z-906). Zdecydowanie bardziej podoba mi się wizualnie. Nie słuchałem go jednak.

#25 mikilive

mikilive
  • 11 postów

Napisano 25 marca 2012 - 10:47


Żaden zestaw głośników aktywnych nie będzie w stanie zagrać z mocą większą niż moc dołączonego zasilacza, bo niby skąd ma się wziąc ta moc? Logitech z5500 mają transformator toroidalny o mocy 300 W i to jest wszystko co mogą zagrać WSZYSTKIE głośniki w jednym momencie wliczając w to subwoofer (choć należałoby jeszcze odjąć moc strat zasilacza, wzmacniacza audio...). I nie dam sobie wmówić, że ktoś jest w stanie posłuchać choćby 2 x 250 W w pokoju w mieszkaniu grające 75% swojej mocy.



proszę Cie :) Wiesz co to kondensator? moc ciągła transformatora 300 w.... powiedz jaki zestaw ciągnie porównywalnie tyle ...obszar zamykaj na głośnikach 5.1 ,nie na estradowych :) nie uniosę się, dam Ci sie wytłumaczyć:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych