Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

GTA 3, Szukam Graphics Tweak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
192 odpowiedzi w tym temacie

#26 calissium

calissium
  • 52 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 12:13

cytuję: Hey guys, I managed to mess around with the gta3.set file. I optimized it for Xperia PLAY, but it should work on any other Device, too.

Its features are:

Car lights
traffic lights
blood (was disabled in Germany - I enabled it tounge.gif)
fixed screen-resulution
fixed positions of infos like health, weapon, ...

Download:
Info: To get onscreen-controls, restore them through game options - http://straubinger-w...nloads/gta3.set

#27 maxld

maxld
  • 636 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 grudnia 2011 - 12:15

Szczerze wątpię, by plik z poprawioną dodatkowo rozdzielczością z Xperii Play zadziałał na iPhonie... Chociaż może to ktoś sprawdzi.

#28 calissium

calissium
  • 52 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 12:19

ehh nie chcecie wierzyć to nie. macie oryginalne linki do wszystkiego: overclock: How to Overclock iPhone 3G, 3GS, and 4!

moding: GTAForums.com -> GTA 3 Mobile Modding

---------- Wpis dodano o 14:19 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:16 ----------

"Tested on Apple A4 and it works" powtarza sie to wielokrotnie na stronie;p

aha i ten plik wgrywamy do folderu Documents nie do folderu z aplikacja, zeby nie było że nie działa;p

#29 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 grudnia 2011 - 13:17

ehh nie chcecie wierzyć to nie. macie oryginalne linki do wszystkiego: overclock: How to Overclock iPhone 3G, 3GS, and 4!

moding: GTAForums.com -> GTA 3 Mobile Modding
C
---------- Wpis dodano o 14:19 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:16 ----------

"Tested on Apple A4 and it works" powtarza sie to wielokrotnie na stronie;p

aha i ten plik wgrywamy do folderu Documents nie do folderu z aplikacja, zeby nie było że nie działa;p

zy ty w ogóle czytałeś te How To overclock? Czy może tylko pierwszą stronę? Bo jakbyś czytał dalej to być wiedział, że to nie działa. Jest cała masa postów na ten temat właśnie w tym temacie, który podałeś jako źródło swojej wiedzy. A sądząc z ilości twoich postów na MyApple jesteś od niedawna posiadaczem iphone, a sądząc po manii podkręcania i modyfikacji wszystkiego co się da byłeś posiadaczem sprzętu na androidzie.

#30 riczardo

riczardo
  • 169 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 13:21

mam głupie pytanie jak się dostać do tych folderów? iphona mam od nie dawna i nie ogarniam jeszcze wszystkich rzeczy :< dobra już ogarnąłem, że przez ifiles teraz pytanie, jak mogę przeglądać pliki z poziomu windowsa? dobra już wszystko wiem

#31 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 grudnia 2011 - 13:34

iFUNBOX

#32 calissium

calissium
  • 52 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 13:39

czytałem i u niektórych ludzi owszem nie działa , a u innych działa, u mnie działa. moze nie mam pełnego 1ghz, ale test w "benchmarku" miałem o 40 pkt większy. szkoda ze przed tym nie zrobiłem testu sunspiderem to bym miał wikesza pewnosc. zreszta ten temat jest o gta 3 nie o oc;p

#33 riczardo

riczardo
  • 169 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 13:41

po prostu skopiowałeś ten gta3.set do folderu documents i zastąpiłeś ten który tam był, tak?

#34 calissium

calissium
  • 52 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 14:03

tak

#35 riczardo

riczardo
  • 169 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 14:17

to naprawdę działa :o mam wszystko takie samo jak na 4s, światła, krew, dobrą rozdzielczość. niestety spadek fpsów w niektórych miejscach jest bardzo wyraźny :< ciekawe czy da się jakoś edytować ten plik i pozbyć się paru rzeczy

#36 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 19 grudnia 2011 - 14:18

to naprawdę działa :o
mam wszystko takie samo jak na 4s, światła, krew, dobrą rozdzielczość. niestety spadek fpsów w niektórych miejscach jest bardzo wyraźny :< ciekawe czy da się jakoś edytować ten plik i pozbyć się paru rzeczy


Prosimy o dowody ;) W sumie krew, światła bym sobie uruchomił bo szkoda nie mieć takich detali.

Napisz dla wszystkich jak to zrobić i będziesz naszym bohaterem!

#37 Gr3G18

Gr3G18
  • 112 postów
  • SkądBytom

Napisano 19 grudnia 2011 - 14:20

A ja potwierdzam, że działa. Nawet na iPadzie chociaż jest trochę porozciągane z rozdziałki iP4. Jakby ktoś trafił na ten plik pod iPada to byłbym wdzięczny.

Pobrane z tego linka: http://www.multiupload.com/W0QS66Z5YA

Zmiany:
- Tweaked draw distance, pc setting to "medium" (framerate boost)
- Lights sources enabled
- Lights trails/refractions enabled
- Blood enabled
- Shadows drawing/characters/world enabled
- Frame limiter disabled

Wchodzimy przez np. iFile do var/mobile/Applications/ znajdujemy folder z gta3 /Documents i podmieniamy plik.
Po włączeniu GTA3 musiałem zmienić język na ang.

ss z mojego iPada:
http://i39.tinypic.com/w98tur.png

/edit
Po każdym uruchomieniu gry trzeba zmienić język w grze...hmm...

#38 Quimeen

Quimeen
  • 1 004 postów
  • SkądTrzebinia

Napisano 19 grudnia 2011 - 14:21

Przydał by się plik z 4S a nie z iPada, ten jest z iPada i rozwala mi po ekranie wszystkie ikonki do sterowania, które teraz są jeszcze mniejsze. Ale potwierdzam, działa. Większa rozdzielczość, krew, światła itp.

#39 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 19 grudnia 2011 - 14:30

Trzeba mieć do tego Jailbreak?

#40 Quimeen

Quimeen
  • 1 004 postów
  • SkądTrzebinia

Napisano 19 grudnia 2011 - 14:31

Pobierzcie plik z postu Gr3G18 on działa ekstra na iP4. Jest trochę mniejsza rozdzielczość, niż na pliku który pobrałem z postów wcześniejszych, ale gra też chodzi dużo lepiej.

---------- Wpis dodano o 16:31 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:31 ----------

Trzeba mieć do tego Jailbreak?

Trzeba.

#41 riczardo

riczardo
  • 169 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 14:35

Trzeba mieć do tego Jailbreak?

chyba nie trzeba
przynajmniej według tego : [Tutorial] Mod GTA 3 for iOS with custom cars, maps, skins, and more (no jailbreak required) [Video] | The Tech Erra

#42 Quimeen

Quimeen
  • 1 004 postów
  • SkądTrzebinia

Napisano 19 grudnia 2011 - 14:43

chyba nie trzeba
przynajmniej według tego : [Tutorial] Mod GTA 3 for iOS with custom cars, maps, skins, and more (no jailbreak required) [Video] | The Tech Erra


Tutaj podmieniamy pliki przed instalacją, wiec rzeczywiscie nie potrzebny jest JB. Jesli chcemy to zrobic sposobami wczesniejszymi w tym temacie, to potrzebujemy JB.

#43 riczardo

riczardo
  • 169 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 14:51

http://www.multiupload.com/W0QS66Z5YA

z tym plikiem działa idealnie :)
wcześniej używałem tego : http://straubinger-w...nloads/gta3.set rozdzielczość była lepsza, ale spadek wydajności dość widoczny. z tym plikiem który udostępnił Gr3G18 gra się identycznie jak na niezmodyfikowanej wersji

#44 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 19 grudnia 2011 - 15:00

Potwierdzam DZIAŁA i to bez JB!
iPhone 4 z grafiką 4S.
Dołączona grafika

---------- Wpis dodano o 15:00 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:54 ----------

Od siebie proponowałbym wyłączyć cienie przechodniów bo szkoda klatek. Zostawić światła, krew i nieco zmniejszyć dystans - też pomoże na płynność. W sumie teraz można kombinować do woli i sprowadzić GTA 3 na iPhonie 4 do takich płynności, że szło by przejść bez nerwów ;)

#45 riczardo

riczardo
  • 169 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 15:07

Od siebie proponowałbym wyłączyć cienie przechodniów bo szkoda klatek. Zostawić światła, krew i nieco zmniejszyć dystans - też pomoże na płynność. W sumie teraz można kombinować do woli i sprowadzić GTA 3 na iPhonie 4 do takich płynności, że szło by przejść bez nerwów ;)

dołączam się do prośby, na takie pierdółki w sumie nie specjalnie się zwraca uwagę, a ich brak może parę fpsów dodać :)
biorę się za modyfikację aut zaraz

#46 Gr3G18

Gr3G18
  • 112 postów
  • SkądBytom

Napisano 19 grudnia 2011 - 15:07


Od siebie proponowałbym wyłączyć cienie przechodniów bo szkoda klatek. Zostawić światła, krew i nieco zmniejszyć dystans - też pomoże na płynność. W sumie teraz można kombinować do woli i sprowadzić GTA 3 na iPhonie 4 do takich płynności, że szło by przejść bez nerwów ;)


Jak to zrobić?

#47 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 19 grudnia 2011 - 15:12

Jak to zrobić?

Musisz mieć IMG Tool i tam modyfikujesz. Sam coś spróbuje :D

#48 Gr3G18

Gr3G18
  • 112 postów
  • SkądBytom

Napisano 19 grudnia 2011 - 15:15

Musisz mieć IMG Tool i tam modyfikujesz. Sam coś spróbuje :D


Nie wiem czy się dobrze rozumiemy :D nie chodzi mi o podmianę aut itd, tylko o wyłączenie cieni przechodniów czyli o edycje pliku gta3.set, który podmienialiśmy przed chwilą żeby włączyć krew, światła itd.

#49 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 19 grudnia 2011 - 15:16

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy :D nie chodzi mi o podmianę aut itd, tylko o wyłączenie cieni przechodniów czyli o edycje pliku gta3.set, który podmienialiśmy przed chwilą żeby włączyć krew, światła itd.


Tak, o tym pisze :) Chętnie obniżyłbym dystans i pozbył się cieni przechodniów.

#50 Faq

Faq
  • 255 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 15:19

A da się jakoś poprawić płynność na 3Gs ? ;P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych