Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 2G czy iPhone 3G ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#51 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 04 grudnia 2011 - 20:30

jeśli chodzi o ekran, to kumpel ma częsci do 3G i wyswietlacz do 2g - wezme od jego jedną sztukę, na wszelki wypadek, gdyby się pojawiły bad pixele. Telefon ma oprogramowanie 3.1.3(7E18) a firmware modemu 04.05.04_G - czyli jest ok ? Jedynym mankamentem są rozmazane zdjęcia robione tym telefonem. mozna kupić szybkę obiektywu, bo prawdopodobnie ona jest zarysowana ?

#52 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 05 grudnia 2011 - 20:28

Witam Teraz mam dylemat - czy brać 2G (mam nową ofertę) w super stanie za 350 zł czy 3Gs jeszcze z gwarancją za 620 zł. Jednak obawiam sie o wsparcie dla 3Gs i dobre słabo wygladają - przez rozdziałke, np. IB2 ( roznica miedzy 4s a 3Gs jest ogromna). iPhone mysle, ze zmienie za kilka miesiecy, bo chce sie tylko zapoznac z iOS i Appstore. Co proponujecie ? Jakoś mam straszny sentyment do 2G... W 3Gs tez jest mały ekran, jak na tak drogie urządzenie.

#53 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 05 grudnia 2011 - 20:37

noż cholera, mam 2G, bad pixeli 0, bateria 2-3, fakt kilka rozmów, nie gram, za to około 1-2h gra iPod, aha no i nie używam wifi, wolę komputer do neta. W dodatku wizualnie bardzo dobry stan ale fakt z kluczami go nie noszę, zawsze kieszeń jest pusta. Więc ja nie wiem co Wy robicie z tymi telefonami, albo ja miałem fantastyczne szczęście i mam model jaki mam. Obecnie mam 24 godziny od pełnego naładowania i wskaźnik baterii wskazuje jakieś na oko 95%.

#54 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 05 grudnia 2011 - 20:37

nie wiem nad czym się zastanawiasz... wsparcie dla 3gs ? o co sie obawiasz ? Ma iOS 5.0.1 , i jak sam mowisz zamienisz za pare miesiecy wiec nie wiem o co te obawy ? Lepiej zapytaj jakie wsparcie dla 2G , stare oprogramowanie 3.x na ktorym nic nie zainstalujesz i na pewno nie poznasz App store tak jak na 3Gs... Porównujesz 3gs do 4 i mowisz ze slabo wypada ale 2g to juz jest ekstra ? Człowieku....Jak bym miał możliwość 3gs w dobrym stanie za taką cene to nawet bym nie zadawał takiego pytania na forum tylko juz sie cieszył z nowego 3gsa

#55 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 05 grudnia 2011 - 21:12

No ale opłaca sie teraz wywalać ponad sześć stów dla małej rozdziałki i ekranu ? Grunt, abym wybierał rozsądnie, ale na 3Gs jest tylko kilka gier wiecej ( tych godnych uwagi) .

#56 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 05 grudnia 2011 - 21:17

zadaj sobie pytanie czy opłaca sie wydawać 350zł na stary 5 letni szmelc który już od dawna nie ma wsparcia i generalnie się rozpada(sprzet nie jest wieczny), na dodatek nie mowie o gierkach, głupi facebook mi na 3G mulił tak że nie chciało mi się go w ogóle używać , dopiero na 3gs "jakoś to jest" (a i tak nie ma szału)...mógłbym wymieniać w nieskończoność... Moim zdaniem szkoda 350zł na 2g jak za dobrą cene masz 3gs

#57 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 05 grudnia 2011 - 21:20

Nie wiem co jest z tymi wielkimi wyświetlaczami dla mnie to po prostu nie za bardzo wygodne w pewnych sytuacjach. Myśle, że 5 nie będzie miała większego ekranu niż 3.7'. Jak potrzebujesz dużego ekranu to proponuje Galaxy Note. Nie polecam Samsungów po tym jak SGS pewnego dnia wyłączył mi się. Pozdrawiam.

#58 iPhone 25

iPhone 25
  • 1 030 postów
  • SkądKielce

Napisano 05 grudnia 2011 - 21:55

To że 2G jest starszym modelem nie znaczy że jest szmelc. Nie wszyscy mają tyle pieniędzy żeby wydać te 600-800zł na inny model... A jeżeli trafisz dobry egzemplarz 2G to na pewno ci jeszcze posłuży do podstawowych zadań. Takie moje zdanie.

#59 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 05 grudnia 2011 - 22:50

To że 2G jest starszym modelem nie znaczy że jest szmelc. Nie wszyscy mają tyle pieniędzy żeby wydać te 600-800zł na inny model...
A jeżeli trafisz dobry egzemplarz 2G to na pewno ci jeszcze posłuży do podstawowych zadań. Takie moje zdanie.


Chodzi mi o to, ze jezeli user pisze co jest lepsze i daje 3gsa za 620 to wnioskuje ze go stac, jesli tak jest to lepszym wyborem jest wlasnie 3gs , dla mnie 2g to strata pieniedzy tylko - takie moje zdanie

#60 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 grudnia 2011 - 23:45

Nie polecam Samsungów po tym jak SGS pewnego dnia wyłączył mi się.


Nie no katastrofa ! I pewnie myślisz, że wraz z Twoim, wszystkie na całym świecie wyłączyly sie w tej samej chwili... ludzie ktroche obiektywizmu. Produkty samsunga czesto nie są udane, ale takie ostatnie 2 Nexusy to bardzo ciekawe urządzenia.

#61 dav4

dav4
  • 46 postów
  • SkądBobowa, Poland

Napisano 17 grudnia 2011 - 20:41

Jestem na kupnie iPhone 3G lub 3GS. Nie zależy mi strasznie na 3GS, bo w gry nie będe dużo grał, potrzebuje po prostu czegoś do internetu i komunikatorów. Wiem że 3G potrafi mulić, jednak z tego co czytałem, to po zrobieniu restore w iTunes jako nowy telefon, działa znacznie szybciej, po za tym w cydii są programiki do przyspieszania 3g. Sprzedałem xperie x8, chodziła całkiem znośnie ale miała za mały ekranik jak dla mnie i teraz poluje na coś ciekawego na allegro no i dręczy mnie jedna rzecz - czy jak wgram na 3G iOS 4.2.1 to czy Facebook messenger będzie potrafił działać w tle ? Wiem że 3G z iOS 4 ma nie wiele ramu wolnego, no ale multitasking idzie odpalić ponoć więc messanger powinien chyba dawać radę, czekam na odpowiedź osoby która to testowała, czy można z tego korzystać czy może lepiej wyłączyć powiadomienia/aktualizacje w tle..(googlowałem i nic nie znalazłem) Oczywiście wiem że lepszym wyborem było by kupno 3GS i na taki też staram się polować, jednak chcę też wiedzieć jak to wygląda w starszym modelu, gdy by trafiła się fajna aukcja w dobrym stanie 3G... Pozdrawiam ! :)

#62 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 grudnia 2011 - 20:56

Ja nie jestem orłem jeśli chodzi o sprawy JB i tym podobne , ale dołożysz 2 czy 3 stówki więcej i znajdziesz fajnego 3GS i nie będzie zmartwień , że mogło by być szybciej czy coś. Moje zdanie. :)

#63 dav4

dav4
  • 46 postów
  • SkądBobowa, Poland

Napisano 17 grudnia 2011 - 21:05

Wiedziałem że będzie taka odpowiedź i zdaję sobie z tego sprawę, ale chcę po prostu wiedzieć jak ta aplikacja działa na 3G :)

#64 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 grudnia 2011 - 23:23

Pewnie dostaje powiadomienia push i nie musi chodzic w tle. Tak jak gg. Z tego co piszes co nasz zamiar wyprawiac z tym telefonem to lepiej kup 3GS bo JB i dodatki z Cydii dodatkowo zamula 3G.

#65 cysio528

cysio528
  • 186 postów

Napisano 18 grudnia 2011 - 00:32

No nie wiem, mialem 3 razy iphone'a 2g, ostatnio pod koniec wakacji i nie moge powiedziec zeby zamulal, chociaz internet zbyt szybko nie chodzil. Miedzy 2g i 3g nie ma duzej roznicy, a tego pierwszego wyrwiesz za 350 zl max w dobrym stanie, po jb masz multitasking. Do twoich wymagan mysle ze bedzie dobry.

#66 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 grudnia 2011 - 00:36

Akurat 2G w dobrym stanie (kolekcjonerskim wlasciwie) kosztuje tyle co 3GS.

#67 dav4

dav4
  • 46 postów
  • SkądBobowa, Poland

Napisano 18 grudnia 2011 - 01:16

Wydaje mi się że uzyskałem już odpowiedź na moje pytanie ;) Tak jak mówiłem poluję na 3GS, ale mam ograniczony budżet i jak trafię tanio na 3G w dobrym stanie to będe brał ;) Dzięki chłopaki i dobranoc ! :>

#68 majklasz

majklasz
  • 68 postów
  • SkądMikołów k/Katowic

Napisano 23 grudnia 2011 - 14:41

Jeżeli chodzi o mnie to miałem 2G i 3G w dwóch egzemplarzach. Zdecydowanie wolę 2G, dlatego sprzedałem 3G i kupiłem starszy model. Nowsze nie znaczy lepsze. 2G jako pierwszy iPhone po prostu został solidniej wykonany. W 3G już cieli koszty. W 2G mamy solidną aluminiową obudowę, a nie pękający plastik. Obudowa zdecydowanie jest trwalsza w 2G. Przedni panel 3G jest szerszy co daje wrażenie mniejszego ekranu (w 2G lepiej to wygląda). Szerszy jest dlatego, że Apple tnąc koszty - oddzieliło szkło od LCD. Jak wiemy w 2G ekran jest połączony na stałe z szybką. Zaletą tego jest to, że jeżeli stłuczemy sobie szybkę w 3G możemy ją wymienić, w 2G trzeba cały moduł zamienić na nowy, co jest nieopłacalne. Trzeba na to uważać. Wadą 3G zaś jest dostający się kurz między ekran a szybkę - jak dla mnie nie do przyjęcia. W 2G nie ma tego problemu. W obu modelach 3G zauważyłem, że LCD jest niższej jakości - ewidentnie kolory są bardziej pożółkłe w porównaniu z 2G. Jednym słowem - podzespoły 3G są niższej jakości. Jak wziąłem do ręki 2G z bielutkim ekranem od kolegi i porównałem z moim pożółkłym i zakurzonym LCD, który sprawia wrażenie mniejszego (w 3G) - od razu go sprzedałem. Jak wiemy, Apple przekonało się, że lepszym rozwiązaniem jest "zgrzany" ekran ze szkłem - przez to wrócili do tego rozwiązania w 4 i 4S. Sam wygląd iPhone to kwestia gustu - mnie bardziej podoba się 2G. Wkurzał mnie zaokrąglony tył w 3G. Wolę płaską obudowę. Apple zmądrzało i nowe modele (4 i 4S) mają już "normalną" obudowę. Denerwowało mnie to, że można było huśtać 3G na boki jak leżał na stole. Kładłem go przez to ekranem w dół. Mając oba telefony w dłoni - ewidentnie ma się wrażenie, że 2G jest solidniejszy. Bardziej przemawia do mnie chłodne aluminium niż tani plastik. Uważam, że 2G jest najtrwalszym iPhonem z całej serii (2G,3G,3GS,4,4S). Czekam niecierpliwie, aż Apple wyda najnowszy model w aluminiowej oprawie. Zaletą 3G nad 2G jest płaskie wejście Jack. w 2G trzeba kupić przejściówkę, żeby podłączyć sobie inne słuchawki (sam kupiłem sobie taką za 1zł i działa bardzo dobrze). Sama prędkość EDGE nie jest taka zła - pod warunkiem, że używamy Operę Mini!

#69 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 23 grudnia 2011 - 14:54

Od poniedziałku jedzie do mnie kurier pocztexu z iPhone 2G. Pieniadze juz przelane, wiec jak okaze sie, ze przesyłka ''stracona'' to mam pozamiatane. Modlcie sie ze mną, zeby do 17 przyjechał, bo inaczej strace 295 zł...

#70 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 grudnia 2011 - 16:56

Od poniedziałku jedzie do mnie kurier pocztexu z iPhone 2G. Pieniadze juz przelane, wiec jak okaze sie, ze przesyłka ''stracona'' to mam pozamiatane. Modlcie sie ze mną, zeby do 17 przyjechał, bo inaczej strace 295 zł...


No i jak przyjechał ? :) Pewnie odpalisz odrazu Angry Birds i wsiąkniesz :D

#71 iPhone 25

iPhone 25
  • 1 030 postów
  • SkądKielce

Napisano 23 grudnia 2011 - 17:46

Sam posiadam aktualnie zestaw iPod Touch 4G +iPhone 3G i ten drugi jak najbardziej daje radę do pisanie sms i dzwonienia ok i pogrania raz na jakiś czas...:)

#72 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 grudnia 2011 - 17:58

i ten drugi jak najbardziej daje radę do pisanie sms i dzwonienia ok


Wow :o Czy Ty aby nie przesadzasz ?

#73 iPhone 25

iPhone 25
  • 1 030 postów
  • SkądKielce

Napisano 23 grudnia 2011 - 18:07

Nie nie przesadzam ;D Daje radę oczywiście mowa o 3G

#74 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 grudnia 2011 - 20:15

Nie nie przesadzam ;D Daje radę oczywiście mowa o 3G


No co Ty, ja myślałem ze jak sie włączy to juz cud :D

A tak serio, to wszyscy wiemy ze nadaje sie do wielu wiecej zadań ;)

#75 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 30 grudnia 2011 - 16:50

Niestety, kurier nie przyjechał, 24 grudnia rano poinformował mnie, ze moge zarzadac zwrotu pieniedzy, jak iPhone nie przyjdzie. Od 26 grudnia nie mam z nim kontaktu. Dzwonie do niego kilka razy dziennie. Moge jakos odzyskać pieniadze ? Mam wszystkie maile i smsy. Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych