Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 2G czy iPhone 3G ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#26 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 listopada 2011 - 15:50

Ale oba telefony to wraki po co to kupowac?


Wrak – zatopiona lub poważnie uszkodzona jednostka pływająca opuszczona przez załogę. Określenie to używane jest często również w stosunku do zepsutych lub zniszczonych samochodów i maszyn.

?

#27 conkerkh

conkerkh
  • 458 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 21:38

Wrak – zatopiona lub poważnie uszkodzona jednostka pływająca opuszczona przez załogę. Określenie to używane jest często również w stosunku do zepsutych lub zniszczonych samochodów i maszyn.

?


Pasuje ci epitet - śmieci? Zarowno 3G jak i pierwszy iPhone dzialaja potwornie wolno i maja paskudne wyswietlacze, ale moge w stu procentach zrozumiec, ze jak ktos sie przesiada z czegos jeszcze gorszego to bedzie zadowolony, apetyt rosnie w miare jedzenia...

#28 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 listopada 2011 - 21:54

Pasuje ci epitet - śmieci? Zarowno 3G jak i pierwszy iPhone dzialaja potwornie wolno i maja paskudne wyswietlacze, ale moge w stu procentach zrozumiec, ze jak ktos sie przesiada z czegos jeszcze gorszego to bedzie zadowolony, apetyt rosnie w miare jedzenia...


śmieć - odpad, bezużyteczna rzecz

Myśle, że gdyby znowu był 2007 rok oddałbyś nerke za takie śmieci. Troche szacunku, gdyby nie ten telefon dzisiaj dalej pukałbyś rysikiem po czarno białym ekranie albo zgrzytał po plastikowej klawiaturce.

#29 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 29 listopada 2011 - 23:35

Dokładnie. Trochę szacunku. To, ze ktos ma kase i moze sobie 10 ipków 4s kupić, nie usprawiedliwia go to hejtowania starszych modeli Apple iPhone. Co do tematu. Mam okazje kupić 3G w okolicach 300 zł, bez simlocka, sprowadzany z Holandii. Stan db+. Jak nie ma polskiego menu, to da sie jakoś dograć ? Z nowym systemem ? Wszystko bedzie mozliwe do wykonania, jak z ''polskim'' iPhone , mam na mysli Jailbreak, Cydia itp. I o co chodzi z tym, ze iPhone jest odblokowany ? Jak to poznać ?

#30 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 listopada 2011 - 16:06

Dokładnie. Trochę szacunku. To, ze ktos ma kase i moze sobie 10 ipków 4s kupić, nie usprawiedliwia go to hejtowania starszych modeli Apple iPhone.

Co do tematu. Mam okazje kupić 3G w okolicach 300 zł, bez simlocka, sprowadzany z Holandii. Stan db+. Jak nie ma polskiego menu, to da sie jakoś dograć ? Z nowym systemem ? Wszystko bedzie mozliwe do wykonania, jak z ''polskim'' iPhone , mam na mysli Jailbreak, Cydia itp.
I o co chodzi z tym, ze iPhone jest odblokowany ? Jak to poznać ?


Każdy iPhone ma polskie menu, trzeba je tylko ustawić w opcjach. Odblokowany pewnie oznacza, że ma wykonany JB, poznasz po ikonce Cydii gdzies na pulpicie.

#31 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 30 listopada 2011 - 20:39

A iPhone 3Gs bedzie miał jeszcze długo wsparcie ? Zastanawia mnie, czy nie warto do niego dołożyć. Żeby jeszcze rok działały na nim gry. I jak z jego rozdziałką ? Widać róznice miedzy nim a iP 4 ? Jest duża ?

#32 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 listopada 2011 - 22:33

Rozdziałka taka sama jak w 2G i 3G, dlatego chodzi prawie tak szybko jak 4 ;) Retina z iPhone 4 to coś niesamowitego więc różnica jest kolosalna, ale ekran z 3GSa jest po prostu "zwykły". Co do wsparcia, 2G stracił je 2 lata temu, 3G rok temu a 3GS nie stracił w tym roku ale dostał iOS5. Nie masz się czym martwić - 3GS nie dostanie pewnie iOS 6, ale zanim on wyjdzie to upłynie pewnie rok, a zanim aplikacje utracą wsparcie minie jeszcze więcej czasu. Nie ma się nad czym zastanawiać. Jeżeli chodzi o dołożenie to jasne że warto! 3GS to pierwszy iPhone który działa tak jak powinien - reaguje na polecenia w czasie rzeczywistym ;)

#33 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 30 listopada 2011 - 23:20

Tylko mam dylemat czy dorzucić do SGS czy brać 3Gs. SGS ma o wiele mocniejszy hardware, piękny ekran SUPER AMOLED o większej rozdzielczości, 4 calowy ekran. Na telefonie zamierzam dużo grać i oglądać filmów.

#34 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 grudnia 2011 - 00:37

Tylko mam dylemat czy dorzucić do SGS czy brać 3Gs. SGS ma o wiele mocniejszy hardware, piękny ekran SUPER AMOLED o większej rozdzielczości, 4 calowy ekran. Na telefonie zamierzam dużo grać i oglądać filmów.


To kup Nexus S, przynajmniej będziesz mial andka 4.0, albo 3GS. Polecam oba.

#35 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 grudnia 2011 - 00:43

SGS ma lepsze podzespoły ale na co ma się mu to przydać kiedy nie ma na niego takich zaawansowanych gier jak na iOS. Jego zaletą jest niewątpliwie duży i lepszy jakościowo ekran. Jeżeli zamierzasz jednak oglądać filmy pełnometrażowe to i tak nie będzie to komfortowe nawet na 4 calowym ekranie ;)

#36 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 01 grudnia 2011 - 17:50

Mysle, ze wezme 3Gs, a jak mi sie nie spodoba, sprzedam go i kupie SGS. A tak z ciekawości ile czasu beda działały gry na 3Gs ? Bo podzespoły bardzo podobne jak 4 - tylko ekran 320x480, proc o 200 MHz wolniejszy, 256 RAMu ( tutaj moze byc problem - wieksze gry chyba moga nie działać, nie ?). Z tego wynika, ze iPhone 3Gs ''padnie'' tylko odrobine wczesniej, niz 4 ?

#37 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 01 grudnia 2011 - 19:52

prosze o niezwłoczną odpowiedź...

#38 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 grudnia 2011 - 19:57

prosze o niezwłoczną odpowiedź...


Jestem przekonany, że iOS 6 wyjdzię na iphone'a 4, ale na 3GS już nie także nie wiem czy tak odrobinę wcześniej. Bierz 3GS i będziesz zadowolony.

#39 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 02 grudnia 2011 - 15:33

A czy Call of Duty Black Ops Zombie Mode, który wczoraj wyszedł, działa na iPhone 2G/3G ? W iTunes pisze, ze wymagana wersja softu - 3.0 lub nowszy, wiec chyba powinno.

#40 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 grudnia 2011 - 19:06

A czy Call of Duty Black Ops Zombie Mode, który wczoraj wyszedł, działa na iPhone 2G/3G ? W iTunes pisze, ze wymagana wersja softu - 3.0 lub nowszy, wiec chyba powinno.


Tak, ale z tego co widzę w opiniach ktoś ma problemy z uruchomieniem jej na 3G 4.2.1.

#41 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 03 grudnia 2011 - 15:46

Zauwazyłem taki tekst w opisie CoD BO Zombies w iTunes: ''Note: Call of Duty: Black Ops Zombies is an universal app that can be played on iPhone 3Gs, iPhone 4, iPhone 4s, iPad, iPad 2, iPod Touch 3, iPod Touch 4 all for one singular price.'' Czy to znaczy, ze nie pojdzie na iPhone 2G/3G ?

#42 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 grudnia 2011 - 16:35

Zauwazyłem taki tekst w opisie CoD BO Zombies w iTunes:
''Note: Call of Duty: Black Ops Zombies is an universal app that can be played on iPhone 3Gs, iPhone 4, iPhone 4s, iPad, iPad 2, iPod Touch 3, iPod Touch 4 all for one singular price.''
Czy to znaczy, ze nie pojdzie na iPhone 2G/3G ?


Do tego wystarczy intelekt mrówki żeby to wywnioskować...

#43 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 03 grudnia 2011 - 16:37

Chciałem sie upewnić...

#44 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 04 grudnia 2011 - 16:26

a jak z bateria w iPhone 2G ? Trzyma jeden dzien przy podstawowych czynnościach ( kilka min rozmów, kilka sms, 20 min słuchania muzyki, 10 min jakaś gra) ?

#45 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 grudnia 2011 - 16:30

No jak znajdziesz takiego co wytrzyma 1 dzień to zapłacisz z 700 zł. Przecież niedługo stuknie mu 5 lat...

#46 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 04 grudnia 2011 - 17:06

a jak z bateria w iPhone 2G ? Trzyma jeden dzien przy podstawowych czynnościach ( kilka min rozmów, kilka sms, 20 min słuchania muzyki, 10 min jakaś gra) ?


Raczej wątpie :( I na dodatek wiekszosc 2g na allegro ma juz problemy z wyswietlaczami ( duzo martwych pikseli, linie paski itp) , wyswietlacze w tym modelu juz wyświetliły co miały wyświetlić i powoli padają więc w 2G bym się nie pakował, to samo zaraz będzie z 3G ale jeszcze masz rok spokonie działania wiec bierz 3G jak nie stać cię na 3gs , o 2g zapomnij-chyba że ci ktoś da za darmo

#47 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 04 grudnia 2011 - 19:06

Mam okazje kupić 2G za 300 zł. Sprzedający napisał, ze ''Simlock zdjęty programowo'' czyli ? Jak zrobie jailbreak i cydie, to moze coś nie trybić ? Mysle, ze iPhone 2G jeszcze troche mi posłuży, co do bad pixeli - ich wystepowanie to najczesciej wina tego, ze komus spadł telefon itp. Baterie moge jeszcze zawsze dokupić. Czemu tak bardzo chce akurat 2G ? Nie wiem, jakoś mam ogromny sentyment do tego telefonu. Pozdrawiam

#48 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 04 grudnia 2011 - 19:20

Mam okazje kupić 2G za 300 zł.
Sprzedający napisał, ze ''Simlock zdjęty programowo'' czyli ? Jak zrobie jailbreak i cydie, to moze coś nie trybić ?
Mysle, ze iPhone 2G jeszcze troche mi posłuży, co do bad pixeli - ich wystepowanie to najczesciej wina tego, ze komus spadł telefon itp. Baterie moge jeszcze zawsze dokupić.

Czemu tak bardzo chce akurat 2G ? Nie wiem, jakoś mam ogromny sentyment do tego telefonu.

Pozdrawiam


To znaczy że bez jailbreaka nie podziałasz na telefonie za bardzo,
NIE NIE i jeszcze raz nie, ten telefon ma 5 lat, tak zostały zrobione matryce, taką mają żywotność.
Nigdy nie uwierze ,że 3/4 aparatów na allegro miało problem z matrycą bo komuś spadł :) Po 1 wtedy pęką szybka i jest generalna masakra a nie tylko bad pixele, baterię dokupisz ale spędzisz trochę czasu i nerwy stracisz na jej wymianie..

Generalnie nie widzę sensu dyskusji bo mam wrażenie że ty podjąłeś decyzję, wszyscy ci odradzają kupno 2g mimo że to forum apple,naprawdę lepiej dorzuć trochę złotówek i kup już to 3G

#49 kyniu97

kyniu97
  • 10 postów
  • SkądLuboń/Bristol UK

Napisano 04 grudnia 2011 - 19:27

Damixs74 Za 300zł jak najbardziej opłaca ci sie kupić, sam ostatnio zakupiłem iphone 2g za 350zł. Ale na twoim miejscu podpytał bym sie sprzedawcy ile czyma bateria czy nie ma bad pixeli itp.

#50 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 grudnia 2011 - 19:37

Nawet jak nie ma bad pixeli to jest to kwestia czasu... a wiele go nie zostało. Gdybyś znalazł nówke sztuke to taka perełka jest warta z kilka tys zł jako eksponat, ale to prawie niemożliwe :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych