Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Leopard - informacje z beta wersji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
253 odpowiedzi w tym temacie

#26 iLambert

iLambert
  • 118 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 czerwca 2007 - 21:19

dock jest jakiś "trójwymiarowy" leżący, pasek na górze przezroczysty, finder wygląda jak iTunes, Parental Control = User Account Control w Vista. Jak dla mnie porażka jeśli chodzi o stronę wizualną, od strony technicznej wszystko super byłem na pokazie w Apple Center w Glasgow i miałem okazję zobaczyć jak to działa.


finder wygląda jak iTunes, czli ze niby iTunes to dzielo MS? Wiesz chociaz co to znaczy Parental Control? Nie wypowiadaj sie na temat w ktorym jestes zielony...:roll: :lol:

#27 berus4

berus4
  • 326 postów
  • SkądSkarżysko-Kamienna

Napisano 13 czerwca 2007 - 21:48

Co do parental control to był już w mac os x 10.4. Sprawa druga. Czy w czasie pierwszo uruchomionego filmiku pojawia się polski napis witamy? Czy ktoś zainstalował wersje polską? Oraz czy moglibyście ci co mają leosai powrzucać screeny?

#28 Halibut

Halibut
  • 668 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 czerwca 2007 - 22:14

zobacz na ten link przecież to wygląda jak Vista! nawet tapetę zerżnęli na styl Visty

http://www.apple.com...es/desktop.html


Lecz się.
A kobiecinka przeprosiła za głupoty, które wysmarowała: http://blogs.zdnet.c...icrosoft/?p=509

#29 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 13 czerwca 2007 - 22:56

zobacz na ten link przecież to wygląda jak Vista! nawet tapetę zerżnęli na styl Visty

http://www.apple.com...es/desktop.html


Pierwsza zdecydowana roznica miedzy Leopardem a Vista jest taka ze to pierwsze w wersji Beta - dziala fantastycznie... a to drugie - prawie...

Czy pracowales na Viscie ?? jak CI sie podoba zamulanie paska bocznego?? co chwile monit czy chcesz cos zrobic czy aby napewno ?? czy rzeczywiscie Aero i efekt 3d to jest taka rewelacja ?? a jak Ci sie podoba ciagle szukanie sterownikow i kombinacje czy z XP 64 bedzie pasowac... bo moze akurat...

Przestan opowiadac glupoty... Vista to jeden wielki bubel i to w wersji RC za ktora nawet za OEM placisz duzo za duzo... dlaczego sadzisz ze Dell zdecydowal sie na Ubuntu ?? moze dlatego ze Vista jest po prostu do chrzanu i wiecej z nia problemow niz norma przewiduje...

Gusta sa kwestia o ktorej sie nie dyskutuje... w sprawach technologicznych neich Vista bedzie w polowie sprawna jak nawet Tygrys to bedzie sukces...

#30 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 13 czerwca 2007 - 23:29

pytanie tylko jak to na g4 bedzie chodzic - patrzac na filmiki obawiam sie ze na moim ibooku g4 1,33 Ghz 1,5 G ramu ...... nie bedzie tak ladnie plynnie i bez plazowej pileczki :/

#31 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 08:34

Kolejne informacje:

http://www.macrumors...-leopard-9a466/

A dla tych co Chcą sobie choć trochę upodobnić system do Leoparda - tapeta :)

http://img101.images...esdy6nf8ui3.jpg

#32 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 13:09

OOO dzięki za tapetkę :) nareszcię będę miał macos ala vista ;)

#33 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 czerwca 2007 - 13:34

moim zdaniem wygląd biurka i docka w 10.4 i 10.5 ma się tak samo jak wygląd pulpitu w XP i Viscie... po prostu został unowocześniony i dostosowany do aktualnych trendów jakie panują w świecie systemów operacyjnych.

Jedyne co łączy Windowsa z MacOS to Tapeta :P po zatym są inne. :P

#34 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 13:55

NIe no jak moze tapeta laczyc systemy? Poprostu poszli w nowoczesne tredny. Teraz ludzie lubia przyrode , trawke itp. wiec dali taka.

#35 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 14 czerwca 2007 - 14:11

Teraz ludzie lubia przyrode , trawke itp. wiec dali taka.


Szczególnie młodzi ;-)

#36 wirus

wirus
  • 398 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 14 czerwca 2007 - 14:12

Teraz ludzie lubia przyrode , trawke itp. wiec dali taka.

ja tam nie wiem o co wam chodzi ale trawa jest spoko i widocznie Jobs też lubi trawę,dla tego taka tapetka to standard bo jak wiadomo zielone uspokaja ;) i ma też inne właściwości kiedyś nawet były zielone monitory,lubię zielone i myślę że inni też.

#37 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 14:16

HEH. Tak zwlaszcza te monitory zielone . A tak na powaznie to mi akurat podobaja sie takie tapetki, znudzily mi sie minimalistyczne klimaty.

#38 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 czerwca 2007 - 14:42

Jobs też lubi trawę


w sumie jest wegetarianinem. Ja generalnie czekam na os który będzie promowany np. z krową albo półtuszami wiszącymi w chłodni na tapecie ;)

#39 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 14 czerwca 2007 - 15:05

Trawa trawie równa nie jest. Trawa w Viscie jest nasłoneczniona, obrazująca sielankę. Nasza (tzn wasza, ale mam nadziej, że w krótce także moja) trawa leży, pokazuje jakieś emocje. Wiatr (burza?). Przed chwilą coś się działo. A trawa Visty ma osłodzić życie po kolejnym zawieszeniu. A jak już jesteśmy przy Leopardzie. Co oznacza październikowa premiera dla Polaków? Na nowy system będziemy musieli czekać, tak jak na nowe komputery? Pytam bo tak w 2 połowie wrzesienia chciałbym kupić MB. Ale skoro ma wyjść Leopard w październiku?

#40 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 14 czerwca 2007 - 15:11

Jak kupisz w połowie września to już byś się chyba łapał na nowy system po cenie nośnika tylko. Sam system powinien chyba szybciej się pojawić w Polsce niż pojawiają się komputery.
  • zdenek117 lubi to

#41 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 14 czerwca 2007 - 15:16

Pierwsza zdecydowana roznica miedzy Leopardem a Vista jest taka ze to pierwsze w wersji Beta - dziala fantastycznie... a to drugie - prawie...

Czy pracowales na Viscie ?? jak CI sie podoba zamulanie paska bocznego?? co chwile monit czy chcesz cos zrobic czy aby napewno ?? czy rzeczywiscie Aero i efekt 3d to jest taka rewelacja ?? a jak Ci sie podoba ciagle szukanie sterownikow i kombinacje czy z XP 64 bedzie pasowac... bo moze akurat...


Ja zainstalowałem Vistę na moim Mini a dokładnie - MS Server 2008 Beta 3 CN "Longhorn". Jest to normalna Vista z wyłączonym domyślnie AERO, mnóstwem softu administracyjnego i koszmarnie upierdliwym Firewallem (już poprawiłem). Oczywiście wszystko zrobiłem z powrotem, jak w Viście.
Działa bardzo dobrze, wygląda ładnie. Nic się nie muli a wszystko działa błyskawicznie. Niestety znacznie szybciej, niż w Mac OS X. Od uruchamiania systemu po uruchamianie programów. Longhorn a nie normalna Vista dlatego, że jest za darmo, legalnie, do końca roku można się nią bawić za free i MS wzorem SUNa płytki do domu przysyła (jeszcze nie dostałem). Też za darmo. Z XP to nawet porównania nie ma i rzeczywiście widać sporo podobieństw Visty do Mac OS X (nie orzekam "kto od kogo") Wręcz zaryzykuję stwierdzenie, że to ta sama liga i jedyni konkurenci w swojej klasie a cała reszta OSów została daleko w tyle.
Aero jest bardzo wygodne i cieszy oko. W obsłudze nie widze specjalnie różnicy od Aqua. Oba są do siebie pod tym względem bardzo podobne i oba bardzo ładne.

System, jak system. Daleki jestem od wojen co, kto i od kogo zerżnął. A niech się nawet pozabijają nawzajem Apple z MS, byle użytkownicy na tym skorzystali a oba systemy były coraz lepsze i tańsze. Na upartego można powiedzieć, że KDE zostało zerżnięte z XP a XFCE z Doka. Po prostu taki układ jest klasycznie najwygodniejszy i wcale mnie nie dziwi, że są do siebie podobne. Przynajmniej nie denerwują różnice w obsłudze obu systemów, z czego tylko się cieszyć, bo użytkownikom "switchującym" będzie lżej.
Bootcamp 1.3 dostarcza komplet sterowników dla Visty/Longhorna.

Gusta sa kwestia o ktorej sie nie dyskutuje... w sprawach technologicznych neich Vista bedzie w polowie sprawna jak nawet Tygrys to bedzie sukces...


Mnie tam wszystko jedno. Najważniejsze, że oba systemy działają na moim Mini i po przełączeniu nie trzeba się przestawiać na inną obsługę, klawiaturę itp. no i oba są ładne.

#42 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 19:49

krismiszcz mam takie pytanko , cala beta leosia miesci sie na zwyklej plitce dvd? (imo 4,7 Ghz?)

#43 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 19:50

Raczej watpliwe zeby to byla zwykla dvd... pewnie jest to dvd DL. Jakby nie patrzyl Tygrys siedzi na dwoch dwu warstwowych DVD.

#44 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 19:53

ehh klimek to wszedzie musi sie wtracic:) jak bedzie w sprzedazy to dopiero sam zobacze na swe oczy;)

---- Dodano 14-06-2007 o godzinie 20:54 ----
choc fakt to bylo glupie pytanie

#45 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 czerwca 2007 - 20:00

A możesz jaśniej?
Co jest takiego baaaaaaaaardzo podobnego? Co to znaczy wg. Ciebie "normalnie wyglądający" dock (czyżbyś na nowym nie mógł rozpoznać ikon?) ?
Ja jakoś nie zauważam podobieństw. Może aż tak razi przeźroczysty pasek menu bo Vista ma przeźroczyste okienka i do tego nie umyte bo nic przez nie nie widać.
Czy Desktop w 10.5 zmienił się aż tak bardzo???

Dołączona grafika

Dołączona grafika


podejrzewam/mam nadzieję że przezroczystość górnego paska można będzie regulować, byłoby nice gdyby można było go chować ... ale takie fiuczery tylko w łin :D :D

#46 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 20:04

podejrzewam/mam nadzieję że przezroczystość górnego paska można będzie regulować, byłoby nice gdyby można było go chować ... ale takie fiuczery tylko w łin :D :D


Chyba wymagasz zbyt wiele :) Na pewno będzie można wyłączyć przeźroczystość paska (potwierdzone przez osoby z forum marcumors), ale czy regulować? Pewnie w 10.6 :)

---- Dodano 14-06-2007 o godzinie 21:21 ----
Kilka rzeczy z pewnego pliku:

System Requirements
To run Mac OS X Leopard, you must have a Macintosh computer with:
- An Intel processor or a PowerPC G4 (800 MHz or faster) or G5 processor
- A DVD drive
- Built-in FireWire
- At least 512 MB of RAM (additional RAM is recommended for development purposes)
- A built-in display or a display connected to an Apple-supplied video card supported by your computer
- At least 7 GB of disk space available, or 12 GB of disk space if you install the developer tools

If you see a message in the Mac OS X Installer stating you do not have enough disk space to install Mac OS X, you can deselect items to save space. To deselect items, click Custom Install in the Easy Install panel.


Known System Limitations:
- 15" 1.5 Ghz PowerBooks and 17" 1.67Ghz Powerbooks sometimes panic or hang when waking from sleep. A fix is available for these two machines via Software Update.
- Case sensitive HFS+ filesystems should not be used with this beta release.
- iCal alarms sometimes don't go off at the correct time.
- Safari crashes if you control-click on text in a PDF document rendered inline.
- Audio CD playback is not working in Front Row.
- If you are developing or testing resolution independence with a non-1.0 user interface resolution factor some standard controls may draw incorrectly. Some applications, such as Finder and System Preferences, for example, exhibit this problem.
- Texturing in 64-bit applications, such as Chess, results in graphics corruption with NVIDIA graphics cards.
- Pairing with a bluetooth device will hang System Preferences. If you have the bluetooth menu extra on, all of your menu extras will also hang.
- iChat video effects are not working on systems with integrated Intel graphics, such as the MacBooks.
- If you experience problems launching Terminal after migrating your user settings, try moving aside ~/Library/Preferences/com.apple.Terminal.plist
- If your applications stop launching, you may be experiencing a known issue. If this is the case there will be a crash log in /Library/Logs/CrashReporter/, and you will have to restart to resolve this problem.
- Setup Assistant shows an error dialog when connecting to wireless networks even though it succeeded.
- If you create a peer-peer network in Leopard, then enable Internet Sharing in the Sharing preference pane, you can't switch to another wireless network until you disable Internet Sharing.
- If your applications stop launching you may have encountered a system daemon crash which will be reported in /Library/Logs/CrashReporter. Restart to workaround this.
- 12" PowerBooks sometimes panic when waking from sleep. This is not fixed by the Software Udpate that resolves panics/hangs on some 15" and 17" Powerbooks.

Known Application Limitations:
- Microsoft PowerPoint crashes viewing slide shows.
- Sign-in does not complete with MSN Messenger 6.
- Google Desktop installation fails.
- Adobe Photoshop can't open files managed by Version Cue.
- Adobe Reader 8 crashes in license agreement screen.
- Macromedia Studio 8 does not install.
- Matlab 7.4 crashes on launch.
- Mathematica 5.2 hangs and/or crashes on G5.
- Software Update may not present Aperture Updates.
- Undoing video effects in Final Cut Pro and switching sequence settings can lead to graphics corruption on systems with ATI cards.
- Movies imported in 1080i with Motion 2.1.2 look corrupted in FCP.
- Motion Templates do not display images in FCP.
- Network Templates do not show up in the FCP's Master Template Browser.
- Exporting from Soundtrack Pro will fail.
- When using Retiming Controls in Compressor/Qmaster, only settings with AIFF or MPEG for audio will be encoded.
- In Compressor/Qmaster, using Brightness And Contrast, BlackWhite Restore and Gamma Correction filters will produce unexpected results.

#47 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 czerwca 2007 - 20:23

"- At least 7 GB of disk space available, or 12 GB of disk space if you install the developer tools" i na nikim nie robi to już wrażenia w czasach 500 gb dysków :D

#48 StarDog

StarDog
  • 418 postów
  • SkądPruszków

Napisano 14 czerwca 2007 - 20:36

"- At least 7 GB of disk space available, or 12 GB of disk space if you install the developer tools"

i na nikim nie robi to już wrażenia w czasach 500 gb dysków :D


Takie czasy przyszły. Jeszcze trochę a...

"At least 70 GB of disk space available, or 120 GB of disk space if you install the developer tools" ;)

#49 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 20:37

Takie czasy przyszły. Jeszcze trochę a...

"At least 70 GB of disk space available, or 120 GB of disk space if you install the developer tools" ;)


I gdzie tu urządzenie od apple z "dyskiem" flash :)

#50 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 22:36

Podejrzewam ze mozna spokojnie ograniczyc instalacje do 5GB wywalajac zbedne lokalizacje, moduly do drukarek itd. Przeciez pelna instalka tygrysa tez niemalo zajmuje




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych