Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

znalazłam ipada


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 tallalexia

tallalexia
  • 11 postów

Napisano 20 listopada 2011 - 23:59

ma blokade i nie jest z Polski,na ogloszenie nikt sie nie oddzywa,bateria juz ledwo dycha.jestem pewna ze jakis obcokrajowiec go zgubił i nie wie gdzie szukac.co robic? poradzcie prosze

#2 kugi

kugi
  • 315 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 21 listopada 2011 - 00:11

Skąd wiesz, że nie jest z Polski? :)
To go przedewszystkim naładuj :) i spróbuj tego: Apple fixes iPad 2 Smart Cover passcode security flaw with iOS 5.0.1 | 9to5Mac | Apple Intelligence może w jakiś sposób pomoże Ci ustalić właściciela

#3 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 21 listopada 2011 - 00:17

Jak masz kabel podepnij do iTunes może jakieś dane są . Jak nie masz to kup za 10 zł i zobaczysz Zobacz w książcz kontaktowej może coś jest w niej ;_

#4 tallalexia

tallalexia
  • 11 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 00:48

nie z Pl bo było jakies menu obce i karta tez.bateria padla juz.aaa i jak ma blokade to jak mam sie gdziekolwiek dostac nawet gdybym kabel kupila?

---------- Wpis dodano o 00:48 ---------- Poprzedni wpis dodano o 00:47 ----------

aha i ta karta sim tez jest locked.

#5 Kazek-ff49ee234d

Kazek-ff49ee234d
  • 527 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 01:14

Fajnie ze sa jeszcze ludzie uczciwi na tym swiecie:) za duzo to z tym nie zrobisz. najlepiej jak bys dostala sie do menu i np . weszla w poczte napewno jakas jest skonfigurowana . i wyslalal maila na ten adres ze znalazlas ipada najlepiej po angielsku . jezeli na ipadzie nie ma nic. zadnych danych kontaktowych to raczej wlasciciela nie znajdziesz . i bedziesz cieszyc sie ipadem . z tego co sie wiem to chyba nigdzie ipady nie mialy simlocka nawet w usa.

#6 tallalexia

tallalexia
  • 11 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 08:16

cieszyc nie ciezyc to wcale nie mam potrzeby bo nie chce zeby pewnego dnia zapukała mi policja do domu :). nie mam jak sprawdzic czegokolwiek na nim jak pisalam wyzej bo jest padnięty i do tego zablokowany wiec danych nie mam jak znalezc :( naprawde nie wiem co zrobic,bo nie chce zeby ktos pomyslal ze sobie przywłaszczylam ipada.

#7 bzx-10ba78a705

bzx-10ba78a705
  • 218 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 08:29

nie kumam wątku z policją.. właściciel raczej na bank wie że zgubił, no chyba że tak totalnie nieroztargnięty że od razu podejrzewa kradzież... napewno znasz kogoś kto posiada przynajmniej iPoda który używa tego samego kabla. pożycz naładuj i masz rozwiązanie. w jaki sposób jest zablokowany? pisałaś że "jakieś menu obce" - zatem nie jest zablokowany.

#8 delgadur

delgadur
  • 233 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 10:29

nie kumam wątku z policją.. właściciel raczej na bank wie że zgubił, no chyba że tak totalnie nieroztargnięty że od razu podejrzewa kradzież...

napewno znasz kogoś kto posiada przynajmniej iPoda który używa tego samego kabla. pożycz naładuj i masz rozwiązanie.

w jaki sposób jest zablokowany? pisałaś że "jakieś menu obce" - zatem nie jest zablokowany.


Pewnie jest włączona "Autoblokada" i bez kodu pin jaki sobie właściciel ustawił nie dostanie się do menu. Chyba że jest to iPad 2 z softem 4.3 lub 5.0 to można spróbować wykorzystać ten błąd ze Smart Coverem (jeżeli ma). Ale z pierwszego posta wnioskuję że jest to chyba jedynka więc wtedy lipa.

#9 leodan011

leodan011
  • 529 postów
  • Skądz zakamarków

Napisano 21 listopada 2011 - 10:37

Wyjmij karte sim, zobacz jaki operator i zadzwoń do nich. może to coś da. A jeśli sim z zagranicznej firmy to może jakiś kontakt przez email z tą firmą.

#10 bzx-10ba78a705

bzx-10ba78a705
  • 218 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 10:45

aha to. oki, sorka. @tallalexia, napisz skąd jesteś, jakiś forumowicz może pomoże. pozdro

#11 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 21 listopada 2011 - 10:54

iPad jest zablokowany zapewne przez "Findy my iPhone".

#12 tallalexia

tallalexia
  • 11 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 14:40

Pisałam, że ma passcode więc nie mogłam wejść w menu żeby cokolwiek sprawdzić. Poza tym Sim Card jest zablokowana, a bateria i tak już padła. Niestety nie mam nikogo kto miałby ipada czy coś w tym stylu.

#13 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 21 listopada 2011 - 15:01

Jedyne co możesz zrobić to spisać numer seryjny z tylnej obudowy i dać ogłoszenie tutaj i np. na macrumors.

#14 tallalexia

tallalexia
  • 11 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 19:48

Wyjmij karte sim, zobacz jaki operator i zadzwoń do nich. może to coś da. A jeśli sim z zagranicznej firmy to może jakiś kontakt przez email z tą firmą.



mam zadzwonic do operatora pieron wie w jakim kraju i pytac o dane goscia? a kto mi je da?

#15 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 20:48

Jeżeli bardzo Ci zależy to kup kabel USB apple'owy i podłącz do kompa,jeżeli miałby jakimś cudem JB, choć nawet bez może dałoby radę nie wiem bo zawsze mam JB, to powinnaś się dostać do plików z książką adresową, która dałoby się otworzyć w .txt i sprawdzić coś albo innych plików, które powinny pomóc w identyfikacji.Nie wiem, jak myślicie przejdzie ten pomysł? Można byłoby spróbować programem DiskAid albo podobnym.Tym sposobem też powinnaś go naładować w ramach "Ładowanie nie odbywa się" bardzo powoli ale da radę, bo nie wiem czy wszyscy pamiętają, to ładowarka do iPada ma chyba inne napięcie - 2V, a iPhone jak dobrze pamiętam - 1V i na pewno mu bardzo nie zaszkodzi, ale lepiej było tego nie robić gdzieś czytałem.

#16 leodan011

leodan011
  • 529 postów
  • Skądz zakamarków

Napisano 21 listopada 2011 - 23:06

mam zadzwonic do operatora pieron wie w jakim kraju i pytac o dane goscia? a kto mi je da?


Zobaczyć na karcie co za operator (chyba, że nie ma istotnych informacji czy obrazka), zadzwonić lub napisać mail do tej firmy, że masz ipada ich klienta i niech go powiadomią i przekażą Twój nr czy cokolwiek innego.

#17 applescc

applescc

  • 540 postów

Napisano 23 listopada 2011 - 10:07

Jeśli ma numer seryjny to użytkownik mogł go sobie zarejestrowac. Możliwe ze Apple ma jego dane. Przy podłaczeniu podaje sie tez appleid wiec może jakoś w ten sposób można pomóc...

#18 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopada 2011 - 13:14

Ktoś dobrze napisał - ogarnij sobie numer seryjny (możesz w iTunes podejrzeć, albo po zrobieniu restore (znajdziesz na forum)), po czym rzuć ogłoszenie tutaj oraz na fora zagraniczne. Jeżeli uda się Tobie zidentyfikować, z jakiego kraju pochodzi iPad (sprawdź, jaki jest operator na karcie sim lub rozpoznaj kraj na podstawie języka ustawionego w urządzeniu), to możesz pokusić się też o znalezienie jakiegoś forum applowego w tamtym kraju i puszczenie ogłoszenia. Nawet jeżeli będzie problem z nr seryjnym, to na pewno ten iPad ma jakieś cechy charakterystyczne (jakaś większa rysa, futerał, tapeta), których nie podawaj do publicznej wiadomości i na ich podstawie zidentyfikuj właściciela, gdy się zgłosi.

#19 kuniu

kuniu
  • 62 postów
  • SkądElblag

Napisano 23 listopada 2011 - 13:48

postaraj sie kupic za 5-10-15zl kabel usb do ipada. podlacz do swojego lapka. naladuj. poczekaj jak ktos ma find my phone dostaniesz info od niego. I zobacz moze w itunes bedzie info o wlascicielu. Poza tym chyle czola. Niewielu takich ludzi jest. :)

---------- Wpis dodano o 15:48 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:42 ----------

jeszcze jedno jak masz podpietego do kompa i sie laduje - nie masz mozliwosci podpiecia sie do wlasnej wifi - jezeli masz to wlacz i czekaj na info od goscia.

#20 kohena

kohena
  • 31 postów

Napisano 23 listopada 2011 - 13:56

Nie idz na policję, bo to nic nie da. Niestety z doświadczenia wiem, ze sprzet trafia do szafy na swoj termin a potem leci do biura rzeczy znalezionych i przejdzie te drogę niekoniecznie uczciwie:( Lepiej na własna reke szukac wlasciciela.

#21 Yurek90

Yurek90
  • 958 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 23 listopada 2011 - 14:35

Nie oddawaj go na policje pod żadnym pozorem!!! Wtedy z pewnością nie trafi do właściciela. Uwierz mi, że każda lepsza rzecz w takim miejscu ginie bez śladu... Podłącz do ładowania, może ktoś wyśle msg z find my ipad. Jeśli nie to zostaw sobie, próbowałaś go zwrócić bez skutku, masz czyste sumienie. A na komisariacie jedynie co to bardzo szybko znajdzie nowego właściciela...

#22 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 listopada 2011 - 14:47

Na tylnej obudowie iPada masz jego IMEI i nr seryjny. Zadzwoń do obsługi klienta Apple Store w Warszawie i powiedz jaka jest sytuacja, oni mają dostęp przynajmniej do info w jakim kraju został iPad sprzedany (ja tak robilem jak kupowałem używanego Macbooka). Być może będą też w stanie dojść do konta Apple_ID, na które został zarejestrowany iPad i wyślą mu maila. W końcu musi być podpięty do AppStore, a tam jest jego mail no i mają jego dane, które podał przed możliwością zakupów.

#23 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 23 listopada 2011 - 15:09

Na tylnej obudowie iPada masz jego IMEI i nr seryjny. Zadzwoń do obsługi klienta Apple Store w Warszawie i powiedz jaka jest sytuacja, oni mają dostęp przynajmniej do info w jakim kraju został iPad sprzedany (ja tak robilem jak kupowałem używanego Macbooka). Być może będą też w stanie dojść do konta Apple_ID, na które został zarejestrowany iPad i wyślą mu maila. W końcu musi być podpięty do AppStore, a tam jest jego mail no i mają jego dane, które podał przed możliwością zakupów.


to jest chyba na tą chwilę najlepszy pomysł...

#24 tallalexia

tallalexia
  • 11 postów

Napisano 04 grudnia 2011 - 21:48

w polsce nic nie da sie załatwic normalnie, powinnam dzwonic do kraju w ktorym został zakupiony a na takie rozmowy mnie niestety nie stac

#25 kuterq

kuterq
  • 588 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 04 grudnia 2011 - 21:54

Policja nic w tym przypadku nie pomoże, oddasz im, to sprzęt zaginie, tak więc wszystko w twoich rękach. Wiadomo juz z jakiego kraju pochodzi karta sim ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych