Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cegła zamiast iPhone 4S od Orange i DPD - ostrzeżenie [update - szczęśliwe zakończenie]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
373 odpowiedzi w tym temacie

#51 pececik

pececik
  • 18 postów
  • SkądPrzemysl, Poland, Poland

Napisano 17 listopada 2011 - 17:06

Panowie i Panie, kurier MA OBOWIĄZEK zaczekać na podpis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie podpisuj, gdy nie sprawdzisz paczki!!

#52 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 17 listopada 2011 - 17:07

Sprawa tak naprawdę się w pale nie mieści. Nie dość, że za Iphone'a płaci się majątek, to jeszcze zostaje się okradzionym. Portale powinny się zainteresować tym tematem, tym bardziej, że poszkodowana została osoba, która jest wiarygodna. Temat jest uniwersalny, zamiast iPhone'a mógł to być dowolny inny telefon, tablet czy komputer.

#53 saek1985

saek1985
  • 125 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 17:08

co Ty za głupoty piszesz!... Skoro pokwitował odbiór telefonu to jak chcesz oddać kawałek metalu?


To że pokwitował odbiór telefonu to wiadomo, w innym wypadku nie byłoby pokwitowania i odbioru przesłki. Pytanie czy był telefon czy metal? Z Twoim tokiem myślenia to nie warto iść nawet na policję, BO PO CO SKORO POKWITOWAŁ ODBIÓR TELEFONU??

#54 iMaks

iMaks
  • 1 323 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 17:08

Tony będzie wiedział co z tym zrobić ;). Nie martwcie się, tak wysoko postawiona osoba tego nie odpuści.

#55 Bacio

Bacio
  • 91 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 17:09

Jakby tak bylo jak pisze to kazdy by tak robil.


Nie, nie każdy. Nie każdy jest oszust i złodziej.
Dla wielu osób sama łatwa możliwość kradzieży nie jest wystarczającym powodem do jej popełnienia.

Bacio

#56 zabiel

zabiel
  • 357 postów
  • SkądEdinburgh / Żory

Napisano 17 listopada 2011 - 17:10

Wystarczy ze zadzwonisz do DPD i opowiedz swoja sytuacje. Kurier powinien przyjechac i spisac protokol z paczki.

#57 tab0reqq

tab0reqq
  • 658 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 17:10

Ja bym to puścił na Facebooka i zrobił czarny PR :) Ale taki konkretny. Macie machinę - FB + MyApple. chwila moment i będa kwiaty wysyłać a telefon przywioza na czerwonej poduszce.

#58 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 17 listopada 2011 - 17:11

Prosze o jasne wyjasnienie co ma dac naglosnienie sprawy.

Moje przypuszczenia sa nastepujace:

- przymusic firme DPD do przejecia na siebie odpowiedzialnosci i ci pokryli koszty utraty telefonu;
- przymusic Orange do przejecia na siebie odpowiedzialnosci i aby ci pokryli koszty utraty telefonu;
- oczernienie orange, odwiedzenie potencjalnych klientow od zakupow w tej firmie;
- oczernienie DPD, odwiedzenie potencjalnych klientow od korzystania z uslug tej firmy.

Ciekawostka, autor watku nawoluje do sprawdzania paczek przy kurierze, a juz reszta forumowiczow zaczyna oczernianie i wydawanie wyrokow kto winien i kto zlodziej.

Podobna sytuacja moze sie przydarzyc w T-mobile czy Plus i w DHL czy Siodemce.

Utworzenie wykopu czy dodanie info na facebooku spowoduje tylko, ze pokrzywdzonemu juz autorowi dostanie sie jeszcze bardziej (podpisuje sie w postach swoim imieniem i nazwiskiem), bo niestety ... nie skorzystal z przyslugujacego mu prawa.

MOZE, tylko MOZE i taka mam nadzieje, ze Orange chcac skorzystac i sie rozleklamowac, przekarze poszkodowanemu nowego iPhone'a 4 s.

PS. Jeszcze raz podkresle, ze nie doszukuje sie w poscie autora checi oczerniania kogokolwiek i obarczenua kogokolwiek wina za utrate telefonu-inni tez. Je powinni tego robic.


Gdyby zrobić sondę ile osób sprawdza paczki przed podpisem, okazałoby się, że wielu z nas tego nie robi i tym samym naraża się na potencjalne szkody. Nagłośnienie może uchronić kogoś przed podobnym problemem.

#59 pansamochodzik

pansamochodzik
  • 79 postów
  • SkądWieden

Napisano 17 listopada 2011 - 17:12

ja bym sprawdzil odciski palcow na tej cegle a pozniej porownal z kurierami ;d

#60 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 17:14

@ Mirko791 & @all To jest jedyny sluszny powod aby naglosnic sprawe, jednak sa tacy, ktorzy wydaja juz wyroki i zaczynaja oczerniac-tego byc nie powinno. Apel o temacie:"Otwieraj paczki przy kurierze" zawsze warto naglasniac.

#61 lia

lia
  • 304 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 17 listopada 2011 - 17:18

Oczywiście! Bo każdy ma jakieś tam mniejsze lub większe zaufanie do przewoźnika, a tymczasem okazuje się jak różnie może być (chociaż nie wyrażam sądów, że to kurier winny). Więc zaufanie zaufaniem, ale niech chwilę poczeka szanowny Pan kurier, a ja tymczasem zobaczę co ciekawego mi przywiózł? Nie ucieszy się, widząc moją roześmianą buzię z chwilą gdy rozpakowuję "prezent"? Widok uszczęśliwionego klienta - bezcenny.

#62 iMaks

iMaks
  • 1 323 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 17:19

Jednym słowem typowa Polska mentalność.

#63 iUsername

iUsername
  • 113 postów
  • SkądPL

Napisano 17 listopada 2011 - 17:22

O.O O.O O.O Współczuję :( . Naprawdę,rozumiem bo ja już kiedyś dostałem "lepeszego iPoda-może nie była to cegłówka,ale na pewno zastosowania miał podobne bo w sumie nic na nim nie działał :) . Ale co ja,iPod to 400zł a iPhone koło 2000 zł w abonamencie :( . Naprawdę chciałbym pomóc ale nic naprawdę nic nie mogę wymyślić. Jeśli pójdziesz so sądu to powiedzą że "oszukujesz" świadek "podstawiony" i tylko zappłacisz za adwokata. Z drugiej strony,jeśli byś "wbił" do pełnego salonu,wybrał ofiarę i zrobił jej taki "krzyczany wykład" że przez dzień by się pozbierać nie mogła to może zrobiłoby się im głupio i by "odpuścili",dając nową czwórkę "S".

---------- Wpis dodano o 17:22 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:21 ----------

P.S "Ofiarę" w znaczeniu pracownika sklepu a nie tamtej babci przy gablocie która ogląda emporię :)

#64 roberto2012

roberto2012
  • 1 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 17:23

Nikomu już nie można ufać na tym świecie... Ale jak już tu wszyscy powiedzieli - jest możliwość otwarcia przy kurierze. Podpisując dokumenty zgodziłeś się na dostarczenie Ci telefonu w postaci "cegły" i tyle. Nie wygrasz tego, przykro mi. Teraz to mądry Polak po szkodzie :P

#65 lia

lia
  • 304 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 17 listopada 2011 - 17:23

Z drugiej strony,jeśli byś "wbił" do pełnego salonu,wybrał ofiarę i zrobił jej taki "krzyczany wykład" że przez dzień by się pozbierać nie mogła to może zrobiłoby się im głupio i by "odpuścili",dając nową czwórkę "S".

Myślę, że darciem w salonie nie tędy droga...

#66 zieloonyxd

zieloonyxd
  • 110 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 17:27

Współczuję Ci. Nie dość,że cegła to jeszcze papiery z iP 3G

#67 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 17:27

wyślij e-mail na WP to może zrobią o tym artykuł. Albo zrób aferę na stronie internetowej orange ( do artykułów o iPhone albo coś w tym stylu)

#68 Geminek

Geminek
  • 22 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 17:27

Wystarczy ze zadzwonisz do DPD i opowiedz swoja sytuacje. Kurier powinien przyjechac i spisac protokol z paczki.


Dokładnie to samo chciałem napisać. :)
Zadzwonić do DPD i poprosić o numer tel. kuriera, niech przyjedzie i sporządzicie protokół szkody. Najlepiej niech go wypisze z datą odebrania paczki. Sam protokół nic nie daje, ale na jego podstawie możesz domagać się odszkodowania w DPD. Przynajmniej jakieś wewnętrzne "dochodzenie" zrobią. Zawsze też z takim protokołem później będzie łatwiej cokolwiek załatwić, bo widać że jednak coś się stało.
Kurier wg. mnie nie pozwoli otworzyć paczki, jeżeli nie podpisze się potwierdzenia odbioru. Potwierdza się tylko odbiór paczki w stanie nieuszkodzonym a nie to, że w środku jest to co miało być! No chyba że kolega podpisał od razu jakieś papiery z Orange, gdzie było napisane, że odebrało się telefon bez zastrzeżeń...

#69 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 17:30

No ale jak podpisał to chyba było napisane na kartce, że ja niżej podpisany odebrałem nowy telefon iPhone 4S dnia tego i tego...nie odebrał bo ma świadka i już

#70 lia

lia
  • 304 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 17 listopada 2011 - 17:30

@ roberto2012, myślę, że masz rację, że już jest pozamiatane... Odbiorca ma prawo sprawdzić i otworzyć paczkę przy kurierze i dopiero podpisać się, co jest POTWIERDZENIEM, że przyjmuje towar i jest to to, co odbiorca zamawiał. Wiem, że nikt tego nie robi. Wiem i rozumiem, że kurier przestępuje z nogi na nogę, bo ma jeszcze paczki do rozwiezienia tego dnia. Niestety takie przypadki, jaki nieszczęśliwie przytrafił się naszemu koledze spowodują, że wszyscy na hura zaczniemy teraz sprawdzać paczki... Jednakże również uważam, że sprawa powinna być nagłośniona. Może nic to nie da, ale wszyscy będziemy ostrożniejsi odbierając przesyłki.

#71 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 17:31

Może się mylę, ale wg mnie zrobił to kurier, albo pracownik wysyłający z Orange (chociaż stawiałbym na kuriera). Gdyby mnie to spotkało, to starałbym się ustalić dane kuriera, pojechać do jego domu i powiedzieć mu, że mam dowód na to, że on to zrobił - po reakcji byłoby wiadomo czy to on czy nie. Dla policji to żaden dowód, ale chociaż wiadomo komu w********ć.

#72 szymek

szymek
  • 49 postów
  • Skądszczecin

Napisano 17 listopada 2011 - 17:32

Szczere współczucia. Że takie rzeczy się jeszcze zdarzają... swoją drogą sprawdzenie paczki przy kurierze to nielada wyczyn. Czasem paczki są tak zapakowane, że otworzenie ich zajmuje całkiem sporo czasu...

#73 boniuss

boniuss
  • 37 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 17 listopada 2011 - 17:32

Współczuję Ci. Nie dość,że cegła to jeszcze papiery z iP 3G


Orange zawsze daje papiery z napisem "iPhone 3G". Jak dostałem od nich 3GS i 4 też był taki sam papier z napisem 3G.
Według mnie Orange nie zawiniło tutaj, przekręt na takie pieniądze od tak dużej firmy raczej by miejsca nie miał (chociaż różni ludzie pracują). Najpewniej sytuacja podobna jak u mojego znajomego kiedy zamówił on PS3 i zobaczył po otworzeniu cegłę. Co prawda jemu się udało odzyskać sprzęt. Pojechał do centrali i rozmawiał z kierownikiem, który zachował się jak człowiek i pomógł rozwiązać sprawę. Kurier który dostarczał otworzył paczkę nożykiem i wyciągnął sobie. Na szczęście kiedy kierownik do niego poszedł on miał jeszcze PS3 przy sobie.

No cóż, życze żeby i Tobie się udało odzyskać iP :)

#74 lia

lia
  • 304 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 17 listopada 2011 - 17:33

Może się mylę, ale wg mnie zrobił to kurier, albo pracownik wysyłający z Orange (chociaż stawiałbym na kuriera). Gdyby mnie to spotkało, to starałbym się ustalić dane kuriera, pojechać do jego domu i powiedzieć mu, że mam dowód na to, że on to zrobił - po reakcji byłoby wiadomo czy to on czy nie. Dla policji to żaden dowód, ale chociaż wiadomo komu w********ć.

Ta, a potem by Cię pozwał za naruszenie jego mienia czy coś w tym stylu...

#75 olszmen

olszmen
  • 9 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 17:34

Spróbuj opisać swój problem na profilu orange na facebooku. Jeśli wiele osób będzie miało w to wzgląd to podejrzewam że ktoś się tym zainteresuje. Jestem pewien że zależy im na dobrym PR więc ktoś się tym powinien zająć. Tylko opisz wszystko szczegółowo, najlepiej z tą częścią w której przekierowują Cie od działu do działu. Powodzenia!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych