Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy twój iMac ma problemy z ekranem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy twój iMac ma problemy z ekranem? (0 użytkowników oddało głos)

  1. Mój iMac ma mniej niż rok i nie ma żadnych plam lub kurzu. (55 głosów [24.77%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 24.77%

  2. Mój iMac ma do 2 lat i nie ma żadnych plam lub kurzu. (12 głosów [5.41%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 5.41%

  3. Mój iMac ma powyżej 2 lat i nie ma żadnych plam lub kurzu. (29 głosów [13.06%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 13.06%

  4. Mój iMac ma mniej niż rok i pojawiły się plamy lub kurz. (64 głosów [28.83%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 28.83%

  5. Mój iMac ma do 2 lat i pojawiły się plamy lub kurz. (28 głosów [12.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 12.61%

  6. Mój iMac ma powyżej 2 lat i pojawiły się plamy lub kurz. (34 głosów [15.32%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.32%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#76 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 09 grudnia 2011 - 20:29

Gumki kup sobie w Ikei lub Leroy Merlin. Mżesz też poszukać na Allegro. Iro ma zazwyczaj nieprzyzwoicie chore ceny.

#77 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 08 lutego 2012 - 17:26

Iro podesłał ankietę więc zagłosowałem na "Mój iMac ma mniej niż rok i pojawiły się plamy lub kurz" Ja swojego (iMac 27) już sprzedałem jednak opiszę w trzech zdaniach jak to było: pierwsze plamy pojawiły się po 4 miesiącach. Po wymianie matrycy pojawiły się ponownie chyba po 14 miesiącach i ponowna wymiana matrycy. Na szczęście wszystko robione w Cortlandzie (świetny serwis, pierwsza wymiana zajęła im 5 dni, druga 8), bez najmniejszych problemów. iMaka wspominać będę jako świetny komputer z beznadziejną matrycą (czy to wina matryc czy konstrukcji komputera to już nie wnikam). Nigdy więcej nie kupię, wracam do konfiguracji MBP + monitor.

#78 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 08 lutego 2012 - 21:12

U mnie ideał, zero kurzu, plam itp dziadostwa. Model 27'' 2011 i5 3.1GHz iMac to moim zdanie komputer idealny

#79 miko11

miko11
  • 586 postów
  • SkądLos Angeles , Katowice

Napisano 08 lutego 2012 - 21:20

Na moim Imacu tez nie zauważyłem żadnego kurzu czy plam.

#80 pstanek

pstanek
  • 274 postów

Napisano 17 lutego 2012 - 20:29

Na moim również.. poszło do serwisu.

#81 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 lutego 2012 - 21:25

Jak widzę, sonda dobiła do 100 głosujących. Tym razem zrobię odwrotne podsumowanie. Aż 15% iMaków nie ma problemów pomimo ponad dwuletniego używania. 2 na 100 nie ma problemów po roku. I na koniec cukiereczek. 27% ludzi w ogóle nie ma problemów z plamami w pierwszym roku użytkowania. Co w sumie nam daje aż 44% sprawnych produktów najlepszej firmy na świecie. O reszcie nie będę wspominał, żeby się nie powtarzać.

#82 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 lutego 2012 - 21:40

Jak widzę, sonda dobiła do 100 głosujących.
Tym razem zrobię odwrotne podsumowanie.
Aż 15% iMaków nie ma problemów pomimo ponad dwuletniego używania.
2 na 100 nie ma problemów po roku.
I na koniec cukiereczek. 27% ludzi w ogóle nie ma problemów z plamami w pierwszym roku użytkowania.
Co w sumie nam daje aż 44% sprawnych produktów najlepszej firmy na świecie.
O reszcie nie będę wspominał, żeby się nie powtarzać.


Manipulacja pierwszego sortu.
Wśród 100 głosujących możemy zaobserwować, że 15% z nich nie ma problemów....chyba tak to powinno wyglądać.
Jednak aby poprawić Twoje samopoczucie to rok, czy dwa temu właśnie po przeczytaniu min. Twoich postów, wstrzymałem się z zakupem iMaca.

#83 marek.mdproject

marek.mdproject
  • 21 postów

Napisano 26 lutego 2012 - 09:36

Witam wszystkich Mój iMac ma zaledwie 1 rok i 4 miesiące. Matryca była wymieniana w nim już 2 razy, w grudniu 2010 (data zgłoszenia 30-12-2010) - pierwsza wymiana matrycy. W marcu 2011 (data zgłoszenia 25-03-2011) - druga wymiana matrycy. Czyli w sumie po ok. 2-3 miesiącach użytkowania. Po drugiej wymianie komputer wytrzymał do stycznia tego roku (2012). Plamy na matrycy pokazały się znowu. Mam zamiar zadzwonić do Apple i skomentować całą tą sytuację. Bo pomimo 2 wizyt w serwisie i wymiany matrycy problem występuje nadal. mój komputer to: iMac 21,5" (Mid. 2010) i3 3.06GHz, 8GB RAM, ATI 4670

#84 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 lutego 2012 - 10:16

Rób tak jak Seb - 3 wymiany i staraj się o nowego iMaka.

#85 tommy-s

tommy-s
  • 24 postów
  • SkądKrzeszów

Napisano 08 marca 2012 - 23:23

Witam. Kupiłem nowego iMaca MC309. 4Marca 2012 ...Po trzech dniach użytkowania ustawiłem czarne tło na Biurku. To co zobaczyłem powaliło mnie na kolana:

Link do fotki: Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

Dziś ruszyłem do M Marketu w celu wymiany na nowy egzemplarz... Niestety został im tylko jeden dodatkowo z ekspozycji (oryginalnie oklejony folią ochronną) Więc postanowiłem go sprawdzić na miejscu. Po odpaleniu okazało się że w tym modelu nie ma Bad Pixeli ale był Kurz za szybą lub matrycą ;/... offkors nie dokonałem zamiany.
Mój iMac poleciał na serwis do Radomia. (Mam tylko nadzieję) i tak mnie zapewniono w Markecie oraz Supporcie Apple że tak nowy model z wadami będzie wymieniony na nowy.
Jak sprawa się potoczy oczywiście napiszę.

#86 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 08 marca 2012 - 23:52

Witam. Kupiłem nowego iMaca MC309. 4Marca 2012 ...Po trzech dniach użytkowania ustawiłem czarne tło na Biurku. To co zobaczyłem powaliło mnie na kolana...


Jak gwiaździste niebo, po pogodnym dniu. ;)
A może tak ma być?

Zapraszam do wzięcia udziału w sondzie.

#87 daku3

daku3
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marca 2012 - 10:29

W sumie miałem:p (dodałem buźkę po słowie miałem) 4 iMaci.
1. 2010 i3 27" z USA własnoręcznie przytargany - po 4 miesiącach plamy kurzu po wymianie matrycy sprzedany.
2. Pełen nadziei że model z 2011r pozbawiony jest już wad szarpnąłem się na i7 3,4GHz z polskiej dystrybucji;)
:roll: takie miałem oczy jak odpaliłem w domu w/w. Żółty kolor od połowy matrycy w dół był intensywności cytryny;)
3. Wymiana po dwóch dniach na inny egzemplarz bez zmian, prawa strona wszechobecna żółć:(
W te pędy do sklepu sprawdzić inne modele i jeszcze 2 jakie im zostały z i7 w większym lub mniejszym stopniu były obarczone
skazą zażółcenia.
4. Wybrałem najmniej plamistego i przygnębiony pojechałem do domu wmawiając sobie, że to ja mam coś z głową i problem z kolorami
Po 2 tygodniach wewnętrznej walki samego z sobą nie wytrzymałem i zawiozłem iMaca do iSource. W ciągu 4 dni wymienili matrycę.
Szczęśliwy że to już koniec obłędu:confused: sprawdzam w servisie i co.... jest jeszcze gorzej żółta plama z prawej strony znalazła
się po lewej. O zgrozo jak z tego wybrnąć myślę, 9 tyś nie ma i komputera też nie (sprawnego). Pobudzony tą myślą
zakwestionowałem naprawę, a iSource grzecznie podjęło się ponownej wymiany:razz:
Nie panowie to nie koniec po 3 dniach komputer był do odbioru lecz od razu z zastrzeżeniem że jeżeli mi się nie będzie podobało to
już proszę się kontaktować z Apple Polska bo oni czyli serwis innych matryc nie mają.
Tutaj zacytuję iSource "zgłaszaliśmy wielokrotnie do Apple w/w problemy lecz bez odzewu"
Oczywiście wymieniona matryca miała żółte zabarwienia więc dzwonię do Apple a oni na to że modele z 2011r nie mają matryc
IPS
i ich zdaniem z moim modelem jest wszystko w porządku.
Ja mam szoka, jeszcze się nie mogę otrząsnąć, a najgorsze jest to że po tym wszystkim czekam na najnowszy model z nadzieją że będzie....... nie wiem, może najlepiej żeby był w ogóle bez matrycy:rolleyes:

#88 marek.mdproject

marek.mdproject
  • 21 postów

Napisano 29 marca 2012 - 20:19

A moja matryca po trzeciej wymianie w autoryzowanym serwisie wygląda tak

#89 daku3

daku3
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marca 2012 - 21:10

A moja matryca po trzeciej wymianie w autoryzowanym serwisie wygląda tak


Dokładnie tak wyglądały wszystkie sztuki jakie oglądałem, zaznaczę że nowe.

#90 splus1

splus1
  • 3 postów

Napisano 03 maja 2012 - 21:12

Mój wygląda tak i minął rok wiec gwarancji nie ma. nie wiem co robić?
jakieś rady?
[IMG][URL=http://imageshack.us/photo/my-images/502/dsc00661xy.jpg/][IMG]http://img502.imageshack.us/img502/543/dsc00661xy.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL][/IMG]
[IMG][URL=http://imageshack.us/photo/my-images/440/dsc00683hh.jpg/][IMG]http://img440.imageshack.us/img440/9522/dsc00683hh.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL][/IMG]




Rozwiązanie tego tematu jest ryzykowne ale do zrobienia.Ja rozbieram matrycę czyszczę i uszczelniam przestrzeń między matrycą i folią rozpraszającą podświetlenie.Problem z przedostawaniem się kurzu tkwi w nieszczelności między matrycą a folią .Ta sama procedura z matrycami 27" i 21,5".Można jeszcze zapobiegać temu przez częste czyszczenie wnętrza , ale wiąże się to z rozebraniem maka .

#91 iWaldi

iWaldi
  • 41 postów

Napisano 18 czerwca 2012 - 17:49

Wredna "tapeta" - po ponad roku zmieniłem "żwirek" na błękitne niebo i co się okazało jakieś plamy no to mikrofibra w ruch a plama nie schodzi!
Niestety "żwirek" zamaskował poważny problem matryca w środku brudna i to po gwarancji!
iMac 21,5 kupiony na firmę więc gwarancja na rok!
http://imageshack.us.../img1057im.jpg/

---------- Wpis dodano o 17:49 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:47 ----------

Dołączona grafika
Shot at 2012-06-18

http://img716.images...7/img1057im.jpg
Shot at 2012-06-18

#92 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 19 czerwca 2012 - 09:14

Wredna "tapeta" - po ponad roku zmieniłem "żwirek" na błękitne niebo i co się okazało jakieś plamy no to mikrofibra w ruch a plama nie schodzi!
Niestety "żwirek" zamaskował poważny problem matryca w środku brudna i to po gwarancji!
iMac 21,5 kupiony na firmę więc gwarancja na rok!
...

To nie tapeta wredna, tylko producent, który spieprzył konstrukcje.

#93 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 19 czerwca 2012 - 09:20

Matryca do wymiany = sporo zł w plecy:/ Z drugiej strony nie wiem jak mogłeś tego wcześniej nie zauważyć. Komputera używasz tylko do wpatrywania się w tapetę?:P Ja również przez to przechodziłem w iMaku i widziałem to za każdym razem gdy otwierałem jakieś okno systemu/przeglądarki/jakiegoś programu.

#94 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 19 czerwca 2012 - 09:32

Polecam tę stronę: Apple iMac (Fall 2009) Issues: How to Check Your iMac (nie wiem, czy już było?), po wejściu wystarczy kliknąć w Test Screen, a potem w Check Pixels. Wyświetla jednolite tło na pełnym ekranie, łatwiej wtedy zobaczyć ewentualne bad pixele i ten kurz pod matrycą/w matrycy/czy gdzie on tam się zbiera. Co jakiś czas zaglądam na tę stronę i sprawdzam. Za miesiąc mija mi gwarancja na iMaca i biję się z myślami, czy jednak nie kupić Apple Care...

#95 daku3

daku3
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lipca 2012 - 22:25

Gregory, kupić Apple Care bez dwóch zdań. To, że nie masz jeszcze plamiaka to jakiś cud, ale niestety zbliża się nieuchronnie ten moment. Tfu, tfu, tfu... oczywiście z całego serca Ci tego nie życzę, ale kup:eek:

#96 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 lipca 2012 - 22:28

A te wszystkie plamy to nie jest tylko brud wymagający jedynie przetarcia? Czytałem, że przez swoją budowe iMac zasysa kurz na matryce, na YT jest film pokazujący łatwe, samodzielne czyszczenie matrycy iMaca od środka, bo przednia szyba jest przymocowana na magnesy tylko i łatwo się ją demontuje...

#97 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 01 lipca 2012 - 22:32

Nie niestety. Kurz to jedno, żółciaki to drugie.

#98 swiety74

swiety74
  • 773 postów
  • SkądKatowice

Napisano 01 lipca 2012 - 22:59

Po ponad 2 latach wykonałem telefon do Apple informując, że to granda. Taka duża firma itp a tu kurz w matrycy. A oni na to - proszę oddać komputer do Cortlandu i zobaczymy co da się zrobić. Po tygodniu odebrałem Imaca z nową matrycą. Jak dla mnie Apple zachowało się wzorowo.

#99 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 01 lipca 2012 - 23:01

iMac od grudnia - 0 problemów :-)

#100 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 01 lipca 2012 - 23:10

A te wszystkie plamy to nie jest tylko brud wymagający jedynie przetarcia? Czytałem, że przez swoją budowe iMac zasysa kurz na matryce, na YT jest film pokazujący łatwe, samodzielne czyszczenie matrycy iMaca od środka, bo przednia szyba jest przymocowana na magnesy tylko i łatwo się ją demontuje...


I w serwisach zamiast przetrzeć to wymieniają całe matryce?:) Kurz tak, zasysa. Ale do matrycy co sprawia że nadaje się ona jedynie na śmietnik.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych