Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[3G/3GS] upgrade/downgrade 06.15.00 (iPad BB)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
721 odpowiedzi w tym temacie

#101 Felmyst

Felmyst
  • 251 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 07 listopada 2011 - 12:07

@Felmyst na jednym z zagranicznych for czytałem iż na 2005 pomaga podłączenie kabla przez hub-a , sam nie sprawdzałem, więc potwierdzić nie mogę.


Ja znów czytałem, że podłączenie przez hub, wejścia usb z przodu, lub nieoryginalny kabel wyrzuca taki błąd. Oczywiście sprawdzałem wszystko i błąd wciąż jest. Chyba jednak zaniecham dalszego kombinowania z softem.

#102 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 07 listopada 2011 - 14:00

Ja znów czytałem, że podłączenie przez hub, wejścia usb z przodu, lub nieoryginalny kabel wyrzuca taki błąd. Oczywiście sprawdzałem wszystko i błąd wciąż jest. Chyba jednak zaniecham dalszego kombinowania z softem.


Reinstal systemu , irebem w dfu i CF wgrało się bez problemu.
W twoim wypadku polecam zmianę kompa :)

#103 steeler

steeler
  • 79 postów
  • SkądKielce, PL

Napisano 07 listopada 2011 - 17:15

Też miałem okazję spotkać się z błędem 2005. Zmiana portu USB pomogła. W moim przypadku było to skorzystanie z tylnych wejść (na początku korzystałem z przednich).

#104 Felmyst

Felmyst
  • 251 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 07 listopada 2011 - 17:31

Reinstal systemu , irebem w dfu i CF wgrało się bez problemu.
W twoim wypadku polecam zmianę kompa :)


Dzięki, za radę ;] Ale jednak ostatecznie zwątpiłem i ciesze się póki telefon sprawnie działa na aktualnym sofcie ;)

#105 Anielica

Anielica
  • 8 postów

Napisano 07 listopada 2011 - 17:40

Paf mam wgrany soft 4.2.1 na 3g + bb z ipada, z tego co wyczytalam wyzej juz nie bedzie mozliwosci podniesienia... czy jakis inny pomysl co moglabym zrobic???

#106 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 07 listopada 2011 - 17:53

Paf mam wgrany soft 4.2.1 na 3g + bb z ipada, z tego co wyczytalam wyzej juz nie bedzie mozliwosci podniesienia... czy jakis inny pomysl co moglabym zrobic???

A 3 g :P W sumie to chyba zależy też od karty SIM. Ja np w IP 4 bez karty SIM nie mam ustawień APN, w 3GS po włożeniu karty mam .

#107 Anielica

Anielica
  • 8 postów

Napisano 07 listopada 2011 - 19:45

Na sofcie 4.02 moglam zmieniac ustawienia bez problemu, jak rowniez wysylac mms'y, ale potem zachcialo mi sie bawic i skonczylo sie na wgraniu bb od ipada bo inaczej tel nie bylby sprawn :(... i od tego momentu nie mam mozliwosci wysylania mms-ow (nie ma ikonki + kopiuj wklej takze nie dziala) wlasnie wczytuje sie w temat wgrania pliku play_PL.ipcc, ale nigdzie nie moge znalezc jak ja mam to przez maca wgrac :D instrukcja wszedzie jest na winde, podobnoz odblokowuje mozliwosc recznego ustawiania apn. Jak sie uda to napisze co i jak :))) moze ktos bedzie mial podobny problem i sie przyda... mam nadzieje tylko, ze jeszcze bardziej nie "popsuje" sobie swojego jabluszka :D

#108 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 08 listopada 2011 - 09:33

Na sofcie 4.02 moglam zmieniac ustawienia bez problemu, jak rowniez wysylac mms'y, ale potem zachcialo mi sie bawic i skonczylo sie na wgraniu bb od ipada bo inaczej tel nie bylby sprawn :(... i od tego momentu nie mam mozliwosci wysylania mms-ow (nie ma ikonki + kopiuj wklej takze nie dziala) wlasnie wczytuje sie w temat wgrania pliku play_PL.ipcc, ale nigdzie nie moge znalezc jak ja mam to przez maca wgrac :D instrukcja wszedzie jest na winde, podobnoz odblokowuje mozliwosc recznego ustawiania apn. Jak sie uda to napisze co i jak :))) moze ktos bedzie mial podobny problem i sie przyda... mam nadzieje tylko, ze jeszcze bardziej nie "popsuje" sobie swojego jabluszka :D


Zobacz w Tinny Umbrella jakie pliki SHSH posiadasz. Być może będzie możliwość powrotu do softu 4.0.2 gdzie miałaś APN ;)

#109 Anielica

Anielica
  • 8 postów

Napisano 08 listopada 2011 - 19:33

a to mozna cofnac jakos wgranie tego bb od ipada?? bo jak narazie ciagle tylko natrafialam na info, ze tylko mozna przy czyms tam o nr 5.8 a ja mam chyba 5.14 wiec nie dla mnie opcja. za chwile podlacze sie do tiny i sprawdze co jest ciekawego. wkleje prinscrena bo nie znam sie tak dokladnie na tym wszystkim :((( i ogolnie stosuje metode prob i bledow i instrukcji dla laikow :D... az dziwne ze moje jabluszko jeszcze dziala :D

---------- Wpis dodano o 21:33 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:21 ----------

mam nadzieje, ze o to chodzi :)))

Dołączona grafika

#110 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 08 listopada 2011 - 19:54

a to mozna cofnac jakos wgranie tego bb od ipada?? bo jak narazie ciagle tylko natrafialam na info, ze tylko mozna przy czyms tam o nr 5.8 a ja mam chyba 5.14 wiec nie dla mnie opcja. za chwile podlacze sie do tiny i sprawdze co jest ciekawego. wkleje prinscrena bo nie znam sie tak dokladnie na tym wszystkim :((( i ogolnie stosuje metode prob i bledow i instrukcji dla laikow :D... az dziwne ze moje jabluszko jeszcze dziala :D

---------- Wpis dodano o 21:33 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:21 ----------

mam nadzieje, ze o to chodzi :)))

Dołączona grafika


Możesz wgrać Soft 4.1 . BB nie da się obniżyć ;/

#111 Anielica

Anielica
  • 8 postów

Napisano 08 listopada 2011 - 19:57

Paf

pogrzebałam troche na dysku i wynalazlam folder kopia zapasowa iphone w ktorej jest sporo pliczkow i miedzy innymi folder baseband w ktorym takze sa jakies pliki z tego roku, telefonik "popsulam" (czyt. wgralam 4.2.1 - aby ominac simlocka dodalam bb z ipada) w sierpniu. Czy na podstawie takiego pliku moge powrocic do 4.0.2??? bo wtedy o ile dobrze pamietam wlasnie wgrywalam ta wersje i z niej byla zrobiona kopia zapasowa...

---------- Wpis dodano o 21:57 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:56 ----------

ps. kopia jest z lutego br

#112 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 08 listopada 2011 - 19:58

Paf

pogrzebałam troche na dysku i wynalazlam folder kopia zapasowa iphone w ktorej jest sporo pliczkow i miedzy innymi folder baseband w ktorym takze sa jakies pliki z tego roku, telefonik "popsulam" (czyt. wgralam 4.2.1 - aby ominac simlocka dodalam bb z ipada) w sierpniu. Czy na podstawie takiego pliku moge powrocic do 4.0.2??? bo wtedy o ile dobrze pamietam wlasnie wgrywalam ta wersje i z niej byla zrobiona kopia zapasowa...

---------- Wpis dodano o 21:57 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:56 ----------

ps. kopia jest z lutego br


Jak nie masz plików SHSH z 4.0.2 nie wgrasz go.

#113 Anielica

Anielica
  • 8 postów

Napisano 08 listopada 2011 - 20:03

wlasnie odczytalam post powyzej, niestety na 4.1 nie najlepiej mi dzialal iphone :( zawieszal sie resetowal itp. chyba pozostaje tylko potestowac jeszcze troche na nim i wymienic na nowszy :))) Paf dziekuje bardzo za pomoc :)

#114 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 08 listopada 2011 - 20:05

wlasnie odczytalam post powyzej, niestety na 4.1 nie najlepiej mi dzialal iphone :( zawieszal sie resetowal itp. chyba pozostaje tylko potestowac jeszcze troche na nim i wymienic na nowszy :)))

Paf dziekuje bardzo za pomoc :)

Z tego co pamiętam na 3g przy sofcie 4.1 telefon działał szybciej niż na 4.2.1 i dużo sprawniej :)
PS: nie ma za co :)

#115 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 09 listopada 2011 - 09:59

Zachowaj pliki SHSH przy pomocy Tinny Umbrelli zawsze będziesz mógł wrócić do 4.1. A od siebie dodam że warto wgrać 5. Bateria lepiej trzyma i ogólnie system jest szybszy.

Postępuj wg tej instrukcji a powinno być ok :

Instrukcja pod Windowsa.
1.Sciagasz soft do 3gs (ios) (iPhone2,1_5.0_9A334_Restore)
2.Sciagasz snobrezza do ios 5 (sn0wbreeze-v2.8b8)
3.Przerabiasz snowem soft.w opcjach expert zaznaczasz aby był haktywowany. Klikasz bulid ipws. (jeżeli jesteś leniwy tu link do haktywowanego softu do 3gs Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! )
4.iREB-r4 wprowadzasz telefon w pwng dfu.
5.Potem w itunes klikasz odtwórz z shiftem i wybierasz soft zrobiony przez snowa (powinien się tak nazywać sn0wbreeze_iPhone 3GS-5.0)
6.Czekasz aż soft się zainstaluje
7.Uzywasz ibooty aby właczyć telefon.
8.Sciągasz redsnowa (najnowszy obsługujący iOS5) ps. nie jest to konieczne ponieważ po wgraniu softu przerobionego snowem i tak mamy Cydie.
9.Uruchamiasz go zaznaczasz w extras w select ipws orginalny ios5 (iPhone2,1_5.0_9A334_Restore)
10.Potem klikasz Jilbreak and instal cydia i tam masz Instal BB ipada czy cos takiego . Zaznaczasz to i czekasz aż cały proces sie zrobi.
11.Uruchaszmiasz telefone rednowem opcja Just Boot która znajduję sie w extras
12.Uruchaszmiasz cydie gdy już telefon się włączy .
13.Czekasz aż sie zaktualizuję
14.Sciagasz Ultrasnowa
15.Po ponownym uruchomienie telefonu powinno być wszystko ok.

Kroki od 8 do 11 można pominąć.
Ale podobno nowy redsnow naprawia błąd z rozłączaniem wi fi przy uruchomionej funkcji lokalizacji.
UWAGA !!!!!!!
Jeżeli po instalacji Ultrasnow telefon nadal nie łapie zasięgu/sieci należy ponownie wgrać BB od ipada.
UWAGA 2 !!!!!!!!!!!! ^^
Na razie istnieję tylko JailBreak na uwięzi i co z tym idzie za każdym razem kiedy padnie nam bateria lub przyjdzie potrzeba ponownego uruchomienia telefonu potrzebny nam będzie komputer z redsnowem lub ibooty.
Jest też inna opcja o której możemy przeczytać tu :
Prawie trwały Jailbreak iOS 5 | Blog - iPod, iOS (iPad, iPhone, iPod touch, Apple TV) - informacje ...
Pamiętajmy jednak aby cieszyć się wszystkim funkcjami telefonu będziemy musieli użyć komputera.
UWAGA 3!!!!!!!!!! -,-
Jeżeli telefon zawiesił się na jabłku po aktualizacji Cydii lub po wgraniu softu należy użyć Redsnowa (Just Boot now) lub iBooty aby odpalić telefon.

Pozdrawiam


Poprawione :P

#116 ppaati

ppaati
  • 1 postów
  • Skądkońskie

Napisano 09 listopada 2011 - 16:46

najlepszy opis na jaki natrafiłam :) wszystko poszło jak z płatka...dzięki PAF!!!!

#117 Anielica

Anielica
  • 8 postów

Napisano 09 listopada 2011 - 22:05

problem z mms'ami zostal rozwiazany, nie wiem jak do tego doszlo, ale wgralam od nowa soft 4.2.1 dzieki pwnagetool i pojawila mi sie mozliwosc ustawienia apn i mms w danych sieci komorkowych. Poustawialam wszystko zgodnie z zaleceniami i mms'y juz mi smigaja :D... wczesniej jb robilam przez redsn0w'a, moze on cos blokuj??... wiec gdyby ktos mial podobny problem to polecam wgranie ponownie softu przez pwnagetool :))))

#118 niwy

niwy
  • 49 postów
  • SkądJarosław

Napisano 11 listopada 2011 - 13:27

Poprawione :P


Czy zadziała ten sposób z aktywacja 3gs z BB ipada i softem 5.0.1 ?

#119 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 11 listopada 2011 - 13:31

Czy zadziała ten sposób z aktywacja 3gs z BB ipada i softem 5.0.1 ?

Powinno działać.

#120 niwy

niwy
  • 49 postów
  • SkądJarosław

Napisano 11 listopada 2011 - 13:36

Dzięki Paf - Biorę się za robotę i napisze czy się udało :)

#121 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 11 listopada 2011 - 13:38

Dzięki Paf - Biorę się za robotę i napisze czy się udało :)


ja bym nie instalował 5.0.1. Wg opinii mało co daję a jego trwały JB wyjdzie dużo później niż JB 5.0. Zastanów się czy warto.

#122 niwy

niwy
  • 49 postów
  • SkądJarosław

Napisano 11 listopada 2011 - 14:25

niestety juz wczoraj zainstalowalem 5.0.1 trwaly jb nie jest mi potrzebny. bo prawie caly czas jestem przy kompie. ps. wracajac do tematu to qrde nie mam pojecia jak aktywowac tego iphona mojego,wedle instrukcji niestety nie idzie tego zrobic. albo mi po prostu nie wychodzi.

#123 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 11 listopada 2011 - 14:58

niestety juz wczoraj zainstalowalem 5.0.1 trwaly jb nie jest mi potrzebny. bo prawie caly czas jestem przy kompie.
ps. wracajac do tematu to qrde nie mam pojecia jak aktywowac tego iphona mojego,wedle instrukcji niestety nie idzie tego zrobic. albo mi po prostu nie wychodzi.

3gs CF haktywowane lub jak w przypadku iPhone 4 JB powinien aktywować telefon.

#124 niwy

niwy
  • 49 postów
  • SkądJarosław

Napisano 11 listopada 2011 - 18:41

Nie daje rady ruszyć tego iphona 3gs z tym bb od ipada. nawet na CF.

#125 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 11 listopada 2011 - 19:11

Nie daje rady ruszyć tego iphona 3gs z tym bb od ipada. nawet na CF.


Nie aktywuję się poprzez CF ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych