Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

komu ma służyć forum


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
121 odpowiedzi w tym temacie

#1 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 04 listopada 2005 - 22:49

wiem, że zaczynam bardzo (ostatnio) niewygodny temat. Czuję się ograniczany, pomimo że jest to świetne forum i znakomicie uporządkowane. 8. Z przyczyn porządkowych uprasza się uczestników forum o: a. stosowanie się do publicznie przyjętych zasad Netykiety, b. dokładanie staranności w redagowaniu wpisów, w tym szczególnie przestrzeganie zasad pisowni i interpunkcji języka polskiego, c. zamieszczanie wpisów w odpowiednich działach, d. trzymanie się we wpisach tematu wątku, e. niedublowanie tematów, które zostały już poruszone na łamach forum. 9. Niezastosowanie się do zasad określonych w punkcie 8. może spowodować otrzymanie od Moderatora ostrzeżenia i/lub usunięcie wpisu z forum. Słowem: dajcie mi człowieka, a sprawa się znajdzie...

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2005 - 22:53

Hym, a konkretnie to chwalisz te punkty, nie podobają Ci się czy o co chodzi? :wink:

#3 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 04 listopada 2005 - 23:06

chodzi mi o to, że regulamin pozwala się przyczepić do każdego :evil: Uważam też, że powinna być w bardzo widocznym miejscu zakładka ,,archiwum" ze wszystkimi postami. Masowe usuwanie postów i tematów zaczęło się nie wiem kiedy, ale chyba w czasie omawiania sprawy zwierzątka, którego chyba nie było... A forum ma służyć użytkownikom :mrgreen: Niestety strony makowe bywają hakowane i w sumie my użytkownicy mamy prawo się bać i snuć domysły. Nie chodzi oczywiście o absurdalne rozgrywki personalne digiface, który wykrył jednego użytkownika zalogowanego dwa razy, lecz nawet w tym przypadku owe posty użytkownicy ocenili i już chyba wiedzą co mają sądzić. To tak w skrócie :wink:

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 04 listopada 2005 - 23:17

a. stosowanie się do publicznie przyjętych zasad Netykiety,

Co złego jest w Netykiecie?

b. dokładanie staranności w redagowaniu wpisów, w tym szczególnie przestrzeganie zasad pisowni i interpunkcji języka polskiego,

P1sh c0 chc3sh 4l3 t4k 4bym C13 zr0zu/\/\14ł.
Kórde ale o co hodzi?

c. zamieszczanie wpisów w odpowiednich działach,

Dzięki czemu łatwiej będzie nam jak i nowym userom znaleźć przydatne informacje.

d. trzymanie się we wpisach tematu wątku,

j.w.

e. niedublowanie tematów, które zostały już poruszone na łamach forum.

j.w.

#5 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2005 - 23:17

Hm, a powiedz mi, proszę, co oznacza w przypadku moderatorów "forum ma służyć użytkownikom"? Totalny brak moderacji, żeby, broń Boże, nikt się nie poczuł skrzywdzony? Czy może jest zupełnie na odwrót - to moderacja służy właśnie temu, żeby nikt nie poczuł się pokrzywdzony? Zastanów się, czy przytoczone przez Ciebie punkty regulaminu są rzeczywiście trudne do przestrzegania. Zastanów się czemu służy każdy z nich i jaką pełni rolę. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia i, przede wszystkim, propozycje zmian, to po prostu się nimi podziel.

#6 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2005 - 23:22

chodzi mi o to, że regulamin pozwala się przyczepić do każdego :evil:


No tak tak ... ale czy istnieje prawo posiadające oczywistą interpretację.
Moderatorzy muszą podejmowąć decyzję czy 0.5 to bardziej 0 czy 1.

[ Dodano: 2005-11-04, 23:24 ]

digiface, który wykrył jednego użytkownika zalogowanego dwa razy


proszę o nie wznawianie tematu wykrywania i interpretowania tego co wykryto i jak

#7 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 04 listopada 2005 - 23:25

Polska zawsze była wolnym krajem. Ale już nie jest, ponieważ w upalny dzień nie mogę sobie wypić zimnego piwka w parku (informuję że dostałem mandat). Jest jeszcze niestety wiele punktów, które w polskim prawie ograniczają moją wolność pod pozorem czynienia dobra dla wszystkich...
A wracając do głównego tematu, nie podoba mi się, że regulamin nakazuje właśnie trzymanie się głównego tematu.
Po to powinno być forum, aby sobie podykutować przecież 8)

#8 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2005 - 23:30

w upalny dzień nie mogę sobie wypić zimnego piwka w parku (informuję że dostałem mandat).
A wracając do głównego tematu, nie podoba mi się, że regulamin nakazuje właśnie trzymanie się głównego tematu.


Ano ja tez dostałem mandat(y) bo był piekny dzień a nie można jechać tak szybko jak sie chce bo sie pojawia jakis cywilny samochód z światełkami ...ale to OT, a właśnie trzymanie się głównego tematu to ma ograniczać

#9 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 04 listopada 2005 - 23:33

A ja chcę o kreciku! (przegapiłem z przyczyn ode mnie niezależnych :( ) Gdzie znajdę coś nt? :P :D

#10 MacAztek

MacAztek
  • 223 postów

Napisano 04 listopada 2005 - 23:34

popieram menelka - w kwestii swobody wypowiedzi - dziś usunięto mojego posta o cenie rynkowej - choć moim zdaniem był na temat, ale może jestem jak sami widzicie za nowy i po prostu się nie znam

#11 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2005 - 23:37

Mac_Abra, tu jest sprawa dobrze opisana Prawda o krecie

#12 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 04 listopada 2005 - 23:40

co innego wypicie jednego zimnego piwa a co innego powodowanie realnego zagrożenia. Poza tym wszyscy cały czas myślą o tamtej sprawie, a na naszym forum zastosowano taktykę, że wszystko jest w porządku, bo przecież musi. Czy naprawdę dyskusje dyletantów mogą być dla kogoś groźne? A może niewygodne? Na pewno oglądaliście ,,Rejs". Piosenka, wręcz przeciwnie, wcale nie jest smutna, lecz wesoła. I jak śpiewak może nie mieć żadnego celu, skoro wokoło aż roi się od celów? Nie podoba mi się też ostatnio nagminna sprawa z przerzucaniem się czyimiś cytatami i łapaniem się za słówka :mrgreen: I kiedy będzie zlot w Bełchatowie :?:

#13 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2005 - 23:43

Bedzie jak zakwitną jabłonie :)
Dyskusja była pozbawiona przedmiotowości, oparta na domysłach i przypadkowych logach a na dodatek szkodliwa forum dlatego tak została potraktowana.

menelek, ale ja nie zrobiłem nikomu krzywdy nigdy.

#14 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 04 listopada 2005 - 23:44

No i co Reyee? Ostrzeżonko za offtopic z wysłaniem na stronę sf?

#15 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 listopada 2005 - 23:46

Mac_Abra, tu jest sprawa dobrze opisana Prawda o krecie


hehe dobre ale tak naprawde to wszystko jest tutaj!!!

#16 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2005 - 23:51

ale to jest BARDZO TOPIC o czym zapominacie :
Dyskusja była pozbawiona przedmiotowości, oparta na domysłach i przypadkowych logach a na dodatek szkodliwa forum dlatego tak została potraktowana.

Gdy faktycznie pojawią się problemy z bezpieczeństwem reakcja będzie natychmiastowa, ale pomówienia to zupełnie coś innego.

#17 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 04 listopada 2005 - 23:56

pomówienia łatwo zbić, a już na pewno te o dwóch użytkownikach. Informuję, że przed chwilą wykonałem zdjęcie pulpitu, z którego jasno wynika, że jestem zalogowany podwójnie. Dodam, że korzystałem tylko z jednej przeglądarki i jednego kompa. I zalogowałem się tylko raz.
A mi się te tematy podobały. Nawet jeśli były pełne po prostu bzdur. Chciałem się pośmiać :mrgreen:

#18 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2005 - 23:57

nie podoba mi się, że regulamin nakazuje właśnie trzymanie się głównego tematu.
Po to powinno być forum, aby sobie podykutować przecież 8)

OK, ale rozważ taką kwestię: forum w swojej formie jest narzędziem, którego zadaniem jest szybkie docieranie do informacji i uzyskiwanie pomocy. Dlatego jest podzielone na działy i dlatego wymaga się trzymania się tematu głównego - po to, żeby nie trzeba było szukać informacji o podłączeniu do Neostrady w dziale "Giełda" w wątku "Jak zrobić tintę w Photoshopie". A jeżeli chcesz sobie podyskutować dygresyjnie, to przecież jest od tego dział "Think Different" - czy spotkałeś się z tym, żeby ktoś w tym dziale czepiał się za offtopiki?

#19 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2005 - 00:02

Prosze najpierw dowiedziec sie w telegraficzym skrócie jak działa Apache i jakie w związku z tym można wykonać podszycia.
To, że widać kilka połączeń naraz to jedynie niedoskonałość phpBB.

menelek, Co technicznie rozumiesz przez "kret" ?

#20 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 05 listopada 2005 - 00:05

jest w tym oczywiście sporo logiki, jednak co jeśli rzuciłem jakiś lepszy dowcip w głównym temacie i chciałbym go niejako uwiecznić? No i forum się już tak rozrosło, że i tak lepiej użyć zakładki ,,szukaj", a wtedy parę offtopów za bardzo nie przeszkadza. Usuwając offtopy niszczymy także ów niepowtarzalny klimat naszego forum. A temat z tym grotołazem stał się przecież przedmiotem żartów bardzo szybko, o czym świadczą choćby posty w tym temacie. No i mam jeszcze jedno pytanie: dzisiaj na forum weszła dziewczyna i zaproponowała wymianę grami makowymi. Ciekawe co z tym zrobi moderator?

#21 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 05 listopada 2005 - 00:06

ha ha dzięki chłopaki, baardzo śmieszne :P

#22 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2005 - 00:07

A mi się te tematy podobały. Nawet jeśli były pełne po prostu bzdur. Chciałem się pośmiać :mrgreen:

A ilu użytkowników forum posiada na tyle obszerną wiedzę, żeby owe bzdury dostrzec? I czy wiesz, jaki jest psychologiczny mechanizm działania plotki? Te dwie kwestie są bardzo istotne dla dyskusji na ten temat i obie są bardzo istotne.

#23 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2005 - 00:08

No i mam jeszcze jedno pytanie: dzisiaj na forum weszła dziewczyna i zaproponowała wymianę grami makowymi. Ciekawe co z tym zrobi moderator?


A czy napisała na jakiej licencji są te gry rozprowadzane ?

#24 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2005 - 00:11

No i mam jeszcze jedno pytanie: dzisiaj na forum weszła dziewczyna i zaproponowała wymianę grami makowymi. Ciekawe co z tym zrobi moderator?

A dlaczego uważasz, że powinien cokolwiek z tym robić? Ja mam oryginalne Diablo, które mi się już znudziło, a Ty masz oryginalną Age of Empires, która również Ci się znudziła - wymieniamy się więc płytami i instrukcjami. Wolno nam, tak jak wolno nam je sprzedać, czy kupić z drugiej ręki.

#25 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 05 listopada 2005 - 00:11

a wiesz, jaki uruchomiłeś mechanizm z tymi znakami zapytania zamiast osx i przeglądarki? Sprawa kreta została doprowadzona do absurdu, natomiast sprawa z ukrywaniem swoich danych niektórych może przerazić. Zwłaszcza niedoświadczonych :wink:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych