Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie mogę zrobić zakupów kartą w iTunes & płatności za gry i aplikacje w App Store


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
235 odpowiedzi w tym temacie

#26 k0r0ner

k0r0ner
  • 1 postów
  • SkądCzestochowa

Napisano 15 sierpnia 2009 - 10:12

Koledzy troszkę odświeżę temat... Mam pytanie o płatność w appstore. Czy jest możliwe przypisanie i płacenie tą samą karta kredytową za dwa różne konta (zarejestrowane iphone'y). Ja mam swojego i swoje konto appstore i mój brat właśnie przymierza się do kupna ale nie ma kart kredytowej. Jak myślicie jest możliwe takie połączenie? Nie chciałbym mieć niespodzianki w postaci zablokowanego konta czy coś w tym rodzaju

#27 Andreas1000

Andreas1000
  • 295 postów
  • SkądGliwice

Napisano 16 sierpnia 2009 - 18:23

A ja się podłącze pod temat.

Podpiąłem Visę Electron (da się) od polski iTunes i na dzień dobry wzięło 8 zł.

To normalne? :/


Niestety ale tak, sprawdzają czy masz wolne środki na koncie:( mi również zjadło, mam nadzieje że mi zwrócą. Ale kiedy ktoś wie?? czy komuś zwrócili??

#28 pawel319

pawel319
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpnia 2009 - 18:43

blokują tę kwotę tylko na kilka dni... mnie odblokowali ją po chyba 3 dniach...

#29 locsi

locsi
  • 374 postów

Napisano 17 sierpnia 2009 - 07:17

Niestety ale tak, sprawdzają czy masz wolne środki na koncie:( mi również zjadło, mam nadzieje że mi zwrócą. Ale kiedy ktoś wie?? czy komuś zwrócili??


jak to zjadlo ? slyszeliscie kiedys o czyms takim jak blokada srodkow na karcie ? tych pieniedzy itunes nie pobral, musi byc jakis blad po ich stronie (apple) - przy rejestracji w polskim sklepie prawdopodobnie chce pobrac za cos i odrazu jest to anulowane - stad blokada srodkow (takie sa wymogi w bankach) - a ze jest to jakis blad - przy podponaniu karty (i debetowej i kredytowej angielskiej) w angielskim appstore nigdy mi nie zablokowalo srodkow.

#30 sarven

sarven
  • 54 postów
  • SkądKlucze, Katowice, Poland, Poland

Napisano 17 sierpnia 2009 - 07:26

Wydaje mi się, że to normalne i chyba nawet podczas rejestracji jest informacja o tym - chociaż co do tego głowy sobie uciąć nie dam. Mi też pobrało - nie pamiętam już jaką kwotę - i po kilku dniach zwrócili. Podobnie zresztą jest też kiedy dodaje się kartę np. do paypala - też pobierają środki w celu weryfikacji karty, które potem są zwracane.

#31 quba88

quba88
  • 130 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 17 sierpnia 2009 - 07:28

To nie jest żaden błąd ze strony apple. Oni sprawdzają czy ta karta jest aktywna do transakcji tego typu i wysyłają do banku zapytanie o obciążenie karty na 2$. W przypadku kart do kont i cześci kredytowych te środki są zablokowane, ale apple nigdy o nie nie poprosi więc blokada będzie zdjęta za 3 - 30 dni (zależy od banku).

#32 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 25 sierpnia 2009 - 09:17

Witam spieszę sie dlatego prawie nie szukałem proszę o szybka odpowiedz w jakich sklepach w Kanadzie Nie internetowych) można kupić gift cardy?

#33 TheHX

TheHX
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 sierpnia 2009 - 10:37

Tylko jedna drobna uwaga - z amerykańskim kontem możemy nie mieć dostępu do "europejskich" aplikacji. Są one po prostu niedostępne ze względu na region. Nie raz już się o tym przekonałem jako mieszkaniec Szikago :)

#34 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 25 sierpnia 2009 - 19:08

I na odwrót . Polskie app store niema całej masy przydatnych aplikcaji. A właśnie podasz przykład jakch nie ma tak z ciekawości? Powtórzę pytanie; zna ktoś sklepy w kanadzie gdzie można kupić gift carda

#35 tomlisek1

tomlisek1
  • 124 postów
  • SkądZ Krakowa

Napisano 26 sierpnia 2009 - 14:54

Ja mam bez problemu konto z kartą debetową mBank izzyKARTA

#36 marcin.gorecki

marcin.gorecki
  • 12 postów

Napisano 09 września 2009 - 18:25

Mam konto na appstore tylko bez kart, teraz chciałem dodać swoją karte kredytową, ale mam maestro a takiej w opcjach nie ma. Stąd pytanie czy da się jakoś dodać kartę maestro?

#37 pavlak

pavlak
  • 32 postów

Napisano 14 września 2009 - 13:21

Powiedzcie jak to jest z płatnością w appstore w Polsce. Wrzuciłem swoją kartę kredytową, 9 września kupiłem grę za 0,79euro. Patrzę dziś na swój rachunek a tam: 2009-09-09 I-TUNES-EUR LONDON GBR 1,98 EUR 8,09 PLN 2009-09-12 I-TUNES-EUR LONDON GBR 1,00 EUR 4,15 PLN potrafi ktoś to wyjaśnić? 0,79e jak dla mnie nijak nie jest równe 12zł. EDIT: Sorry jest o tym na poprzedniej stronie, za szybko przeleciałem, już wszystko ok. Tylko jeszcze jedna sprawa. Te 8zł za każdym razem pobierają czy tylko za pierwszym razem?

#38 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 14 września 2009 - 13:44

Tylko za pierwszym razem.

#39 Eldest

Eldest
  • 222 postów

Napisano 04 lipca 2010 - 13:33

Nie mogę zrobić zakupów kartą w iTunes Witam.Wziąłem karte kredytową mamy wpisałem numery karty i itunes wywala mi komunikat "your payment method was declined .Please enter valid payment method information" ? Nic nie podkreśla mi na czerwono ;>

#40 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 04 lipca 2010 - 13:36

A wpisałeś wszędzie te same dane, czy tylko numer karty mamy, a dane swoje? Może w tym leży problem. iTunes jest ustawione na polski sklep, a nie na US? Na karcie na pewno są środki? Bank nie ma przerwy w pracy, awarii, albo coś w tym stylu?

#41 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 25 listopada 2010 - 10:49

Karta mBank i płatności w AppStore Czy ktoś robi zakupy w AppStore (chodzi o aplikacje dla iPhone/iPod/iPad) i płaci przy pomocy karty mBanku? To znaczy albo takiej zwykłej Visa Electron (niebieska z delfinem) do bankomatu albo tej wirtualnej internetowej eKarty? Kiedyś (ze dwa lata temu) obie te karty w AppStore nie działały. Jak to jest teraz? Coś się może zmieniło? Orientuje się ktoś?

#42 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 listopada 2010 - 10:52

Obecnie obie działają, jest taki temat na forum poszukaj, jest wszystko krok po kroku napisane jak ustawić limity autoryzacyjne na transakcje internetowe na kartach mBanku aby działały.

Tu masz linik gdzie ejst dokładnie opisane co robić. http://myapple.pl/ap...tml#post1373100

#43 zavader

zavader
  • 298 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 listopada 2010 - 11:44

Działają, tylko trzeba pamiętać aby ustawić odpowiednie limity w konfiguracji konta / kart. Działa też karta wydawana do konta w EURO.

#44 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 25 listopada 2010 - 11:44

Obecnie obie działają, jest taki temat na forum poszukaj, jest wszystko krok po kroku napisane jak ustawić limity autoryzacyjne na transakcje internetowe na kartach mBanku aby działały.

Tu masz linik gdzie ejst dokładnie opisane co robić. http://myapple.pl/ap...tml#post1373100


Dzięki wielkie za pomoc. To świetnie, że teraz mogę używać mojej karty. Do tej pory używałem grzecznościowo nie mojej (kanadyjskiej). Zdaje się, że już od dłuższego czasu mogłem przejść na swoją. :) Ech, lenistwo...

Czy w przypadku płacenia taką kartą w polskim AppStore dochodzą jakieś dodatkowe obciążenia? Powiedzmy, że kupię coś za 0,79 euro. Ile tak naprawdę zejdzie mi z konta?

#45 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 25 listopada 2010 - 12:47

Ok 3.50zl Ci zje :-)

#46 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 listopada 2010 - 11:31

Dzięki wielkie za pomoc. To świetnie, że teraz mogę używać mojej karty. Do tej pory używałem grzecznościowo nie mojej (kanadyjskiej). Zdaje się, że już od dłuższego czasu mogłem przejść na swoją. :) Ech, lenistwo...

Czy w przypadku płacenia taką kartą w polskim AppStore dochodzą jakieś dodatkowe obciążenia? Powiedzmy, że kupię coś za 0,79 euro. Ile tak naprawdę zejdzie mi z konta?


Karty mBanku ( z wyjątkiem kart do kont walutowych) rozliczane są w EURO, zatem nie będzie tu podwójnego przewalutowania, jak w przypadku kart rozliczanych w USD, stąd też będzie tak jak napisał kolega free66. Bank przeliczy euro na złotówki po swoim kursie i w tym momencie zarobi, jest w tym jeszcze jakaś ułamkowa część kwoty dla Visa, ale są to grosze.

#47 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 26 listopada 2010 - 11:37

free66, Lokria: Dzięki za odpowiedzi. Wczoraj zrobiłem pierwszy zakup (0.79 euro) po udanej zmianie karty i teraz czekam aż ślad po tym pojawi się w historii żeby zobaczyć ile naprawdę poszło. No ale z tego co piszecie to nie będzie źle. Fajnie. Wreszcie mogę jechać na własny rachunek. :)

#48 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 listopada 2010 - 14:26

free66, Lokria:
Dzięki za odpowiedzi. Wczoraj zrobiłem pierwszy zakup (0.79 euro) po udanej zmianie karty i teraz czekam aż ślad po tym pojawi się w historii żeby zobaczyć ile naprawdę poszło. No ale z tego co piszecie to nie będzie źle. Fajnie. Wreszcie mogę jechać na własny rachunek. :)


Powinieneś widzieć jaka kwota jest w blokadach, o ile już blokada została założona, kwota rozliczona nie będzie się zasadniczo różniła od kwoty w blokadzie.

#49 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 26 listopada 2010 - 20:53

Powinieneś widzieć jaka kwota jest w blokadach, o ile już blokada została założona, kwota rozliczona nie będzie się zasadniczo różniła od kwoty w blokadzie.


Rzuciłem okiem na blokady i... iTunes zablokowało mi 8,01 zł. A to była gra Monopoly za 0.79 euro. Naprawdę aż tyle ściągną? Czy to nie przesada? Czy jest szansa, że jednak ściągną mniej niż jest w blokadzie? No bo płacić ponad dwa razy tyle ile trzeba to trochę chore...

#50 maly10000

maly10000
  • 93 postów
  • SkądCzeladź/Katowice

Napisano 26 listopada 2010 - 21:29

Temat wałkowany ze 100 razy - iTunes blokuje na początku większe kwoty na koncie, za kilka dni blokada zniknie a z konta pobierze odpowiednią kwotę. Bez nerwów a na przyszłość warto poszukać na forum.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych