Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie mogę zrobić zakupów kartą w iTunes & płatności za gry i aplikacje w App Store


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
235 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vonn79

Vonn79
  • 49 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 października 2008 - 11:50

Witam, Za kilka dni stanę się posiadaczem iPhone 3G. Generalnie wiem już sporo o wadach i zaletach, nie mniej mam pytanie o zakupy w AppStore :) Mianowicie czy prawdą jest, że płacić można tylko kartami kredytowymi (tzw. wypukłymi) i taka np. Visa Electron z mBanku nie pomoże ? Nigdy nie potrzebowałem kredytówki, płaciłem za zakupy w necie przelewem, mTransferem albo smsem. A tutaj zdaje się będę miał problem... Jak to więc jest apple user's ? Dzięki za pomoc Pozdrawiam :)

#2 toledoX

toledoX
  • 142 postów

Napisano 08 października 2008 - 12:24

Niestety tylko karty kredytowe.

#3 sigurowski

sigurowski
  • 80 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 października 2008 - 12:36

Jest jeszcze jedna opcja. można założyć sobie konto w AppStore w USA za darmo (na forum znajdziesz tutoriale jak to zrobić) a później kupić gift cards np. na allegro.. ja tak robię i kupuje soft ze sklepu. proste i szybkie. szczególnie że kod to kilka liter które po kupnie na allegro sprzedawca 15 sek pożnij przesyła ci smsem. masz konto na Appstore USA naciskasz opcje Redeem i wpisujesz kod. Obok twojego loginu pojawi się okienko z kwota jaką zakupiłeś. Proste i banalne. tylko kupować nikomu nie potrzebne gry i inne śmieci. pozdrawiam

#4 Vonn79

Vonn79
  • 49 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 października 2008 - 12:45

Hmm, a karta "przedpłacona" ? Podobno coś takiego funkcjonuje - jak Pre Paid w sieciach komórkowych :)

#5 Aqua

Aqua
  • 170 postów
  • SkądGdynia moje miasto

Napisano 08 października 2008 - 19:44

No to właśnie są Gift Card-y... Takie doładowania iTunes. Czytać ze zrozumieniem!

#6 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 08 października 2008 - 19:51

Kupuj GiftCardy na Allegro. Są ludzie co robią przekręty (było o tym na forum), ale pal licho, ważne że jest baaaardzo tanio! Np. bon na 50$ za 80 pln. Taniej się nie da, możesz spokojnie ściagać filmy, muzykę itd. Polecam.

#7 Pendragon

Pendragon
  • 122 postów

Napisano 08 października 2008 - 20:06

No to właśnie są Gift Card-y... Takie doładowania iTunes.

Czytać ze zrozumieniem!


Raczej chodziło Mu o taką kartę którą wydają niektóre banki. Takie niby połączenie kredytówki ze zwykłą. Teoretycznie działa jak kredytowa, jednak do wysokości kwoty jaką się uprzednio "przelało" się na taką kartę. W teorii ma umożliwić bezpieczniejsze zakupy.
Przykładowo: chcesz coś kupić za 300zł. Przelewasz ze swojego rachunku na taką kartę tę kwotę i przy pomocy tej karty wykonujesz transakcję w internecie.
Przykład ING: Karta w skrócie | VISA | Karty przedpłacone | Karty płatnicze | Oferta dla Klientów indywidualnych | ING Bank Śląski
Jak to się ma w praktyce to już nie wiem. Reklamy zawsze zachwalają. Osobiście zdecdowałem się jednak na klasyczną kredytówkę.

#8 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 08 października 2008 - 23:06

Z tego co wiem to karta przedplacona z ING przytoczona powyzej nie daje rady z AppStore. Pomaranczowa karta ING tez nie. Tylko pelna Visa clasic lub maestro. Podobnie bedzie pewnie w innych bankach.

#9 grottu

grottu
  • 7 postów

Napisano 09 października 2008 - 00:00

Kupuj GiftCardy na Allegro.
Są ludzie co robią przekręty (było o tym na forum), ale pal licho, ważne że jest baaaardzo tanio!

Np. bon na 50$ za 80 pln.
Taniej się nie da, możesz spokojnie ściagać filmy, muzykę itd.

Polecam.


Da sie taniej , pogadaj z tymi co sprzedaja na ebay.

W 100% wole giftcardy niz aby apple mialo przeliczac po normalnym kursie na zl.

#10 Vonn79

Vonn79
  • 49 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 października 2008 - 07:09

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Gift Cardy z Allegro wydają się najwygodniejszą opcją. Ale z drugiej strony jest jakieś tam ryzyko. Najwyżej zacznę od małej kwoty i zobaczymy :) Z tym, że wtedy instaluje iTunes po polsku, ale rejestruje się jako gość z USA + drugi login jako z PL ? Pytam bo jak się domyślam (albo mylę), przy aktualizacji oprogramowania jako PL mam wersje softu w naszym języku, a jako USAman po hamerykańsku ? ;)

#11 bastor

bastor
  • 9 postów

Napisano 10 października 2008 - 14:07

To ja sie moze podlacze z troche podobnym tematem. Mam aktualnie konto w iTunes Store Polska z podpieta karta kredytowa i kupione troche programow. Chcialbym natomiast zarejstrowac drugie konto w iTunes Store US i kupowac za pomoca gift card z allegro. Zastanawiam sie natomiast co sie w takim razie statnie z zakupionymi juz wczesnie przeze mnie programami ? Czy bede w stanie wgrywac rzeczy zakupione w obu sklepach do mojego iPhone? Czy ktos moze testowal albo uzywa takiej konfiguracji ?

#12 widmos

widmos
  • 5 postów

Napisano 13 października 2008 - 10:49

Teraz nie ma juz znaczenia wypukle czy nie z LOGO VISA kazda sie nadaje ja uzywam kredytowej niewypuklej. aczkolwiek debetowej nie mozna wszedzie uzywac. W monebokers uzywam debetowej i jest ok

#13 Maruder

Maruder
  • 39 postów

Napisano 13 października 2008 - 11:03

Nie masz racji widmos. Niestety. Musi być wypukła kredytówka. Aderłajs nic z tego nie będzie.

#14 koniu

koniu
  • 362 postów
  • SkądSe

Napisano 13 października 2008 - 11:35

Maruder , widmos ma racje nie musi byc wypukla zeby placic troche sie pozmienialo pisalem o tym w jednym z wątków

#15 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 lipca 2009 - 06:34

Ja płacę wirtualną Visą z mBanku, taki prepaid, wszystko działa, jest spoko.

#16 piotrex90

piotrex90
  • 251 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 18 lipca 2009 - 08:28

A czy karty wirtualne takie np, z mBanku KARTY wirtualne będą współpracować z AppStore?

#17 dansongo

dansongo
  • 54 postów
  • SkądTsp

Napisano 18 lipca 2009 - 08:33

ja mam zwykla karte debetowa inteligo i nie ma zadnego problemu.nie jest to kredytowa czy wypukla zwykla z sercem

#18 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 18 lipca 2009 - 08:43

ale topic odkopaliscie ;p xD ja założyłem bez karty bo z moją cos nie działało

#19 dansongo

dansongo
  • 54 postów
  • SkądTsp

Napisano 18 lipca 2009 - 08:46

wow fakt,dopiero zobaczylem :D

#20 bh7

bh7
  • 74 postów

Napisano 18 lipca 2009 - 22:35

ja mam karte debetowa i nie ma problemu z placeniem za programy i gry !!! visa elektron w inteligo :cool:

#21 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 19 lipca 2009 - 14:46

Kupuj GiftCardy na Allegro.
Są ludzie co robią przekręty (było o tym na forum), ale pal licho, ważne że jest baaaardzo tanio!

Np. bon na 50$ za 80 pln.
Taniej się nie da, możesz spokojnie ściagać filmy, muzykę itd.

Polecam.


Takich rzeczy już nie ma chyba :( Bynajmniej 1 raz jak brałem gift carda z allegro to za $50 płaciłem coś koło 70zł(parę miesięcy temu),teraz widzę że są straszne kwoty (np$15 za 65zł):sad:
Mogłem wtedy wziąć więcej...

#22 pjanet

pjanet
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lipca 2009 - 07:05

witam, Przy obecnych cenach GiftCard'ow wg mnie lepiej placic w EURO w Polskich AppStore ( wychodzi taniej ). Ceny GitfCard sa lekko zawyzone wg mnie i jezeli ktos nie musi to niech nie kupuje ( ale to moja opinia ). Janet

#23 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 22 lipca 2009 - 07:59

Gdybyśmy mieli u nas możliwosć kupienia mp3 i filmów to spoko,ale nie mamy i tu jest właśnie ból tego wszystkiego...

#24 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 lipca 2009 - 11:11

A ja się podłącze pod temat. Podpiąłem Visę Electron (da się) od polski iTunes i na dzień dobry wzięło 8 zł. To normalne? :/

#25 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 22 lipca 2009 - 12:54

Podobno bierze tak zawsze dla testu ale jakos niedługo ci oddadzą to na konto...Było na forum już o tym




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych