Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co cię denerwuje/Czego ci brakuje na Forum ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1840 odpowiedzi w tym temacie

#101 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2011 - 14:10

wojtgor, przestań robić z publicznego wątku swój prywatny. Takie sprawy załatwiamy poprzez PW. Odpowiedź dostałeś ode mnie, więc ftpd nie miał co dopisywać. On odpowiedzi udzielił Ci w samym wątku, jasnej i czytelnej. Koniec robienia OT.

Artur, Arras nie pisze w systemach. W wątkach o muzyce, czy rozmowach ogólnych o sprzęcie można się "rozwinąć". Chociaż faktycznie, zwykle wolę czytać krótkie posty. Ale to może ze względu na pośpiech, bo mam tego do czytania sporo.

Zdecydowanie w zagadnieniach wymagających pomocy i rozwiązania problemu, długich wywodów nie lubię. Po kilku zdaniach mam dość i robię "wstecz" zamiast napisać odpowiedź i udzielić pomocy. To jest właśnie jedna z rzeczy, które mnie na forum denerwują. Zamiast konkretnego pytania i garści szczegółów, dłuuugi wywód od "kupiłem laptopa", przez "nadeszły Święta" i "babcia zachorowała", do "czy ktoś może mi pomóc".

Tylko, że miałem wrażenie, że ten wątek miał być o zagadnieniach technicznych forum, a nie o użytkownikach. To, że niektórzy userzy powielają pytania i robią bałagan, to nie wina forum i tego żadną sztuczką techniczną nie zmienimy. No chyba, że captcha zamienimy albo zintegrujemy z American Intelligence – Online IQ Tests i wyniki poniżej średniej krajowej odrzucimy ;)

#102 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2011 - 14:34

Może jakaś wersja mini forum? Tak dla iPhone'ów/iPodówtacz ps. na tle poprzednich wypowiedzi robię offtop :D

#103 Bacio

Bacio
  • 91 postów

Napisano 08 grudnia 2011 - 14:58

Zamiast konkretnego pytania i garści szczegółów, dłuuugi wywód od "kupiłem laptopa", przez "nadeszły Święta" i "babcia zachorowała", do "czy ktoś może mi pomóc".


Bo wielu użytkowników traktuje Forum jako miejsce dyskusji / wymiany informacji / nauki / itp., a nie bar szybkiej obsługi z odpowiedziami na problemy techniczne. W kulturze, w której zostaliśmy wychowani przyjęło się, że nawet jak się idzie do sąsiada pożyczyć pół kilo cukru to najpierw się mówi "Dzień dobry, jak zdrowie sąsiada? Już niedługo trzeba będzie odśnieżać...", a dopiero po chwili przechodzi się do tematu głównego.
Mordujące nas wszystkich tematy postów "Ratunku! Mam problem!!!!!!!" powstają przez to, że użytkownik jest nienauczony, a nie po to aby zrobić na złość zrobić moderatorowi.

Uwaga techniczna - może warto, aby moderatorzy czasem spróbowali swoje konieczne - nieprzyjemne działania (np. zamknięcie wątku, odesłanie kogoś po napisanie nowego tematu, itp.) okrasić swoimi tekstami przy okazji nie zaogniając sprawy. Przecież na to są gotowe wzorce tekstów - zamiast "Idź, naucz się, wróć" milej jest "Spróbuj napisać swój post zgodnie z zasadami obowiązującymi na tym forum [link do zasad] - wówczas masz szansę szybko dostać kompetentną odpowiedź na nurtujący Cię problem".
Ja używam do takich rzeczy Typinatora...

#104 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2011 - 15:25

@Bacio: popieram właśnie taki sposób myślenia o forum. Jednak przy tak dużej ilośći użytkowników i wpisów, moderatorzy mają bardzo mało czasu na decyzje.

#105 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2011 - 16:57

Uwaga techniczna - może warto, aby moderatorzy czasem spróbowali swoje konieczne - nieprzyjemne działania (np. zamknięcie wątku, odesłanie kogoś po napisanie nowego tematu, itp.) okrasić swoimi tekstami przy okazji nie zaogniając sprawy.

Ależ ja takich formułek używam. Jeśli prześledzisz moje zakończenia tematów w koszu, zobaczysz, że user zawsze dostaje wytłumaczenie, czemu, za co i co ma poprawić. Inna sprawa, że nie zawsze to do usera dociera ;)

Trzeba pamiętać, że na forum są różni moderatorzy i nie każdemu leży owijanie w bawełnę. Zamiast pisać długi tekst, lub stosować gotową formułkę, woli napisać od siebie i szczerze. Przynajmniej znamy go takim, jaki jest naprawdę, a nie jego bezduszne copy/paste z programu do notatek. Jeśli nie podoba nam się to... przecież nikt nie musi się z moderatorem od razu zaprzyjaźniać. Przynajmniej wiem, że jest ostry i muszę uważać, żeby nie zrobić babola, bo dostanę po uszach.

#106 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 08 grudnia 2011 - 17:22


To forum ludzi związanych z informatyką, programowaniem, komputerami itp. Pewien poziom jest wymagany..


Szkoda, że tylko dla takich, ponieważ iPad, iPhone to sprzęt, który kupują również osoby bez fachowej wiedzy.

#107 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2011 - 17:33

No i właśnie, dokąd ci ludzie "bez fachowej wiedzy" nie zabierają się za modyfikacje telefonu, nie ma problemu. Jak wcześniej pisałem, jeśli tacy ludzie zabierają się za JB i inne modyfikacje softu, to już jest nieporozumienie. Chcesz grzebać w telefonie - musisz rozumieć co robisz, musisz poznać podstawy. Nikt na forum nie będzie prowadził szkółki niedzielnej.

#108 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 grudnia 2011 - 17:43

Ja natomiast uwazam, ze moderatorzy sa czesto za "miętcy". Krotko i jasno powinno sie jechac z osobnikami zasmiecajacymi forum, nie czytajacymi instrukcji i nie korzystajacymi z opcji szukaj i z ewidentnymi trollami. Zaprawde na forum Apple wpisy z cyklu "tylko Apple tak laduje uzytkownikow w d..." zasluguja na natychmiastowego kilku(tygo)dniowego bana, by czlowiek nabral oglady i potrafil pojac czasoprzestrzen (do wszystkiego jest odpowiedni czas i odpowiednie miejsce, badz wrecz przeciwnie). Typy zadajace pytania pod juz praktycznie udzielonymi odpowiedziami powinny byc traktowane rownie surowo.

#109 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 08 grudnia 2011 - 17:48

Hmm chyba nie czytałeś postów ArrasB ;)


Tyle tylko, że nie zalezy mi na kilkunastu postach, a jednym i konkkretnym. Sam zgadzam się, że czasem za długie leca z mojej strony teksty, ale pomimo wszystko wynika to z checi wyrażenia "jasnosci" swojego stanowiska Arturze.
Jeśli drażni Cie to personalnie, napisz mi to.

Co do reszty, jesli odpisuje na problem, staram sie robić to krótko i zwięźle.
Jesli moje przydługie posty kogoś uraziły, to sorry.
Pozdr.

---------- Wpis dodano o 17:48 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:45 ----------

Ja natomiast uwazam, ze moderatorzy sa czesto za "miętcy". Krotko i jasno powinno sie jechac z osobnikami zasmiecajacymi forum, nie czytajacymi instrukcji i nie korzystajacymi z opcji szukaj i z ewidentnymi trollami. Zaprawde na forum Apple wpisy z cyklu "tylko Apple tak laduje uzytkownikow w d..." zasluguja na natychmiastowego kilku(tygo)dniowego bana, by czlowiek nabral oglady i potrafil pojac czasoprzestrzen (do wszystkiego jest odpowiedni czas i odpowiednie miejsce, badz wrecz przeciwnie). Typy zadajace pytania pod juz praktycznie udzielonymi odpowiedziami powinny byc traktowane rownie surowo.


Reżim i totalitaryzm. Ostro i brutalnie...wszystkich za pysk.
Zgadzam sie Grzegorzu, ze nie ma miejsca na obrazanie i wulgaryzmy, ale było na tym forum nascie z tego powodu ostrzezen, więc wiekszych sankcji nie ma sensu wprowadzać.
Co do krytyki apple, jest ona potrzebna jak najbardziej, uwględniając jednak Twoje stanowisko, ze nie powinno byc przy okazji języka na poziomie kostki brukowej

#110 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 grudnia 2011 - 17:50

Co innego krytyka, co innego normatywne "rzygi" od ciagle tych samych osob, gdzie oprocz cyklu, ktory przykladowo zacytowalem dodaje sie jeszcze "fanboj" odmieniane przez przypadki. Trzeba odroznic bloga (swojego) od forum. Tak, akurat na forach najlepiej trzymac za pysk :-P

#111 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2011 - 20:15

That's my boy ;-) Niestety, tak się nie da - napiszesz (leciutko tylko!) kpiące 'doskonała nazwa wątku, milordzie' i wywalisz, to przyjdzie się skarżyć (publicznie, do tego), że nikt go nie pogłaskał po główce i zamiast zmarnować 10 minut swojego życia na poprawienie jego błędu w 30 sekund 'wywalili mu do kosza, a on ŻĄDA pomocy natychmiast !!!!1111oneoneone'. Ta postawa 'ja tu przyszedłem, ja napisałem jak uważam, a wy się domyślcie i MACIE MI POMÓC' jest przezabawna. Ale jeszcze lepsze są groźby 'jak nie będzie po mojemu, to ja se z tego forum pójde se!'.

#112 Bacio

Bacio
  • 91 postów

Napisano 08 grudnia 2011 - 20:33

Niestety, tak się nie da - napiszesz (leciutko tylko!) kpiące 'doskonała nazwa wątku, milordzie' i wywalisz, to przyjdzie się skarżyć (publicznie, do tego), że nikt go nie pogłaskał po główce i zamiast zmarnować 10 minut swojego życia na poprawienie jego błędu w 30 sekund 'wywalili mu do kosza, a on ŻĄDA pomocy natychmiast !!!!1111oneoneone'.


Sam jestem na innych forach moderatorem i swoją funkcję traktuję tam raczej jako woźnego w sądzie niż sędziego...

#113 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2011 - 20:49

Toteż ja zachowałem się podobnie - wziąłem miotełkę i zamiotłem kurz do kosza. A że nucąc swoją piosenkę, to nic przecież złego.

#114 tomkierz

tomkierz
  • 270 postów

Napisano 08 grudnia 2011 - 22:43

Ja chciałbym ponarzekać na dział "Giełda". Właśnie dowiedziałem się, że można założyć tylko JEDEN temat na 3 miesiące. Całkowicie tego nie rozumiem. Czy to jakaś zbrodnia albo wielki handel, że chce ogłosić się ze sprzedażą iphone'a, dysk do iPoda i ramu do iMaca? Moglibyście zmienić to tak, aby można było wystawić powiedzmy jeden temat w każdym dziale i to by było dużo lepsze dla użytkowników. Wiem po sobie i po paru innych użytkownikach, że jak chcą kupić jakieś używane urządzenie Apple, to często pierwsze co robią, to wchodzą na giełde na myapple. Tymczasem ja muszę czekać do stycznia zanim będę mógł ogłosić się z dyskiem, bo miesiąc temu wrzuciłem temat dot. sprzedaży iP4. Przez takie, moim zdaniem głupie, zasady giełda często świeci pustkami i trudno znaleźć tam coś ciekawego...

#115 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2011 - 23:01

Chcesz się reklamować? Chcesz zarabiać? Kup sobie BIZNES, po to jest. Proste.

#116 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2011 - 00:57

tomkierz i tu się bardzo mylisz. Czytałeś chociaż zasady giełdy? To ma być możliwość dla użytkowników, sprzedaży lub zamiany ich własnego sprzętu. Gdybyśmy wprowadzili Twoje zasady, to zaraz przylezą różni handlarze z allegro i Twoje dyski i inne iPody zginą w natłoku komercyjnych ofert ludzi zajmujących się handlem zawodowo. Twoje ogłoszenie spadnie na dwudziestą stronę i nikt go nie zobaczy.

Właśnie tym ma się różnić giełda od allegro, że tutaj nasi mają sprzedawać, a nie obcy, rejestrujący się tylko po to, żeby mieć darmową reklamę. Dlatego jedno ogłoszenie, dlatego nowicjusze i ludzie bez stażu na forum nie mogą wystawiać itp. Chcesz robić więcej ogłoszeń, wykup grupę PRO i możesz jedno po drugim, sprzedawać.

Zauważ jedną sprawę. Od czasu, kiedy giełda jest pilnowana i kiedy są nowe zasady, skończyły się praktycznie oszustwa na forum. Poczytaj sobie Gdzie (kupować / nie kupować) sprzęt i wątki o oszustwach na forum. Wchodził taki na forum, chciał sprzedać cuda na kiju za pół darmo i potem był krzyk, że oszust z naszego forum. Teraz problemu praktycznie nie ma. Jest rejestr podejrzanych handlarzy, jest dokładny przesiew nowych ofert i jest spokój. A handlować zawsze możesz na allegro. Tam płacisz i nie ma limitów, jest system ochrony kupujących itp.

Zasady są ostre, ale mocno przemyślane i wypracowane przez wiele lat. To kompromis, między wygodą użytkowników i ich bezpieczeństwem. Nie będziemy ich zmieniać, bo Ty zyskasz, a kilka innych osób straci.

#117 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 grudnia 2011 - 20:14

Wprowadźcie do wszystkich konkursów zakaz uczestnictwo osób, które zarejestrowały się w ciągu kilku ostatnich dni.

#118 sheeple

sheeple
  • 204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudnia 2011 - 20:57

Brak wsparcia dla aplikacji Tapatalk.

#119 gathor

gathor
  • 94 postów
  • Płeć:
  • SkądBristol, UK

Napisano 17 grudnia 2011 - 14:05

Przydał by się dział "Na wesoło". Mam kilkanaście klientowskich sprzętów, które właśnie do tego działu by się nadały ;)

#120 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 grudnia 2011 - 14:20

Jest Offtopic i starczy. Czasem nawet nad nim trudno zapanować ;)

Możesz wklejać http://myapple.pl/of...co-mieszne.html

#121 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 09:05

Brak wsparcia dla aplikacji Tapatalk.



Przylaczam sie do ubolewania...

#122 chrzanek

chrzanek
  • 99 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 10:16

forumowa wyszukiwarka która moim zdaniem jest upośledzona:) nie wiem, czy nie lepszym wyjściem było by przekierowanie odrazu do googli z ograniczeniem do myapple.pl

#123 moltiver

moltiver
  • 97 postów

Napisano 21 grudnia 2011 - 11:32

Od jakiegoś czasu chyba nie działa przycisk Connect od facebooka albo tylko ja mam problem, może ktoś potwierdzić?

#124 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 24 grudnia 2011 - 00:40

forumowa wyszukiwarka która moim zdaniem jest upośledzona:) nie wiem, czy nie lepszym wyjściem było by przekierowanie odrazu do googli z ograniczeniem do myapple.pl


Potwierdzam ;)
Wszyscy naciskają nowych ludzi na Szukajkę a żeby coś z niej znaleźć trzeba cudu.

Jak to w święta. Hoł Hoł Hoł

#125 patryk25

patryk25
  • 47 postów

Napisano 25 grudnia 2011 - 17:58

Przydałby się dział poświęcony Time Capsule, a najlepiej wszystkim trzem urządzeniom sieciowym od Apple. Tematy na ich temat są rozproszone po całym forum.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych