Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Oszust ma moje 2 tysie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 rox

rox
  • 70 postów
  • SkądZdolny śląsk

Napisano 18 września 2011 - 09:18

Uważajcie na użytkownika arekkk jeśli coś wam na prv proponuje lub coś bo to osZust sprzedający sprzęt na ebay tam ma nazwę kruszynkagrzesiu ,wygrałem u niego aukcje na Macbooka pro uni z 2010 parametry spoko za 2 tys miał 0 komentarzy i swierze konto a akurat sUkalem Macbooka mojego pierwszego do tej ceny i niestety sie napalilem aukcje wygrałem 1 wrZesnia do tej pory echo w tej sprawie byłem na policji już i mam jego dane itp ile wg jest procent ze zwróci mi sie kasa miał ktoś podobny prZypadek pozdrawiam.

#2 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 18 września 2011 - 09:29

po pierwsze zacznij uzywac przecinkow po drugie zacznij myslec robiac zakupy przez internet po trzecie skoro zglosiles sprawe policji to niech oni dzialaja

#3 vlodarchyck

vlodarchyck
  • 62 postów
  • SkądWarsaw

Napisano 18 września 2011 - 09:33

Ej! @czacha! Jeden przecinek zostal uzyty :P

#4 andwal

andwal
  • 115 postów
  • Skąd3city/UK

Napisano 18 września 2011 - 09:42

kolega jest "zdruzgotany"a wy o przecinkach!k....nigdy nie wiadomo kiedy trafi sie na oszusta!a policja?pewnie powie że znikoma szkodliwośc....

#5 olafejs

olafejs
  • 1 035 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 18 września 2011 - 09:43

Powyżej 500 zł jest już normalne śledztwo, jak ja byłem na 700 zł to trochę to trwało ale policja działała :)

#6 rox

rox
  • 70 postów
  • SkądZdolny śląsk

Napisano 18 września 2011 - 09:46

Ale odZyskales pieniądze?

#7 andwal

andwal
  • 115 postów
  • Skąd3city/UK

Napisano 18 września 2011 - 09:51

pewnie trzeba oddzielnego procesu o zwrot pieniędzy!to juz kodeks cywilny,to może trwać bardzo długo

#8 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 18 września 2011 - 09:52

nigdy nie wiadomo kiedy trafi sie na oszusta!

moze wtedy gdy wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na to ze trafilismy na oszusta - nierealnie niska cena, zero komentarzy ... ?

#9 rox

rox
  • 70 postów
  • SkądZdolny śląsk

Napisano 18 września 2011 - 09:55

Nie wiem moZliwe, ale nie zamierzam popuscic tego tak bo to nie 2 zł ,a na 2 tys musE pracować bardZo długo bo majetny nie jestem

---------- Wpis dodano o 10:55 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:53 ----------

moze wtedy gdy wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na to ze trafilismy na oszusta - nierealnie niska cena, zero komentarzy ... ?


zero komentarzy chyba każdy kiedyś zacZyna , mogła tylko niska dna mnie zwieść ,trudno ju sie stało

#10 andwal

andwal
  • 115 postów
  • Skąd3city/UK

Napisano 18 września 2011 - 09:57

moze wtedy gdy wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na to ze trafilismy na oszusta - nierealnie niska cena, zero komentarzy ... ?

masz rację ale wiesz czasem emocje .....

#11 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 18 września 2011 - 09:59

pozostaje zyczyc wyrtwalosci w walce z oszustem - podstawa to zalozenie mu sprawy w sądzie

#12 andwal

andwal
  • 115 postów
  • Skąd3city/UK

Napisano 18 września 2011 - 10:04

dawno temu było lepiej!dostał by wp.....i odrazu wyskoczył by z kasy!teraz wszyscy się cackają z bandziorami!rox ja nie popieram tego ale weź ze sobą kilku kolegów i odbierz kasę +koszta manipulacyjne!

#13 rox

rox
  • 70 postów
  • SkądZdolny śląsk

Napisano 18 września 2011 - 10:10

Wiem ze tak myśli każdy i moze to i dobre na pewno bym osobiście do niego pojechał gdyby nie miesZkal 550 km odemnie

#14 andwal

andwal
  • 115 postów
  • Skąd3city/UK

Napisano 18 września 2011 - 10:26

w takim razie zostaw sprawę w rękach policji a potem prokuratury i docelowo sąd wyda wyrok!!!będzie to trwało długo i jak napisałem wcześniej będziesz musiał wystąpić z powództwem cywilnym o zwrot pieniędzy!więc zapomnij że to będzie jutro czy za miesiąc ps.a nie zapomnijcie o kominiarkach!!!i rękawiczki mogą być robocze!!!

#15 Timac

Timac
  • 16 postów

Napisano 18 września 2011 - 11:03

jak bys placil przez paypal to kase mial bys juz dawno u siebie. Powodzenia w jak najszybszym odzyskaniu kasy

#16 rox

rox
  • 70 postów
  • SkądZdolny śląsk

Napisano 18 września 2011 - 11:18

Możesz mi napisać cZy zeby zapłacić paypal trzeba tylko tam konto założyć cZy to płatne ?Juz zobacYlem wiem ze bezpłatne ale wtedy tak szybko sie to dZialo dałem sie zfrajerowac , teraz już za późno , z moim szczęściem to bedZie sie ciaglo w nieskończoność :(

#17 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 września 2011 - 11:23

"Wiem ze tak myśli każdy i moze to i dobre na pewno bym osobiście do niego pojechał gdyby nie miesZkal 550 km odemnie" Wiem, że każdy tak myśli, może to i dobrze, na pewno osobiście bym do niego pojechał, gdyby nie mieszkał 550 km ode mnie. Na dyktandzie byłaby pała za to jedno zdanie.

#18 andwal

andwal
  • 115 postów
  • Skąd3city/UK

Napisano 18 września 2011 - 11:42

"Wiem ze tak myśli każdy i moze to i dobre na pewno bym osobiście do niego pojechał gdyby nie miesZkal 550 km odemnie"

Wiem, że każdy tak myśli, może to i dobrze, na pewno osobiście bym do niego pojechał, gdyby nie mieszkał 550 km ode mnie.

Na dyktandzie byłaby pała za to jedno zdanie.

a co pan polonista?

#19 rox

rox
  • 70 postów
  • SkądZdolny śląsk

Napisano 18 września 2011 - 12:06

Jeżeli gdzieś jest błąd to tylko ode mnie chyba razem resZta jest dobra,poza tym pisZe z ipada a on często robi błędy których nie chce mi sie poprawiać

#20 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 września 2011 - 12:08

Czemu piszesz cały czas "Z" wielkie? Update: tzn. Tobie nie chce się poprawiać, ale chcesz żeby nam się chciało to rozszyfrowywać? Troszkę to nie fair.

#21 rox

rox
  • 70 postów
  • SkądZdolny śląsk

Napisano 18 września 2011 - 12:14

Nie wiem w ipadzie często mi sie to zdarza moze lapami niechcacy shift wciskam ,rzeczywiście dużo trzeba rozszyfrowywac wystarczy mieć iq większe od karalucha to wtedy wszystko jasne .

#22 CEHM

CEHM
  • 639 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 września 2011 - 12:32

kolega jest "zdruzgotany"a wy o przecinkach!k....nigdy nie wiadomo kiedy trafi sie na oszusta!a policja?pewnie powie że znikoma szkodliwośc....


Wystarczalo wlaczyc na chwile mozg. Zyjemy w kapitalizmie, wiec po co ktos ma sprzedawac cos za 2 tysiace, skoro to jest warte 4 tysiace.

#23 rox

rox
  • 70 postów
  • SkądZdolny śląsk

Napisano 18 września 2011 - 12:38

Niekiedy ludzie sprzedają za normalne ceny maja dobre komentarze ,i zaczynaja oszukiwać ,ta sytuacja była po prostu bardziej niebezpieczna , czyli mam rozumieć ze już jestem durniem i idiota ,miałem klapki na oczach i unioslem sie chwila mój błąd , za bardzo ufny jestem bo sam staram sie być bardzo uczciwy względem innych

#24 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 18 września 2011 - 12:43

rox po 1 piszesz strasznie, po 2 szukasz tutaj porady po 3 gdy zwraca Ci sie uwagę o tym w jaki sposób piszesz, wyskakujesz o iq karalucha...to chyba już lekka przesada. Jesteś tutaj by pisac takie chamskie teksty kiedy zwróci Ci sie uwagę, że czytanie Twoich postów jest masakryczne, czy szukasz pomocy i odpowiedzi na Twój problem? Troszke kultury w pisaniu i zwracaniu sie do Kolegów nie stanowi chyba wiekszego problemu? Tytm bardziej, że oczekujesz w zamian tego samego! Taka forma wymiany zdań i poglądów nie ma miejsca na tym forum jak sądzę. p.s. Nie będziesz musiał składać odrębnego - cywilnego wniosku o zwrot. Jeśli sąd w trakcie rozprawy wyda wyrok najprawdopodobniej oszust dostanie odsiadkę warunkowo zawieszoną, możesz wnosić o wpisanie do akt, że warunkiem jest mn. zwrot wyłudzonej kwoty. Czas zależny jest od "kondycji" /czyt. wydolności/ danego sądu, zapewne od 1 roku do maksimum 3 na rozprawę.

#25 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 września 2011 - 12:45

Słuchaj rox, wg. mnie sprawa wygląda w sposób następujący: Użytkownik arekkk na pewno Cię nie oszukał. Po prostu, jak wysłałeś mu maila z iPada z adresem, gdzie ma wysłać paczkę, nie chciało Ci się poprawić autokorekty, a ona zmieniła nazwę miasta i ulicy. Paczka poleciała pod zupełnie inny adres.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych