Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakie anime polecacie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#51 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 28 maja 2007 - 22:00

Ty cierpliwy, Ty radzisz czytac ze zrozumieniem.... Wiesz, ja dziekuje. Postoje...


Jeżeli tylko pomoże Ci to w kumaniu to dla mnie możesz stać.

#52 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 maja 2007 - 22:06

Kumac Panie pank to moze zaba - choc i tak brakuje literki k. Jesli nie widzisz zwiazku w cytowanych Twoich wypowiedziach a zarzucasz mnie nie zrozumienie w iejscach gdy nie potrafisz przeczytac co napisalem to wybacz ale ja rozmawiac nie bede. Jesli uwazasz, ze obrazanie ogolu ogladajace anime nie jest obrazeniem jednostki to po raz kolejny rece mi opadaja. Jesli natomiast koncowo nie rozumiesz, ze nie masz prawa krytykowac czegos nie znajac tego to... eee... nie bede sie powtarzac. I tyle z mojej strony. Zycze tylko wiecej rozeznania i lepszego czytania zamiast naskakiwac na innych, obrazac a na koniec jeszcze cynicznie podsumowywac. See ya babe

#53 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 28 maja 2007 - 22:22

Kumac Panie pank to moze zaba - choc i tak brakuje literki k.


No właśnie, żaba może kumkać tylko.

Jesli nie widzisz zwiazku w cytowanych Twoich wypowiedziach a zarzucasz mnie nie zrozumienie w iejscach gdy nie potrafisz przeczytac co napisalem to wybacz ale ja rozmawiac nie bede.


Przemyśl jeszcze raz składnię tego zdania, a potem zastanów się dla czego ciężko Cię zrozumieć. Zamieściłeś kilka cytatów i nie napisałeś po co, następnie bełkoczesz coś bez ładu i składu a potem się dziwisz że nie rozumiem o co Ci chodzi?

Jesli uwazasz, ze obrazanie ogolu ogladajace anime nie jest obrazeniem jednostki to po raz kolejny rece mi opadaja.


Po raz kolejny, to ręce opadają jak się czyta Twoje wywody. To może ja po raz kolejny napiszę: NIW UWAŻAM PISZĄCYCH W TYM WĄTKU ZA PEDOFILI I MAŁOLATÓW (no może małolatów to z wyjątkiem Pana zprostytutki_cień). UWAŻAM TYLKO ŻE DO TEJ GRUPY ODBIORCÓW WIĘKSZOŚĆ TYCH KOMIKSÓW JEST SKIEROWANA. CZEMU PODOBA SIĘ TO OSOBOM PISZĄCYM TUTAJ POZOSTAJE DLA MNIE TAJEMNICĄ. Czy ręce już ci wstały, czy mam to przepisać 100 razy?

Jesli natomiast koncowo nie rozumiesz, ze nie masz prawa krytykowac czegos nie znajac tego to... eee... nie bede sie powtarzac.


Mam prawo krytykować co tylko mi się podoba. A jak już podkreślałem, moja krytyka dotyczyła raczej formy. Do krytykowania formy komiksu mam tym bardziej prawo że posiadam wiedzę pozwalającą odnieść to co krytykuję do innych dziedzin.

I tyle z mojej strony. Zycze tylko wiecej rozeznania i lepszego czytania zamiast naskakiwac na innych, obrazac a na koniec jeszcze cynicznie podsumowywac.

See ya babe


Ja ze swojej mogę tylko zaproponować odrobinę dystansu, bo widzę że wyciągania poprawnych logicznie wniosków proponować nie ma sensu.

#54 HoaX

HoaX
  • 182 postów
  • SkądKobiór

Napisano 28 maja 2007 - 22:28

Po raz kolejny, to ręce opadają jak się czyta Twoje wywody. To może ja po raz kolejny napiszę: NIW UWAŻAM PISZĄCYCH W TYM WĄTKU ZA PEDOFILI I MAŁOLATÓW (no może małolatów to z wyjątkiem Pana zprostytutki_cień). UWAŻAM TYLKO ŻE DO TEJ GRUPY ODBIORCÓW WIĘKSZOŚĆ TYCH KOMIKSÓW JEST SKIEROWANA. CZEMU PODOBA SIĘ TO OSOBOM PISZĄCYM TUTAJ POZOSTAJE DLA MNIE TAJEMNICĄ. Czy ręce już ci wstały, czy mam to przepisać 100 razy?


Wyolbrzymiasz. Wprawdzie powstają hentaje, tentakle i lolicony dla wszelkiej maści zboczeńców, ale nie mó o tym, jako o większości rynku anime. Zdecydowaną większość stanowią shoneny i shoujo, czyli anime skierowane do młodzieży w wieku - jakby nie patrzeć, około gimnazjum, czy, jak Ty to nazwałeś - małolatów. Dużym błędem jest jednak wkładanie wszystkiego tego na jedną półkę.
Widać, że nie zdajesz sobie sprawy, jak wygląda rynek anime i czym ono faktycznie jest dla Japończyków - bo to właśnie przez nich i dla nich jest to wszystko tworzone.

#55 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 28 maja 2007 - 22:36

Wyolbrzymiasz. Wprawdzie powstają hentaje, tentakle i lolicony dla wszelkiej maści zboczeńców, ale nie mó o tym, jako o większości rynku anime. Zdecydowaną większość stanowią shoneny i shoujo, czyli anime skierowane do młodzieży w wieku - jakby nie patrzeć, około gimnazjum, czy, jak Ty to nazwałeś - małolatów.


No czyli miałem rację.

Widać, że nie zdajesz sobie sprawy, jak wygląda rynek anime i czym ono faktycznie jest dla Japończyków - bo to właśnie przez nich i dla nich jest to wszystko tworzone.


Dla japończyków czy japońskich małolatów?

#56 HoaX

HoaX
  • 182 postów
  • SkądKobiór

Napisano 28 maja 2007 - 22:48

No czyli miałem rację.


Po części miałeś, ale wiedz, że nie jest to JEDYNA grupa odbiorców anime, a NAJWIĘKSZA.


Dla japończyków czy japońskich małolatów?


Japończyków, ponieważ, grup docelowych anime jest dużo. Od dzieci poczynając, przez trochę starsze dzieci, młodzież, starszą młodzież, po tytuły tylko dla dorosłych, aż po te nieszczęsne filmy dla zboczeńców.

Dla Japończyków filmy animowane są normalnym środkiem przekazu, tak jak u nas seriale, jednakże w spotkaniu z europejskim utartym schematem, że animowane = dla dzieci, tworzy wiele nieporozumień.

peace ^^

#57 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 28 maja 2007 - 22:52

Dla Japończyków filmy animowane są normalnym środkiem przekazu, tak jak u nas seriale, jednakże w spotkaniu z europejskim utartym schematem, że animowane = dla dzieci, tworzy wiele nieporozumień.


Wszystko bardzo fajnie, tylko ja nigdy nie negowałem animacji jako formy przekazu. I nie uważam że jest ona zarezerwowana dla dzieci. Poprostu nie podoba mi się mangowy sposób przerysowania postaci i tyle.

#58 HoaX

HoaX
  • 182 postów
  • SkądKobiór

Napisano 28 maja 2007 - 23:01

Wszystko bardzo fajnie, tylko ja nigdy nie negowałem animacji jako formy przekazu. I nie uważam że jest ona zarezerwowana dla dzieci. Poprostu nie podoba mi się mangowy sposób przerysowania postaci i tyle.


No widzisz, właśnie to przerysowanie, to bardzo uwydatnione pokazywanie emocji jest rzeczą w mandze i anime bardzo charakterystyczną i tego nie zmienisz - to się albo lubi, albo nienawidzi.
Mi się nie podoba jak świat przedstawiali surrealiści, a Tobie jak mangacy. Tylko czemu na podstawie tego przerysowania szufladkujesz anime - nie rozumiem.

#59 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 28 maja 2007 - 23:04

No widzisz, właśnie to przerysowanie, to bardzo uwydatnione pokazywanie emocji jest rzeczą w mandze i anime bardzo charakterystyczną i tego nie zmienisz - to się albo lubi, albo nienawidzi.
Mi się nie podoba jak świat przedstawiali surrealiści, a Tobie jak mangacy. Tylko czemu na podstawie tego przerysowania szufladkujesz anime - nie rozumiem.


Ja jestem z frakcji która raczej nie lubi. I tyle, nie ma szufladkowania, jest tylko moje, subiektywne zdanie. BTW surrealiści nie przedstawiali świata.

#60 HoaX

HoaX
  • 182 postów
  • SkądKobiór

Napisano 28 maja 2007 - 23:13

Ja jestem z frakcji która raczej nie lubi.


No i nie ma problemu.

I tyle, nie ma szufladkowania, jest tylko moje, subiektywne zdanie.


Każdą opinię szanuję, chciałem tylko parę spraw naprostować.

BTW surrealiści nie przedstawiali świata.


Racja. Trochę źle się wyraziłem, ale chyba wiadomo o co mi chodziło?

#61 Mr.Proper

Mr.Proper
  • 88 postów

Napisano 19 września 2007 - 13:18

Nic dziwnego skoro ma robione na zamowienie najwyzszej klasy mechaniczne cialo :D

OMG OMG OMG ANIME! :D

A wiec....

Neon Genesis Evangelion - 26ep + 3 kinowki z ktorych najlepiej obejzec End of Evangelion bo pozostale 2 to w duzej mierze streszczenie serialu. Anime KULTOWE (Rahxephon czerpal z niego sporymi garsciami) i niech was nie zmyla radosne pierwsze odcinki.

Ghost in the Shell - czesc pierwsza jak i 'Innocence'. Ale to chyba wszyscy juz znaja :P

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - 2 serie po 26ep. Co by sie dzialo z sekcja 9 gdyby nie wydarzenia z pierwszego filmu.

Hellsing i Hellsing Ultimate - Pierwszy dobry drugi lepszy ;)

Serial Experiments Lain - znajomy obejzal idostal depresji :D Swietne anime.

Gungrave - zapowiada sie na standardowe anime o jakims super-gosciu i moze by takie byo gdyby nie 18ep retrospekcji. Niech pierwszy EP was nie zmyli ;)

FLCL - LOL :D - to swietnie opisuje to anime tworcow Evangeliona :D

echhhh mogl bym dlugo wymieniac :D ale w pracy jestem i nie mam na to czasu :P


W pełni się zgadzam! Dodam od siebie Robin the Witch Hunter, Hitsui No uta i ERGO PROXY!

#62 Maslav

Maslav
  • 128 postów

Napisano 19 września 2007 - 13:43

Dołączona grafika

Akira - myślę że nawet pankowi podejdzie, żeńskie postaci trzymają proporcje ;]

#63 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 19 września 2007 - 13:51

W pełni się zgadzam! Dodam od siebie Robin the Witch Hunter, Hitsui No uta i ERGO PROXY!

O tak Witch Hunter Robin ( nie Robin the Witch Hunter :D ) i Ergo Proxy (wlasnie jestem w trakcie ogladania - dorwalem kopie w 720p ^_^ )

#64 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 19 września 2007 - 15:03

Dołączona grafika

Akira - myślę że nawet pankowi podejdzie, żeńskie postaci trzymają proporcje ;]


A duże mają cycki?

#65 Maslav

Maslav
  • 128 postów

Napisano 19 września 2007 - 17:40

Fajnie by było gdybyś sam zaspokoił swoją ciekawość.
Akira, fantastyczny film, z niesamowitą ścieżką dzwiękową i unikalnym klimatem to obowiązkowa pozycja dla każdego ;)

アキラ!

#66 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 19 września 2007 - 18:26

Cała seria Ghost In The Shell czyli 2 filmy plus dwa sezony serialu:) Świetna muzyka i genialnie pokazane postaci. Lain polecam również i Hellsinga:)


Zgadzam sie w 100000%:))

#67 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 19 września 2007 - 18:37

Takie stare byki a bajki o pokemonach ogldaja ;)

#68 TimmY

TimmY
  • 621 postów

Napisano 19 września 2007 - 19:29

Co ja moge biedny poczynic, skoro przedmowcy wszystko co dobre wymienili? Odemnie: - Wolf's Rain - Last Exile - Ninja Scroll

#69 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 19 września 2007 - 20:24

A wymieniał już ktoś myszkę miki?

#70 Mr.Proper

Mr.Proper
  • 88 postów

Napisano 19 września 2007 - 21:51

O tak Witch Hunter Robin ( nie Robin the Witch Hunter :D ) i Ergo Proxy (wlasnie jestem w trakcie ogladania - dorwalem kopie w 720p ^_^ )

Kiepskie są 3 odcinki, jednak nie będę Ci psuł radości z oglądania ;) Aproo Robin, to ja lubię przeinaczać, ale to nie jest tak, jak przeinaczenie mojej dziewczyny "Zainstaluj mi Lumiksa", że łat?!?
Coś powyżej o pokemonach było. No nie zupełnie to są pokemonki, chociaż jak mój ojciec zobaczył, powiedział to samo...

#71 Hr0thgar

Hr0thgar
  • 89 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 kwietnia 2009 - 23:38

1. Love Hina 2. Chobits 3. Clannad (i 2 seria Clannad: After Story) 4. To Love-Ru 5. Xam'd: Lost Memories 6. Higurashi no Naku Koro ni 7. Ikkitousen (obie serie) 8. Neon Genesis Evangelion 9. Tengen Toppa Gurren Lagann 10. The Melancholy of Haruhi Suzumiya 11. Zero no Tsukaima (już parę serii się pojawiło ale anime dalej się kręci) Trochę dużo się tego uzbierało, ale warto obejrzeć ;)

#72 tomtom_su

tomtom_su
  • 377 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 14 kwietnia 2009 - 22:36

dla mnie GITS, Cowboy Bebop, Wolfs Rain, Vampire Hunter D, XBlade i jeszcze pewnie kilka innych ;) pozdro dla ogladaczy "bajeczek" jak mowi moja druga polowa :)

#73 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 kwietnia 2009 - 22:55

Full Metal Alchemist, Blue Gender.

#74 iPaweł

iPaweł
  • 811 postów
  • SkądПри́п'ять

Napisano 14 kwietnia 2009 - 23:42

A ja się zastanawiam dlaczego ten temat nie jest w offtopic ? taki ambitny? Co do bajek tego typu to Yata man :P kiedyś oglądałem

#75 klopas

klopas
  • 132 postów
  • SkądBytom, PL

Napisano 15 kwietnia 2009 - 02:02

Zero no Tsukaima (wszystkie 3 sezony) Karin Clannad (2 sezony) The Melancholy of Haruhi Suzumiya Shakugan no Shana School Days Myself; Yourself Kanon Love Hina Full Metal Panic! Fate/Stay Night Elfen Lied Death Note Air Sekirei Ranma 1/2 Monster Rozen Maiden Canvas 2 School Rumble DearS Baccano! pewnie parę już się powtarzało ale co mi tam :P pisać jeszcze czy starczy? xD




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych